Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Natami Project
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Szerző Üzenet
dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 14. 13:36


Nagy kérdés lesz majd az árképzése a cuccnak....
Szerintem ezen áll, vagy bukik a dolog.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Nov. 14. 13:47


Rohadtul nem ...

X1000 is azon bukik, hogy mi lesz ra ... s pont ettol is draga.
Lesz egy 800e Ft-os par freeware meg shareware proggit futtato vasam?

Ezert utalom az Amigas cegeket. Ugyan azt csinaljak mint az Apple az elso Mac-el. Kihoztak, forradalmi volt, egyedi volt, jo volt, megis az elso ev vegere mar csod kozeleben voltak ... miert?! Wazzz mert nem volt hozza szoftver. Az IBM PC-re meg minden szar volt.

Tartalom nelkul minden kurva jo gep egy kalap szar. Ezt kene mar felfogni mindenkinek, s azon kivul, hogy milyen nagy arc lennek ha vennek egy X1000-et (kb 30 amigas koreben csak), kb. jelenleg semmit nem er ... mert SAM440-en is hozza azt az OS4 amivel el lehet lebecolni ...

Ha a vilag legjobb szoftverei lesznek ra midenki megveszi, ha nem akkor senki ... vagy csak par kulonc.

Nah ez a nem mind1.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Nov. 14. 13:52


@BrutalDT:
Ilyen bounty oldala majdnem minden nextgen OS-nek van. Van az AROS-nak, van az OS4-nek es van a MorphOS-nek is. A Natamira azert nincsenek bountyk egyelore, mivel az enduserek szempontjabol a Natami tovabbra sem tobb, mint egy igeretgyujtemeny...

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 14. 14:46


Quoting: charlie
Ilyen bounty oldala majdnem minden nextgen OS-nek van. Van az AROS-nak, van az OS4-nek es van a MorphOS-nek is. A Natamira azert nincsenek bountyk egyelore, mivel az enduserek szempontjabol a Natami tovabbra sem tobb, mint egy igeretgyujtemeny...


Sejtettem, hogy nem találtam fel a spanyolviaszt, de úgy tűnik, hogy amit utoljára írtam az az igaz. Túl naiv dolog azt gondolni, hogy ha ez a támogatós dolog működik, akkor javulnak is a dolgok... Vagyis van, de nem igazán működik ezek szerint.

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 14. 14:58


Sokkal jobban meg kellene szervezni ezt a fejlesztős dolgot.

Csak elméleti példát mondok:
Nem kellene egyszerre 2-3 böngészőt fejlesztgetni, hanem csak egyet, de azt faszára. Minden fontosabb progiból amitől az OS használhatóbb lesz csupán egyféle elég lenne. Régen is hatalmas faszság volt az, hogy ketté ment a ppc fejlesztés... Meg is lehet nézni hova fajult. OS4 - MOS
Ha együtt csinálták volna talán sokkal többet sikerült volna összehozni ennyi idő alatt. A fejlesztőket is megosztották így azok sem tudnak hatékonyan segíteni.

Kicsit durva hasonlattal élve olyan az amigás fejlesztők hozzáállása, mint egy egymással viaskodó parlament. Mindegyik a maga feje után megy.
Valahogy mindegyikből azt érzem, hogy nem tudott lemondani dolgokról. Mindegyik pénzt remélt belőle. (Pedig nyilvánvaló, hogy ebből pénzt nem lehet csinálni, max a befektetett munkát kárpótolja a bevétele.)
A Natami-t is lehet, hogy ők fogják kinyírni, ha nem adnak neki teret, remélem nem így lesz.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 14. 16:31


dh1:
Azért aki tudja, hogy mi az a Natami, azt is tudja, hogy mire számithat. Nyilván csodára első körben nem! Ha elérhető áron adják, akkor talán megveszi pár olyan ember is, aki SAM-et nem venne, mert 1000E -t sokall egy ilyen masináért. Az már a következő lépés lehetne, hogy sok fejlesztő vissza térjen az Amigára. Szerintem ha valamit sok ember használ, akkor előbb-utóbb szoftver is lesz rá! Lásd. Linux példája. Mondjuk kellett pár év, hogy nulláról kiforrja magát a mostani szoftver választék. Az Amiga nem is 0-ról indulna, de azért van mit bepótolni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Nov. 14. 17:09


dekanyz: sok ember? Szerinted osszesen a vilagon hany AmigaOne vagy Pegasos vagy SAM talalt gazdara?

