Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga a 21. szazad kepernyoin
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 24 . 25 . >>
Szerző Üzenet
siz
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 10. 13:57


Eddig minimum 2 topicban került elő (most hirtelen nem kerestem vissza, hogy melyikekben). Nekem egy bajom van a projekttel, hogy OCS only (esetleg ECS, de mintha ott már más lenne a foglalat). Gyakorlati tapasztalata itt még azt hiszem senkinek nincs vele.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 10. 15:29 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: siz
Eddig minimum 2 topicban került elő

Én osztottam meg egy másikban, azt hiszem... Mivel ez belső egység, nyilván adott típushoz használható kizárólagosan, A500-hoz lett tervezve, akinek az van, szerintem remek és nem utolsó sorban olcsó megoldás (lehet).

Quoting: siz
OCS only

Ahogy elnézem, több géptípushoz is adaptálta a fejlesztő, nem kizárt, hogy Amiga vonalon is tovább megy, ECS, AGA sem kizárt, reméljük :-)

Éppen akartam kérdezni, vásárolt valaki, vagy érdekel valakit? Én az RPi-t már megrendeltem, kemény 9font volt postával, az adapteren gondolkodom, adjak-e a készre szereltért, a kényelemért 40 eurot, vagy letöltsem a panel gerber fájlokat és rendeljem meg Kínából majd rakjam össze magamnak kb. fél áron...

(csak megjegyzem, SZABADON elérhető fent említett nyák terv, nem warez...)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 10. 20:02


Lehet egyaltalan kapni meg scart al rendelkezo tv t?

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 10. 20:47


Lehet, főleg az olcsóbb/noname/kifutó modellek közt találni még.
Pl.: Navon N24HD100, Orion PIF 24 D, GABA GLV-2402, Horizon 32HL6300F, StarLight 32SLTA2000F, GoGEN TVF 22P406 STC, Navon N32FHD200, StarLight 32SLTA2300FS, Hyundai FLP32T343.

Nyilván a minőség és a tartósság kérdéses, de legalább van rájuk garancia.

Meg persze lehet venni használtan, vagy sokszor ingyen elhozni CRT-t, mert amúgy kidobnák...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 11. 06:21 - Szerkesztve: yellowdog


Micsoda "márkák", anyám :-)

Csak az Orion márkát sajnálom, szebb napokat is megélt, még magyarként... Szerettem oda járni, a gyárba, Orion mikro kártyákat vettem javításra, akkor még vonattal + metróval Szombathelyről :-) Micsoda idők voltak, éjjel 11-kor ért haza a vonat (kb. 5 órás volt a menetidő), de mindig volt fél óra még bekapcsolni az Amigát és játszani egy menetet pl. Cannon Fodder-el :-) <3

Quoting: Dr.OG
ingyen elhozni CRT-t

Vaterát időnként átfutom, nem rég volt 3db video monitor, posztoltam is itt, igaz az RGB bemenetes 30eft, szemeztem vele, de végül elengedtem, illetve időnként felbukkan Trinitron (Sony) az a legjobb talán a kommersz CRT tévék közül, és fillérekért adják.

Ami a HDMI kimenetet illeti, érdemes lenne HDMI (és DVI) bemenetes monitorokat is letesztelni, a VGA bemenettel ellentétben, lehet némelyik megeszi (esetleg) a 15kHz/50Hz digitális videojelet, ki tudja...

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 14. 16:56


Ez az RPI nano RGB2HDMI Amiga 500-ra már OCS-ECS változatban is elérhető és épp most posztolta vki a nemzetkozi amiga forumban, hogy már A600-hoz is van hasonlo felepitesu hack, igaz az nem ennyire DIY. Felkészül: A1200 és az LCD revolúció.

siz
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 14. 17:37 - Szerkesztve: siz


Quoting: yellowdog
Ami a HDMI kimenetet illeti, érdemes lenne HDMI (és DVI) bemenetes monitorokat is letesztelni, a VGA bemenettel ellentétben, lehet némelyik megeszi (esetleg) a 15kHz/50Hz digitális videojelet, ki tudja...

