Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Gotek (Cortex FW) Floppy emu
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
Szerző Üzenet
geek
Tag
# Elküldve: 2014. Sze. 29. 21:49 - Szerkesztve: geek


gizm0net párszor hirdetett 7500-ért stick nélkül.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Sze. 29. 21:50


Keresd meg SakMan-t. Neki van egy rakat elado Gotek.
Nem tom mennyiert adja, es azt se miert nem jott ide szolni rola...

Egyebkent a 8GB stickre szerintem kar raizgulni. Annyi jatekkal ugyse fogsz jatszani. Az pedig, hogy 999 lemezt tudsz bekonfiguralni, meg nem jelenti azt, hogy erdemes is.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Sze. 29. 22:01


agimA

En kulsobe tettem, de nem az igazi, de azert megy par cucc :)
kep

Awe
Tag

# Elküldve: 2014. Sze. 30. 08:47


Én is pár ezerért vettem ebay-en, de azóta jól felment az ára.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Sze. 30. 11:06


Quoting: Dino
de nem az igazi


Tenyleg nem az igazi, a floppy lemez csak nagyon eroltetve megy bele :)

De mire is gondolsz?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Sze. 30. 13:20 - Szerkesztve: dino


Quoting: lazi
De mire is gondolsz?

Vannak olyan stuffok, amik megrogzotten ragaszkodnak a df0 hoz...

agimA
Tag

# Elküldve: 2014. Sze. 30. 16:12


Quoting: dino
Vannak olyan stuffok, amik megrogzotten ragaszkodnak a df0 hoz...


Nekem ez elméletileg nem játszana, mert a belső helyére raknám. Ugyebár...?

agimA
Tag

# Elküldve: 2014. Sze. 30. 16:23


Ja jut eszembe, írtátok, hogy drágán veszem... Lehet hogy a szar forint miatt, de az ibéjen nem láttam olyat amit 10-14000 Forint alatt vittek volna el leütéskor. Amihez sticket is adtak, az 17000 körül mozgott.
Ha jól emlékszem...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Sze. 30. 16:45


En nem neztem, csak beugatok...
Valoszinuleg Amiga firmware-el adjak dragabban. Vehetsz sima gyari allapotut is, csak le kell cserelni a firmwaret.

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2014. Sze. 30. 18:50


Így van!

A nem Amiga-s,még mindig 4-5e ft!
A kábel hozzá max 1e ft.
A pendrive meg sacc 2e ft.

+ az idő! - az meg megfizethetetlen! :D :D :D

agimA
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 06. 14:41


Helló!

Az Adás-Vétel topikban írtam, de lehet hogy inkább ide kellett volna. Beollózom:
...kérdem tőletek, hogy van é valakinek eladó Gotek floppy emulátora. Lehetőleg Amigásított - hú de szép szó - kellene, mert nem áll módomban tárgyi eszközök hiányában a firmware-t beletolni.

Köszönöm!

agimA
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 06. 14:42


Persze ha minden kötél szakad, valahogy megoldom a firmware frissítést is. Gondolom...

agimA
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 09. 08:57


Sziasztok!

Már jócskán úton van a Gotek-em, talán ma-holnap meg is érkezik.
Felötlött bennem egy kérdés, amit itt most nektek szegeznék.
Odáig ok, hogy a Gotek-el szépen be lehet majd tölteni az ADF állományokat. De érdekelne, hogy a floppyra mentés hogyan zajlik? (Mivel így nem lesz valódi floppy a gépben.)
Pl. ProTrackerrel csinálok valami zenét, vagy sample-t szerkesztek és azt el szeretném menteni. Ilyenkor mi van?
Esetleg jó ha már rendelek is egy külső floppy meghajtót?

Morkath
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 09. 09:51


agimA: felmountolod az empty.adf-et, megformázod WB alatt, és úgy fog viselkedni, mint egy valódi floppy.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Okt. 09. 10:39


Quoting: agimA
Esetleg jó ha már rendelek is egy külső floppy meghajtót?

Igyvan.

agimA
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 09. 12:17


Felmountolás alatt azt érted, hogy a Gotek-el virtuálisan behelyezem mint floppyt az usb stickre másolt empty.adf-et. Ez ok.
De empty.adf-et hogyan csinálok?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Okt. 09. 12:55


Winuae alatt nem tudsz?

Morkath
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 09. 13:35


Vagy egyszerűen tölts le egyet. :)

agimA
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 09. 14:06


Hehe! Nagyon köszi! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Okt. 09. 15:10


no ezt nem tudtam, en is koszi...:)

YADA
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 09. 19:24


Vagy egyszeruen keszits egy random file-t 901120 byte merettel (tetszoleges adf copy, teszoleges file truncate, haboru es beke eleje, stb). Barmi lehet benne, formazas amugyis torli.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Okt. 09. 20:39


Ne bonyolitsuk mar. Barmelyik adf-bol csinalsz mas neven egy masolatot, aztan azt formazod.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Okt. 09. 23:49


en csak fogom a fejem ... es rohogok :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Okt. 10. 10:05


Szerintem ez az egyszerű megoldás azért nem jutott eddig senki eszébe, mert túl egyszerű ;-).

agimA
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 10. 13:54


Mondtam nektek: kihagytam 20 évet.
Most ismerkedem a WinUAE-vel is... :)

agimA
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 20. 11:13


Üdv!