Siman valamelyik sportcsarnokunkban elferne az osszes tulaj es felig se lenne tele ...

Szal ebreszto mar ebbol a csipkerozsikaalombol emberek!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 14. 19:42


dh1:
Én se tippeltem többre... ;)
ÉS ha mondjuk a harmadába kerültek volna eze a cuccosok, akkor is ennyi lenne ez a szám?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 14. 20:32 - Szerkesztve: alivemoon


Te háromszor annyi munkáért csak kétszer annyi pénzt kérsz?
Ebben a volumenben tök mindegy hogy 3x annyi. Előbb vissza kell szerezni a befektetett lóvét és kicsit többet, hogy a fejlesztéseket tovább lehessen finanszírozni. Egy PS3 | XBOX kb. 80000 Ft, de évente milliókat adnak el és igazából tudatosan veszteségesen adják, mert a játékokból van a haszon, erről sem lehet szó.
Amiga-nak szerintem nagyon hamar sikerülhet Linuxot beérni, mert sok alkalmazást lehet portolni és szépszámban portolják is. Aki ng amigat vesz egyben befektető is :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Nov. 14. 22:31 - Szerkesztve: dh1


Quoting: dekanyz
ÉS ha mondjuk a harmadába kerültek volna eze a cuccosok, akkor is ennyi lenne ez a szám?


Figy mar, te vagod, hogy ezek mogott a projectek mogott par fos cegek vannak? Harmadaba? Mibol, hogyan? :)

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 15. 00:54


Sajnos minden sokba kerül amit kis darabszámban gyártanak le, ezen változtatni nem lehet...
Ha én is pl megcsinálom az rgb to s-video adaptereket akkor jövök ki sokkal olcsóbban és tudok másoknak is olcsóbban adni, ha nem 10et gyártok le, hanem legalább 100at... De mivel annyira tuti, hogy nincs szükség, hát marad a drágább ár. Na meg elég nagy befektetés előre nagyobb tételt legyártani. (nekem is nagy befektetés lenne, és lehet a fele rajtam maradna...) Lehet erre nincs is számukra keret így csak annyit gyártanak le, amit rövid időn belül el is tudnak adni.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 15. 09:28 - Szerkesztve: dekanyz


dh1:
BrutalDT:
Szerintem kb. u.arról beszélünk, csak a más oldalról közelitjük... ;)

A) Keveset lehet eladni, ezért drága.
B) Mivel drága, ezért kevesen veszik.

És a kör be is zárult.

Szerk: Ja, és nekem ezért szimpatikus az AROS project: Magát a rendszert olcsó hardverre transzferálja (vagy inkább transzferálná, ha kész lenne).

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 14:04 - Szerkesztve: charlie


A Natami projekt halott? Néhány napja az egyik csapattag félig-meddig rejtélyes üzenetet postolt a Natami fórumba, amely arról szól, hogy Thomas Hirsch a Natami főfejlesztője a folyamatos képtelen határidőktől és a mindenki részéről érkező erőltetett nyomástól, meg az irreális elvárásoktól besokallt és a továbbiakban egyedül, mindenkitől elzárkózva fejezi be azt a projektet, amit eddig Natami néven ismertünk. Thomas úgy gondolja, hogy a Natami projekt elfelejtette eredeti célját és az utóbbi időben kizárólag teljesen elszállt elvárásokat próbált teljesíteni, amiből elege lett.

Ha valaha meg is jelenik majd, valószínűleg nem Natami néven fog megjelenni, de ez is Thomas döntése lesz majd.

A post elolvasható itt, Claudio Wielandtól.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 14:18 - Szerkesztve: dh1


Fasza ... :(

Mondjuk hazudnek, ha nem gondoltam volna, hogy ez lesz belole ...

Egyebkent en ezt megint fejlesztoi hisztinek titulalom.

