Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Retro hardver
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 31 . 32 . >>
Szerző Üzenet
mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 25. 11:51


Van még érv az FPGA mellett?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 25. 12:56


Szerintem a legjobb érv, hogy fejleszthető és legrosszabb, hogy fejleszteni kell.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 25. 13:25


Majd jelezzetek, ha van 100%-os MC68020 emuláció FPGA-val és csinálok vele turbót.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Sze. 25. 13:33


Kérdezzétek meg a tulajt, hogy azóta mi a helyzet. én csak pár napig teszteltem akkor. Hátha már kiforrta magát azóta a dolog.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 25. 13:42


Írhat ide a tulaj bátran.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 25. 14:16


nem jar ide

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Sze. 26. 04:46


Megkeresem a mail címét és ráírok.

tassika
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 26. 06:45


Quoting: mc68k
Javítottam még egy kicsit az IDE read speed-en.

Gratula!
Quoting: mc68k
Majd jelezzetek, ha van 100%-os MC68020 emuláció FPGA-val és csinálok vele turbót.

És arra is csak a nyálat fogjuk csorgatni, mert nekünk úgy sem jut majd belőle? ;-)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 26. 08:33 - Szerkesztve: mc68k


A felmerülő kérdések:

Valaki letesz pár ezer EUR-t, megveszi az alkatrészeket Kínából (máshol nincs), levámoltatja, megrendeli a PCB-t, szintén Kínából? Aztán jön az összeszerelés, ami 2-3 darab esetén házilag kivitelezhető, de 10-20 darabnál már nemigen. Nem fogok ígérgetni, látjátok, hogy járt Dezz is. :(

Aztán jön a reklamáció, ha valamelyik darab hibás, oda-vissza postázás a vásárlónak (ki állja a költséget?), vitatkozás, magyarázkodás stb. Nekem erre nincs erőm. :(

Én fejlesztek, de a forgalmazáshoz és "tömeggyártáshoz" kell egy partner.

Gondolom, így már világos, hogy miről is van szó. Pár darabot mindenképpen csinálni fogok, házi eszközökkel, aztán ha jelentkezik valaki, aki felvállalja a többit, akkor lehet szó akár 20-50 darabról is.

Sajnos ez a realitás. A fejlesztés is piszok nehéz feladat, de a többi talán még problémásabb.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 26. 11:44


Quoting: mc68k
Nem fogok ígérgetni, látjátok, hogy járt Dezz is.


Dezz teljesen mas okok miatt csuszik...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 26. 11:49


Tok jo, csak mert a Facebookon mar kb. arakkal es featurelistaval toborozzak az embereket a kartyara ... :(

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 26. 16:04 - Szerkesztve: Logostino


Viktor:

És az esetleg nem működhetne, hogy kit-ként bocsátod rendelkezésre az egészet, aztán az emberek vagy összeszerelik maguk, vagy keresnek rá ismerőst aki megcsinálja nekik. Onnantól hogy eladod már nincs felelősséged. Persze a PCB megrendelését, legyártatását még így is meg kell oldani.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 26. 17:20


Kickstartert kell ra inditani ... de szerintem nem az az igazi baj ... :)

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 27. 11:01 - Szerkesztve: Calhoun


Quoting: dh1
Tok jo, csak mert a Facebookon mar kb. arakkal es featurelistaval toborozzak az embereket a kartyara ... :(


Toboroznak? Biztos mc68k kártyájára? Mert ott én tettem fel a kérdést (mc68k nem használ facebook-ot), hogy hogyan lehetne kivitelezni a sorozatgyártást. Külön kiemelve, hogy ne jelentkezzen senki vásárlásra, mert nem arról szól a kérdés. Beszélgettünk róla, hogy mit lehetne tenni, a sorozatgyártás érdekében, mivel nem igazán jutott a kickstarternél jobb ötlet senkinek az eszébe, így felajánlottam, hogy bedobom a kérdést Szörg csoportjában (mc68k-nak ő is barátja). Ahogy már fentebb leírásra került, egyszerűen túl sok egy embernek a logisztikai gondok rendezése + a fejlesztés, gyártás. A Facebook-on megjelent szöveg természetesen egyeztetés után került fel. Azt írni, hogy toboroznak eléggé nagy csúsztatás. :-(

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 27. 11:40 - Szerkesztve: dh1


Nem, nem csusztatas! En nem allitottam azt, hogy a kartya megvasarolhato, hanem a post nyoman sikeresen felmertetek, hogy mennyi erdeklodo van egyaltalan es emellett van-e jobb otlet a sorozatgyartasra, Ezt jobb helyeken ugy hivjak toborzas.

