Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Gotek (Cortex FW) Floppy emu
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>
Szerző Üzenet
Morkath
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 08. 16:29


Yellow Dog: a SELECTOR.ADF minden egyes mountolt ADF fáljhoz eltárolja azt az információt, hogy fizikailag hol kezdődik a pendrive-on. Ez valószínűleg azért van így, mert a SELECTOR.ADF (000) betöltésekor egy komolyabb kód fut, ami fájlnév alapján meg tudja keresni az ADF-eket a FAT32 partíción, viszont amikor akármilyen más ADF-ről bootolsz, csak egy egyszerű rutin aktív, ami gombnyomásra (lemezkép-váltásra) szimplán a SELECTOR-ban már eltárolt megfelelő kezdőcímre ugratja az eszközt. Magyarul ekkor már nem kell fájlnevekkel foglalkoznia.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 08. 18:29


Az egészben az az érdekes, hogy pár napja már, mielőtt ezen információk birtokában lehettem volna, hex-editorral megpróbálkoztam a SELECTOR.ADF szerkesztésével, és mivel nem tudtam a 4 bájt mibenlétét, hasraütésre írtam be értékeket, és ennek ellenére a gép (A500) betöltötte mindegyik ADF-et, egyedül akkor nem, amikor 00 00 00 00 került beírásra!
Most akkor hogyan is van ez?!?

Morkath
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 08. 18:58


Ha ez tényleg így van, akkor egyetlen tippem marad: a korábbi FW verziókban kezdőcím alapján töltötte be az ADF-eket a drive, és onnan maradt meg ez az örökség - nem akart vesződni a formátum átszerkesztésével. Erről már Messingert kellene megkérdezni. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 08. 19:27


A név duplázásának sem igazán látom értelmét, egyszer van egy csonkított 11 bájt hosszú, majd egy kb. 40 bájt hosszú. A köztes 4*16 fixen 00, tehát az is lehet, hogy a túl hosszú fájlok pontos nevét veszi esetleg cím alapján, amelyek nem férnek el teljesen.
Persze legegyszerűbb lenne tényleg megkérdezni...

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2016. Jún. 18. 23:57


Sziasztok!
Inkább csak olvasgatom az itteni eseményeket, de most találtam valamit, ami lehet, hogy érdekes.
A napokban vásárolt Gotekemen azt tapasztaltam, hogy A1200 esetében nem szükséges az át jumperolás, (sőt egyenesen rossz) amennyiben külső egységként használjátok.
Én az A500-asban már régen használom. Ott faragtam a házat (mentségemre szóljon az állapota) működik tökéletesen. Sajnos fogalmam sincs, hogyan lehet ide fotókat feltenni. Ezért ezeket nem küzlöm. Esetleges segítséget szívesen fogadom. :-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Jún. 19. 00:05


@ArtentoRedasz:
OFF:
Ide nem lehet fotokat feltenni, a forummotor nem tudja. Tolds fel egy akarmilyen kepfeltolto oldalra (pl. http://imgur.com) es linkeld be.
ON.

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2016. Jún. 19. 00:15


Köszönöm!

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2016. Jún. 19. 00:55


http://i.imgur.com/L010bsh.jpg?1
http://i.imgur.com/gWeHpWs.jpg?1
Ha jól csináltam, akkor a két fotó.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jún. 20. 22:05


jol :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 28. 18:04


Nem tudja valaki véletlenül a Hervé Messinger elérhetőségét? A "hivatalos" oldalán minden van, csak email nincs. Hozzászólni meg nem akarok, és nem is tudok, mivel regisztrálni kéne... franciául...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jún. 28. 18:56


Szandekosan nincs, csak a forum

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 28. 20:17


De legalább lenne angol (nyelven) az oldal, na mindegy, akkor tárgytalan.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jún. 29. 00:34


Most nem azert de a google real time angolra forditja...
A cikkek meg angolul vannak.
Lasd Cosmos oldalat, o meg francia es gyonyoruen fordit a google pl.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 29. 05:35


Ez igaz, csak nincs kedvem emiatt most regisztrálni arra az oldalra. Nem fórumozgatni akartam vele, hanem (magán jellegű) szakmai kérdésem illetve kérésem lett volna felé. De lassan elkészülök a kütyüvel és most úgy látom, ehhez a verzióhoz nem lesz szükségem a segítségére.

pointer4
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 22. 18:42


Megjött az én kis floppy emulátorom, de nem tudom rá feltölteni a firmware-t. Egy 4 portos MOXA rs232/rs485 portos kártyával próbáltam ami tudna elvileg minden fenét, de mégse tud a boot loader rajta keresztül kapcsolatot teremteni. Kábelek tuti jók, próbáltam már baud rate-et is csökkenteni, reset lábakat is használom.
Most rendeltem egy kis ftdi chipes usb breakout-ot. De az 1-2 hét mire megjön :(
Nincs valaki pesten akihez elmennék felprogramozná nekem ? Vagy beadnám melóba, másnapra visszahozná, ilyesmi ?
Mert lassan megfordultam a fejemben, hogy az emu hibás :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 22. 20:43 - Szerkesztve: yellowdog


Ha jól gondolom ez egy ipari, szabványos jelszintekkel dolgozó átalakító...
Az STM32 3,3V-ról üzemel, de a TTL szintet is elviseli, viszont kétszer nem mondom, esélyes, hogy a fenti kütyü a szabványos feszültségével simán hazavághatja, hazavághatta, persze ne legyen igazam.

