Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Gotek (Cortex FW) Floppy emu
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>
Szerző Üzenet
opti
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 22. 14:56


Nekem bőven elég lenne az 1gigas csak menne. Amivel próbalta az egy sandisk 16gb usb 3.0-as. Azzal nem tud mit kezdeni. Felvillan egy tizedmásodpercre a 000 majd rögtön --- es ennyi. Jumper S0-an van, selector.adf probaltam csupa nagy betuvel, kis betuvel. Probáltam hogy legyalulok mindent a pendrive-tol, formatáltam, újraparticonáltam, semmi csak --- van a kijelzőn.
Én az USB 3.0-ra tippelek, bar az USB 2-es IDE USB csatolót se szerette vinyóval. Próbálok vadászni ilyen tipusú driveokat amiket írtatok.
Én voltam a marha hogy azt a plusz 3-4 eurot sajnaltam amennyivel többe került volna hozzávaló pendrive-val.

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 22. 15:28 - Szerkesztve: stingerhu


Egy régi USB 2.0-ás 4GB-os TDK pendrive-ot használok hozzá, gond nélkül, ennek - ha jól van megflashelve, mennie kellene. Én a sajátomat teljesen egyedül, a leírás alapján flasheltem meg és szereltem be, elsőre jó is lett. Mondjuk az USB 3.0 visszafelé kompatibilis, de fene tudja, érdemes lenne megnézni egy régebbi pendrive-al is. https://goo.gl/photos/nQHbe2C1UPuunQPc9

opti
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 22. 15:54


Ez nagyon király így beszerelve ! :) Csak már ott tartanék. :)

http://amigastore.eu/en/323-usb-floppy-emulator-gotek.html

Itt vettem, review-ban csak jókat írnak róla, szóval elvileg a flashelés jó.

AZka
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 22. 18:17


Elég nagy kihívás 64GB-nyi ADF-el feltölteni :D

Nem kerül sokkal többe mint a kisebb társai.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 22. 21:35


De mint említettem a drive csak 1000 ADF-et kezel, ami nem egészen 1GB...

Aragon
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 23. 01:52 - Szerkesztve: Aragon


2gb TDK pendrive-val ment a sokadik probalkozas utan. Elotte Hama kartyaolvasval is okes volt, amibe compact flash-t toltam.

Kingstone peneket nem szereti.

AZka
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 23. 08:33


így van, egyszerre kezel 1000 ADF-et de én max 10-20 ADF et konfigurálok be. Ha kell valami kiválasztom a listából.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Feb. 24. 03:00


En meg fogok egy lemezt, DMS kiir (adf azertse) es tadammm.
Ez a Retroooooo! :P

AZka
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 24. 09:08 - Szerkesztve: AZka


Nekem is csak DF1 be van kötve, brahiból ;)

opti
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 05. 18:53


Én egyenlőre feladom. Vettem egy USB2-es 16GB sandisk cruzer-t, egy ilyen volt az ajánlottak között. Nos ezzel sem működik. Ugyanazt csinalja, illetve nem csinálja. Egy pillanatra felvillan a "000" aztán rögtön "---" és ennyi. Eddig szívás semmi eredmény.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 05. 23:00


talan rossz a gotek, nem?

opti
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 06. 09:28


Erős a gyanúm, igen. A következő lépés hogy valahogy firmware-t frissitek, de az nem mostanában lesz. :(

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 07. 22:41


Ma kaptam levelet Derrow-tól, a HxCEdit program fejlesztőjétől, hogy megjelent egy új verzió, ha valakit érdekel.

HxCEdit

pointer4
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 08. 12:26


Quoting: yellowdog
Ma kaptam levelet Derrow-tól, a HxCEdit program fejlesztőjétől, hogy megjelent egy új verzió, ha valakit érdekel.

HxCEdit


Most egészen pontosan ez mire is jó? Windows-alól tudom elkészíteni az amiga által látott floppyk listáját, ha egy tonnát tárolnék a pendrive-on, hogy egyszerűbb legyen az életem? Vagy rosszul értelmeztem ?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 08. 17:31


Tökéletesen jól értelmezed, ez gyakorlatilag az eredeti, valljuk be elég primitívre sikeredett amigás programot hivatott helyettesíteni.