Úgy kb. 1 hete tesztelgetem a Gotekemet. Sajnos a tapasztalataim hasonlatosak Aboy tapasztalataihoz.
Demok: Többet próbáltam. Hardwired, Global Trash, Ray Of Hope 2, Enigma, Budbrain Megademo. Ezek nem működtek!
Egyedül ez a demo működött: Red Sector Cebit90
Játékok: közül lényegében 10-ből 2-3 működik. Pl. Another Wolrd működik, de Flash Back már nem.
Azt vettem észre, hogy egyébként majdnem mindegyik játék esetében elindul a lemezről az intro, vagy trainer képernyő, de ahogy töltené a lényeget, ott meghal.
Kipróbáltam két usb sticket is, mindkettőnél ugyanaz a szitu.
Viszont!! Ami nekem elég lényeges, az OctaMed és ProTracker programok gond nélkül működnek. Sőt csináltam teszt zenét, amit ki is tudtam írni üres "diszkre". Valamint Red Sector Demo Maker is szépen hasított.

Nekem nem A500-aosm van, hanem egy 500 plus amiben ugye van 1,5 Mb ram (1Mb saját + 0,5 Mb bővítés)
Ezen kívűl van csatlakoztatva a bővítő portra egy SupraDrive 500XP egy 120Mb-os HDD-vel és ennek is van még + 2MB ramja. Ez összesen 3,5Mb ram. A SupraDrive-ra meg tovább van csatizva egy Action Replay MK III.
Nos azt hittem, hogy esetleg ezek zavarnak be. Ezért leszedtem mindent, maradt a csupasz gép 1Mb rammal és a Gotek. Ugyanaz a helyzet!
A Goteket úgy látom nem a plusz hardverek zavarják be, hanem szimplán bizonyos betöltés közben akad össze valami.
A ramra gyanakszom, mert ugye A500-ban 0,5Mb van, A500 plusban pedig alapból 1Mb. És itt többen azt mondják, hogy A500-asokkal semmi baj nincs. Bár itt lehet még ok az, hogy kicsit különbözik az architektúra.

Szóval picit szomorú vagyok és ezek alapján egyáltalán nem ajánlom azoknak, akiknek 500 plusszuk van és játékra akarják használni...

Ja igen... Külső floppy drive-ot is csatlakoztattam, az nem működik Gotek mellett normálisan.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Okt. 20. 11:25


Nah erre en valaszolok.
Nekem az elso sajat Amigam egy 500 Plus volt.
Akkor kaptam amikor epp uj vas volt a kinalatban.
A 2.0-as KS a sok plusz mellett hozott negativumot is.
Eleg sok KS1.3-ra belott jatek vagy annak a crackintroja nem volt kompatibilis vele. Ezert hasonlo aranyban nem mentek a jatekok 500 Pluson, mint ahogy te irod. Gondolom az ADF-ek amiket probalsz mind 1.3-rasra keszult toresekbol szarmazo ADF-ek. Regen volt, hog yujra kiadtak a jatekokat uj, kompatibilis introkkal vagy leszedtek elole az introt. Vagy 1.3-as emut hasznaltunk. Volt egy lemezem amirol bebootolas utan egy 1.3-as KS-es gepet csinalt az 500 Plusbol. Nah azzal szinte minden ment. Sajna a nevet most hirtelen nem vagom, de rakeresek az archivumban. De asszem Aminenten fellelheto ez is.

agimA
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 20. 12:29 - Szerkesztve: agimA


"Ezert hasonlo aranyban nem mentek a jatekok 500 Pluson, mint ahogy te irod."
Én azért ilyen rossz arányról nem hallottam. Úgy hallottam, hogy 20-30% nem működik, nem pedig úgy, hogy csak 20-30% működik.
Ettől függetlenül, ha valóban úgy van ahogy te írod, akkor az 500 pluszt le fogom cserélni sima 500-ra. De ennek még utána járok...

Ha mások is meg tudják erősíteni amit DH1 írt, akkor jelezzétek, mert még ma elmegyek egy 500-asért... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Okt. 20. 13:14


regebbi jatekoknal a ram is kozrejatsztott, de az ritka volt
szal adott jatekbol erdemes tobb fele torest is kiprobalni Gotekkel ...
egyekent meg nem cserelnem le az A500Plus-t, hanem tennek bele egy Kickstartvaltot. Mert lehet, hogy jatszni az ADF-ekkel jobb Gotekrol egy A500-as, de neked van fastramod, 2.0-as rendszered (ezt is bovitenem inkabb 3.1-re) es WHD-vel vinyorol nyomulnek vele. Az 1.3-as rendszer azert ilyen masolgatashoz meg egyebekhez nem annyira kenyelmes szerintem...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Okt. 20. 15:41


Holnap kipróbálom egy A500-on azokat a demokat és játékokat, amiket írtál, hogy nem működnek, de tuti biztos, hogy DH1 megoldása lesz jó. Ki kell próbálni többféle adf-et.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Gotek (Cortex FW) Floppy emu
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024