Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Retro hardver
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 31 . 32 . >>
Szerző Üzenet
Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 05. 15:52 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: Peti
u.i.: egyébként milyen demó ez? Még csak nem is hallottam róla (szégyen).

Clown-O-Mania ? Egy aranyos bohócos játék ;-) Persze nem polírozni kell :-D

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2015. Máj. 05. 21:57


Quoting: mc68k
Működik az A500 / A2000 verzió.


Kivalo! Igazan melto ajandek ez az Amiga 30. evfordulojara. Remelem mi is meglephetjuk majd vele gepeinket. :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 05. 23:25 - Szerkesztve: dh1


Quoting: mc68k
Működik az A500 / A2000 verzió.

Respect!

Volna kedved cikkezni Amiga Maniaban a hw-rol?
Megtiszteltetes lenne ha irnal!

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 06. 09:38


Köszönöm, egyelőre még megy a debugging. Van 1-2 érdekesség, ami az A2000 esetében másképp viselkedik, mint ahogyan az elvárható lenne, hisz ugyanazt a Denise-t használja, ugyanaz a clock stb.

A témát "stack"-re teszem. :) Jelzek, amint lesz végleges verzió és írhatunk róla a Homebrew hardver rovatban. :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 06. 19:52


Koszi! :)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 10. 05:48 - Szerkesztve: mc68k


Amiga 2000 VGA connector for scandoubler:





[all images] | [blog]

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Máj. 10. 06:01


Hatalmas tisztelet neked! Gratula!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Máj. 10. 09:58


mc68k
Nem lehetne ezeket sorozatban gyartani.
Szerintem egesz jo penzt kereshetnel rajta.
Ebbe a scansoublerben nincs flickerfixer ugye?

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 10. 16:55


Lehetne, csak nem találtam meg a módját, hogy meg is érje.

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 10. 18:21


mc68k: talán a legfontosabb kérdés: milyen méretig kezeli a HDD-t?

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 10. 18:27


Az Amiga 8 GB-os HDD-t lát natív módon és a 4 GB-os partíciókat szereti, mindenféle patch nélkül. Ha ettől nagyobbra van szükség, akkor jöhet a patch-elgetés. ;)

sirszor
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 10. 19:16 - Szerkesztve: gmiki


Nem akarok ünneprontó lenni és megbántani sem akarok senkit, de sosem értettem meg az olyanokat akik nyilvánosan elbüszkélkednek valamilyen fejlesztésükkel, hogy mindenki csorgassa a nyálát, aztán soha nem készít belőle többet, hogy csak neki legyen belőle, de azért a folyamatos eredményekről újabb és újabb infókat szivárogtat.

Bennem felmerül a kérdés, hogy ha valaki csak magának készíti akkor minek dicsekszik vele nyilvánosan? Esetleg talán nem is létezik a fejlesztett eszköz? Sajnos elég sok példát lehet találni csak ebben a fórumban is. Az pedig, hogy a sorozatgyártás nem érné meg, hát elég érdekes magyarázat. Szerintem csak itt a fórumon el lehetne adni belőle vagy tízet, már ha ténylegesen létezik...

mc68k: Az eddigi hozzászólásaid alapján legalábbis én így érzékeltem.
Ha csak magadnak csinálod és/vagy nem is lesz nyitott a fejlesztés, hogy bárki gyárthasson magának is (természetesen megérti az ember ha nem lesz az) akkor én nem szeretnék róla sehol sem cikket olvasni. Mi értelme volna?

Természetesen nem rossz szándékból és vitalavina indítási szándékból írtam és tisztelem a tudásod ha egy ilyet meg tudsz építeni.

tassika
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 10. 19:47 - Szerkesztve: tassika


Némileg osztom sirszor véleményét, de azért nem látom ilyen borúsan, a dolgot.
Abban egyet értek, hogy csak csorgatjuk a nyálunkat az általa készített ketyerék után, és kicsit bosszant, hogy nekem nem lehetnek ilyen cuccaim, amiket ő fejleszt magának. ;-)

Viszont én szívesen, örömmel, tisztelettel olvasom a "dicsekvéseit".
Jó látni, hogy egy ilyen öreg vasra, valaki saját örömére fejlesztget magának ezt-azt.
Szóval béke! :-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 10. 21:40


Szerintem minden elkészült prototípus potenciális késztermék. Ha azt nézzük, hogyan mennek az árak, a ma még "nem éri meg" kategóriába tartozó kütyük előbb-utóbb könnyen megjelenhetnek eladásra szánt példányok képében is ;-)
Én pl. nekiláttam egy alap 2/4MB-os memória bővítőnek 1200-eshez, mert ugyan nem olcsó az alkatrész ár, de ha azt nézem fél év alatt mennyit emelkedtek a legegyszerűbb gyorsítókártyák, 200 EUR ami egyáltalán elérhető. Igaz ez 030-as procit is tartalmaz, de az engem és szerintem nagyon sok embert nem nagyon mozgat, a pénz(hiány) miatt is elegendő volna sok mindenhez egy sima 4MB FAST RAM. És bizony már nem kevés az árkülönbség, érdemes vele foglalkozni ;-)

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 10. 21:42


Én is nagyon szívesen olvasom az új fejlesztéseket.

