Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Retro hardver
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 31 . 32 . >>
Szerző Üzenet
LacaHero
Tag
# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 01:39


Quoting: mc68k
http://amigaprj.blogspot.com


Nézem a blog-ot, de nem látom ezt a csodát ... :)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 05:03 - Szerkesztve: mc68k


12 bites a színmélység, A500-ra van tervezve.

-o-

A PCB-ket Positiv 20 spray segítségével készítem. Nem gyári minőség, de fejlesztéshez megfelelő. Kicsit drága lenne minden egyes PCB verzióra 1-2 hónapot várni és 50-70 USD-t kiadni...

-o-

A blog hamarosan frissül.

edem
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 08:06


Gratula a kártyához! Egy darabra én is vevő lennék máris...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 10:11


mc68k
Gondolom A2000be is mukodne ez siman.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 10:55


Kellene, ma letesztelem.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 11:09


Viktor, a kivezetést sikerült már kipróbálni a joy mellé, ahogy beszéltük? Ha igen, milyen eredménnyel? Nem szemetel a vezeték miatt?

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 11:13 - Szerkesztve: mc68k


Pár nap múlva adok erről is részletes jelentést. Egyelőre rövid szalagkábellel használom.

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 13:13


Quoting: mc68k
A Verilog kódot én írtam, ki más segített volna? :)


Miért a verilogot választottad? Úgy hallottam EU inkább VHDL, USA verilog az elterjedtebb. Tudnál tanácsot adni induláshoz egy lelkes amatőrnek?

tassika
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 15:57


Quoting: mc68k
Ennek ellenére elkészítettem az A500-asomhoz a saját fejlesztésű scandoubler-t, ami semmi extrát nem tud, csak működik. Hibátlanul.

Megint csak leborulok nagyságod előtt. :-) Gondolom, ezt sem veheti senki más tulajdonába ezt sem, mint a remek HDD vezérlőd. Pedig milyen bitang 500-ast lehetne összerakni ezekből a cuccaidból!
Tisztelet!

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 16:36 - Szerkesztve: mc68k


Az A2000 tesztet nem bírtam elvégezni, mert egy kondi túl magas és nincs kéznél elég hosszú tüskesorom, ami a Denise foglalatába csatlakozik.

A másik probléma, hogy a Denise a táp alatt helyezkedik el és nagyon kicsi a szabad hely. Érdemesebb egy video slot-ba való kártyát tervezni.

-o-

@Tassika:

Köszönöm a lelkesítő szavakat. :) A dolog még nincs lezárva. :)

-o-

@LacaHero:

A Verilogot olvashatóbbnak találtam, de lamer vagyok még e téren én is. Sokat szenvedek vele. Javaslom, hogy olvasd el mi a különbség a VHDL és a Verilog között, nézz meg pár példaprogramot és dönts magad, hogy melyik a szimpatikusabb?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 16:40


Szeretném megkérdezni, mert ez a vesszőparipám :-) nehéz volna megoldani, hogy VGA helyett HDMI kimenet kerüljön a kütyüre?

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 16:50 - Szerkesztve: mc68k


CRT-re terveztem, azon autentikus az Amiga képe. Sajnos jó minőségű CRT monitort egyre nehezebb beszerezni. OCS / ECS-nek az ideális méret a 15 inch-es VGA monitor, persze a jobbik fajtából.

HDMI-t egyelőre nem terveztem a fent leírt dolgok miatt.

-o-

Most nézem, az Indivision ECS elfér az A2000 tápja alatt. Szóval érdemesebb akkor egy panelt készíteni, ami jó A500-ba és A2000-be is.



Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 18:15 - Szerkesztve: Logostino


Én meg aztán végképp nem vagyok pró a témában de a Verilog nekem is sokkal jobban bejött. Csak az ISE ne lenne egy akkora lassú bughalmaz mint amekkora.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 20:55


Quoting: mc68k
CRT-re terveztem, azon autentikus az Amiga képe

Ezt aláírom :-) De, csak elméleti szinten, mennyiben volna más az áramkör? Gondolom DAC elmaradhat, annak helyére kerül(ne) a HDMI vagy DVI encoder IC, persze azt fel is kell programozni, felbontás és egyéb paraméterekkel...
Most jut eszembe, az igazi ok amiért a HDMI-s dolgot "kapirgálom", az LCD tv-k a hagyományos 50Hz-es interlace adást gondolom nem 60Hz frissítéssel jelenítik meg a panelen (hiszen ott mindegy hányszor kerül átírásra a képmemória) mert akkor az ott is látszódna, ha pedig alkalmas az 50Hz képfrissítésre, akkor tökéletesen vissza tudná adni az Amiga egyik erősségét a smootscroll-t, amire a PC-s monitorok alkalmatlanok, akad ugrál a kép időnként ami (szerintem) el is veszi az igazi crt-tv élményt.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 21:23 - Szerkesztve: mc68k


