Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

- Fórumok - Regisztráció - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Retro hardver
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 .
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 25. 01:08

Quoting: charlie
de a Viaduct egy összvissz 60K méretű kis szösszenet

lehet, hogy 60k, de huszoneves hianyt potol ezert elegge sokat jelent az Amiganak. Valaki, - Te -, vetted a faradsagot es olyan featuret adtal a gepcsaladhoz amelyet husz eve csak meglebegtettek.

Es ez a baj, hogy ilyenekbol keves van... es az is csak Classicon.

Es ott is haldoklik a dolog. Ott a Vampire. Egy csomo progit begyujtottek. Nagy volt a fogadkozas, aztan alig valami... oke maga a Vampire az AGA futtatas lehetosegevel egy jo feature, nade mi lesz a feature AGA-n? Es hol vannak a demok? Lassuk be, a platform nagy oregjei kiszalltak, vagy tavoztak, vagy kiegtek ... manapsag arrol kell vitatkoznom, hogy az Amiga long playerek RedPill meg Barebone "jatekokat" tesztelgetnek ami valami rohadtul kiabrandito. Requried 060, 5 fps, csuf, nincs benne ellenseg es a komplett kihivas az egy kockanyi ugralas ... es az idiotak tapsolnak erte ... eee nemar!

Es nekem ez a legnagyobb bajom! Barmilyen NG vagy uj classic projectnel, hogy legyen az urhajo mindenfele turbinaval, nade mit fogunk vele csinalni?! Ezer eves jatekokkal jatszogatni 2D-ben ami amugy is kivalo volt A500-on is? Hm? Mert erre nekem nincs penzugyi keretem...

Quoting: charlie
hanem mert ismert okok miatt egy csomó mindent újra kellett írni

mit ertunk ismert okok alatt MOS-nal? mert en x fele felelmet fel tudok sorolni, a kieges, a csalad, a penzkereses, a kiszalltam, a megszunes, az ujra kellet irni mert platformot valtunk, stb. ...

lassan 3. eve kesz a Tabor, es bar legyen barmilyen elbaxott koncepcio, nekem mint fanatikusnak kene valami ujdonsag, mert lassan classic lesz az NG messze tobb fejlesztessel. Hogy 3 eve nehogy mar az amugy is elavult hw meg elavultabb lesz, de ilyen sebesseggel 5 eveket lepegetunk visszafele nemhogy felzarkoznank a mai OS-ekhez... ugyan igy az AOS4 is... ugyan azon a 10 evvel ezelotti fejlettsegi szinten van most mint 10 eve, es mar akkor is 10-20 eves hatranya volt. Vagy az OS4 alatti Warp3D eltorese... hat az a pofatlansag teteje. Veszek egy jatekot es mely warp3D-s de csak pont a W3D szar az OS-ben ezert nem lehet vele jatszani, bocs. Es amikor szova teszem, immar 10 ev alat 5x akkor otodszorre is en vagyok a troll es egyebkent miert nem tobbszor sikitottam erte - igen valoban csak ezert nem javitotta ki a Hyperion a szar drivert (egyebkent elvileg nem minden gepen jelentkezik)?

Ugyan ez felhozhato a MOS-nal is, hogy ott ez a 3 eves csend nagyon megtizedelte a fejlesztoket es hw meg ott sincs... mi lesz igy? Harmadik PowerBookom esik szet alattam... imadom a MOS-t mert hozza amit megiger, stabilan... de nem latom a jovot...

Jajj, millio felelem es kerdes... nem is emlegetem az X1000, X5000 driverproblemakat... vagy SAM460 hibas szeriait ami NEKED kene otthon megforrasztanod, mert a ACube nemes egyszeruseggel vegyel masikat valasszal haritja el a felelosseget... es amugy is ullnek mint szar a gazban... de ugy mindenki...

Valaki adhatna mar egy tobbe kevesbe valid jovokepet nekem mint nem benfentes usernek (mar Cobran keresztul Trevortol sincs elso kezbol info). AEon is hallgat... megertem mondjuk a hallgatast a Hyp fele lopas, sikkasztas ugy utan... ott sem vegtelen a penztarca.