Hát az 576p a HDMI szabvány része, szóval elvileg vinnie kellene.
Pl. nekem van egy legolcsóbb Samsung 24 colos monitorom, az HDMI-n az Ultimate64 576p képét (meg a RetroTink2X-en keresztül a sima C64 képét is 576p-ben) 50Hz-en csont nélkül viszi, viszont analóg VGA-n az Amigát nem.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 14. 18:38 - Szerkesztve: yellowdog


Tegnap tettem egy gyors tesztet a Dell monitorommal, amely rendelkezik kompozit / s-video / VGA / DVI bemenetekkel. Tehát DVI-t próbáltam először PS3-al, a LED átvált zöldre de kép nincs. Az info gombra azt írja:
Input signal 1920x1080 viszont a panel 1600x1200-as, valószínűleg emiatt nem jelenít meg semmit. Érdekes és sajnálatos módon 60Hz-et mutat pediig a PS3 PAL szóval konvertál. Ezt követően megpróbálkoztam PC-n egyedi felbontásokkal, viszi a 720x576-ot, a 640x512-t sőt a 640x256-ot is de sajnos csak 60Hz beállítása esetén, 50Hz-re a rettegett "out of..." szöveg és sötétség...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 14. 19:45


Az imént megérkezett az RPi Zero :-) Szóval azt hiszem legyártatom a nyák-ot Kínában. De mivel 10db a minimum rendelhető, ezért 9-től (csak egy A500-asom van) megválnék, ha valakit érdekel esetleg, kérem jelezze.

(u.i.: az itt megadott email címem nem működik, oda ne írjon senki)

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 14. 20:22


Engem érdekel egy NyÁK!

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 15. 05:11


Aprópopó, Pi Zero-t lehet még valahonnan szerezni (Kínán kívül)? A magyar webshopokban és a Farnellnél is néztem, mindenhol 'sold out'...

Nem baj, megrendelem én Aliról, ha arról van szó, csak nem tudom, mennyire hamisítvány (valószínűleg az).

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jan. 15. 05:34


Quoting: yellowdog
, ha valakit érdekel esetleg, kérem jelezze.

Engem is erdekel!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 15. 07:56 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: Dr.OG
Pi Zero-t lehet még valahonnan szerezni (Kínán kívül)?

Már írtam, hogy innen rendeltem 9 fontért :-)

Quoting: Dr.OG
mennyire hamisítvány (valószínűleg az)

Én rendeltem már itthon és EU-ból beszerezhetetlen PIC-et, aztán a legkülönfélébb IC-t, pl. SRAM, CPLD, ESP, meg a rosseb tudja még mit nem, és minden működött és működik azóta is, már ami persze használva is van. Szóval biztosan bele lehet szaladni hamis vagy inkább azt mondanám hibás dologba, de ésszel kell rendelni, illetve ha probléma van lehet reklamálni és jön vissza a pénz, szóval nagyjából nincs rizikó, cserébe (szinte) minden jóval olcsóbb mint itthon. Nyilván ráfogják a hamisításra, az a legtrendibb, de lehet a németből érkező tripla árú darab is ugyanott készül, mint a "hamis", csak nem kell megfizetni a hozzáadott "értéket"... Szóval nyugodtan lehet rendelgetni kintről :-)

Ha megjönnek a nyák-ok jelzem mindenképpen.

racsp
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 15. 09:14


Sziasztok

Engem is érdekelne egy NYáK.

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 15. 10:00


Quoting: yellowdog
Már írtam, hogy innen rendeltem 9 fontért :-)

Köszi a tippet, már meg is rendeltem! Próbálom naprakészen követni a fórumot, de úgy látszik, átsiklottam efölött...

Ha megjönnek a nyák-ok jelzem mindenképpen.

Köszi előre is!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 15. 12:27


Quoting: Dr.OG
már meg is rendeltem!