A "boot" átkötés szükséges a program üzemmódhoz, a reset csak újraindít, de ha a tápot le majd visszarakod az is elég, én is úgy csináltam.

pointer4
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 22. 20:48


Ha csak rárakom az 5V-ot az emura, és nincs boot láb rövidre zárva, akkor életre kel a masina, 0.0.0 felirattal.
Remélem ez jelentheti azt, hogy nincs baja :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 22. 21:14


Elméletileg igen, reméljük ;-)

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 24. 20:20 - Szerkesztve: stingerhu


Nem tudom, láttátok-olvastátok-e, de Amiga 600-hoz már létezik GOTEK beépítő keret. A srác már az A500/1200-as verzión is dolgozik, nemsokára feltölti, aztán lehet nyomtatni (már aki tud ilyet...)

URL

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Jan. 25. 08:15


Quoting: stingerhu
Nem tudom, láttátok-olvastátok-e, de Amiga 600-hoz már létezik GOTEK beépítő keret. A srác már az A500/1200-as verzión is dolgozik, nemsokára feltölti, aztán lehet nyomtatni (már aki tud ilyet...)

URL

Köszi!

Ideje lesz elkezdeni foglalkozni a céges 3D nyomtatóval...

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 10. 11:31


... és a srác tényleg megcsinálta A500-hoz is :)

URL

Fájlok letöltve, megyek is a le srácokhoz a cégnél, hogy csináljanak nekem néhányat :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 10. 17:25


Nagyon durva, mik vannak :-) Bár a kijelző "elhelyezése" vagyis inkább elhelyezkedése továbbra sem a legjobb.

Még tíz évet kihúzok valahogy akkor lehet már fogsort is készíthetünk odahaza, nincs többé rettegés a fogorvosnál :-)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 12. 07:52


Tegyetek fel high-res képeket a végeredményről, kíváncsi vagyok rá. Milyen nyomtatót használtok?

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 12. 13:55


Teszek majd fel, talán jövő héten lesz alkalom rá, hogy kinyomtassák. Nem tudom, hogy milyen géppel dolgoznak, de valami profi cucc, több millió ft-ba került...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 12. 20:13


Quoting: stingerhu
profi cucc, több millió ft-ba került...

Hát igen, ez azért még messze nem hétköznapi dolog, mint mondjuk egy 1200-as ff lézernyomtató. Húsz éve még csak lestük cégnél, hogy micsoda képeket, szövegeket lehet vele készíteni, ma meg már... És ha g az ember ügyesen választ típust is, véletlenül olyant amilyen a cégnél is van, akkor nagyon sokat lehet spórolni az előállítási költségeken ;-) :-D

opti
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 22. 08:06


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kerni tőletek.
Én most vettem egy ilyen kütyüt, amigasítva amigastore.eu -ról. A kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e mondani konkrét pendrive típust ami működik vele ?
Sajnos nekem csak egy van, amivel semmi nem tud kezdeni. Bekapcsoláskor kb fél másodpercig 000 aztán átvált --- ra. Próbáltam ATA -> USB illesztővel sima vinyoval. Eredmény ugyanaz. Tehát a kérdés milyen pendrive-ot vegyek? Tapasztalatok?

AZka
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 22. 10:14


Szia,

én ezzel használom:

http://www.ebay.com/itm/SANDISK-CRUZER-FIT-64GB-64G-64-G-GB-USB-FLASH-DRIVE-MINI-NANO -TT-/351660503978?hash=item51e09973aa

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 22. 13:24


Quoting: AZka
én ezzel használom:

És tele van? Csak azért kérdezem, mert hiszen 1000 darabot tud kezelni a drive, tehát gyakorlatilag 1GB bővel elég, vagyis 2GB-os (bár lehet az már nincs is?) vagy 4GB-os pendrive-nál nagyobbra egyáltalán nincs is szükség.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 22. 13:27


Quoting: opti
tudnátok-e mondani konkrét pendrive típust

Kingstone Datatraveler 4GB-os, de használtam noname és egyéb darabot is próbálni, egyedül egy 128MB-ossal nem boldogult.

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 22. 13:37 - Szerkesztve: stingerhu


A jumper a megfelelő helyen van (F0) ? A Selector.ADF-nek a pendrive-on kell lennie, különben nem jön be a menü! Illetve állítsd a kijelzőt 000-ra és rebootold az Amigádat.

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Gotek (Cortex FW) Floppy emu
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024