Talan a MOS mint "uj" AOS kinevezessel, Hypet elfelejtve es az AEon penztarcat a MOS csapatnak nyitogatva valami ertelmes jovokepet vazolni, mert ami most van az tobbe kevesbe kibaxott lehangolo ...

mert nekem most az a jovokepem, hogy 060, 080 vagy ARM sebessegen fogunk Lemmingsezni '91-bol classicon es NG-n meg 3 evente hatra lepunk 5 evet :)

Mas? velemeny? otlet? kinek mi szurja az oldalat?!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Aug. 25. 11:01 - Szerkesztve: charlie

@dh1:
Ott a Vampire. Egy csomo progit begyujtottek. Nagy volt a fogadkozas, aztan alig valami... (...) Es hol vannak a demok?

En megmondtam, hogy a 2x-es 060 sebesseg lofasz, es nem oszt nem szoroz, es alig lesz uj ware, mert minden valoban "uj" koncepciohoz tobb kraft kene, de le lettem hurrogva, hogy majd az AMMX, lol. Amugy most volt egy Vampire demo Evoke-on, de elegge jezusereje, mondjuk ez valszeg azert mert nagyreszt C++-ban van irva... (Es el is basztak a compon a leadasat, mindegy.) Igaz 320x160 helyett 384x192-ben megy, whoooo, fejlodes! :)

mit ertunk ismert okok alatt MOS-nal?

Kiszallt az egyik team-member es vitt magaval mindent amit megirt/megrajzolt. Marmint nem engedelyezte a tovabbi hasznalatot. Nem minden valas bekes, sajnos...

az ujra kellet irni mert platformot valtunk, stb. ...

Ez a MorphOS-t biztos nem fogja erinteni, mivel nalunk nincs ilyen mint ami OS4-nel volt, hogy csak binarisban meglevo komponenst pakoltak a CD-re, amit kezzel barkacsolnak ossze kiadas elott. Itt minden ejjel uj beta nightly van, automatan osszerakva, az osszes platformra, forrasbol. (Es arra is lettek intezkedesek teve, hogy a fenti baleset ne fordulhasson elo ujra.)

Talan a MOS mint "uj" AOS kinevezessel, Hypet elfelejtve es az AEon penztarcat a MOS csapatnak nyitogatva valami ertelmes jovokepet vazolni, mert ami most van az tobbe kevesbe kibaxott lehangolo ...

En is ezt mondtam mar, de a MorphOS csapat a korabbi tapasztalatok miatt annyira nem bizik az Amigas "bizniszmenekben", hogy nem hiszem hogy adnak a MorphOS-t ujracimkezni, csak igy... Foleg h. az OS4 kompatibilitas nyilvan elvaras lenne, mert az userbase azt varja, azon meg kb. senki nem hajlando dolgozni reszunkrol, mert egy fos, raadasul egy csomo mindenhez forras eleres sincs (ReAction pl.) amit emiatt teljesen ujra kene irni, nem lenne eleg csak "integralni" valami kompatibility modban. Ezen kivul Trevorek fejet annyi hulyeseggel beszelte tele az evek alatt a csapatnyi feldilettans, hogy mar kb. fogalmuk sincs mi lehetne az ami a realis elvaras volna, es mi az ami tenyleg megvalosithatatlan, vagy akkora szopas h. nincs ertelme (Tabor, anyone?) igy meg nehez realis fejlesztesi tervrol beszelgetni. Legalabbis nekem ez a benyomasom.

Amugy spoiler alert: az X5000 UBootba mar bedolgozik MorphOS fejleszto az A-Eonnak. Es masba is, de errol tobbet nem mondhatok, de sajnos a kolcsonos bizalom tovabbra sem letezik, mert Trevorek szamara tovabbra is egyertelmuen az OS4 a prioritas, mert nem erzik mennyire veszett fejsze nyele az a rendszer, es sok a felreertes a rossz beidegzodesek miatt. (Szerk, innen kivettem egy rakas reszletet, ami tele van mindket oldalrol feltetelezesekkel, szoval nem erdekes.) Es nem blamalom Trevort, mert amin atment az elmult evtizedben, miota OS4-ezni probal, hat bazeg, birkaturelmu az ember...

Es ez kurvara nagyreszt off ebben a topicban, de most mar mindegy.

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 .
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Retro hardver