Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga a 21. szazad kepernyoin
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 24 . 25 . >>
Szerző Üzenet
Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 01. 11:06


"A sas felszállt...", akarom mondani, úton (postázva) a 6 db NYÁK :-)
Írtam mindenkinek, mennyit utaljon, köszönöm.

u.i.: még van 2 db felesleg, ha esetleg valakinek kell, írjon emailt.

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 03. 11:46


Szia!

Írtam! :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 04. 00:27


Úgy néz ki, elfogytak a NYÁK-ok, remélem mindenkinek sikerül beizzítani és sok kellemes percet szerez majd a kütyü :-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 05. 17:18


Na, hát alázatosan jelentem, az éjjeli "szemrongálás" eredményeként elkészült az én drága kis példányom :-)





És ahogyan ígérték, bizony csuda módon teszi a dolgát, ott van minden pixel, ahol lennie kell, nincs elmosás/elmosódás, tökéletes vonalak... :-)







Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 05. 21:29


Jól néz ki! Hétvégén én is tervezem összerakni és tesztelni, teszek majd fel képeket...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 05. 22:29


Quoting: Dr.OG
Jól néz ki!

Majd meglátod milyen élőben, a képek messze nem adják vissza ;-)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 06. 03:01


Hány Hz a képfrekvencia? Mit ír az info a monitoron / TV-n?

Miyen a scroll?

Interlace mit mond?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 06. 04:52


1920 x 1080 50Hz-et ír ki a tévé. Csak egy rövid Workbench lemez próbára volt időm, de gyanítom, így a smootscroll is elméletileg menni fog, holnap, vagyis ma ha hazaérek reggel a munkából és délután felébredek kipróbálom mindenképpen.
Sajnos interlace módot nem sikerült kipróbálnom, hiába állítom át a Prefs-ben, sem a Save sem a Use gombra nem vált át (kompozit kimeneten sem), akartam is kérdezni mi lehet a probléma illetve rá a megoldás?

mc68k
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 06. 10:25


Bootidő van-e, ill. ha van, milyen hosszú?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Feb. 06. 11:15


Quoting: mc68k
Bootidő van-e, ill. ha van, milyen hosszú?

Na, ez erdekel engem is a legjobban.
Latni latom, hogy fasza kepe van.

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 06. 13:49


Engem meg a lag érdekelne :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 06. 20:16 - Szerkesztve: yellowdog


A lag-ról egyelőre nem tudok nyilatkozni, csak WB-et illetve a Phenomena demot próbáltam, de copperdragon szerint "very low latency (a few milliseconds at most)"

Quoting: mc68k
Bootidő van-e, ill. ha van, milyen hosszú?

Gyakorlatilag nincs, nem fut, így nem bootol percekig semmiféle OS, úgynevezett bare metal megoldást használ, gondolom közvetlenül hardver bit banging, a minél gyorsabb és pontosabb futás miatt. Egyébként a source is elérhető a fejlesztő oldalán...

Na tehát interlace 1.3 alatt, hát esküszöm, erre nem emlékeztem, a Prefs-ben a beállítást követően Save majd gép újraindítás, akkor lép életbe a módosítás és ugyanígy a visszakapcsolás is megkíván egy reset-et... Tehát kipróbáltam, és működik tökéletesen:






Itt látszik, hogy a mozgás szétcsúszik vízszintesen, de ez az interlace miatti jelenség, természetes velejárója.

Pár adat az RPi menüjéből, a 60Hz ne tévesszen meg senkit, nem fértem hozzá a tévéhez, így a csak 60Hz-et ismerő monitoromon teszteltem és készítettem a képeket:


---------------------------------------------------------------

Na és a végére, tegnap éjjel is hasznosan telt a munkaidőm, összedobtam egy adaptert(?) A1200-hoz, lesz ami lesz alapon:


És az eredmény, igen ez már egy A1200-as, HDMI kimeneten :-)


Tudom, 4096 szín, de ki az aki pl. WB alatt illetve a legtöbb játék esetében mind a 16 milliót használja...? ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Feb. 06. 21:03


yellowdog
Ugyes vagy!
Gratula!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 06. 21:13 - Szerkesztve: yellowdog


Az érdem copperdragon szakemberé, nélküle nem készülhettek volna el a fenti képek sem, szóval én csak túlgondoltam az általa megalkotottakat :-)

És várom mc68k C-ben is(!) profi szaktekintély véleményét a 3x8 bites megoldást illetően ;-)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 07. 04:03 - Szerkesztve: mc68k


1. Miyen a scroll?

2. Van VBLANK sync?

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 07. 05:12


Hú de jó! Gratula ismét!

