Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Classic hardver hírek, újdonságok
<< . 1 . 2 .
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 21:53


Meg a tulmeretes sidecar sem lenne baj, ha rendesen dobozolhato lenne (mondjuk fektetve mint egy A590 alaplapja) es stabil. De ez egy borzalmas kartyavar. Azert az a baj, hogy igy is kene... Nem ez, hanem amit tud...

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 22:04


Right.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 22:18 - Szerkesztve: dh1


Update: Mohikan mester hivta fel a figyelmemet, hogy ok mar annyit fikaztak Jens hardveret, hogy 90%-ban biztos, fekvo megoldas lesz ...

Ettol fuggetlenul doboz nem keszul hozza ...

Namost csak nekem tunik ugy, hogy Jens urasag majd minden hardvere ilyen felig kesz, befejezetlen, neha meg igenytelen kivitelezesu cucc?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 22:35 - Szerkesztve: dh1


Viszont van itt egy sokkal szimpatikusabb A500 Accelerator vas is keszuloben.

Zeus68k
http://eab.abime.net/showthread.php?t=65047

68SEC000 CPU 7 vagy 50 MHz
8 MB RAM
1 x BootMenu (Config)
6 x Kickstart ROM váltó
IDE Controller (Gayle Logic A600)
Clock Port
Realtime Clock
Freezer Button (Action Replay rom)

A500/2000/CDTV kompatibilis (talan A1000 is).
Hazon belulre keszul!

Flashelheto ROM melynek erdekessege, hogy nem csak Kickstart romokat tolthetunk fel es valtogathatunk mint egy Kickstartvaltonal, hanem ugynevezettt expansion romokat is, amelyekkel emulahat a Zeus peldaul egy AT-Bus 2008-at is:
http://eab.abime.net/showpost.php?p=864415&postcount=401
http://eab.abime.net/showpost.php?p=850221&postcount=347

Durva teszteredmenyek:
http://eab.abime.net/showpost.php?p=856303&postcount=374

A termek mar annyira keszen van (vegso tesztek, finomitasok, flash sw fejlesztgetese), hogy a legutobbi kiadasu WHDLoad mar tamogatja is.

Miert is kell tamogatni? Mert a WHDLoad eddig nem a sima 68000 tamogatasarol volt hires.

Foto a pre production laprol:
http://eab.abime.net/attachment.php?attachmentid=32571&d=1346875744

Nekem ez kell!

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 24. 01:30


A1K alaplapot nezve lazan menni fog benne.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 24. 01:38


Nem olvastam at mind a 11 oldalt, az angolom sem perfekt, de mintha valami kulonbseg lenne az NTSC es a PAL A1000 kozott es jelenleg csak NTSC-ben megy vagy mi ... de ezt nem biztos, hogy jol olvastam ...

ultravox
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 21. 12:44


Egy kis új fejlesztés, szerintem szuper lett :)
http://amigaprj.blogspot.hu/

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 21. 14:20


kitarto a csavo :-) igazi amigas

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2013. Máj. 21. 19:39


ultravox
és a következö néhány posz az egyszerü IDE CF és a 68K 14MHz kártya lesz ;) és ezek összefésülése? ;)

ultravox
Tag

# Elküldve: 2013. Máj. 22. 11:10


Quoting: Yada
kitarto a csavo :-) igazi amigas

Az bizony:) Erre IDE CF is csatlakoztatható tudtommal.
Már csak a turbo hiányzik, meg az AGA :-D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Ápr. 27. 17:33 - Szerkesztve: charlie


Nemtom mindenkinek megvan-e az Elbox Turboflyer 530:
http://www.elbox.com/news_13_12_06.html

A500-ba (és A2000-be) való bővítőkártya: 68030 (full), 40Mhz, 16MB RAM, integrált FastATA és CF támogatással és autoboot ROM-mal, mapROM funkcióval, bővítőporttal jövőbeni bővítéseknek, 240 EUR-ért elvileg még idén első félévben. És belső bővítés, CPU socketbe megy, nem oldalra kilógatós.

Figyelembe véve hogy Jens Schönfeld az ACA630 utolsó, 33Mhz-s példányait 200 EUR-ért árulta Revisionon (és 13 másodperc alatt elfogyott mind), ez nem egy rossz ajánlat, szerintem! (Pedig ha valaki, hát én nem vagyok oda az Elboxért...)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2014. Ápr. 27. 18:52


Quoting: charlie
A500-ba (és A2000-be) való bővítőkártya

Lehet, hülye kérdés, de A600-ba is jó?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Ápr. 27. 19:18


@Chain-Q: Hmmm... ígéretes stuff. Bár, ahogy az idei évet nézem, nem lesz túl sok költés hardverre. PC-re sem. :/

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Ápr. 27. 19:55


@Kukacmarci:
Fizikailag ugyanaz a kártya biztos nem jó 600-ba meg 500-ba, mert az 500-asban (és az A2k-ban) DIP foglalatos, a 600-asban meg PLCC integrált a processzor.