Az 50 Hz-es natív LCD panel engem is érdekelne. Az LCD panelek általában 56 Hz minimal refresh rate-tel tudnak csak működni. Az LCD monitor invalid sync error-t jelez, az LCD TV-k meg konvertálnak felfelé és attól lesz olyan "szép szaggatott" a scroll (de legalább van kép...). Pl. a Sony LCD TV VGA bemenetére ha rákötök 50 Hz-es 31 kHz-es jelet, invalid timing error-t ad. A video processzorok a TV-kben csak a PAL jelet konvertálják (általában). Múltkor olvastam, hogy valakinek a TV-je elfogadta a VGA bemeneten az 50 Hz-es refresh rate-et, akkor próbálgattam végig a fellelhető TV-ket, sajnos sikertelenül. Egyik sem fogadta el.

Ha van konkrét infód olyan LCD monitorról, ami képes 50 Hz-es natív képet produkálni, kérnék szépen egy URL-t ide. Mindenhol ilyeneket írnak:

http://forum.doom9.org/archive/index.php/t-144224.html

However, when it comes to displaying this 50Hz output properly, it seems very difficult to find LCD PC monitors which accept it, and even harder to verify that those which accept 50Hz actually display it at 50Hz.


A másik probléma a natív pixelméret. Az Amiga high res képét 28 MHz-es pixelclock-kal jelenítjük meg a VGA monitoron, ami kb. 900 pixelnek felel meg faltól-falig (ez a teljes sor, nem csak a visible). Ez sehogyan sem illeszkedik a natív LCD pixelformához, arról nem beszélve, hogy 4:3-as arányú panel már nem is nagyon vásárolható. Tehát lehet stretch-elgetni a monitornak, különböző filtereket alkalmazni, jól elmosni a képet és a végeredmény az lesz, hogy az ezer éves elavult RGB PAL monitoron 0.35-os óriási dot pitch mellett is jobb képet kapunk, mint az ultramodern, agyontuningolt, agyonkonvertált cuccon (legalább a smooth scroll jól néz ki, ami egy 2D-re kihegyezett gépnél hogy is mondjam... előnyös :) ). Kár szenvedni vele, akkor már valóban ott az emulátor, az mindent megcsinál szoftveresen és ingyen. :)


@Logostino:

Az ISE valóban olyan, mintha egy általános iskolás gyerek írta volna a GUI-t. Egy nagy nulla az egész és rohadt lassú is. Ja, és 12 GB installálva!

Két képernyőnyi source-ot 1 percig implementál egy dual core-os 2 GHz-es gépen 2 GB RAM mellett (diszk nem lassít, cache-ből megy az egész...). Felteszem a kérdést, hogy meddig tartana egy komplett CPU core-ot implementálni, ha egy ilyen nyúlfarknyi programmal így megküzd? Két nap lenne egy menet?! Abnormális. A szimuláció sokkal gyorsabb, 3-4 sec. alatt már fut. Viszont itt fennáll egy újabb probléma: konkrétan az, hogy a szimulációban tökéletesen működő programot amikor élesben kellene tesztelni, akkor nagy bölcsen kiírja, hogy bocsi, ez nem implementálható. Hát, gratula, sokat ért az egész szimulációs munka. A szimuláció kb. arra jó, hogy az iskolában a tanár megnézze a vizsgán, hogy hogyan is működne a rendszer (ha valami csoda folytán realizálható lenne...).

Szóval vagy én vagyok láma vagy valóban eléggé fatengelyes ez az egész dolog...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 21:47


Quoting: mc68k
Múltkor olvastam, hogy valakinek a TV-je elfogadta a VGA bemeneten az 50 Hz-es refresh rate-et

Az én voltam :-) A készülék típusa LG 37LC2R, azt nem néztem, de ha hétvégén hazakeveredek, megnézem, hogy 50Hz vagy 60Hz-re konvertált-e az eredmény, ezt a készülékkel ki tudom irattatni. Ami a natív pixelt illeti, ez persze csak elmélet, én úgy gondolom, egy dolog a képmemoria feltöltése Amiga oldalról, és egy másik a kiolvasás. Ha már bent van a memoriában, akkor mi az akadálya, hogy pl. 640x480 pixelt használsz fel a nativ LCD-n, vagy pl. a 320x256-ot duplázva 640x512-ben esetleg triplázva 960x768-ban jelenítesz meg pixelhelyesen? Ez utóbbi nagyon ütős lenne nálam az 1366x768-as panelen :-)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 21:50 - Szerkesztve: mc68k


Kérdezd meg Dezzt, ő alighanem meg fogja tudni mondani, hogy mik is a felmerülő problémák? Nagyon sok. Nem hiába csinálgatja már évek óta.

