Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Retro hardver
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 31 . 32 . >>
Szerző Üzenet
Logostino
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 08. 10:10


dh1
A PCB + KEL + CPU socket + posta alapból olyan 20K HUF körül van. A GAL-ok megvannak 3-4 ezer forintból Kínából, a többi apróság szerintem 10 K körül kijön. A CPU olyan 40K lehet ahogy láttam. Én a GAL-okat is saját magam akarom programozni viszont nincs hozzájuk programozóm. Az még +17K. Itt igazából az ember a saját munkájával tudja a legtöbbet hozzátenni a dologhoz szerintem.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 08. 19:58


Ejj, de jó lenne az A4k-ba is egy ilyen :)
Ha összerakásra kerül a sor lehetne hogy csatlakozzak a vásárláshoz?

Logostino
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 09. 17:41


peachman
Őőőő, hát ez erősen DIY projekt. Nincs egységcsomag, az ember magának vadászgatja össze az alkatrészeket, összeépítgeti, és örül ha jó. :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 10. 06:53


Úgy értettem, ha megvannak az alkatrészforrások esetleg mindegyikből +1 darab vásárlást lehetne-e részemre eszközölni postaköltség megosztással. Illetve én nem tudok GAL-t programozni, nincs programozóm, összeszerelés nem gond.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 11. 08:52


Hát tőlem rendelhetünk közösen, de ez nálam hosszabb távú projektnek ígérkezik. Terveim szerint minden hónapban beszerzek valamit hozzá. GAL-okat is megprogramozom ha kell. Első körben chcuky-tól rendelném az alap dolgokat (PCB + KEL + CPU socket), csak még várom lesz-e más színű PCB.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 11. 23:10


chcuky nem uj 3660-ast tervez?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 12. 07:16


Quoting: dh1
chcuky nem uj 3660-ast tervez?


Nem, azt a NEW Phase5 tervezi :D :D :D

Logostino
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 12. 08:05


dh1
Amin fastRAM is lesz? Azt mondta, arra nem érdemes várni, mert nem tudja mikorra lesz belőle valami.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 15. 00:31


azt nem tudom fastram lesz-e rajta de hogy a KS-t ne kelljen patkolni, az a verzio

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Feb. 16. 08:39


LINK
Errol van tapasztalata valakinek? Mondjuk A2000 be szeretnem 030 as Apollo ra rakni. Ide az van irva, hogy max sebesseg 2.5Mb/s sikerult valakinek ennyit merni? Kb mennyit tud valojaban? Koszi!

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Feb. 16. 09:20


@dino:

Charlie-nak van: URL

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Feb. 16. 10:24


Van. Újabb firmware-el és gyorsabb kártyával, 060-al sikerült már elérnem vele 3-4 mega/secet is. Inkább a V6-ra menjél rá, az sokkal jobb (ugyan többe kerül, de nagyobb felhasználói élményt nyújt).
Ja, és ne az amigakittől rendeld a v5-öt, ebay-en találsz olcsóbban is. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Feb. 16. 11:37


ertem, koszi, most az ibejen nem latok olcson...

mc68k
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 18. 08:49 - Szerkesztve: mc68k


Ilyesmi érdekel valakit? Kb. 20 darab készül belőle.

Amiga 2000-hez (illetve máshoz is, de nincs sok értelme) 16 bites 8 MB-os Fast RAM kártya.

Írjatok email-t, azt biztosan olvasom.



dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 18. 14:18


Grat MC68K mester! :)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 16. 13:13 - Szerkesztve: mc68k


Keresek mininum 100 darab egyforma 50-60 ns-os 5 Voltos DRAM IC-t, amelyekkel 2-4 darabból ki lehet sakkozni 8 MB 16 bites RAM-ot. Tokozás, típusjelzés lényegtelen. Ha ez lesz, akkor bírok még csinálni néhány HC508-at... Régi szerverekben fellelhető ilyesmi talán...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Júl. 16. 13:50


mc68k

fellotem a keresed a FB-re is, hatha...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 30. 12:11 - Szerkesztve: yellowdog


Az imént szaladtam bele, új A1200 pcb :-)

Awe
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 30. 22:05


Hol lehet venni és mennyiért? Lehet, hogy FAKE mint a Blizzard 1260?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Júl. 30. 23:39


Nem fake, John Hertell "chucky" ujabb csucs projectje. Egy uj Amiga 1200 pcb, jopar modositassal: 15 khz VGA kimenet, SVideo kimenet, LED panel es ki tudja meg. A kepen a teszt szeria van... elado meg talan nem ez a szeria lesz ... gyujtsetek a zset ... amugy en vagyok telhetetlen ... igeeeeen ... de pl. ilyen megvalositas mint hogy 8 mega CHIP, vagy alaplapon 030 es FPU az komoly nehezseg lenne?

