Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / pc-Amiga egér átalakítók.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Okt. 29. 08:00


A kozepso gorgo mukodesere van valami esely?

kisstomi42
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 29. 09:01


dh1:
Olvasd vissza az emailjeidet! :) 2012. október 5., péntek, 08:35:53 dátummal küldtem neked egy mailt és válaszoltál is rá 2012. október 5., péntek, 09:40:48 dátummal, az utolsó mondatot olvasd el! :)

dino:
Mivel én annyira sem értek az amigához szoftveresen, hogy egy játékot el tudjak indítani, ezért nem tudok a kérdésedre válaszolni. A külföldi oldalak szerint, ahonnét származik az egér adapter ötlete, működik a görgő. Ezenkívül egy nagy amigás ismerősömnek is működik, el tudta indítani a driverekkel.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Okt. 29. 10:18 - Szerkesztve: dino


Quoting: kisstomi42
Ezenkívül egy nagy amigás ismerősömnek is működik, el tudta indítani a driverekkel.

No ez minket roppantmod erdekelne. Ide tudod hozni az ismerosod? :)


Szerk: A regebbi egeratalakitokon is mukodik, vagy mar csak az ujabbakkal?
Tudomasom szerint itt senkinek nem sikerult meg elinditani a kozepso gorgot, vagy csak mi vagyunk a lamak....

kisstomi42
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 29. 11:03


Sajnos nem tudom idehozni az ismerősömet, én is elég ritkán tudok vele egyeztetni. Nincs ide regisztrálva és az emailjeit is nagyon ritkán nézi meg.
Ugyanúgy engem is érdekelne, mert akkor tudnák egy leírást csinálni, hogy más is tudja használni.
De egyelőre csak ennyivel kell beérnünk:
http://www.vesalia.de/e_cocolino.htm

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Okt. 29. 12:42


Quoting: kisstomi42
Olvasd vissza az emailjeidet! :) 2012. október 5., péntek, 08:35:53 dátummal küldtem neked egy mailt és válaszoltál is rá 2012. október 5., péntek, 09:40:48 dátummal, az utolsó mondatot olvasd el! :)


Ohh a fos gmail kitakarta azt a sort mar es nem bontottam ki. Azt hittem nincs tobb info.

Elnezest! Szivesen tesztelnem, szoftver szinten is ujsagos bemutatoval egyutt!


Quoting: kisstomi42
De egyelőre csak ennyivel kell beérnünk:
http://www.vesalia.de/e_cocolino.htm


Ezzel tuti nem mukodik ... probaltam

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Okt. 29. 13:44


Quoting: dh1
Ezzel tuti nem mukodik ... probaltam

Jelentem nalam sem ment!

kisstomi42
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 29. 14:02


Elhiszem nektek! Ezzel nem tudok vitatkozni, mert mint említettem nem értek szoftveresen az amigához. Az viszont tény, hogy az egér adapter ugyanaz, mint ami azon a weboldalon van, tehát hardveresen is teljesen ugyanaz, csak nem a csatlakozó házba van beépítve és a firmware is ugyanaz! Tehát valószínű, hogy valótlant írnak azon a weboldalon.
(Ezért is nem mertem még írni, hogy az USB-s változatot lehet használni vezeték nélküli rádiós egerekkel, persze nem a bluetoothos egerekkel. Ez is ott van leírva a forrás honlap legelső sorában...)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Okt. 29. 15:40 - Szerkesztve: dh1


En 4-5 fele szoftverrel probaltam, de nem ment.
Meg valami orosz waret is felhajtottam hozza ...

A mellekelt Cocolinos linken levo szoftverekkel annyi eletjel van, hogy ha megy a driver akkor a mellekelt tesztprogramban latszanak a teszteredmenyek, mig driver nelkul a teszt semmit sem mutat.

Ettol fuggetlenul nem megy FreeWheel-el sem, sem a MUI-ssal ... semmilyen konstellacioban.

