Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / pc-Amiga egér átalakítók.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 07:25 - Szerkesztve: dino


Hat, regebben vettem a vateran Rs232 es kabelt egy csajtol. Volt neki 13db origi csomagolasban 'no minaimal aron' aztan manapsag annyian keresnek ilyeneket, hogy az egesz csomagot megnyertem 150 forintert :) a posta sokal dragabb volt. Meglepodve tapasztaltam, hogy gond nelkul mukodik, mind dzsoj, mind egerhosszabbitokent is kivaloan funkcional. Termeszetesen ha beteszem "koze" az eger atalakitot, akkor is mukodik.
Szerk:
Vilag eletemben olyan voltam, ha ra vagyok kattanva valamire es jol mukodik, akkor addig veszek olyant amig csak tudok venni belole. Lasd AMIGA :) Szoval kiprobaltam itt a cegnel egy ilyen egerrel: http://www.perfektpc.hu/vmchk/perfektpc/eger/eger-vezetekes/15081-cal_6734-a4tech-op6 20d-opt.-ps/2-eger.html
(amit en vettem az feher jobban megy szinben az Amigakhoz!)
aztan jol mukodott, akkor minek valtoztassak? Beruhaztam, vettem egy par ilyen egeret. Hja, erdekes es szuper tulajdonsaga van. Kicsit megmosolyogtatos 2kattintasos gomb ami rajta van. Egyszer kattintasz es 2kattintast csinal. Bamulatos, hol tart mar manapsag a tudomany!!!
Meg, koztudottan lusta diszno vagyok :)
Es mind ez kicsit tobb, mint ezer forintert :D Szoval nekem bevalt ez a kompozicio. Es nagyon siman megy, erzekeny, pontos. Semmi gondom nincs vele. Jol lehet irtani a kurva droidot vele...jha..hogy mar ezt irtam...bocs :)

Meg valami. Anno a 90' es evekben volt ez a jatekteremben: (T2 Arcade!!)
Nagyon sokat nyomultunk vele, borzasztoan tetszett. Akkor meg kozom nem volt az Amigakhoz (most sincs), :) rengeteg lovet otthagytunk, ekkor felmerult, hogy kene venni inkabb egy "szamitogepet" . Megkerdeztuk a jatekterem tulajdonosat, hogy ha o szamitogepet venne, akkor milyent venne. Erre azt mondja, hogy napokban latott Amigat mukodni es leeset az alla, szoval o biza nem venne mast, csakis, de csakis Amigat!!!!
Hu bazz! Mija fasz az az Amiga?? Gondolom latta rajta a T2 atiratot...


Van egy baratom, akivel jartunk oda sokat. A napokban athivtam hozzank.
108 as kepatlos LED tv re rakotottem egy A1200 gyari desktopot. Koszi !!!MUR!!! ezt veled bizniszeltem ;) szal ket egeratalakito ketto ilyen optikai eger, egy karton sor!!! Aszongya a haver masfelora utan, mikor hazament, hogy "Terminator...eszem faszom megall!! Este nem alszom!" Jo volt ujra fiatalnak lenni! :) ...Bocs, de ez a tortrenet kikivankozott!!!
AMIGA RULEZ!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 09:30 - Szerkesztve: dh1


Nah en kinlodtam egy csomot, egyszeruen nem tudok gorgohasznalatot produkalni ezzel a kiegeszitovel. De lehet csak en vagyok bena. Irtam Tominak, hogy akinek sikerult ezt produkalni, annak a megoldasat elmondhatna :)

Kozben kiderult, hogy a Dopusban a jobb gombra valo scrollozas nem az egerdriver muve, hanem feature :) ezt nem tudtam :)

Probaltam:

NewMouse (Aminet) + FreeWheel + MuiWheel
Morrcheck (Elbox) + FreeWheel + MuiWheel
Cocolino (Elbox) + FreeWheel + MuiWheel
WBM (orosz driver: http://ps2m.sotchenko.ru/index.html) + FreeWheel + MuiWheel

Az elso ketto kb semmit nem csinal, mert csak soros porti egerekkel muxik ...