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 07. 09:03


Na, én is elkészültem a saját példányommal, azt kell mondjam, ég és föld a különbség még az egyébként kiváló SCART-hoz képest is!





Olyan éles és kristálytiszta a kép, hogy szinte már fáj, el sem hinném, hogy nem emulátorról van szó, ha nem magam raktam volna össze...

Latencia kb. nincs, a bootidő pedig néhány másodperc, RESET-nél nem kell újra kivárni. Ráadásul menüben annyi minden állítható, hogy egyelőre csak lefotóztam az opciókat, mert annyi időm nem lesz a közeljövőben, hogy mindent végigpróbáljak. Default beállításokkal teljesen szuper a képminőség!





Úgy gondolom, hogy a többi scandoubler/flickerfixer/converter megoldást messze lekörözi. És nem csak minőségben, de árban és elérhetőségben is!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 07. 09:44 - Szerkesztve: yellowdog


Hú, szuper! Örülök, hogy elindult :-) Ami a képminőséget illeti, pontosan olyan, mintha mondjuk WinUAE futna, de csak az ablakos, mert fullscreen üzemmódban az nem többszöröz, hanem szétkeni a képet nagyításhoz, szóval igen, ennyi pénzért és ilyen minőséget :-)

Egyébként jók a fényképek, látszik, vágysz a minőségre te is! Jól látom, hogy screencapture funkcióval készült egy részük?

Quoting: mc68k
1. Miyen a scroll?

2. Van VBLANK sync?

Ha bekapcsolásnál nyomva tartjuk a menü gombot, akkor 60HZ-en indul az RPi így lehet monitorra tenni a képet, a tegnapi képeket így készítettem, amikor is kipróbáltam, de természetesen a scroll szaggatott... Ma kipróbálom tévén 50Hz-en, szerintem nem lesz vele gond...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 07. 10:31


Quoting: mc68k
1. Miyen a scroll?

2. Van VBLANK sync?

A scroll tökéletes (Phenomena Enigma demo), lag nem érzékelőhető (Superfrog és Traps 'n' Treasures)

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 07. 10:46


Igen, a screenshot-ok egy része a SamyGo-s ScreenCap applikációval készült. Tudom, hogy elvileg a konverter maga is tud screenshot-ot készíteni, de értelemszerűen csak HDMI-ről, nekem meg lényeges volt, hogy össze tudjam hasonlítani a különféle kimenetek képminőségét.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 07. 12:17


Quoting: Dr.OG
lényeges volt, hogy össze tudjam hasonlítani a különféle kimenetek képminőségét

Egyértelmű! Egyébként mi is ez a SamyGo-s ScreenCap, min fut?

Későbbi terveim között szerepel(ne) egy lag tekintetében teljes összehasonlításra lehetőséget adó konfiguráció, tehát A500-on:
1. kompozit kimenetre egy CRT tévé
2. RGB kimenetre szintén egy CRT tévé
3. Denise aljzatba berakva az RPi-s HDMI adapter, ennek jele menne az LCD tévére
4. a HDMI adapterbe berakva mc68k féle scandoubler, melynek kimenetén lógna a 17" Compaq CRT monitor, illetve ebben foglalna helyet a Denise chip ;-)

Ami egyelőre visszatart a megvalósítástól, az egy gyorsabb, esetleg néhány száz fps-t tudó jó minőségű videokamera hiánya...

sodreg
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 07. 12:22 - Szerkesztve: korni


Off: Köszönöm Dr. OG-nek és Yellow Dognak az eddigi beszámolókat. ( Megkövetem magam, tényleg több infóval szolgáltatok, mint az általam belinkelt videó. :) )

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 07. 12:24


A ScreenCap a Samsung LCD TV-men fut, lényegében egy Linux alkalmazás, amit a TV játékként indít. Letölthető innen: https://wiki.samygo.tv/index.php?title=Content_Library_applications_list#ScreenCap

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Feb. 07. 14:04


Eszmeletlen eles a kep tenyleg.
Ha valaki elad egy keszet, megvennem, mert rendesen tetszik. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 07. 14:51 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: korni
tényleg több infóval szolgáltatok, mint az általam belinkelt videó. :)

Semmi gond, ez nem verseny, a lényeg, minél több infót osszunk meg egymásnak :-)

Quoting: Dr.OG
Samsung LCD TV-men fut, lényegében egy Linux alkalmazás

Értem, köszönöm az infót.