Asszem marad a Classic Amiga amig(a) ki nem pusztulnak alolam aztan tolok egy MAC-et, mert az meg tetszik is ... ennyi

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 14:26


Nem semmi, pedig mennyien vartak ra...pl itt a forumban is, mondtak egy paran, hogy a NEXT gen gepek nem erdeklik oket, de Natamit vennenek. Hat most nesze...:(

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 14:44 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Lehet, hogy fejlesztői hiszti, de én a magam részéről teljesen megértem, az Amiga community már nem egy meg két ígéretes projektet hajszolt a bukásba, csak azért, mert a nép felkapta és egymás között belehergelték magukat és a fejleszőt is valami világmegváltó marhaságba, meg a szokásos "ez majd mindent lenyom"-ba, és "már jövő héten megjelenik"-be. Az X1000 is majdnem erre a sorsra jutott.

Szerencsére van alternatíva, a classic vasak mellett készül az FPGArcade, van Minimig, és pl. a Chameleon-hoz is van Amiga core. Szóval végső esetben lesznek új gyártású classic Amigáink, amire rádughatsz mostani cuccokat is. Bár nem fogja lenyomni a PPC-s gépeket, meg a mostani generációs konzolokat és nem fog HD videót dekódolni, meg a hasonló marhaságok, amik az utóbbi időben a Natamiról terjedtek. Viszont jól fognak működni, elérhetők lesznek és mindent tudni fognak amit egy classic géptől várunk. Ez ilyen.

És amúgy a Natami mögött álló technikai tudást sem írnám le. Ha Thomasnak van egy csöpp esze, a nyilvánvalóan nem működő közösségi alapú hardverfejlesztés helyett licenceli a technológiát valakinek, pl. az A-Eonnak, az AmigaKitnek, az ACube-nak vagy akár az Individual Computersnek, akiknek a technológia bármiféle kézzelfogható termékbe öntése láthatóan jobban megy. És így még találkozhatunk is vele...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 15:07


Ja amúgy azt csiripelik a madarak, hogy a Natami-68k softcore-t fejlesztő csapat önállósította magát és kitalálta, hogy a Natami projekttől függetlenül pénzt csinál a softcore-ból (azért is nevezték át Apollo CPU-ra a projektet), illetve többször hangsúlyozták, hogy azt a Natami projekttől és Thomas Hirschtől függetlenül fejlesztik...

Valamit szó volt róla, hogy pl. eladják a közvetlen konkurenciát jelentő FPGArcade teamnek. Ezzel persze nincs baj, csak innentől nem lehet Natami csapatról beszélni. Gondolom ezt Thomas is felmérte és meghozta a döntést...

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 16:26


Az Amigas Community védelmében:
A HC user-ek 1995 óta várják a csodát. És egyre kisebb csodákat várunk... Azért képesek vagyunk eszméletlen pénzeket kitolni az ablakon, hogy legyen VGAout (vagy DVI, vagy franctudja) kimenet a gépünkön. PErsze, hogy mindenki maga alá csinál azoktól az igéretektől, amit a Natami jelent(hetett volna?). És 17 évig várni, hogy már mindjárt lesz valami (ismerős a "When it's done" és "Two more weeks."?) azért kicsit erős. Úgy, hogy mindenki tudja, milyen lendülettel redukálódik zéró felé az aktiv felhasználói bázis....

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 16:37


FPGA-bol meg megvasarolhato nincs, Minimig egy vicc, Chameleont nem ismerem ...

NatAmi egy erdemleges cuccnak tunt.

Amugy az volt a bajuk, hogy evek ota tarto fejlesztes mellett neha megkerdeztek toluk, hol is tartanak? :D

Tiszta Dezz ... szerintem egyszerubb hisztizni mint befejezni.

Innentol kezdve a Natami is egy fake cucc nalam ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 18:16 - Szerkesztve: dino


Hat azthiszem beruhazok tartaleknak meg egy ket klasszik cuccot, meg gyujtok penzt egy hasznalt G4 es puderbukkra ha kijon a MOs3. Eleg igeretesnek tunt AmiConon. Kar, hogy rajtam kivul nemsok mindenkit erdekelt...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 19:01 - Szerkesztve: alivemoon


Ló pikulát a farukba! Ez egy FPGA cuc egy nyákra hegesztve, már rég terjeszthetnék, az amit eddig láttunk pont elég lenne, ahoz hogy fejlesztők kezükbe vegyék és segítsenek, ki bugolni. Barmok!

