Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Classic hardver hírek, újdonságok
. 1 . 2 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 17. 16:18


uj classic hardverek:

http://oldschoolgameblog.com/2012/07/17/individual-computers-new-products-for-the-com modore-64-and-the-amiga/

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 18. 06:53


Itt a lényeg: :)

The ACA500 is powered by a 14MHz CMOS-68000 processor with 2MBytes
RAM and a mass-storage controller for CF-cards and CD drives. Autoboot
from CF-card is possible from Kickstart V1.3 and higher. Thanks to our
TrueIDE technology, any CF card can be used, even if the card identifies
as “removable device”. A CD-ROM drive can be connected to the easily
reachable IDE port on the side of the A500.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Júl. 18. 08:11 - Szerkesztve: charlie


Az az örömteli helyzet van, hogy annyi új cuccot ígérnek ill. jön ki mostanában, hogy a hardver problémák topicban túlságosan eltolódik efelé a téma, szóval csináltam neki sajátot.

Az apropó pedig hogy Jens Schönfeld "barátunk" ismét akcióba lépett, és elképesztő kártyadömpinget tol a nyakunkba:

- ACA500, 14Mhz-s 68000, 2MB Fast RAM, IDE/CF kártya slot (Kick 1.3+ autoboot), valamint úgy van kialakítva a kártya, hogy bármilyen A1200-es turbinát rá tudsz dugni az oldalára, így az A1200 turbokat is használhatod A500-ban! Az ajánlott fogyasztói ár: 79.90 EUR!
- ACA1220, 16Mhz-s 68020, 128MB(!) Fast RAM, clockport. Ez a turbo vagy 128MB-s kvázi-Fast RAM-nak használható A1200-ban, vagy 020-as turbonak az 500-asodban, a fenti ACA500 segítségével! Az ACA1220 ára: 89.90 EUR!
- clockportos RTC modul, A1200 alaplaphoz, ACA1230 és ACA1220 tulajoknak - 19.90 EUR.
- ACA620, új, "hiperolcsó" A600 turbo, az elfogyott A630 helyett: 16Mhz-s 68EC020, 8+1MB Fast RAM, utóbbi +1MB a Kickstart MapROM részére fenntartva. Q4/2012-ben jelenik majd meg, szóval erre még kicsit várni kell, várható fogyasztói ár: 99.90 EUR.
- BigRamPlus: a ZorRAM-hoz hasonló 256MB-os Zorro3 memóriabővítő A3000(T) és A4000(T) gépekhez, ár: 99.90 EUR

Ezen felül, C64 és egyéb 8 bites C= gépek javításához PLA chip (a ROM-RAM lapozást kezeli) replacement, SuperPLA néven: 19.90 EUR.

Bővebben, képekkel erre.

Lehet fikázni a csókát, meg van is miért néha, de én ezen a listán beszartam, konkrétan...

(Szerk: utána láttam, hogy dh1 már belinkelte az ajánló topicba az erről szóló egyik blogpostot, szóval átmozgattam azt a két hozzászólást is ide.)

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Júl. 18. 10:17


charlie
a listából a BigRamPlus az ami jónak tűnik ;-)

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 18. 11:17


Na, mielott nagyon belelkesulnetek:

"valamint úgy van kialakítva a kártya, hogy bármilyen A1200-es turbinát rá tudsz dugni az oldalára, így az A1200 turbokat is használhatod A500-ban!"

Ez szerintem igy ebben a formaban nem igaz, legfejlebb veletlenul. Nem barmilyent, hanem az altala gyartott ACA kartyakat! Az angol szovegbol nekem ugy jott le.

vagyis:
"the ACA500 has a CPU-slot compatible with our accelerators for A1200 computers."

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 18. 20:35 - Szerkesztve: dino


Arra leszek kivancsi, hogy van e a turbokban auto RAM konfig, vagy mindenfele peccset kell futtatni, hogy legyen. Mert akkor en maradok a regi Blizzard, Apolloknal.