Cocolino driverje megy, de azon kivul, hogy a hozza adott tesztprogram csak elinditott driver mellett kuld adatokat, kb. semmi mas pluszt nem csinal.

WBM ... semmit nem csinal ...

FreeWheel configban akar hogy jatszadozom nem jon ossze a gorgozes.

Nekem ugy tunik, hogy a kozepso gombot sem latja egyik driver sem. Legalabbis az egy-egy USB-s, gorgos A4Tech es Trust eger eseteben sem.

Aztan lehet mas tipussal megy, vagy direkt PS/2-es eger gorgoje megoldhato, de csak egy ilyen egerem van, az meg abszolut nem megy.

Szoval akinek van illesztoje es van PS/2-es gorgos egere referalhatna ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 09:40 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Nah en kinlodtam egy csomot, egyszeruen nem tudok gorgohasznalatot produkalni ezzel a kiegeszitovel.

Az nekem sem megy sajnos, viszont ennyiert ajandek meg igy is, amennyiert adta. A Gulasoft nevu dude is csinalt alakitokat, csak pontosan 2Xennyiert es azok nagyobbak is voltak.Mellesleg abban sem volt gorgo tamogatas. Persze jo lenne a gorgotamogatas, de ennyiert megis mit vartok? Legyen benne meg egy DiviX es lejatszo is, mi? :) Amugy nem vedem, de idezek: "Az eszköz elvileg tudja kezelni az egér görgetést, a külföldi oldalak leírásai alapján." Szoval elvileg, gyakorlatilag meg nem. Szerintem igy is nagyon megeri az arat, es ahogy irta, hogy mar nem csinal tobbet..vege...addig vegyetek, mig van. Ennyiert meg mondom, hogy ajandek!!!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 09:42


Termeszetesen mint Amiga eger helyettesito, kivalo!
Azt siman hozza driver meg ilyenek nelkul, de engem erdekel, hogy hogyan lehet a gorgot mukodtetni, ha mar volt akinek sikerult! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 09:45


Quoting: dh1
ha mar volt akinek sikerult! :)

Bocs, ezt nem olvastam, valahol lemaradtam. Kinek sikerult?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 09:45


Gulasoftost ne is mondd, vettem egyet 5000-ert ...

Vateras kepen egy szep nyakon ulo cucc volt, az atvetelnel kaptam egy gyantaba szamuzott csunya, undorito kockat ... nem is ertem miert hoztam el ... azota se probaltam ki ... egyszeruen annyira ronda, hogy nem visz ra a lelek, hogy kiprobaljam ... mondjuk A600-ba bele se megy ...

Soros kabel az kafa, de az sem megy bele az A600-ba ... ahhoz ilyen cucc kell ...

http://tinyurl.com/9pc2y53

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 09:49


Quoting: dh1
Soros kabel az kafa, de az sem megy bele az A600-ba ... ahhoz ilyen cucc kell ...

Hat hatszazason pont nem probaltam. A2000 es A4000(T) es A1200 al tokeletesen ment, ha vegzek a meloval ranezek, szerintem lehet faragni (persze CSAK izlesesen) de megnezem este.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 09:54


Aaaaaa soha nem faragnek egy tokeletes allapotban levo Amigat! :)

Mondjuk Tomi illesztoje toldas nelkul A2000-be sem megy bele :)
Vagy max belulrol ... tul melyen van :)

De mondom ettol meg igen jo a cucc!
Szal vegyetek!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 10:01 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Aaaaaa soha nem faragnek egy tokeletes allapotban levo Amigat! :)

