Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Retro hardver
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 31 . 32 . >>
Szerző Üzenet
mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 14. 17:01 - Szerkesztve: mc68k


Kedves Amigás Társaim, a segítségeteket kérem.

Szükségem lenne egy félig hulladék állapotú A1200 alaplapra, hogy a 68020 RAM bővítési lehetőségeit tanulmányozhassam. Rendelkezik-e valaki ilyennel, amire már nem tart igényt?

A felajánlásokat előre is köszönöm! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 15. 03:50


Huhhh ... nekem sajnos, vagy szerencsere nincs, de megkerdezem SzoorG-t nala mindig akadnak ilyenek, probalkoztal mar nala?

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 15. 08:14


SzörGgel napi kapcsolatban állnak, szóval szerintem igen. :)

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 15. 09:26 - Szerkesztve: Pityusz


Nekem van egy,chipek nélküli,eléggé gatya állapotban.

Meg van egy SZŐRnél :) Arról csak 2 chip hiányzik! :))

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 15. 10:34 - Szerkesztve: mc68k


Köszi szépen Pityusz. Küldenél egy fotót róla, hogy lássam, milyen állapotban van?

Ide írj a contact form-ba:

http://amigaprj.blogspot.com

Várom, köszönöm még egyszer! :)

higi
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 18. 21:27


Tisztelt mc68k!

Megkérdezném hogy nem adná e el a 72 PIN-es SIMM RAM-os autoconfig-es 8 MB-os bővítő A500-hoz. Tudom ,hogy nem kereskedelmi céllal készült de ki tudja talán kivételt tesz.

Üdv:higi

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 18. 23:59


Ehhh mi se kaptuk meg :)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 19. 05:45 - Szerkesztve: mc68k


@higi

Köszönöm a kérdést. Az aktuális állapot a következő:

Az itt szereplő 8 MB-os bővítőből egyetlen tesztpéldány létezik csupán. Nem alkalmas eladásra, hiszen:

-házi gyártású a PCB
-nem szép a lakkozás és az ónozás
-az Amiga Edge connector 2 darab ISA slot-ból van összeragasztva, 86 pines csatlakozót képtelenség találni emberi áron

Ez így kísértletezésre tökéletesen megfelel, másra sajnos nem. Egyébként hibátlanul működik. A gyártásról nem mondtam le, de hogy mikor lesz belőle valami, az rejtély egyelőre. Én is szeretném gyári minőségben a kezemben fogni, de pár bejegyzéssel ezelőtt leírtam, hogy mik a problémák...

higi
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 19. 17:58


Tisztelt mc68k!
Válaszát köszönöm bár én minden szépséghibája ellenére még mindig hajlandó lennék megvenni.Nekem tökéletesen megfelelne így is hiszen ez egy tisztességes iparosmunkával elkészített darab.Tisztában vagyok azzal is,hogy nincs rá garancia meddig működik.Azonkívül gondolom sorozatgyártásra inkább a cf-ram 500 fejlesztené tovább.Nekem meg jól jönne öreg 500-omba némi fastram ugyis csak játszom de azt naponta.Természetesen megértem ha mégsem válna meg tőle.

Üdv:higi

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 19. 18:28


Hello,

nem szeretek senkit válasz nélkül hagyni, főképp, ha valaki ilyen szépen megfogalmazott levelet ír.

Az alábbi weblapon lévő contact form segítségével direkt elérhető vagyok:

http://amigaprj.blogspot.com

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 20. 21:37


Réges régen, úgy a 90-es évek elején csináltam egy-két ismerősnek memóriabővítést (természetesen) A500-asba, ha jól emlékszem az alaplapra került beépítésre 4db dram IC plusz két kapcsoló, az egyik a bővítést kapcsolta 512k/1M a másik pedig a CHIP/FAST átkapcsolást. Természetesen ez utóbbi csak a gépet csapta be, illetve a programokat, hogy amelyiknek szüksége volt FAST RAM-ra az úgy látta a plusz 512k-t.
Sajnos nincs meg az infóm, mit hogyan csináltam és mit hová kellett kötni, ha esetleg valaki találkozott már ilyen bővítéssel, megköszönném ha megosztaná ezen információt.

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 20. 21:54 - Szerkesztve: Peti


Yellow Dog: írd be a keresőbe hogy "amiga chip fast picture", erre kiad kilenc képet - az utolsó lesz az, ami neked kell (korábban már beraktam itt valamelyik topic-ba ezt a képet, csak most nem találom).

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 21. 18:05


Sajnos nem találom, attól függően, hogy hol, otthon vagy munkahelyen lépek be a keresőbe (google) más-más képeket kapok, de egyik sem a fent jelzett dologról szól :-( Ha esetleg előkerülne a link, megköszönöm.

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 21. 22:18 - Szerkesztve: Peti


Sárgakutya:

Megvaaan! Hardver problémák topic, 104-es oldal vége felé!

:)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 21. 23:25


Quoting: Peti
Sárgakutya:

Megvaaan!