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Ápr. 27. 20:58


Quoting: charlie
Figyelembe véve hogy Jens Schönfeld az ACA630 utolsó, 33Mhz-s példányait 200 EUR-ért árulta Revisionon (és 13 másodperc alatt elfogyott mind)

Kíváncsi vagyok, hogy hányszor lesznek még ilyen utolsó példányok, mert hivatalosan már jó régóta nem kapható sehol.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Ápr. 27. 21:08 - Szerkesztve: charlie


Azt mondta h. az esetleges garanciális cserék miatt visszatartott példányokat adta el most, mivel az utoljára eladott kártyák garija mostanában jár le. Én meg vettem tőle egy "gyártási szépséghibás" ACA620-at, 100+posta helyett 90 EUR-ért. (A CPU socket külső oldalából le van törve egy kb 1x1mm-es darab, és van egy karc a nyákon, de nem kritikus helyen kb. a leszarom kategória...) Ha nem direkt "szépséghibásnak" árulja, észre sem veszem.

(Ehhez tartozó sirámom, hogy a 8GB KingFast (vagy valami Kingfaszom) PATA SSD-t CPU kártyával nem látja a gép bootkor, csak utána, tök úgy mint egy alap 1200-ban... 68000-rel meg simán megy... Vicces dolgok ezek...)

Szerk: Ja egyébként érdekel valakit hogy kell az ACA620-at overclockolni? :P Persze "tök véletlenül, egyedül jöttem rá", nem mondta senki... :) (És az overclock a garancia elvesztésével jár!)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Ápr. 27. 21:58


Hehe, Kingfast mSATA SSD ide atalakitoval itt sem megy elsore, csak reset utan. Transcend PATA SSD meg siman, akar milyen CPU-val ...

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Ápr. 27. 23:01


Quoting: charlie
érdekel valakit hogy kell az ACA620-at overclockolni?

Attól függ, mennyire lehet húzni? Mondjuk gondolom ott már nagy jelentősége nincs, hogy 16 vagy mondjuk 20MHz. Annál több tartalék meg nem hiszem, hogy van benne így hűtés nélkül.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Ápr. 27. 23:26 - Szerkesztve: charlie


@siz:
Mivel 50Mhz kavics van a kártyán, így adja magát, hogy a 3-as osztó (16.67Mhz) helyett 2-es osztó (25Mhz) kapcsolható. És igen, a CPU két sarkában lévő lyuk az utólagos hűtésnek kialakított hely... :) Az pedig hogy proci a kártya túloldalán van egy thermal pad alkalmazásával nem akadály... :P

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Ápr. 28. 00:37


Na most már csak visszakerestem a kártyáról készített képeimet (a gép maga éppen a padláson van) és tényleg igazad lehet. Ráadásul még ki is van vágva a panel a proci alatt, (gondolom eleve azért, ) hogy hatékonyabban lehessen hűteni.
Motorola overclockban nem annyira vagyok járatos, de egy ilyen EC020-16 mennyire viselhet el 50+% túlhajtást tartósan?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Ápr. 28. 00:42 - Szerkesztve: charlie


Ha stabil és legfeljebb annyira meleg, hogy ne égessen, akkor kb. végtelen ideig... Ha nem stabil vagy túlmelegszik, akkor meg úgyis mindegy... :) De szerintem egy nagyobb borda elég lenne rá. De a Motorola az elsősorban ipari és katonai felhasználás miatt rendszeresen "alulclockolta" a processzorait. Emiatt szinte minden 68k-ra és PPC-re építő cég árult túlhajtott procikkal rendszert (még maga az Apple is pl.), "desktopra jóaz" felkiáltással...

Egyébként annyi a trükk (elvileg), hogy a "Do not close" jumper két lábát össze kell zárni, _VALAMINT_ elvileg a hűtés telepítésére szolgáló két lyuknak is összeköttetésben kell lennie... Gondolom fémes, csavarral rögzített hűtés esetén ez nem gond, maga a hűtő szolgál "jumperként".

Információim szerint ekkor 25Mhz-s módra vált a kártya. Untested, overclocking voids warranty, de bátraké a szerencse! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Ápr. 28. 09:47


nem rossz ez a Turbo Flyer, persze emlekszunk ra, Zeuszrol nem tudni valamit? Eddig nekem az volt a favorit ... 200 euros arra emlekszem

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Ápr. 28. 10:55


@dh1:
Azt még mindig tervezés alatt van, a releváns EAB topicban vannak most áprilisi hozzászólások is. Állítólag a legújabb fejlesztés, hogy DMA-s lesz az IDE controller rajta... De ezek miatt az újabbnál újabb fícsörök miatt ezis kicsit végtelen történet jellegű...

Szerintem meg ezek irreleváns dolgok és azt kell venni amelyik előbb a piacon lesz és működni fog. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Ápr. 28. 11:32


Quoting: charlie
PPC-re építő cég árult túlhajtott procikkal rendszert (még maga az Apple is pl.), "desktopra jóaz" felkiáltással...


Pl?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Ápr. 28. 12:56


@dino:
Pl.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Ápr. 29. 09:33


Quoting: charlie
@dino:
Pl.

Hm, erdekes.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Dec. 22. 08:01


Na, ez odabasz. (Igen, tudom 1200-n én is használtam ezt, de nem voltam tisztában vele, hogy minden Amiga tudja ezt.)

<< . 1 . 2 .
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Classic hardver hírek, újdonságok
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024