Quoting: dino
Ha valaki elad egy keszet, megvennem

Nos én tettem egy ígéretnek nem minősülő kijelentést, hogy kipróbálom A500-on aztán a gép megy úgyis vissza a dobozba (mert A1200-at használom a fejlesztésre) és akkor lehet, hogy megválnék tőle, de most, hogy sikerült bedrótozni utóbbihoz is, gyakorlatilag napi használatban marad(hat) szóval egyelőre megtartanám. Bocsánat... :-(

Ami viszont a továbbiakat illeti, több lehetőséget is látok ;-) Igazából mc68k válaszát várom, van-e vagy lesz-e kedve belekukkantani az RPi kódjába és azt esetleg módosítani, hogy 3x8 bitet is fel tudjon dolgozni, ebben az esetben kell majd új NYÁK (és több alkatrész) mindenképpen, de ha nemleges lesz a válasza, azt hiszem akkor is készítek egy A1200 verziót, igaz csak 3x4 bites lesz, de valljuk be, a legtöbb felhasználáshoz nincs is kihasználva az AGA 3x8 bites színmélység. Szóval lenne létjogosultsága a 4096 színesnek is pl. WB-hez, programozáshoz tökéletes, ennyi pénzért meg, nem is ragozom, szóval ehhez is kell, érik egy új NYÁK, azt hiszem ennek a jövő héten nekilátok, hogy mihamarabb mehessen Kínába gyártásra. Na szóval a lényeg, ha elkészül akkor valószínűleg lehet, mondom lehet ;-) hogy eladásra bocsájtom az A500 verziót. A játékhoz úgyis a CRT adja az igazi 90-es évek amigás feelingjét, emelyhez mc68k scandoublere tökéletes megoldás :-)

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 07. 18:05


Ha lesz A1200 verzió, arra én is befizetek!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 07. 19:56


Úgy nézem pont 12 szabad pin van még a schematic szerint, szóval bármi lehet, csak kerüljön szakember (pl. mc68k) kezébe a dolog :-) Én szorítok, hogy lásson benne fantáziát. Lehet csak azért nem jelentkezik most, hogy húzza az ember idegeit :-D

nzo
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 08. 10:28 - Szerkesztve: nzo


Ez nagyon jól hangzik, skacok. Egy szépen összerakott (kész) - lagmentes, fullos, etc. - A1200 verzió lehet majd engem is érdekelni fog. Mindenesetre kiváncsi leszek a nagy képminőség összehasonlító tesztre.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 09. 12:56 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: nzo
lagmentes, fullos, etc. - A1200 verzió lehet majd engem is érdekelni fog

Hát, ez még nagyon az illúzió kategória, a firmware továbbfejlesztése nem kis feladat, pontosabban, magasabb szintű tudást igényel, mint amivel én rendelkezem, egyelőre még mindig várom mc68k jelentkezését, hogy számíthatunk-e a segítségére ez ügyben. Én "csak" 4096 színű verzió tudok megígérni ;-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Feb. 11. 18:01 - Szerkesztve: yellowdog


Úgy tűnik nem volt hiábavaló az A1200-assal a (sikeres) próba és ennek, ezen információnak a FB-on is való megosztása :-) Nem kevés embert sikerült ezzel lázba hoznom, egyikőjüket olyan szinten, hogy már el is készítette az A4000-hez a NYÁK-ot, igen ez már 3x8 bites(!) és ha jól olvasom elküldte már legyártásra. Persze ez a könnyebbik fele a dolognak, de gondolom amint kezébe veszi és bekerül a gépébe, nekilát a szoftver oldalnak is, szóval, nem akarom elkiabálni, de esélyt látok arra, hogy hamarosan lesz A4000 és akkor természetesen A1200 verzió is, immár AGA színmélységben! :-)



<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 24 . 25 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga a 21. szazad kepernyoin
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024