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 31. 09:07


Quoting: dh1
komoly nehezseg lenne

Igen. A fentiekhez plusz egy-két (nyilván több) komponenst kell rátenni, viszont 8 mega chip ramhoz új chipsetet kellene tervezni, 030 és FPU-hoz (bár az alap 1200-as lapon is ott az FPU helye) meg teljesen át kell tervezni a lapot 32 bites címbuszra (az EC020-é 24 bites). Többek között. De én nem értek a hardverhez.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 01. 10:11


Én írtam neki, hogy nem lehetne rátenni egy kurva PCI kompatibilis bővítőportot a szar 150 pin-es helyett, vagyis mellé valahová, hogy könnyebben lehessen tovább bővíteni a gépet, de nemleges volt a válasz... :-(
Pedig azzal nagyon megdobná a használhatóságát és a jövőbeni fejleszthetőségét az alapgépnek, kár érte mindenesetre, megint egy átgondolatlan "fejlesztés", ahogyan az már 30 éve megy ;-)

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 01. 13:06


Hát ugye (bár ez már nem retro hardver) ha fejlesztést akarsz, akkor FPGA-ban újra kell implementálni a chipsetet és akkor lehet fejleszteni. (Mert maradna hely az alaplapon)
Mondjuk a 8 mega chipnek pont nem látom értelmét, mert azt megint semmi nem használja ki az AMMX-féle új fejlesztéseknek, ami semmi meglevő cuccal nem kompatibilis meg pont semmi értelme. Viszont az FPGA-ba mondjuk egy PCI brideboard-ot implementálni, hogy valami PCI-os VGA-val lehessen RTG-zni (esetleg rögtön odaintegrálni egy VGA-t is, ami az integrált busboardra kapcsolódik), annak már lenne értelme.
De ezek is akkora munkák, hogy felesleges ebbe ennyit beleölni. Még az újratervezett PCB is kérdéses nekem, kevés olyan alaplap van, ami nem menthető. (Bár a kickstarteres házakba jól jöhet)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 03. 18:52


Rosszul fejeztem ki magam, én arra gondoltam a PCI-al kapcsolatban, amellett, hogy a te ötletednek is van értelme, szóval a 150 pines bővítőport kiváltására gondoltam egy PCI csati beépítésével, mert előbbi nem, utóbbi viszont fillérekért beszerezhető. Tehát a jelek maradtak volna, csak mechanikus változtatásra gondoltam, hogy aztán csak egy nyák-ot kellene beletolni, amely egyszerűen elkészíthető (volna).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 04. 01:03


En azert nem ertem YellowDog eszmefuttatasat, mert ha most a 150 tus csati helyett PCI csati lenne mennyivel lennenk elorebb? mert a ket csati nem kompatibilis, tehat az osszes kartya ami oda kerul akkor elveszne? nem ertem miert jo ez nekunk...

siz-t pedig azert nem ertem, mert egy PCI buszos kartyaval ott lennenk ahol a part szakad, mivel PCI kartyat manapsag szerezni kb. feher hollo kategoria ... akkor inkabb mar AGP, az meg egy-ket evig beszerezheto, de az is erosen megcsappant.

Az en velemenyem az lenne, hogy egy Atari Falcon szeru gepet kene tervezni, de en nem szarakodnek, 060 alapokon... uj AGA kompatibilis vga, uj Paula kompatibilis audio, hdmi kimenet. Mindez egy megfeleloen felvertezett 3.1 v 3.9-el.

DE!

ugy egyebkent, csak en latom, hogy az Amigat eleg regota a regi rendszerekhez valo ragaszkodasa tartja fogsagban? hiaba OS4 (amigans.net-en mar amugy is OS4 ellenes trollnak hirdettek ki mert kiakadtam miert ilyen fos a korai NG rendszereken az OS4... :D ) es hiaba a MOS, a legtobb hasznalt progi a 68k maradekbol el ... nincsenek modern programok ... ilyen legujabb termes, gfx batch progi ami tobb fileon megcsinalja ugyan azokat a valtozasokat... nagy cucc ... de van egy modern rajzoloprogramunk? dtp? tablazat kezelo, szovegszerkeszto? stb... nincs... AEon is elinditotta a sajat online boltjat es az elmult ket evben pont ugy nez ki azzal a 20 programmal, mint elotte ... az OS4.1FE 4 eve nem kapott nagyobb fejlesztest, MOS csapat sem sietti el a dolgot, most meg plane, hogy nincs ellenfel... Tabor 3 eve kesz mobo, Hyp azota nem volt kepes mukodo OS-t csiholni ala (mondjuk ez nem varatlan)... Cobrat kerdeztem, mit tud mint Trevor kozvetlen ismerose, de ott is kuss van ... majd Cobranak megmutattam az uj R1200 es az A4000 Alice+ mobot, majd konkretan megkerdezte egy ilyen verbeli Amigas, hogy ennek mi ertelme... pedig Cobranak lassan 2 eve ott van a Tabor, amit ki sem bontott... mert minek... a legkomolyabb programok classicra keszulnek, pl ChainQ Viaductja... de NG-re koran sem ilyen rozsas a helyzet ... a jatekok teren NG-n a legrozsasabb a helyzet, BSzili es HunoPPC kivalo portjainak koszonhetoen...

DE!