De ami a lényeg: ez a topic speciálisan retro hardver készítésről szól, ezért született. A topic indításánál le is volt írva. Azaz ennek célja más építők fantáziáját felkelteni, tapasztalatot cserélni esetleg megismerni, hogy ki miben ért el áttörést és így kitől mit lehetne kérdezni.

Szerintem az egyik leghasznosabb topic (mindenkinek más-más persze) és örülök, hogy van aki veszi a fáradtságot, hogy le is írja a tapasztalatait.

Bár már én is ott járnák, hogy konkrét kérdésekkel bombázhassam pl. mc68k-t :-)


Respect, peace

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 10. 21:44


mb68k: Írhatok emailben? Volna pár kérdésem amivel nem akarom itt a társaságot fárasztani ;-)

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 10. 23:17


@Yellow Dog

Szerintem mindenki tanulna a kérdésedből is ... (már akit érdekel a topic)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 11. 05:04 - Szerkesztve: mc68k


Végre egy kis élet! Csak így tovább! :)

@Yellow Dog:

+1 :)

Mivel itt nincs privát üzenetre mód (vagy csak én nem találtam meg?!), írj a contact form-ba, itt:

http://amigaprj.blogspot.com/

Várom!

Mire jutottál az A1200-as RAM bővítővel? Egyelőre még nem tanulmányoztam át a 68020+ CPU-kat, csak a 68000-t, ezért is lenne hasznos egy kis eszmecsere.


@LacaHero:

+1 neked is. Abszolút jól látod a helyzetet. Sajnos 2 év alatt senkit sem találtam, akinek kedve lenne hardvert, szoftvert készíteni hobbi célból. A keresés nem állt meg, a bütykölés sem. Újabb ötleteim vannak, amiket remélhetőleg meg is tudok valósítani.

-o-

Sokat gondolkoztam rajta, hogy hogyan lehetne egy kisebb szériát készíteni a Scandoubler-ből és a CFRAM 500 kártyából?

Most már van kb. 99.99%-ban gyártásra alkalmas terv. Az első probléma: a PCB gyártás. Ez csak Kínában kifizetődő (?). De 10 darabra még ott sem. Amint 10x10 cm vagy nagyobb nagyobb méretű kell, hatalmasat ugrik az ár. Aztán jön a következő gond. Jön a csomag és belekötnek a vámon a darabszám miatt. Fizess megint.

Alkatrészek. Nem 1995-öt írunk, amikor Németországban minden beszerezhető volt. Most, ha van is (és szinte semmi nincs, sem a Reichelt-nél, sem máshol), akkor kb. 3-5x az ára, mint az Aliexpress-en. RET-et, Lomex-et kár próbálni, ott valóban semmi sincs. Egy példa: a tűsor, ami a Denise foglalatba megy, 800 Ft a RET-nél per darab! Aliexpress-en 20 darab 8.88 USD.

Namármost, Kínából ha megjön a csomag (1-2 hónap átfutási idő), kb. 10% az esélye, hogy mást csomagoltak vagy elveszett a cucc. 10-20 dollárral lehet játszani, de így, százasával már nem. :( Nagyobb tétel rendelése megint rizikós, elkadhat a vámon és annyira megdrágul a végére, hogy nem éri meg már foglalkozni az egésszel.

Valakinek le kell tennie a pénzt minderre.

A házi összerakás ismét nehézségekbe ütközik. Kb. 1 nap, mire hibátlanul működik EGY DARAB kártya. Túl apró az SMD a kézi sorozatgyártáshoz.

Mindenesetre pár darabot akarok készíteni az ismerősöknek, akiknek megfelel a házi készítésű PCB. Ha 101% bug free lesz, akkor rendelek 10 darab gyári PCB-t (nem akarok kidobni $100-at, mert hibás a terv és faragni, kötözni sem akarom).

Ha netán elkészülne 50-100 kártya (pár ezer EUR anyagköltség!), akkor jön a szállítási probléma. Ha reklamáció van, ki fizeti az oda-vissza postát? Ha elveszik a csomag? Ezt mind állni kell. Ehhez kell egy cég, aki legyártja a hardvert, forgalmazza, kezeli a rendeléseket, reklamációkat. Olyan sajnos nemigen akad, aki évi kb. 50 darabos tervezett eladási volumen mellett érdekelt is lenne mindebben.