Kösszííí :-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 24. 19:54


Belebotlottam egy érdekes kütyübe, szerintetek működhetne Amiga géppel?
Mondjuk úgy látom, már nem forgalmazzák :-( esetleg IDE felülethez USB Host adapter létezhet, gondolok arra, hogy így egyszerűen lehetne pendrive szerűséget csatolni a géphez? Mondjuk a CD helyére kötve...

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 26. 20:00


Quoting: yellowdog
Belebotlottam egy érdekes kütyübe, szerintetek működhetne Amiga géppel?


Szerintem akár működhetne is egy megfelelő PCMCIA-CFII átalakítóval, csak hát ki fog hozzá drivert írni?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 14. 15:14


Quoting: Morkath
csak hát ki fog hozzá drivert írni?

Ha már driver... az jutott szembe, lehetne a bővítőkártyára (a memória tartomány tetejéből lecsípve) néhány I/O portot kialakítani.
Volna ennek értelme vagy kereslet rá, illetve alkalmas szakember aki OS barát drivert írna hozzá?

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 17. 06:09 - Szerkesztve: mc68k


No, keverjük fel az állóvizet. :)

Sikerült elkészíteni egy 14 MHz-es turbókártya prototípust A500-hoz, ami nem egy szimpla 14 MHz-es hack, ami össze-vissza hajtja a CIA-kat és a floppy fejléptetési időzítést is tönkreteszi, hanem egy alaposan átgondolt, expansion portra csatlakozó kártya, amely letiltja az alaplapi CPU-t, mint a gyári kártyák és a saját CPU-ja veszi át rendszervezérlést. Az alaplapi CPU-t így nem kell eltávolítani.

68HC000 16 MHz-es CPU-t használ és saját RAM-mal rendelkezik, amely 0 waitstate-es, így a rendszer eléri az 1.5 MIPS-es speed-et. Ez pont a duplája egy real Fast RAM-mal szerelt 7 MHz-es A500-nak.





További fotók itt.

Részletesebb leírás itt található:

http://amigaprj.blogspot.com/2015/06/amiga-500-14-mhz-accelerator-with-dram.html

All comments are welcome! :)

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 17. 08:09


Viktor te aztán nem szarral gurigázol. Múltkor amikor még beszéltünk akkor csak terv volt még az egész. Bár múlt héten (amikor még működött) a krokin már láttam hogy eléggé belelendültél. Ez egyébként már egy végleges változat, vagy van még mit csiszolni rajta? Mi lesz a következő project? Esetleg egy 68060-as 3000D-hez? :))))

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jún. 17. 08:10


Te direkt kinzol minket! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jún. 17. 08:14


Csak, hogy kocsog legyek ... en inkabb belso, a CPU helyere rakhato, de idebuszt vagy CF vagy SD kartyaolvasot tartalmazo, tobb KS ROM-bol cserelni tudo (tehat tobb feltoltheto ROM-bol kivalaszthatom melyikkel is bootoljon a gep) turbinara befizetnek. Valami ilyen lett volna a Zeusz, de nagy a csend felole ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jún. 17. 08:16


Quoting: yellowdog
Volna ennek értelme vagy kereslet rá, illetve alkalmas szakember aki OS barát drivert írna hozzá?


Bujdoso Artur a te embered

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 17. 08:46 - Szerkesztve: mc68k


Van 020-as CPU-m is kéznél, azt is rá fogom majd szerelni az A500-ra, saját RAM-mal persze, hogy menjen is.

A cél pedig a jelenlegi CFRAM 500 kártya, turbo CPU-val (68000 @ 14-16 MHz, vagy 68EC020 @ 14-25 MHz).

Ez a config bőven elég, hogy életre kapjon a lassú A500, legyen rendes kickstart, elegendő RAM, CF + IDE HDD... Mi kell még a szórakozáshoz? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jún. 17. 08:50


Hogy mindez belul legyen! :)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 17. 09:09 - Szerkesztve: mc68k


Kickstart ROM adapter, szabványos Flash / EPROM-ok részére:

http://amigaprj.blogspot.com/2015/06/flashkick-rev-1.html

Hasznos pl. A2000-hez, ha nincs benne 3.1-es ROM.



Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Jún. 17. 12:07 - Szerkesztve: Peti


mc68k: nekem is volt hack-olt 14MHz-es procim a régi A500-ban, és megerősítem, hogy gond volt a floppy olvasással, meg más dolgokkal is...

Ja igen: használd az új Sysinfo-t ( http://sysinfo.d0.se )!

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 17. 13:07


Így igaz, de ha a Livio Plos-féle verziót próbaltad volna, annál úgy nézem, hogy a CIA jól van időzítve. Egy próbát megér.

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Jún. 17. 13:26 - Szerkesztve: Peti


Az a régi A500-om a 90-es években volt meg - volt benne "minden": egy ideig HDD vezérlő (amíg meg nem halt), a már említett 14Mhz-es proci, bootselector, chip/fast váltó - minden kapcsolhatóan -, de ezt a gépet abban az időben el is adtam (de azért folyamatosan volt Amigám, csak néha másik típus).

higi
Tag
# Elküldve: 2015. Jún. 21. 16:47


mc68k
Gyönyörű!!!!
Remélem egyszer meg is lehet venni majd én vevő lennék rá:)))))

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 31 . 32 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Retro hardver
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024