Vampirera sem jonnek az uj progik. Egy-ket ujrairt progi, pl. RiVa par jatek port aztan azotta nema csend es hullaszag...

kapaszkodunk a REGI dolgokba de mar classicon se sok minden tortenik ...

en a Vampire V4 utan biznek egy fellendulesben, de ha ennyi lesz a programozasi kedv akkor sajna orulhetunk egy gyors gepnek, amin 90-es programokkal villoghatunk :( :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Aug. 04. 08:05 - Szerkesztve: dino


dh1
Igazad van, de ahogy az oreg Amigak fogynak, ugy fogynak az Amigasok is.
Egyszeruen kioregszik ez a tarsadalom es vege. Mint 2x es apa, latom, hogy a gyerekeimet nemmigazan erdekli sajnos, eroszakkal meg nem kenyszerithetem oket, de meg a keresztfiam, aki informatikusnak tanul majd, ot sem erdekli, hogy mi hogy mukodik. Nem mondom, hogy a gyerekeimet egy par jatek nem erdekli, az persze, hogy erdekli oket, de az, hogy mi hogymukodik, mire a jatek a szeme ele kerul, na az mar nemigazan, es itt kezdodik a baj...
Nem tudjuk tovabbvinni a spiritet, nincs utanpotlas. Fiatalokat a jutubos szarok erdeklik, meg, hogy ki, hogyan ossza meg a boldogsagat a feszbukkon.
Bszili,TCH fiatalok kivetelek, de en fiatal Amigast nem ismerek.
Mara mar ott tartunk, hogy Bszili es TCH sem gyerekek mar :)
Mi meg lassan nyugdijasok leszunk, bar en nemsokmindet tettem az Amigaert, csak lelkes felhasznalo vagyok, de aki idaig tett is valamit, azok is mar oregek, kiveve ezt a ket zsenialis fiatalt, akit emlitettem fentebb.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 04. 18:26 - Szerkesztve: yellowdog


Nem helyette! hanem mellé, esetleg fölé, vagy egyikbe, vagy a másikba dugok kártyát... ;-) De annyiban sajnos igazat adok az eszmefuttatásoknak, hogy végül is nagyjából minek...
Én elsősorban hardver oldalról közelítem, talán ezért is tartom inkább egy hardvernek az Amiga gépet mint OS-nek, az megy ma már gyak. bármilyen processzoron... de erről nem akarok vitát nyitni, szóval én látok fantáziát egy könnyebb bővíthetőség esetén a hardverben. Illetve, ha már új pcb, akkor tényleg rá lehetne vagyis rá kellene pakolni néhány dolgot, persze a kérdés ismét felvetődik, mi fogja kihasználni azokat és leginkább kik...?
Viktorral (mc68k) sokat beszélgettünk amikor segített a FAST RAM bővítőm megépítésénél és megkérdezte, hogy minek csinálom a bütykölést leszámítva. Azt válaszoltam, hogy ha meglesz, akkor onnantól mehet a WHDLoad, nincs akadálya az önfeledt éjszakákba nyúló játékoknak...
Na most, ez volt vagy három éve, de lehet, hogy négy és alázatosan jelentem 5 percet nem használtam a gépet azóta sem :-( Illetve rosszul mondom, a Gotek drive-ok próbája és a WiFi modul programozásra igen, nem is keveset, de játékra gyak. egyszer sem...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 17. 09:06


Hardver, szoftver leírások.
Természetesen C64-es gyűjtemény is található az oldalon.

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2018. Aug. 24. 21:34


Nagyon köszönöm! Szuper anyagok!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Aug. 24. 21:46 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
a legkomolyabb programok classicra keszulnek, pl ChainQ Viaductja...

Na ezt csak most olvastam. Köszi tesó, de a Viaduct egy összvissz 60K méretű kis szösszenet, oké hogy olyasmi, ami korábban nem volt, de a nagyképet nézve nem oszt, nem szoroz. A - mellesleg a Viaduct vagy pl. a MUIMapparium relatív könnyű megírását lehetővé tévő - Free Pascal egy sokkal komolyabb fejlesztés minden szempontból, csak az az átlag usernek ugye semmit sem mond... :)

Amúgy a fájdalmak jó részével egyetértek. Egy megjegyzés: a MorphOS Team nem azért nem adott ki 3 évig új verziót, mert ilyen kedvünk volt, hanem mert ismert okok miatt egy csomó mindent újra kellett írni. Remélhetőleg a következő verzió nem tart eddig, legalábbis feltett szándék, hogy ne tartson, és ehhez minden adott is. A 3.12-be már belement egy rakás fejlesztés (igen, böngészővel kapcsolatosak is), mindenféle téren. Augusztus legelején tartottunk egy developer meetinget itt Berlinben, kb. tíz emberrel, stb. Közép és (relatív) hosszútávú terveket is beszéltünk. Csak ezeket nem rakjuk ki az ablakba, mert minek, ígéretekkel úgyis tele mindenkinél a padlás. Az biztos hogy amíg mi bírjuk szusszal, a MorphOS marad. És azért a többség még mindig harmincas, max. kora negyvenes a fejlesztők közül, szóval talán végrendelkeznünk még korai. :)

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 31 . 32 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Retro hardver
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024