A thread ezt irja: "Kedves csoport tagok! Ötleteleteket szeretnénk gyűjteni egy Amiga hardware sorozatgyártásával kapcsolatban." - oke, rendben

"... Egy barátom fejlesztett egy kártyát Commodore Amiga 500/500+ gépekhez, amely nem igérgetés és nem is megfizethetetlenül drága... " - hm, tehat mar letezik, akar meg is vasarolhato lenne, nem is draga

"...A kártya várható ára 120 euró lenne. (Sok mindentől függ, de ezt az
összeget nem lépné át.)..."
- kapunk egy fix, maximum arat is

Szerinted ezek utan nem nyalja meg mindenki a szaja szelet es akar egy ilyen kartyat, ami van letezik, mukodik, akar most is megvasarolhato lenne, nem is tul dragan, de maximum 120 euroert ... ez felhivas keringore.

Segitseget kertek kitalalni hogyan indithatnatok el a gyartast ... ez toborzas, igenyfelmeres vagy hogy hivjam meg?! En nem allitottam, hogy arulja barki is!

Sot a Kickstartert is en ajanlottam! Bocs ... hogy annyira rosszat akarok a projectnek, hogy meg a legjobb otletet is en dobom be ... azt mar mondani sem akarom, hogy mint protot elhireszteltuk FB, Twitteren es egyeb Amigas news lehetosegeken, es meg kinabol is volt ra erdeklodes, de sajnos kenytelen voltam lehuteni oket, "Only prototype" jelenleg.

Majd mikor tobben is ertetlenkedtek a threadban, hogy akkor ez most mi rakerdeztem, mert korrekt vagyok: "ok, a lenyeg akkor, hogy miert adjak penzt egy koncepcioert? ha a termek eladasra erett akkor mar nem csak koncepcio, vagy akkor most mi van? megsem elado? nekem mint felhasznalonak meg vannak igenyeim amit illik kielegiteni, de legalabb figyelembe venni :) arra a koncepcio keves! :) akkor ez most egy kamu felmeres?"

Megyarul el lett huzva a mezesmadzag, jol meg is nyaltuk, de lathatoan nem lesz termek, mert maceras a kivitelezese es mc68k alias Viktornak (nem en) minden szorszala egnek all tole. Maximalisan megertem, en is utalok mindenkit amikor postazni kell az Amiga Maniat, egyesevel boritekolni, stb. Es az kutya fule egy kartya egyesevel valo legyartasahoz kepest.

Csak akkor konyorgom ne hagyjatok, hogy ramenjunk a lepesmezre, jol belakjunk aztan meg megsem lesz semmi :) Amigas eveim alatt annyi ilyet beszoptunk mar!

Erre vonatkozott a "Tok jo, csak mert a Facebookon mar kb. arakkal es featurelistaval toborozzak az embereket a kartyara ... :("

Szal nem kell megsertodni! Senki nem bantott senkit! :)

En akarom a legjobban, hogy legyen ez a cucc, jobban mint mc68k! :)

Amugy szerintem nem lenne sok ez mc68k-nak (konnyen beszelek). Ahogy ir meg melozik elegge jol kezeli a dolgokat. Dezz se azon csuszott meg, hogy egyedul van, es csak annyit Dezzrol, hogy a mostani ScanJuggler NEM AZ ELSO TERMEKE! HISZEN EZ AZ X-EDIK SJ SZERIA! AZ OSSZES TOBBIT O MAGA GYARTOTTA LE.

Amondo vagyok, ha nem Kickstarter akkor mc68k fixalja a dizajnt, es gyartson egy 15-20 darabos probaszeriat. Ezzel felmeri mennyi melo es kuzdelem. Ezeket adja el a mondjuk 120 euros aron, ha ezek utan sem eri meg neki, sem anyagilag sem kihivasilag, sem Amiga fanilag akkor vagy hagyja a fenebe, vagy kerjen erte annyi penzt amiert neki megeri. Egy jo kartyaert tobb penzt is megadnak. Persze nem itthon, vagy leginkabb nem itt ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 27. 11:46


Esetleg adja el a gyartasi jogot es a terveket valakinek aki szivesen legyartja ...

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 27. 14:44


Ok, így már tiszta. :-) Nincs sértődés. Érthetőbb az álláspontod. Egyébként a facebook-os kérdés a Kisckstarter elvetése után lett feltéve. Azóta is többször beszélgetünk és az ideális (vsznű kivitelezhetetlen) megoldásnak az tűnne, ha a postázást, problémakezelést és egyéb logisztikai feladatokat valaki más kezelné és Viktor meg nyugodtan készíthetné a kártyákat, illetve kijavítaná a visszaküldötteket. Ez már az általad említett kis szériánál is így lenne. (Viktor, javíts ki ha rosszul írtam!) És akkor még hab a tortán, hogy ilyen partnert találni azért is nehéz mert Viktor a határon túl él. Szóval európai szintű postázás esetén máris az lenne az első lépcső, hogy X mennyiségű legyártott kártya először beérkezne tőle (ha postán akkor a VÁM egyből beleüti az orrát) a terjesztőhöz, aki aztán továbbíthatná a megrendelőknek. Hiba esetén meg ugyanez menne visszafelé. De ha ennek ellenére belefog egy magyarországi lakhelyű személy (mert 15 kártya árát azért két ember össze tudná adni) akkor meg jön a félelem, hogy valamelyik "jóindulatú" ember felnyomja a NAV-nál, hogy milyen "óriási" bevétele van ebből. (Vagy egyenesen a banknál kötnek bele a sok PayPal tranzakcióba.) Ahogy Viktor elmondta, ilyen szempontból az ő környezetében sem jobb a helyzet. Ezt igazán tisztán kivitelezni csak egy vállalkozás tudná, akik részére át lehetne adni a kártyákat. Akkor Viktor gyárthatna és nem kellene minden egyes vásárlóval kapcsolatot tartania.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 27. 15:27