Nem akartam bonyolítani a dolgot, a kitűzött célt így el tudtam érni 100%-ban.

Most kellene írni egy rendszerbarát screensaver-t. Semmi effekt nem lesz benne, csak a DPMS-t vezérli.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 21:55


Quoting: mc68k
csak a DPMS-t vezérli.

Ez pontosan mit jelent?

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 21:57


Részletes leírás itt:

http://en.wikipedia.org/wiki/VESA_Display_Power_Management_Signaling

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 21:58


Értem, köszi.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 22:05 - Szerkesztve: charlie


@mc68k:
Az Amineten van pár DPMS utility/commodity, valamelyiknek a C forrása is ott van. (Pl. hogyan inicializáld magad Commodity-ként magad meg az egyéb rendszerbarát toszkodások.) Bár ezeknek CGFX kell, de a CGFX-ben egyetlen hívás van, ami a DPMS-t intézi, ez pedig a CVideoCtrlTagList, aminek a doksija alapján triviális, hogy mit csinálnak ezek a DPMS utility-k.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 25. 05:50 - Szerkesztve: Logostino


mc68k
Alterát nem próbáltad? Állítólag ott jobb a szoftver, viszont a chipek valamivel kevesebbet tudnak.

Am én pont az általad is leírtak miatt függesztettem fel az FPGA-s kísérleteimet. Ráadásul én még a 12-es ISE-vel szívtam mert a Virtex II nem megy újabbakkal.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 25. 10:31


Logostino, mi az email címed?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 25. 12:40


Quoting: mc68k
Az 50 Hz-es natív LCD panel engem is érdekelne.

A Te tudásoddal és tapasztalatoddal én már nekiláttam volna egy X*768 felbontású LCD monitor vagy LCD panel berhelésének :-)

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 25. 13:16


mc68k
sysdestructor [qkacc] gmail [pötty] com

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2015. Ápr. 25. 21:59


Én az ISE Design Suite-ot probálgattam, Xilinx Spartan 3E-vel. VHDL. Nagyon kezdő vagyok, de csikos képet sikerült VGA-ra kitenni ... :-)
Szerintem ha sikerülne beletanulni, akkor a határ a csillagos ég ...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 25. 22:52


Címdekódert miből érdemesebb készíteni, Xilinx vagy Altera lehet a jobb megoldás?

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 26. 01:37


Amelyikhez jobban értesz. Teljesen mindegy.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 26. 08:10


Még egyikkel sem volt igazán dolgom, ezért is kérdeztem, hogy melyiket ajánlanátok, ár és kezdő szintű használat szempontjából. Nem egy bonyolult dolog, megoldható kapu IC-kkel is, de gondoltam tanulásnak jó lenne és a végén egy tokban elfér(het)ne az egész.

Kipróbáltam, lustaságom miatt most csak PC-vel, mert ez van kéznél, a HDMI-s dolgot, Catalyst-ben be lehet állítani 1080i25 is illetve 720p50 formátumot, mindkettő eredményeként, ha megnézem a tv-n (nálam OK gombot kell nyomni, ekkor kiírja a felbontást illetve a frissítési információkat) 50Hz-et jelez :-) Szóval elméletileg HDMI monitor illetve tv meghajtható lehet 50Hz jellel... Ha d.u. ráérek megnézem Amiga esetén milyen értékek vannak VGA bemeneten keresztül.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 26. 09:17 - Szerkesztve: mc68k


@Logostino:

A gmail nem talál sysdestructor nevű account-ot.

@Yellow Dog:

Okvetlenül teszteld. Futtass pl. egy Enigma megademo-t és *alaposan* vedd szemügyre a scroll-t. Szaggat-e? Pl. a Sony 32-es TV-ken Scart-on 5-7 mp-ig úgy tűnik, hogy tökéletes, aztán van pár dropped frame. Figyeld meg legalább 20-30 másodpercig.

-o-

Installáld az ISE-t a maga 12 GB-jával és mehet a Xilinx. :) XC9536, 9572 sima vagy XL CPLD-vel kezdhetsz. JTAG kábel gyártható a Xilinx site-ot található séma alapján. Parallel port kell neki.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 31 . 32 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Retro hardver
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024