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Júl. 18. 21:56


új turbó vétele nem motivál :-) az építésben nagyobb fantáziát látok... ;-)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 06:22


Jó neked :-D. Ha eccer lesz belőle valami, akkor esetleg készítesz eladós verziót is?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 08:01


@YADA: Mikor Revisionon beszéltem a csókával, akkor még arról volt szó, hogy bármilyen A1200 turboval megy, de Jensről el tudom képzelni, hogy közben ez a feature elveszett... :)

Én azt a megjegyzést, hogy az "our accelerators" azt marketing bullshitnek vettem, mármint hogy vegyél hozzá tőlünk A1200 kártyát is. Meglátjuk.

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 09:46


adsr
Quoting: adsr
Jó neked :-D. Ha eccer lesz belőle valami, akkor esetleg készítesz eladós verziót is?


most komolyan, melyik AMIGA-d szenved turbóhiányban? :-) és milyen szolgáltatású turbinát vásárolnál meg?
a kérdésfeltevés teljesen komoly.

erről pedig tudsz ... :-)
az előzetes próbálkozásaim biztatóak voltak 68K és 020-ra, ezért bátorkodtam egy 68K slot 14MHz 68020 séma rajzot elkészíteni... ;-)
épül a prototípus, rengeteg kérdés vár tisztázásra... úgy 300 forrasztás múlva lesz majd a teszt - hibakeresés - hajtépés stb...

lehetne ígérgetni, hogy majd felgyorsulnak az események és akkor... :-) de nyilván nem fognak, mert meló mellett, hobbi szintű tudással és műszerek nélkül tolom, hát így megy ez ;-)

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 12:05


Quoting: Szergely
épül a prototípus, rengeteg kérdés vár tisztázásra... úgy 300 forrasztás múlva lesz majd a teszt - hibakeresés - hajtépés stb...

Ha kell segítség, akkor szólj, nagyon szívesen. Ugyan csak a hajtépésben tudok, de hátha az is segít valamit. :P

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 12:39


Lehet nagy hülyeséget mondok de ahogy elnézem az amigás magyar portálokon jó pár "elektrolakatos" megfordul akik hobbi szinten hegesztenek is valami speckó vasat. Szóval nem gondoltatok arra hogy össze kéne állnotok és esetleg bt-t csinálni direkte retro cuccok javítása és fejlesztése címen ? Egész biztos vagyok benne hogy igény van rá (beleértve a környező országokat is) és szerintem akár egész tűrhető bevételt lehetne produkálni.

Nekem ez már rég foglalkoztatja a fantáziámat, bár én az elektronikához semmit se értek de például kb egy éve volt hogy kitört az ismerőseim között a rakjunk hűtőbordát 8-bites gépekbe amiben tudtam nekik segíteni mivel akkoriban épp egy cnc műhelyben dolgoztam. Akár lehetne az is hogy gép felújítások és ebay-en árusítása vagy egyéni igények kielégítése :)

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 13:43


siz
köszi :-) ha oda jutok mindenképpen írok, ötlet mindig kell :-)

smokey2k
nem mondtál hülyeséget... a válasz(ok) nagyon profán...
- a retro itthon szűk szubkultúra :-) az hogy 998-an (beleértve a botokat is) kattintottak a blogomra nem jelenti azt, hogy venni szeretnének vasat...
- sokszor még a hibás cuccok és teszt lapok beszerzése is akadályba ütközik...
- nem igen találtam olyan embert, akit ugyan az mozgat, mint engem és a szabadidejét áldozva konkrét projektbe beszállt volna...
- minden vállalkozás az első perctől csengetni köteles a közterheket, ha van bevétele, ha nincs...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 13:56


Quoting: Szergely
most komolyan, melyik AMIGA-d szenved turbóhiányban? :-) és milyen szolgáltatású turbinát vásárolnál meg?
a kérdésfeltevés teljesen komoly.

erről pedig tudsz ... :-)
az előzetes próbálkozásaim biztatóak voltak 68K és 020-ra, ezért bátorkodtam egy 68K slot 14MHz 68020 séma rajzot elkészíteni... ;-)
épül a prototípus, rengeteg kérdés vár tisztázásra... úgy 300 forrasztás múlva lesz majd a teszt - hibakeresés - hajtépés stb...

lehetne ígérgetni, hogy majd felgyorsulnak az események és akkor... :-) de nyilván nem fognak, mert meló mellett, hobbi szintű tudással és műszerek nélkül tolom, hát így megy ez ;-)


Melyik Amigám? MIND De leginkább egy óccó 1200-es zsuga kellene, lehet hogy összespórolnék egy kis manit, ha nem 50-60-ért lenne :-D!

