Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / A1200 alaplap revíziók
Szerző Üzenet
csico
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 05. 05:32 - Szerkesztve: csico


Azert hoztam letre ezt a topicot, mert jo lenne latni, kinek milyen alaplapja van es hogy milyen szivasok voltak vele (vagy epp milyen nem:) es hogy milyen kiegeszitokkel voltak gondok.. A neten eleg sokminden kering, nincs teljesen egyontetu velemeny, hogy melyik a legjobb/legrosszabb alaplap. Kicsit utanaolvastam es kb ezeket talaltam:

Azt kijelenthetjuk, hogy mindegyik revizio jol vegzi a dolgat, problemak csak hardware bovites(ek) soran jelentkezhet(nek). (pl.: turbokarik)

AZ eab-on csinaltak egy felmerest, hogy ki melyiket tartja a legjobbnak, ime az eredmeny:

Rev. 1A 1 1.16%
Rev. 1B 5 5.81%
Rev. 1D1 14 16.28%
Rev. 1D3 1 1.16%
Rev. 1D4 33 38.37%
Rev. 2B 5 5.81%
Don't know, don't care but I do like voting in polls! 26 30.23%
Rev. 1D2 1 1.16%

Ez persze valoszinuleg nem tukrozi a valosagot, hiszen a regebbi reviziok sokkal ritkabbak, igy a tulajdonosok szama is kevesebb, ergo kevesebb szavazatot kaphattak. Es 30% amugy is lesz@rja milyen revizio lapul a gepeben :)

Ezeket talaltam meg (forumokbol szedtem ossze, tehat nem tuti a forras)

1A, 1B - Elvileg van "gyári" buherálás, így a timing fix nem szüksgéges.

1D1 - Elég problemamentes revizionak festettek le, de talaltam olyan illetot, akinek timing fix kellet, hogy egy NEM Blizzard-os turbokari mukodjon vele.

1D2 - Azt sem tudtam, hogy letezik, de egy csokanak ilyen volt (o is meglepodott:) Itt vannak fotok rola. Sajnos semmi info, hogy volt-e baja vele, vagy sem.

1D3 - Nem sokat tudtam meg rola sajna :(

1D4 - Elvileg nekem is ilyen lesz.. Ki lehet fogni jot is rosszat is. Mintha attol fuggne milyen a Budgie (Bus Controller) rev-je. Egy-ket AT-s Amiga is ezzel futott meg (ha jol olvastam)

2B - Kizarolag AT-s Amigakban volt jelen 3.1-es kickstarttal. Allitolag az Apollo kartyakkal meggyulhet a baja es bezony lehet, hogy kell timing fix, ha pl. egy 1260-as karit hasznalunk. Valamint ennel emlegettek egy un. 'VGA tearing' nevu jelenseget, valami zur a keppel. De, hogy igazabol mi ez fogalmam sincs..

Ha valami nagy lamasagot irtam, ne kimeljetek :D

Most Ti jottok!

ui.: Velemenyem szerint az a legjobb revizio az, ami epp a gepedben lapul ;)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Feb. 05. 08:05


Sok mindent nem tudok írni, mert nekem semmi extra nincs a gépemben. A frissen felélesztett 1200-mben 1d4 alaplap van, az AT-s gépemben pedig 1B, de ez nem a sajátja, valamikor cserélték..

Mohican
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 07. 12:57


AT-s gépek legalább fele 1D4 ... szerintem. Többször futottam bele olyan változatba, ahol a floppy bezavart a képbe (szó szerint) .Ezt egyszerű fixálni, de bosszantó.
A 2B-nél a graf chipek több esetben melegetek, amitől szemetelt a kép az egér alatti sávban. Nekem volt ilyen példány, akinek odaadtam, egyszerű bordával orvosolta a dolgot.

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 08. 10:42 - Szerkesztve: Zolaash


2B-s volt Commodore gépekben is, nekem is az volt az első, ha jól tévedek. 1D1-es hibátlanul ment B1230-al, és volt rajta (szerintem) gyári mókolás. Egy szál drót volt "A"-ból "B"-be forrasztva. A2B-s nem volt hajlandó működni a PPC kártyámmal, amíg a cimborám le nem forrasztott valamit (ellenállás, kondi?) róla. Utána már röcögött. B1230-al viszont előtte is hibátlan volt.
Ellenben volt olyan 2B-B1230 kombóm, amik utálták egymást. Hogy miért, azt nem tudom. Állandóan gurult.
Még valami: 1D1 és 2B is hibátlan volt Apollo1240-el.

Mohican: ilyen floppy-képzavarás jelenséget én is láttam. Hogy lehet javítani?

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Feb. 08. 11:30


Csico: ha jól emlékszem két db. 1D1-et használok :-)
Blizzard 1230 és Apollo 1240-1260 turbók, MicroniK Z-2i - Z-3i bus boardok, vegyes zorro kártyák, A3630 és A3640- volt próbálva, nem volt gond...

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 08. 13:28


Jol van, latom gyulik az info :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 08. 13:44


Nekem volt ez is az is. Gond egyikkel sem volt. Igaz csak Blizzard kartyak voltak benne mindkettoben. 1D4-ben B1230/MKIV es a 2B-ben BPPC abbol is ket fajta.

Mohican
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 08. 22:34


@Zolaash:
egy kondenzátort kell beforrasztani ami szűr... megfotózom rövidesen a megoldást. (egyébként a 93/7 Guruban benn van).

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Feb. 14. 11:39


csico: itt találsz egy hack-ot alaplap időzítésre, ha esetleg szükséges:
http://leblogdecosmos.blogspot.com/2012/02/timing-fix-a1200.html

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 14. 15:54


Szörg: Köszi, ez jól jöhet még! Google translate for president ;)

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 15. 16:06


Quoting: Mohican
@Zolaash:
egy kondenzátort kell beforrasztani ami szűr... megfotózom rövidesen a megoldást. (egyébként a 93/7 Guruban benn van).

Köszönöm! ;)

forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / A1200 alaplap revíziók
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024