Awe
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 10. 10:10


Én tegnap flash-eltem meg az egyik GOTEK-et HxC-re. 10 juróba került, ráadásul egész délelőtt szívtam vele, mert mindig lefagyott a winfos tőle. De aztán 1x mégis sikerült.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 10. 15:57


A Cortex ingyenes ;-)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Már. 13. 14:31


Quoting: yellowdog
A Cortex ingyenes ;-)

Igen, de a HXC firmware jó Atari ST-hez, Amstrad-hoz és Amigához is!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 13. 17:19


Quoting: adsr
jó Atari ST-hez, Amstrad-hoz

De ez egy Amiga tulajnak teljesen felesleges plusz ;-) Vagy rakosgatod egyik gépből a másikba a drive-ot?

opti
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 28. 23:01


Nos megtörtént a firmware update, elsőre felismerte a cuccut, felment hibatlanul az uccsó fw. és ugyanazt csinálja. Felvillan a három nulla, aztán három minusz. Két pendrive, egy USB-IDE adapter és egy CF kártyaolvasóval bővült a teszt. Semmivel nem sikerült szórabírnom.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 28. 23:45


en ugy eladtam mint a vocsok, nekem csak a bajom volt vele ... szepen elvagyok nelkule

opti
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 29. 00:03


Én az ablakon akartam kivágni. Egy hónapja vacakolok vele és zéró eredmeny.Kb. most lett elegem belőle. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 29. 00:58


Nalam a jol bevalat floppy lemez van ha epp nem WHD ... ;)

pointer4
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 29. 08:44


Quoting: opti
Én az ablakon akartam kivágni. Egy hónapja vacakolok vele és zéró eredmeny.Kb. most lett elegem belőle. :)


Akkor nekem nagy mákom volt, egy reklám pendrivet dugtam bele, és azzal hibátlanul működik. Bár kiakartam cserélni, egy kisebb szebbre, na azzal nem ment.

Ha pösti vagy, esetleg tudok segíteni próbálgatni .?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 29. 19:56


Quoting: opti
Semmivel nem sikerült szórabírnom.

Nem szeretnék reklámozni, inkább csak információnak szánom, beszerezhető működő egység is, csak berak és örül :-)

opti
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 29. 23:59


Ezt is úgy árulták hogy működő egység. :) És elvileg működik is, a reflash is működött rajta, tehát maga az egység él, csak eddig egyik usb drive-ot sem szerette. Ergo egy nekem egy tuti működő pendrive kellene hozzá. Fel tudok ajánlani érte egy másikat. egy 32GB Sandisk USB3 vagy egy Sandisk Cruzer Blade 16GB.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Már. 30. 07:49 - Szerkesztve: dino


Quoting: opti
Ergo egy nekem egy tuti működő pendrive kellene hozzá.


Regebbi pendriveokkal tobbnyire mukodik.
En egy ilyent hasznalok 4GB osba.
Ez meg azert is jo, mert ha mellecsapkok mergemben, nem torik le tobe :D :D :D viccet felreteve, olyan elegans kis szar, hogy eszre se venni, hogy bennevan a likban :)
Az eletem rafer 4GB ra Amigan adf be :D...az a baj, hogy 4GB osat mar nehez talalni, a nagyobbak ebbol a fajtabol passzolom, hogy mukodnek e....
de szerintem ne add fel.

AZka
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 30. 08:13 - Szerkesztve: AZka


Nekem van egy 8GB-os amit kaptam a GOTEK-hez, oda tudom adni.

Ilyen van nekem is amit Dinó linkelt csak 64GB-os USB2-es. (Az is működik)

Tudom tudom minek ekkora....

opti
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 30. 13:05


Megvenném vagy elcserélném (tele vagyok felesleges pendrivokkal :)) ha tényleg nincs rá szükséged. Igazábó teljesen mindegy mekkora, a párszáz cucc ami kell bőven elfér a legkisebben is. Ezt a méret vitát nem is nagyon értettem. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 30. 13:22 - Szerkesztve: yellowdog


Max. 1000 ADF-et kezel ugye a drive, tehát 1000 x 901120 ami ténylegesen szükséges méret, a többi ebből a szempontból felesleges, persze egyéb mást még emellett hordozhatunk rajta.

Nekem egy 128MB-ost leszámítva mindennel ment még eddig, 1GB és 4GB-os méretűeket tesztelve.

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Gotek (Cortex FW) Floppy emu
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024