Ki modndta, hogy az Amigat akarom faragni? A kabelrol volt szo ;) gondolom a vastag szelei miatt nem fog belemenni...nemtudom, hogy "ugyesen" le lehet e "faragni" ezt. Ebben viszont allitolag jo vagyok...(Custom A1200am sokaknak tetszik) :)
kep
Egyebkent annyi gepem van, hogy en lehet veszek, ha van/marad meg neki...
Csak most csereltem le a dobszerkom, sajna most anyagi helyzetem gyakorlatilag egyenlo a nullaval osztva kettovel :D
No meg decemberben szuletik a "tartalek gyerek" is :D:D:D
Aki szinten lany lesz.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 10:47


Jee, jeee, kisdínó, jeee, jeee :-D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 10:53


Uramisten ... :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 10:54


Laptopot nem gyartasz? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 11:23


Quoting: dh1
Laptopot nem gyartasz? :)

Az a baj, hogy csak a csakanyt meg a szivlapatot ismerem...oda meg valami finomabb szerszam kellene :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Sze. 07. 11:40


Egyebkent ha mar itt PB-n fut MOS meg hasonlok, esetleg 040-es PB-ra nem lehet AOS-t fabrikalni? :) igaz csak rtg lehetne :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Sze. 08. 08:13 - Szerkesztve: adsr


Quoting: dino
Az a baj, hogy csak a csakanyt meg a szivlapatot ismerem...oda meg valami finomabb szerszam kellene :D


Isten áldjon Szent Jupát,
Most fogjuk meg a szívlapát!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Sze. 08. 09:23


@dh1:
Szerintem az AROS-t lehetne portolni, ha van valami doksi a hardverről, és ugye 68k-s AROS-on mennek az amigás warék... Máshogy nem nagyon hiszem.

kisstomi42
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 10. 08:39


Sziasztok!

Bocsi, hogy így visszakanyarodok egy megjegyzésre!
Csak olvasom a "Gulasoft" nevet és meg kell jegyeznem, hogy én is próbáltam vele felvenni a kapcsolatot jószándékkal, látva néhány hirdetését.
Mondtam neki, hogy szép a munkája, jó a nyák így fénykép alapján és szívesen segítek vagy beszélhetünk az egér adapter tapasztalatainkról. Láttam a munkáján, hogy olyan mint egy általános iskolás diák első nyák próbálkozása, de igéretes lehet ha komolyan érdekli a dolog és foglakozik vele. Mivel én már csak az egér adaptert gyártom 2 éve és sok más egyéb dolgon is túl vagyok már, ezért gondoltam hátha segíthetek neki. Persze én sem zárkózok el semmitől, mert egy nagyon kezdőnek is lehetnek jó ötletei.
Erre ő nagyon bunkó módon leszarozta az én egér adapteremet , természetesen fénykép alapján és persze az ő adaptere volt a csoda és a csúcs kategória. És persze ő dupla áron adta a saját adapterét mint én, erre ő közölte velem, hogy majd meg fogom látni hogy nem lehet annyiból kihozni az anyagköltséget amennyiért én árulni akarom. (Persze ekkor én már régóta hirdettem és eladtam jópár darabot és azóta is fogy...)
Hát ilyen ember lehet Papp Gyula (Gulasoft)...

sirszor
Tag
# Elküldve: 2012. Sze. 11. 12:41


Szia! Tőled sikerült vennem azt amit nem sikerül kicserélni több mint egy hónapja? Ha te vagy az akkor a cserét továbbra is szeretném kérni...

kisstomi42
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 11. 15:29


Quoting: gmiki
Szia! Tőled sikerült vennem azt amit nem sikerül kicserélni több mint egy hónapja? Ha te vagy az akkor a cserét továbbra is szeretném kérni...


Szia!
Állok rendelkezésre! Reggel 8-tól este 7-ig bármikor kicserélhetjük, de egyeztetés után ettől eltérő időpontban is elérhető vagyok! Mindig van nálam egér adapter, tehát részemről nincs akadály!