Meg egyet tudok elkepzelni, hogy az egereim olyanok aminek nem szereti a gorgokezeleset. Van egy Microsoft Intellimouse-om, csak odaadtam a tesomnak, majd visszakerem es mivel az minden ilyen illesztohoz az alap ajanlott eger, majd azzal is vegigtesztelem mindkettot, mar ha kapok tesztre egy USB-set :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Okt. 29. 21:33


A4Tech el probaltam, azon nem megy.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Okt. 29. 22:07


En nem tudom milyen illesztorol van szo, de a Docky fele illeszto (tudtommal) a masodik, joystick porton viszi be a gorgo adatokat, ezzel megy a MUI Wheel class meg a FreeWheel is. Ha egyportos az atalakito, azzal nem tudom hogy tud menni a gorgo, de valahogy biztos. :) Csak arra probaltam utalni, hogy itt lenyeges konstrukcios kulonbsegek vannak, es lehet hogy nem gondolatolvaso a szoftver, hogy kitalalja mi van... :)

kisstomi42
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 29. 23:14


Igen találkoztam olyan megoldással is amelyik mindkét portra csatlakozik, de ami az említett honlapon van az biztos, hogy csak egy portos.
De hogy valami pozitív is legyen az adapterrel kapcsolatban, ma teszteltem az USB-s adaptert rádiós vezeték nélküli egérrel (kölcsön kaptam egy Logitech egeret) és azzal szépen működött! De még várok kölcsönbe néhány más típusú vezeték nélküli egeret is és azokkal is tesztelem, addig nem akarok elkiabálni semmit! Lehetséges, hogy ezzel kapcsolatban legalább igazat írt a honlap...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 30. 01:20 - Szerkesztve: alivemoon


Bár elég gáz, aki készíti a cuccot azt sem tudja hogy működik az AMIGA :)

AMIGA joy portok, nem csak inputként működnek, hanem io. Azaz elég sok lehetőség van, hogy be billegtesse a görgőt!
5,6,9-es pin IN/OUT.

Nem lehet, hogy valami rc probléma? Azaz nem szépek a jelek és van akinek működik és van akinek nem? Kösd már rá egy oszcilloszkópra és mit csinál ha görgetsz!

Lehet, erőlködik valamelyik pinen a controller, csak nem tudja lehúzni eléggé földre a jeleket?

kisstomi42
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 30. 08:49


Nagyokos AliveMOon:
Ha ez nekem szólt, akkor megnyugtatlak, hogy kicsit jobban ismerem az amiga működését, mint itt bárki más. Az, hogy szoftveresen nem értek hozzá, az egy dolog. Mivel itt (és máshol sem) még senki nem mondott arról egy értelmes szót sem, hogy mi használja ezt a görgetés funkciót, így nem tudok hozzászólni a témához! Az hogy néhányan rádugják az adaptert a gépre és megállapítják, hogy nem működik a görgő, az nem túl nagy segítség nekem.
(Bocs, ezzel senkit nem akarok megbántani AliveMOon-on kívül.)
Képzeld el, hogy a joy portok működését is ismerem.
És mivel nincs semmiféle "rc" dolog az adapterben, így nem is lehet vele probléma.
Képzeld el, hogy én vettem a fáradtságot és legalább 20-30 különböző egérrel leteszteltem az adaptert és még szkópot is tettem rá és tökéletesek a jelformák, az amiga egér portjára tökéletesen eljutnak a jelek!
Az hogy milyen szoftver kezeli a görgőt és milyen driver kell hozzá és hogy kell azt feltelepíteni, azt sajnos nem tudom! És ebben senki eddig nem segített, pedig biztos vagyok benne, hogy meg lehetne oldani, ha valaki lépésről lépésre leírná, hogy mit kell csinálni.
Bocs mégegyszer a mérgelődésért és senkit nem akartam megbántani, csak nehéz így bármit is csinálni, ha nincs értelmes visszajelzés!
Az is leírom még ezerszer, hogy ezt az egér adaptert nem én találtam fel, én csak utánépítettem és mivel az eredeti pontos másolata, így bátorkodtam ugyanazokat a paramétereket megadni, mint az eredeti!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Okt. 30. 10:02


Quoting: kisstomi42
még senki nem mondott arról egy értelmes szót sem, hogy mi használja ezt a görgetés funkciót, így nem tudok hozzászólni a témához!

pl. IBrowse, Dopus, es az ablakok guijaban is mukodhet.
Quoting: kisstomi42
Az hogy néhányan rádugják az adaptert a gépre és megállapítják, hogy nem működik a görgő, az nem túl nagy segítség nekem.