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 14:54 - Szerkesztve: Szergely


Quoting: adsr
Melyik Amigám? MIND De leginkább egy óccó 1200-es zsuga kellene, lehet hogy összespórolnék egy kis manit, ha nem 50-60-ért lenne :-D!

1230-as Blizzard fpu nélkül 100 euro körül megy :-)
50-60? :-) annyi a 040-es cucc, sőt majdnem 060-as...

pont a kérdésre nem válaszoltam :-) bocsi...
zerkettes nincs tervben :-) ahhoz annyi zsuga van, mint a nyű...

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 15:57


"50-60? :-) annyi a 040-es cucc, sőt majdnem 060-as..."

Hát... a 60-as ahol csak látom 100e HuF fölött van. Ezért izgulok az Apolloért :)

Mondjuk azt nem is értem, hogy ha már az ebay tele van 15e forintos áron 60-as procival, akkor aki jelenleg is gyártja ezeket az új 30-asokat, miért nem folyt 60-asba is bele?

Illetve -mivel az elektronikához nem értek- sejtem, hogy némiképp nehezebb lehet az elkészítése.

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 16:39


Calhoun
válaszolok :-) a Blizzard Killer (Apollo 1260) azért olyan drága, mert felhúzható 100MHz-ra... :-)

egy példán keresztül :-)
- a 16bit-es 68K cpu 14MHz-re gyorsító kártya illesztésének megvalósítása 5db TTL logikai IC-vel volt lehetséges...
- a 32bit-es 020-ashoz már 11-et gondoltam felhasználni és nem biztos, hogy elég lesz :-)

a 060 pedig az 5dik generációs Motorola CPU pl. 4 utas pipeline feldolgozással és hasonló finomságokkal ... nem kicsit lenne bonyolult mondjuk egy A1200-busz 060 illesztő - vezérlő logika, hát ezért nem fejlesztenek olyat :-)

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 20:51


Jens (vezetéknevet nem írok, mert mindig elfelejtem, hogy hogy kell írni :D) valahol azt írta egy fórumon, ahol erről kérdezték, hogy 030-ast tud venni újonnan, 040-et és 060-at viszont csak bontottan és egyrészt nem akar azzal szívni, hogy bizonytalan előéletű procikra építi a kártyáját, másrészt abból nem tud azonos szériából több 100-at megvenni. (Igazából nem tudom, hogy milyen nagyságrendben megy a cucc). Ezért nincs FPU sem a kártyáin. :/

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Júl. 19. 22:12


siz
az eleje még oké :-) 68K, 68020, 68030 kapható elfogadható áron qfp tokozással :-) FPU valóban nincs (én legalább is nem láttam)

:-) a továbbiakban viszont kamuzott egy nagyot :-) a farnell-nél kapható 68040 pga és qfp ha jól emlékszem 70ezerér / db :-P 68060 pga pedig 150ezer / db áron :-PPP
hát ki a fene veszi meg annyiért??? bár gondolom máshol van olcsóbb is...

a 060-ból rev6 kell, ott az 50MHz-s felhúzható szemrebbenés nélkül 100MHz-re :-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jan. 27. 00:36 - Szerkesztve: charlie


Mohican küldte e-mailban, hogy esetleg megér egy hírt, hogy az olaszokat a Natami kvázi-bedőlése után megint elkapta a hév - csakúgy mint a régi A1-ek bedőlése után nextgen téren - és új hardver tervezésébe fogtak amely a...

(tada.wav)

TiNA névre hallgat! Minimál weboldala is van, a http://tinaproject.it, ahol - egyelőre minimális dolgokat tudhatunk meg a gépről.

Például hogy egy olasz Amiga-fanatikusokból álló csapat tervezi, teljesen FPGA alapú lesz, de több FPGA-ban gondolkodnak, így a proci, és a különböző custom chipek fejlesztése terén is bőséges extra hely fog rendelkezésre állni.

