Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Gotek (Cortex FW) Floppy emu
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
Szerző Üzenet
Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Máj. 10. 18:31


Quoting: szucsi65
Én ezt építettem be, így nem kellett megfaragni a házat.

Viszont ez szerintem nem szép... :-)

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2016. Máj. 11. 12:32


Nekem tegnap sikerült szépen bevarázsolni a házba, a felújításról írtam egy bejegyzést a blogomba, ott vannak a végén a rögzítési és a végeredmény fotók is.

URL

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Máj. 11. 15:25


Na ez szép lett!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Máj. 11. 17:53


Én viszont (már) egy "Buttonless" verzión gondolkodom... ;-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Máj. 11. 17:58


Quoting: stingerhu
Nekem tegnap sikerült szépen bevarázsolni a házba, a felújításról írtam egy bejegyzést a blogomba, ott vannak a végén a rögzítési és a végeredmény fotók is.

Jó kis írás :-)

Jut eszembe, a cikkben említett EAB nálatok is egy vékony csíkban jelenik meg, vagy csak nekem jön be ilyen idétlen módon?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Máj. 29. 20:46


Nem pont idevág a konkrét kérdésem, de a végeredményt tekintve a Gotek-hez kapcsolódik...

Szóval szeretném megkérdezni, hogyan tudom elérni a df0: egységet block vagy szektor szinten? Elsősorban assembly vagy Basic megoldásnak örülnék, mert a C-vel nagyon hadilábon állok ;-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Máj. 29. 23:19


@Yellow Dog:
trackdisk.device, teljesen mindegy miből kezeled... De az Amiga device I/O-ját nem a világ legegyszerűbb dolga programozni. Gyakorlatilag mindenféle IORequest-eket kell felparaméterezned és küldeni-fogadni Exec és DOS hívásokon át. Sok sikert. :P

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Máj. 30. 08:07


Oké, lebeszéltél, tisztában vagyok a korlátaimmal :-D Akkor PC-n oldom meg... ;-)

LukyHun
Tag
# Elküldve: 2016. Máj. 30. 17:55


Sziasztok,

Ma sikerült vennem egy Amiga 500-at, bővítve, szép állapotban, működőképesen. :)
Nincsen semmi szoftverem hozzá, nézegettem a nullmodemes megoldást, hogyan tudnék átmenetileg kislemezre kiírni pc-ről adf-eket. (Később beszerzek egy gotek floppy emulátort).
Ehhez szeretnék kérni segítséget. Tudna valaki küldeni ellenjuttatás fejében kislemezen workbench 1.2 vagy 1.3-at? :)
Esetleg egy-két játékot kiírni lemezre, hogy kipróbálhassam addig is. :)
Remélem lesz aki tud segíteni!

Köszi!

Üdv,

Zsolt

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 02. 23:27 - Szerkesztve: yellowdog


Na éppen egy ilyesmit szerettem volna írni a könnyebb szerkeszthetőség végett, erre tessék, megelőztek...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Jún. 03. 12:53


De Amigara meg megcsinalhatod :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 03. 17:28


Chain-Q gyakorlatilag lebeszélt erről, azért gondoltam, hogy akkor megcsinálom PC-n, erre ott még már van ;-)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Jún. 03. 20:26


Szerintem nem lebeszelt, csak jelezte, hogy melto es elismerest erdemlo kihivas. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 04. 16:23


Vagyis gyakorlatilag lebeszélt :-D
Talán anchor meg tudná csinálni, én tisztában vagyok a korlátaimmal: tudás, idő, stb... ;-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 05. 15:21 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: lazi
De Amigara meg megcsinalhatod :)

Na mondom kipróbálom a PC-s verzió, most éppen jól jött volna, természetesen nem működik a program, az ablakokban nem jelenik meg semmi :-( Írtam a fejlesztőnek, kíváncsi leszek mit reagál...

[szerkesztve]
Most meg elindult, és a srác is írt :-)

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 06. 15:09


Én is kipróbáltam volna, de már a kicsomagoláskor hibára futott a dolog. :(

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 06. 15:54


Quoting: szucsi65
a kicsomagoláskor hibára futott a dolog

Ezt hogyan érted?

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 06. 22:58 - Szerkesztve: szucsi65


Hibásnak jelezte a winrar. Időközben tettem még egy próbát, most sikerült a kibontás.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 06. 23:10


Akkor jó :-)

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 06. 23:13


De tök üres, nekem sincs semmi az ablakokban.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Jún. 06. 23:22


Na látjátok, mégis meg kéne egy rendes rendszerre csinálni!
:)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 07. 01:14 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: szucsi65
De tök üres, nekem sincs semmi az ablakokban.