Quoting: dh1
Probaltam:

NewMouse (Aminet) + FreeWheel + MuiWheel
Morrcheck (Elbox) + FreeWheel + MuiWheel
Cocolino (Elbox) + FreeWheel + MuiWheel
WBM (orosz driver: http://ps2m.sotchenko.ru/index.html) + FreeWheel + MuiWheel


Quoting: dino
Quoting: dh1
Ezzel tuti nem mukodik ... probaltam

Jelentem nalam sem ment!



Quoting: kisstomi42
És ebben senki eddig nem segített, pedig biztos vagyok benne, hogy meg lehetne oldani, ha valaki lépésről lépésre leírná, hogy mit kell csinálni.


En leirnam, ha tudnam... :)

kisstomi42
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 30. 10:53


dino: pont téged emelnélek ki, hogy te és dh1 foglalkoztok a témával és ezt köszönöm is! Az előző hozzászólás nem nektek szól! Nehogy véletlen úgy érezd, hogy meg akarlak bántani! A leírásaidat köszönöm!
Csak azon szoktam kiakadni, amikor nagyokos senkik beszólogatnak ismeretlenül és fogalmuk sincs a témáról...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Okt. 30. 11:36


kuldj egy protot vagy veszek egyet aztan letesztelem!

tassika
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 30. 16:42


Kisstomi, egy Playstation adaptert nem akarsz készíteni?

Link
Link

Mondjuk ez lenne a legjobb: Link
Gondolom hardver megépítése nem lenne gond, csak a progi hiányozna amit a PIC-be kellene égetni. CD32-höz nagyon jó lenne, mert az eredetik már nem nagyon működnek. :-/

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 30. 19:11 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: kisstomi42
És mivel nincs semmiféle "rc" dolog az adapterben, így nem is lehet vele probléma.


Lehet az a baj!
Ugyan is az AMIGA-ban van és lehet illeszteni kell
( valamikor láttam a neten egy doksit, hogyan lehet kommunikálni joy porton keresztül)
5,6 pinen van a poti is, azon példul a CIA ellenálást mér.

E / / Game Controller Interface Spec / Proportional Controllers

Resistive (potentiometer) element linear taper proportional controllers
are supported up to 528k Ohms max (470k +/- 10% recommended). The
JOY[0/1]DAT registers contain digital translation values for y in the
high byte and x in the low byte. A higher count value indicates a higher
external resistance. The Amiga performs an integrating analog-to-digital
conversion as follows:

1. For the first 7 (NTSC) or 8 (PAL) horizontal display lines,
the analog input capacitors are discharged and the positions
counters reflected in the POT[O/1]DAT registers are held reset.

For the remainder of the display field, the input capacitors are
allowed to recharge through the resistive element in the external
control device.

2. The gradually increasing voltage is continuously compared to
an internal reference level while counter keeps track of the
number of lines since the end of the reset interval.

3. When the input voltage finally exceeds the internal threshold
for a given input channel, the current counter value is latched
into the POT[O/1]DAT register corresponding to that channel.

4. During the vertical blanking interval, the software examines
the resulting POT[O/1]DAT register values and interprets the
counts in terms of joystick position.

NOTE:
-----
The POTY and POTX inputs are designated as "right mouse button" and
"unused mouse button" respectively. An opened switch corresponds to
high resistance, a closed switch to a low resistance. The buttons
are also available in POTGO and POTGOR registers. It is recommended
that ROM kernel calls be used for future hardware compatibility.

It is important to realize that the proportional controller is more of a
"pointing" device than an absolute position input. It is up to the
software to provide the calibration, range limiting and averaging
functions needed to support the application's control requirements.

The POT[0/1]DAT registers are typically read during video blanking, but
MAY be available prior to that.

Addig is bemásoltam az egyik kézikönyvböl a szerintem ide vonatkozót.
Szerintem a leg egyszerübben be vinni a görgetést a potgóra kapcsolgatott ellenálásokkal lehetne.

Ahogy a leírás is mondja, az amigában azokon a pineken egy kondenzátor töltödik az ellenáláson keresztül, HA VAN és anak a feszültsége alapján billegteti a regisztereket.
Nem ismerem a coccolinot, de szerintem kihagytál egy ellenálást, azt hitted felesleges :)

Továbbá ha jol sejtem, és amint modtad, azonos a ketyeréd, szöröstül böröstül, talán elég 5 vagy 6 os pinre valamekkora ellenállás hogy lassabban pörögjön a potgo regiszter és lehet akkor már nem gombnyomásnak veszik a szoftverek.