Jah, felreertes volt! :)

Szal ezert kene eloszor csak kicsiben egy Magyar kort tenni?!
Felmeresnek ez is jo!

Sot en azt csinalnam, hogy egy magyar kor esetleg ide igazitott arral (olcsobb de meg nyereseges) es esetleg kozben targyalni egy kinti Amigas dealerrel ... magasabb aron, hivatalosan a dealer meg intezi a szallitast ...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 27. 18:34 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: Calhoun
Ezt igazán tisztán kivitelezni csak egy vállalkozás tudná

Aki gyakorlatilag le is nyúlná a nyereséget, gyakorlatilag a semmiért, ami gyakorlatilag mc68k SZAKIT illetné ;-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Sze. 27. 19:35 - Szerkesztve: charlie


Ez szvsz úgy szokás, hogy a gyártó cég "megveszi" a terveket, és A., az eladott darabok után megadott royalty-t fizet a tervezőnek (ami lehet a nyereség egy százaléka, vagy fix összeg per darab) . B., egy összegben fizet egy nagyobbat aztán minden eladott példányon csak ő keres.

A dolog izlés és megállapodás kérdése, ugye. Azért azt ne felejtsük el, hogy aki egyben beruház egy nagyobb mennyiségbe, annak azért elég nagy kockázata van a dolgon. Pl. mivan ha legyártás után kerül elő egy nagyobb probléma? Emiatt az összes kártya cserés vagy javítani kell? Mivan ha valamelyik alkatrész többé nem kapható és át kell tervezni a kártyát? Mivan a garanciális ügyintézéssel? És ha dobozt, manualt ír-nyomtat-fordíttat több nyelvre hozzá, usereket supportol, webes jelenlétet tart fent, stb, stb...

Mindezt most csak a "gyakorlatilag a semmiért"-re reagálva írom. Még leírni is elég hosszú azt a semmit, amit egy profi gyártó és disztribútor cég hozzá tud tenni egy jó kártya terveihez...

tassika
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 27. 20:30


Hűha! :-) Nem akartam ekkora felbolydulást okozni a hozászolásommal! ;-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 27. 20:50


Quoting: charlie
az eladott darabok után megadott royalty-t fizet

Ez szerintem is jó ötlet, a semmit arra az esetre írtam, ha mc68k építi a kártyákat, tehát az ő pénze áll bent. A minőség miatt úgyis gyártatni kellene, tehát valóban az lenne a legjobb, ha valaki átvállalja a gyártás+forgalmazás nyűgét, és fizet minden eladott darab után, mondjuk.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 27. 20:59


Van magyar Amiga dealer is ...

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2015. Okt. 01. 13:00


Nagyon hasznos annak aki szerelget ...

Amiga PCB Explorer

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 01. 13:14


Quoting: LacaHero
Nagyon hasznos annak aki szerelget ...Amiga PCB Explorer

NAGGYON DÚÚRVA! Köszííí :-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 09. 10:38


Na, úgy néz ki, elkészült végre a 4MB FAST RAM bővítő :-D
Semmi sallang, csak azt tudja ami a legjobban hiányzik, vagyis hiányzott ;-) a gépből, végre lehet használni, persze elsősorban WHDLoad játékra :-D

1

2

3

4

Tudom, nem szép, de ez prototípus, nézzétek el nekem ;-)

Logostino
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 09. 11:24


Kircsi. Gratula. Tervezel majd hozzá szép NYÁK-ot is? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Feb. 09. 12:42 - Szerkesztve: dino


Ugyes, nekem a kabelekrol 3PO hasa jutott eszembe rola :)
3po

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 09. 20:41


Quoting: yellowdog
ez prototípus


Legjobb! Szép volt! Vagy lesz. Én is szeretnék majd egyet....

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 09. 23:45


Igen, tervezek hozzá, csak nem tudom milyen legyen, ugyanis élcsatlakozót nem lehet égen földön beszerezni, én 2db PCI csatiból készítettem. Egy másik lehetőség volna talán, ha a Kickstart ROM-okra ülne a kártya...
De most, hogy működik, még van egy-két ötletem, mint hiánypótlás, meglátom működnek-e és érdemes esetleg integrálni a bővítőhöz.

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 31 . 32 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Retro hardver
 
 

Powered by online community script miniBB™ © 2001-2024