Ráadásul ez nem szoftvertermék, amit online lehet frissíteni, ha bugos. Ennek 101%-ban jól kell működnie.

Kb. itt tartunk most.

Dobtam fel egy újabb videót az NMI + HRTMon működéséről (szegény ember Action Replay-e, igazi hardveren, nem WinUAE-ben, mert ugyebár ott van freezer, kapásból 3 fajta is :) ).

http://amigaprj.blogspot.com/

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 11. 11:27


Szerintem erdemes lenne valamelyik Facebook Retro csoportban egy felmeres-szavazast csinalni, hogy X aron kit erdeklene a cucc ... akkor lenne egy kb. csak hazai darabszam ...

Ugyan ezt Amibay-en is meg kellene csinalni ...

A ketto egyutt mar abszolut lathatova teszi, a kb. eladasi szamokat.

Erre lehetne tervezni, eldonteni, erdemes-e belevagni.

Johet egy preorder vagy esetleg Kickstarter kampany ...

Egy a lenyeg, nem lehet dragabb mint a ECS Indivision ... mert csak ugy lehet sikeres.

A terjesztes valoban undorito melo ... ha ez a nyug nem kell akkor meg kell egyezni az Amiga dealaerekkel ... te csak nekik szallitasz x aron o meg eladja x+20% aron ... csomo Amigas kartya igy kerul eladasra, nem a gyarto terjeszti, bar az is mond valamit, hogy Jens is sajat kezbe vette az eladast, terjesztest ...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 11. 21:28


mc68k:
Írtam az amigaprj.blogspot.com-ra :-)

LacaHero:
Jelenleg nagyon elméleti síkon van a dolog, szerintem ezt felesleges itt még bővebben ragozni. Persze nem titok, és ha van érdeklődő, tulajdonképp azért is van a fórum, hogy megbeszélhessük a részleteket, tanácsot ötleteket adjuk és kapjunk :-)

sirszor:
Szerintem ez a fórum egy kicsit a "Ki mit épít/épített" kategória, és mint fentebb kifejtettem véleményem, sosem tudhatjuk miből lesz (végül) egy cserebogár ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Máj. 11. 21:35


Quoting: yellowdog
sosem tudhatjuk miből lesz (végül) egy cserebogár ;-)


cserebogarpajor

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 11. 22:00


Fúúúj! :-D

sirszor
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 11. 22:26


Természetesen az sosem baj ha megosztásra kerül, hogy ki mit fejleszt és
tényleg elismerésem mc68k-nak, hogy ilyet tud építeni.

Mégis úgy az igazi ha aztán mások is tanulhatnak (vagy épp vehetnek) belőle. :-)

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 12. 00:58


Érdekes, hogy pont az aliexpress-t irtad, én is azt használom. A nagyobb értékek esetén viszont tényleg probléma a vám / garancia témában. Minden más apróság viszont tényleg fillérekért van, ón, flux, antisztatikus csipesz, arduino, cpld, fgpa board, stb. A rework station-t már németből rendeltem ebay-en. Szép lassan összeáll már a szerszámkészletem, de az analóg scope-ot még le kellene cseréni digitálisra. Rigol DS1054Z-ről mit gondoltok?

Sajnos én még le vagyok kicsit maradva tőletek, az fpga-t tanulgatom (vhdl). Elsőre valami egyszerűbbre gondoltam, mondjuk a C64-hez egy olyan cartridge-re mely tartalmát tetszőlegesen választhatod a kártya memóriájából (pl. flash). Vagy a VIC-II jelét esetleg kihozni tisztábban ...

Az amiga már összetettebb, majd haladó koromban ... :-)

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 12. 06:58


Quoting: dh1
Egy a lenyeg, nem lehet dragabb mint a ECS Indivision ... mert csak ugy lehet sikeres.


Terveztem, hogy veszek egyet a közeljövőben, de most például már nem kapható a Vesalian a fenti eszköz (mondjuk máshol igen). De kifogyhat a cucc ezek szerint. Tehát mc68k doublerére simán lehet kereslet. Várom, hogy elkészüljön. Hajrá!!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 12. 11:19


Schonfeldnel kell keresni, mar asszem csak o forgalmazza a sajat cuccait ... nameg ha elfogy keszit par darabot :)

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 13. 10:32


thanks!

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 13. 10:33


köszi!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 14. 03:54


a Thankset is ertettuk :D

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 14. 06:45


Hát persze. Viszont az XP-m nem értette, de mire rájött, már megmagyaráztam neki :D....

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 31 . 32 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Retro hardver
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024