Teljesítményadatok terén - egyelőre konkrét számok nélkül - természetesen egy 060 alapú classic gép totális lenyomását tervezik - CPU gyanánt egy FPGA-ba töltött 020 core-ral - amihez a magam részéről sok sikert kívánok... Valamit egy Amiga 500 és/vagy Amiga 1200 (valóban, részletkérdés, előrehaladott projekt lehet!) teljes implementációját kívánják elérni, FPGA-ban. (Valaki szólt nekik, hogy 500-as már van és Minimignek hívják?) És majd lesz belőle hír is, ha:

1., valaki más megírja. :)
2., lesz hírértékű információ a siteon, mert ehhez hasonló daydreamingamiga.hu-t én is tudok regisztrálni és írni rá három mondatot.

Hú de geci vagyok ma este, én kérek elnézést!

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2013. Jan. 27. 06:40


Kár, hogy nem inkább a Natamiba lehelnek újult energiákat ...

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2013. Jan. 27. 10:00


Quoting: charlie
Hú de geci vagyok ma este, én kérek elnézést!

ezzel az oldallal kapcsolatban én is szkeptikus vagyok...
már eleve ez 020-as core goto 060... hogy is lesz ez ???

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 27. 10:57


Elobb leszek nyugdijas mint hogy ez elkeszul. Pedig a nyugdij sem valoszinu.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 27. 13:59


Ez az uj Amiga valoszinubb mint a nyugdij! :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 28. 11:38


Errol mar en is olvastam...
Szerintem se sok lesz belole.

1. Eleve tobb ev, mire ossze hoznak valami hardvert es akkor meg a szoftver (az FPGA-ba) meg sehol sincs.

2. Mi a tokomnek tobb FPGA? Hogy bonyolultabb, meg dragabb legyen? Mar boven befer egybe is szorostol-borostol egy A500.


Ha en valami ilyesmin tornem az agyam, akkor szerintem innen valamelyik vassal kezdenek el kiserletezni. Kezdesnek boven jo. Egy extension board-ot kellene hozza csak fejleszteni (tap a boardnak, Amigas csatlakozok, kondik, stb), ami egy het alatt meg van. Olcsobb, a hw-s szopast megsporoltak, remelhetoleg lesznek meg gyorsabb/nagyobb FPGA-val szerelt lapok is idovel. Egy A500-t beledobni nem lehet nagy dolog, mivel a Minimig-es sracok mar kitapostak az utat.

Aztan lehetne tovabb almodozni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 28. 14:31


Szerintem valaki sima A1200 meg A4000-et gyartana ujra sokkal tobb penzt keresne ... :)

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 28. 23:52


Az erintett jogtulajdonosok biztos keresnenek rajta, de legalabbis elomereszkednenek az odubol ahol eddig lapitottak sunyin.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 22. 03:16


HW hírek - Jens Schönfeld az Individual Computerstől végre mutatott pár képet a készülő ACA500-as turbókártyáról, karöltvé pár sebességteszt fotóval. 68000-es a főnök rajta 14 Mhz-en. A külső Zorro buszra csatlakozik és csak 3 cm széles. A turbina érdekessége, hogy tartalmaz 2 Mbyte fizikai RAM-ot, amelyből 1,5 Mega azonnal hasznosítható és 512K van fenntartva a MAPROM számára. Két CF kártya illesztő, melyből az egyik a boot CF-et fogadja, míg a második a más gépekkel való CF kártyás adatcserét teszi lehetővé. A trapdoor memória bővítés (mérettől függetlenül) továbbra is használható marad, ahogy a chip RAM kiterjesztések is. Újabb érdekesség, hogy a cucc képes majd fogadni A1200-as turbókártyákat - mint például ACA1231/ACA1232 -, kihasználva azok teljesítményét és memóriabővítését.

Forrás:
http://www.a1k.org/forum/showpost.php?p=597055&postcount=875

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 19:05


10 DOBAL KETSZAZAS MALACPERSELY
20 GOTO 10

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 21:51 - Szerkesztve: reynolds


Csak azt nem ertem, miert nem lehet az A500 hazan belul az egesz hobelebanc? Mintha korabban arrol lett volna szo. Van az a kibanagy doboz, aminek az aljan lotyog az origi lap, erre egy tulmeretes sidecar jon? Ertem en h. jo az A500 tuning, de nem kene belole skeleton computing-ot csinalni...

. 1 . 2 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Classic hardver hírek, újdonságok
 
 

Powered by web forum software miniBB™ © 2001-2024