Ezzel mindenki tisztában volt, hogy lehet updetelni, az fpga kódját.

Szerintem Thomas-nak van irreális elvárása, gondolom azt szeretné minden pöpecül menjen, de ez egy nagy cégnek sem megy.

Szerintem már az LX boardból is eladhattak volna annyit mint a NG gépből.
Majd aki megveszi Natami team utmutatásai alapján tovább hackolja.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 19:21


Na én most mondom azt, hogy muszáj nekiálnom!
Leírom az én cuccom specifikációját!

Annyit akarok, hogy bedugjam az AMIGA 2000-esbe a 68K helyére és mondjuk 020-as utasítás készletét tudja, hogy fusson rajta a Picasso96.

Eddig én sem nagyon koncentráltam a dologra, hátha lesz NATAMI.

8 év alatt én is jutok addig, hogy feladom :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 20:40 - Szerkesztve: charlie


@Reynolds:
A HC user-ek 1995 óta várják a csodát. És egyre kisebb csodákat várunk...

Csakhogy a csoda nem fog megtörténni. Mert csodák nincsenek, csak kevés ember kemény munkája tartja életben azt a keveset, ami még van.

Az más kérdés, hogy a csodavárásra apellálva hányan és hány rókabőrt húztak le erről a communityről, és hány hülyeségbe ugrasztották bele. Dehát aki 1995 óta sem tanul ebből, az meg is érdemli. Szerintem.

Ezért van most az, hogy C64-be relativ fillérekért tudok venni faszán működő SD kártya olvasót, meg hálókártyát, és FTP-n át húzom SD kártyára a warét, míg ugyanez egy a C64-hez képest űrrakéta 500-assal kvázi lehetetlen, vagy annyiba kerül, ami senkinek sem alternatíva.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 21:18


Azért meg lehet érteni ezeket a dolgokat!

Gondolom ezek is családos emberek. Nyilván nincs túl sok idejük a munkájuk mellett még a Natamival is rendesen foglalkozni. Főleg, hogy túl nagy bevétel nem várható belőle, csak némi zsebpénz. Gondolom nem is elsősorban ezért csinálják.

Én is érzem a saját bőrömön, hogy semmire sincs időm, pedig sok minden foglalkoztat. De hát, ez van! Majd ha nyugdíjasok leszünk, akkor megint sok időnk lesz! Már alig várom! ;) Csak akkor meg pénz nem lesz semmire, ha így haladunk... Tisztára, mint fiatal koromban.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 21:31


@dekanyz: Na. :)
Én már lassan negyven leszek, no család, lehetett volna, de az egy másik történet, nincs itt a helye. :)

Bevétel? Lehet, hogy ha X1000 szintjén vannak az árak, akkor az vesz belőle, akinek két anyja van, de nem volt ez a terv. :D

Nyögdíjasok meg mi, soha nem leszünk. :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 21:56


Nah, ha meg álmokat kreáltok, akkor, ez az alap. :D
http://crimsonjihad.kicks-ass.net/Dreammaker.flac

Enuff said :)

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 19. 01:16


dino
Erdekel minket a MOS3, hidd el. Nem azert nem bujtuk allandoan, mert nem erdekel, hanem mert a klubban volt mar modunk latni eleget :) (vagyis az agymosason mar tulvagyunk) Ami pedig friss es erdekes volt azt meg gyorsan letudtuk, Csarli csinalt ropke upgradet es maris mukodott a powerbook billentyuzet vilagitasa... szuper! Ment mint a karikacsapas. Parasztvakitas letudva, mehet tovabb az elet. Es persze sporolunk powerbookra, en biztos.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 19. 15:30


Quoting: dino
Kar, hogy rajtam kivul nemsok mindenkit erdekelt...


Mert mi mar lattuk alaposan a klubban! :P

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 19. 18:59 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Mert mi mar lattuk alaposan a klubban! :P

Ja, a klub. Erre megint nem gondoltam :) Ugye en nem jarok sajnos oda, csak ilyenkor talalkozunk...meg neha Reynolds al, ha erre jon. Szal jogos ez is, de azert remelem nem koveztek meg...! :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 19. 20:24


"Kérek két laposat, meg egy csomag kavicsot!" :D

<< . 1 . 2 . 3 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Natami Project
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024