Várj vele pár órát, majd próbáld újra, nekem úgy sikerült. Lehet beépített időzárral rendelkezik?!? ;-)

Quoting: lazi
Na látjátok, mégis meg kéne egy rendes rendszerre csinálni!:)

Ezt a kárörömöt :-D
A trackdisk.device probléma mellett Amigán az is gond, hogy nem látod, nem láthatod a pendrive teljes tartalmát, a Cortex firmware nem erre lett kitalálva, csak egy adott vagyis az éppen kiválasztott adf-et adja át a rendszernek, tehát az ablakos kijelölgetősdi nem megoldható. Legfeljebb ha tudod a fájlneveket pontosan, akkor manuálisan lehetne beírni a programba, amely azután szektor elérés szinten a selector.adf-be menti a neveket és a sorrendet...

Morkath
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 07. 08:53


Szücsi65: a pendrive gyökerébe raktad az összes ADF-et?

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 07. 09:08


Quoting: yellowdog
, nem láthatod a pendrive teljes tartalmát, a Cortex firmware nem erre lett kitalálva


Igaz, bar wb-bol emlekeim szerint lathato..

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 07. 12:56


Quoting: Morkath
a pendrive gyökerébe raktad az összes ADF-et?

Nem az összeset, de volt a gyökérben pár ADF.

Morkath
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 07. 15:08


Próbáld úgy, hogy a selector-on kívül csak pár ADF-et hagysz a gyökérben, és más egyáltalán ne is legyen a pendrive-on. Indítsd el, és ha továbbra sem látja, bezárod, és egyből újraindítod. Akkor lehet, hogy látni fogja.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 07. 20:06


Nos, elég bizonytalanul működik a program, annyi szent.
Ma megint nem látott semmit, aztán nem rég próbáltam, akkor csak bal oldalon jelentek meg a selector.adf-ben letárolt nevek, a jobb oldali pendrive tartalom tallózó üres. Kiszedtem párat balról, áthúzva jobbra, a selector-ból eltűntek a dolgok, de a jobb továbbra is üres. Újraindítva ugyanaz a helyzet...
Arról nem beszélve XP alatt el sem indul a program, szóval lehet megérne egy újraírást, a gondom csak annyi, hogy van minden fájlbejegyzésben 3 bájt amiről nem tudom hogyan generálódnak és mi a szerepük? Ha meglenne, akkor simán lehetne írni egy normálisan működő verziót.

Quoting: Aragon
Igaz, bar wb-bol emlekeim szerint lathato..

Nem, ott is csak a gombokkal éppen kiválasztott, tehát "belinkelt" adf tartalma mint egy közönséges 880k-s lemez jelenik meg.

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 08. 01:35 - Szerkesztve: Aragon


Jogos. Cortexbol viszont minden szart lehet latni.
Velemenyem szerint az adf elmeny a500-on jelentkezik, es oda nagyon kell. Feljebb viszont tajidegen, elavult. Szoval a cortex project nagy asz, de batran meg lehetett volna irni modernebbre a szoftver reszet, mert igy hianyerzetes, kimera. Fizikai kattogas nelkul anakronisztikus az adfiling.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 08. 15:33


Volt még egy levélváltásunk a program készítőjével a működést illetve a SELECTOR.ADF felépítését illetően, mondanom sem kell, nagyon készséges a srác és elég részletes választ adott, bár nem teljesen értem :-)

Az általam feltett kérdés:
Hi Derrow!

Thank you, your answer. The program finally has started :-)
I view the selector.adf in hexeditor, very interesting and simple.
But i would like to ask, why twice in each adf name? And marked in red in the picture 3 byte how it is generated?


És a részletes válasz:
One is the full filename of the adf file, the second is a shorting to display the name on the screen or so.

And the 3 bytes are actually 4 bytes.
It's the physical address of the adf file on the USB stick, where it can be found.
You can retrieve this value by looking into the FAT32 directory entry.

This is how Selector.adf works.
It stores the filename and displayname with the FAT32 start address in a record in Selector.adf

So my program first scans your USB Stick for all ADF files, and retrieves the FAT32 start addresses. So depending on how many adf you have on the stick, it might take some time for my program to start up :)



Ha egy mód van rá, kéretik nem kiröhögni a google-s angol nyelvtudásom... ;-) De a lényeg a válaszban van, viszont számomra nem teljesen világos. Nem pontosan értem a 4 bájt szerepét továbbra sem. Ha esetleg valaki mélyebben ismeri a FAT32 működését, megköszönnék egy részletesebb ismertetőt.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 08. 15:35


A részére küldött kép, bocsánat, lemaradt:


<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Gotek (Cortex FW) Floppy emu
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024