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 30. 21:30


@AliveMOon: a témához érdemben nem tudok hozzászólni, de maximális riszpekt, hogy nem vitted el flame irányba a dolgot, hanem konstruktívan válaszoltál!

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 30. 21:34 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: kisstomi42
Ha ez nekem szólt, akkor megnyugtatlak, hogy kicsit jobban ismerem az amiga működését, mint itt bárki más.


És szerintem ezt a hozzá állást rögtön felejtsd el.
Valószínűleg nem így van.

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 30. 21:56


Humm, nezegettem eltero amiga verziok kapcsolasi rajzat, erdekes modon a regebbieknel mas bekotese volt az analog bemeneteknek. Ellenallas is mas, de nemelyikben NINCS kondi sem rajta. Furcsa, de lehet hogy IC-be volt integralva, ami a regebbi gyartastechnologiak mellett nem lenne meglepo. Mindenesetre a commodore gepek poti kezelese mindig is vicces terulet volt. (C64 es Amiga megoldasa meg veletlenul sem kompatibilis egymassal, szivtam mar vele regebben)

En azt mondanam, hogy a poti bemenetek mikorvezerlorol torteno kozvetlen meghajtasa kerulendo. Szinte biztosan igenyel egy RC kort (zajszurest mindenkepp), de legalabb soros ellenallast(vagy osztot). Anelkul szinte garantalt a tulvezerles, ami ismerve a fogado aramkor erzekenyseget meg kart is okozhat, legalabb a bemeneti vedelem kieghet tole.

kisstomi42
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 30. 22:26


AliveMOon te ritka egy bunkó állatfaj vagy, csak hogy ne durván válaszoljak! Azt hiszem itt ki is szállok a témából az idióta beszólásaid miatt, mert nagyon nem vagy képben!
Nekem a célom az volt az egér adapterrel, hogy a lehetőségekhez képest minél olcsóbban mindenki számára elérhetővé tegyem. Akit érdekel az úgyis tudja, hogy számíthat rám, akit nem érdekel az meg felejtsen el és ne szólogasson be!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Okt. 30. 23:22


:(

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Okt. 30. 23:46 - Szerkesztve: charlie


Bakker, azért az kemény, hogy az egérporton lévő három láb kiosztásán is képesek vagytok három hozzászólás alatt az örökharagig jutni... :) Ez a vihar már nem is egy pohár vízben, hanem nemtom... Egy fél kiskanál vízben van.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 31. 00:49 - Szerkesztve: alivemoon


;Reads CD 32 Controller
;You must read joystick positions or button in normal way
;BEFORE you call this.
;One VBL MUST have elapsed before repeating this!
; D0=:
CD_PLAY EQU 1
CD_RWD EQU 2
CD_FFW EQU 3
CD_G EQU 4
CD_Y EQU 5
CD_R EQU 6
CD_B EQU 7
ReadCD32:
bset 7,bfe201
bclr 7,bfe001
move.w 6f00,dff034 <-------------- OUT Right XY enable (lehuzza nulára? jelez a padnak)
moveq.l 0,d0
moveq.l 7,d1
bra.b .gamecont4
.gamecont3:
tst.b bfe001
tst.b bfe001
tst.b bfe001
.gamecont4:
tst.b bfe001
tst.b bfe001
tst.b bfe001
tst.b bfe001
tst.b bfe001
move.w dff016,d2 <----- POTGOR -> D2
bset 7,bfe001
bclr 7,bfe001
btst 14,d2 <------ DATARY itt üzen visza a pad, hogy be van-e állítva a cucc;
bne.b .gamecont5
bset d1,d0
.gamecont5:
dbf d1,.gamecont3
bclr 7,bfe201
move.w ffff,dff034 <-------- POTGO (dump capacitors, start counters)
rts

Így kérdezik le a cd32 gombjait!
Tuti hogy igy csinálják mások is!

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 31. 02:48 - Szerkesztve: alivemoon


Elég fura mester! Mindenkinek a gépe rossz, csak az ő ketyeréje jó! Ez szerintem fordítva szokott lenni.