Peti
Tag
# Elküldve: 2012. Sze. 12. 23:08


Tomi!
Írj már légyszi valami elérhetőséget, mert az oldaladon nem találtam, és az apró-ról is törölve lett a hirdetésed...(?)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 13. 07:56


Peti
Eljohetnel mar a szarodert teso :)
Amugymeg itt a hirdetese:
http://apro.amiga.hu/index.php?abs=1&i&apro=8189#8189


:)

kisstomi42
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 13. 08:13


Quoting: Peti
Tomi!
Írj már légyszi valami elérhetőséget, mert az oldaladon nem találtam, és az apró-ról is törölve lett a hirdetésed...(?)

Ha ez nekem szól, akkor tényleg ott a hirdetés az aprón!
Egyébként az egér adapter weboldalon szándékosan nincs semmi elérhetőség!
De itt is leírom, hátha tényleg eltűnik a hirdetés:
kisstomi42@freemail.hu (fejlesztés, gyártás ügyben, ez ritkán van megnézve)
v.gaborka@freemail.hu (megrendelések fogadása, postázás, ez naponta többször van megnézve)
tel:30/8396035 (munkaidőben)

Peti
Tag
# Elküldve: 2012. Sze. 13. 18:23 - Szerkesztve: Peti


kisstomi42: valóban ott van a hirdetésed, de V.Gábor álnéven - izé, akkor most mi is az igazi neved? Kiss Tamás vagy V. Gábor? :)

dino: a hétvégén valószínűleg tudunk találkozni.

All: értitek, Dino báttya a "szarodért" alatt egy PowerMac Quicksilver 2002 (G4 - 933 MHz) -es gépet ért... :))

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 13. 19:11


Hat, dino mar csak ilyen nyers :)
Peti
Amugy irtam neked mailt.

kisstomi42
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 14. 08:34


Quoting: Peti
kisstomi42: valóban ott van a hirdetésed, de V.Gábor álnéven - izé, akkor most mi is az igazi neved? Kiss Tamás vagy V. Gábor? :)


Azért írtam le, mert azt gondoltam, hogy így egyértelműbb lesz...
Peti, ott van az előtted lévő hozzászólásban, hogy két emberről van szó!
(Ez egy 2 emberes "kisvállalkozás" ,de egy harmadik külső tanácsadó is van.)

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 04. 19:23


Kisstomi42!

Küldtem egy mailt! A rendelősre... :)

kisstomi42
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 27. 22:46


Közlemény!
A nagy érdeklődésre való tekintettel, közkívánatra készültek még Amiga egér adapterek, de USB-s egér csatlakozással! Még kell 1-2 nap, amíg felkerülnek a hirdetések, lesz a Vaterán is és az Amiga aprón is.
Annyi változás történt a csapatban, hogy Gábor kollégám elköltözött (nősülés, család, új lakás, új munkahely...), helyét egy másik kolléga veszi át.
Az elérhetősége: adambiro0@gmail.com
Akit esetleg érdekel, bátran írjon, még egy darabig Gábor emailjei is továbbítva lesznek.
Köszönöm!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Okt. 28. 01:54


Ooooo ... kerdesem az, hogy ez mar teljes mertekben jo A600-hoz? Tehat a kava nem akadaly mint az elozo verzional?

kisstomi42
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 28. 23:09 - Szerkesztve: kisstomi42


Ennek másabb a felépítése és tényleg jó bármilyen csatlakozós Amiga 600-hoz! Készülnek hamarosan fotók!
Kérdeztem nemrég, hogy kell-e tesztpéldány és vállalnád-e a tesztelését, de nem reagáltál a kérdésemre. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Okt. 28. 23:33


oooo nem kaptam ilyen megkeresest!
Vagyis hozzam nem jutott el.
Termeszetesen vallalom!
Ujsagban meg is irjuk!

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / pc-Amiga egér átalakítók.
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024