Szuper, ennyit megér ha a fiókban hever akkor is :-D
Szerintem rendelek még én is 1-2 darabot, "sosem tudni mihez lesz jó" alapon :-)

epy
Tag
# Elküldve: 2021. Jan. 16. 16:20


Sziasztok!
Én is kérnék egy NYáK-ot :-)

MMG
Tag
# Elküldve: 2021. Jan. 19. 13:05


Quoting: yellowdog
ha valakit érdekel esetleg, kérem jelezze.


Engem is érdekelne egy NYÁK.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 19. 13:16


Majd egy posta címet legyen szíves mindenki dobjon a csigabi (punkt) gaboca (kuccakacca) gémail (punkt) kommmra, köszönöm.

Ha jól látom már farigcsálják, szóval jövő hónapban, hónap elején várható az érkezés. 10 napos szállítással kértem, mert izgat a dolog... ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jan. 19. 14:44 - Szerkesztve: dino


Quoting: yellowdog
Majd egy posta címet legyen szíves mindenki dobjon a csigabi (punkt) gaboca (kuccakacca) gémail (punkt) kommmra, köszönöm.

Haaat, en nem tom jovohonap elejen meg hol tartozkodom, szoval, ha megcsinaltad, akkor itt jelezd, hogy megvan, akkor majd jelentkezek az aktualis cimemmel... koszi :)

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 19. 16:25


Quoting: yellowdog
Majd egy posta címet legyen szíves mindenki dobjon a csigabi (punkt) gaboca (kuccakacca) gémail (punkt) kommmra, köszönöm.

E-mail sent...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 19. 21:25


Quoting: dino
ha megcsinaltad, akkor itt jelezd

De izé, csak a NYÁK-ról van szó(!), remélem nem voltam félreérthető, tehát a beültetést nem vállalom, nem tudom vállalni, egyelőre idő hiánya miatt biztosan nem.

Természetesen amint megérkezik a csomag, jelzem!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jan. 20. 05:56


Quoting: yellowdog
egyelőre idő hiánya miatt biztosan nem.

Nembaj, en raerek, nekem egeszbe kellene :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 20. 14:43 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: dino
raerek, nekem egeszbe kellene

Hát, én nem ígértem, csak NYÁK-ot... De majd meglátom, érdekel nagyon a dolog, emiatt akarom megcsinálni, viszont az A500-asom gyakorlatilag nincs használva, A1200-ason bütykölök/fejlesztek, szóval ha működik, kipipálhatom, hogy okés ez is, akkor lehet, mondom lehet, hogy neked adom... ;-) Ha egyszer úgy lesz, hogy mégis kell, bármikor össze tudom majd dobni. De amit igazán szeretnék, mert tényleg használnám az az A1200 verzió, remélem megérkezik az is hamarosan. RPi-t azért csak vettél, ugye? :-D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jan. 20. 17:05


Jol hangzik :)

Quoting: yellowdog
RPi-t azért csak vettél, ugye? :-D

Mire osszedrotozod, addigra +lesz zero is :)
Koszi!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 20. 20:42


Quoting: dino
Mire osszedrotozod, addigra +lesz zero is :)

:-)

Egyébként most látom, ha valakinek nagyon sürgős a dolog, már kapható eBay-en ;-)
Igaz kb. 12eFt...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Jan. 20. 21:10


De ez a regebbi V1 PCB, szoval ovatosan. Nem tudom mit varialtak vele, a V2-ben, de mintha lettek volna valami fixek.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 20. 23:22


Jogos, az aljáról hiányzik a típus választó. Ha minden igaz a V1 csak OCS (8362) míg a V2 tudja az ECS (8373) Denise-t is kezelni, szóval alap A500-hoz, ha nincs tervben upgrade, használható.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 24. 18:00


Útnak indult a csomag :-)

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Jan. 24. 21:38


Szuper! Pénteken megjött a Pi Zerom is!

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 24 . 25 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga a 21. szazad kepernyoin
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024