Szerintem! Ez a kütyü az!


Figyelj:
kisstomi42

Nem kell hadakozni. Én próbálok segíteni.
Szerintem ezt ki kell bővíteni!
És rá kell jönni a driver melyik lábat figyeli, 5 vagy 6 vagy 9-es.

Ezen az RB7 még szabad, azon lehetne valamit még kapcsolgatni, ami bebillegteti a görgöt!

kisstomi42
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 31. 08:32


Elnézést kérek mindenkitől, én nem akartam ilyen irányba elvinni a dolgot! Nem én kezdtem az egészet! Az hogy egy senki szar alak beszólogat minden hozzászólásában és valótlan dolgokat állít, az nem csoda hogy felbosszant! Például ha dh1-nek is beszólogatna, hogy fogalma sincs hogy mit ír az újságjában, akkor neki is rosszul esne (ne haragudj a példáért dh1, én nagyra értékelem és tisztelem a munkád!) . Elég sok munka volt az egér adapterrel, tehát jogos ha felháborodok! Utána olyan hülyének néz, hogy 3-ig sem tudok számolni, hát ez felháborító! Az meg, hogy azt írtam, hogy itt jobban ismerem az amiga működését, mint bárki más, azt azért mertem leírni, mert aki nálam jobban ismeri, ő tudom hogy nincs ide beregisztrálva! :)
Szóval megkérnék szépen mindenkit, hogy ne foglalkozzunk ezzel a baromarcúval, mert teljesen rossz irányba viszi el a fórumot!
És tessék már itt is az új beszólás! Azt mégis mikor állítottam hogy mindenki gépe rossz és csak az enyém jó? Te féreg, ez már megint mi???
Az én kütyüm már több éve hibátlanul üzemel, tehát azzal semmi gond, le lehet szállni róla! Ez megint olyan dolog, hogy látatlanba leszarozza más munkáját! Könyörgök ne próbálj segíteni így! Inkább kösd fel magad!
Mégegyszer elnézést kérek mindenkitől, de sajnos nem vagyok olyan, hogy ha valaki belém rúg, akkor azt szó nélkül tűröm!

kisstomi42
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 31. 08:44


Chain-Q ne haragudj, nekem sem jó ez így! Ez nem az egér port 3 lábáról szól! Ez egy több éves munka és rengeteg szakmai tapasztalat leszarozása és hazugságokkal való befeketítése mindenféle alapismeret nélkül látatlanban! Én ezen háborodtam fel és próbáltam védekezni! De én részemről befejeztem!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Okt. 31. 08:48 - Szerkesztve: dh1


Nekem is szarul esne! Sertodekeny vagyok! :)

Nyugodjunk meg!

AliveMOon stilusa nem mindig konnyen emesztheto, bar ebben a konstellacioban o ha hisszuk ha nem segiteni akart.

Csak nala ilyen a segitseg ... jo alaposan be van csomagolva sz...ba.

Nyugalom, csak a lenyeget kell kihamozni az iromanyaibol a tobbit ignoralni kell :)

A lenyeg, hogy ne hagyd el ezert a forumot!
AliveMOon-t meg megkerjuk, hogy kicsit finomitson a segito szandeku postjain, mellozve a szemelyeskedest!

Ellenkezo esetben buntetesbol megszuntetjuk az Amiga Maniat!

Faxom! Amigasok tartsunk ossze! Mind a tizen! :P

kisstomi42
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 31. 09:00


Ne haragudj dh1, elnézést kérek! Egyetértek teljesen!
Szerencsére az ilyen beszólogatós emberekből vannak kevesebben! :)
Én természetesen továbbra is segíteni fogok és próbálkozok megoldani az ügyet! Igen, tartsunk össze! Neeee, csak az Amiga Maniat neee! :)
Én bátorkodok továbbra is azt feltételezni, hogy amit a külföldi honlapok írtak, az nem hülyeség és hazugság, tehát bennem van a hiba! Felejtsük el a hardveres részt, foglalkozzunk a szoftverrel! Valahogy biztos fel lehet rakni az egér drivert...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / pc-Amiga egér átalakítók.
 
 

Powered by bulletin board software miniBB™ © 2001-2024