Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Szegedi számítógép múzeum
. 1 . 2 . >>
Szerző Üzenet
adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Aug. 17. 11:33


Végre kezd révbe érni az 1975 óta gyűjtött és borzasztó körülmények között kallódó informatikai múzeum. Bohus Mihállyal, az egyik alapító-gyűjtővel kapcsolatban vagyok, és a leendő állandó kiállításon több gépem is ki lesz állítva. Az alapkőletétel szeptember végén lesz, magyar viszonyokat ismerve az eredeti 2012-es átadás már 2013-ra át fog csúszni.
Szeged Agóra

Szóval a lényeg. Összesen két db. Amigájuk van, egy 2000-es, amit itt az egyetemi klinikán orvosi képfeldogozásra használtak 87-től, a másik egy 500-as.

Saját gépeim közül szeretnék egy 1200-t, egy 600-at és az 1000-et kiállítani, de kellenének a nagy gépek, tehát 3000-4000, illetve CDTV, CD32. Ha csak üres dobozok, az sem baj, hiszen úgy sem lennének használva a gépek.

Zömében egyébként 1-2-3. generációs gépek vannak náluk (200 tonna!!), mikrogépek terén elég szűk a kép (mivel Muszka Dani bácsi (82 éves), és Misi bácsi (60 felett) ezeken dolgoztak, nyilván ezeket gyűjtötték inkább). Sajna sok fospöce van. A Vintage hangszerboltos srác Mac gyűjteménye már most ki van állítva, egész jó kollekció.

Várom az ötleteket.

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 17. 14:57


Tetszik a kezdeményezés!

Videókat már láttam az eddigi gyűjteményről a youtube-on, tényleg vannak olyan gépek a gyűjteményben amikből szerintem talán már csak Szegeden van "élő" darab...

Van közte pár frissebb videó is, amiket én sem láttam még, majd otthon :-)

http://www.youtube.com/watch?v=IK8O-5vvHGU

http://www.youtube.com/watch?v=K_Dvg8cE1-8

http://www.youtube.com/watch?v=6E9hhj43SLE

http://www.youtube.com/watch?v=57NiRFR8uUQ

http://www.youtube.com/watch?v=wHpVgdCzb9I

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Aug. 17. 15:45 - Szerkesztve: dh1


Minden tiszteletem a kiallitoke, de ki fog odaadni egy 100-200 000 Ft-os A4000-et vagy 3000-et?
Ennyire elvakult nem lennek, max ha halomba allnank itt a nagyvasak, de nem allnak ...
Mikor e-bay-en 1,5 millio forint egy fullos A4000T???

Nem szeretem az olyan kiallitasokat ahol nem lehet kiprobalni a legendakat csak nezegetni ... arra ott a net ... szerintem ... de azert respect a kezdemenyezesert es elnezest a velemenyemert ...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 17. 15:52


Pluszegymegszabszkrájb.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Aug. 17. 19:20


DH1!

Tévedésben vagy! Lesz, és most is van kipróbálós terem! Ott van pölö lézeres adatátviteli teknyik, C64, Amiga, stb. Tehát lesz kipróbálós, ez a lényeg, sőt az általam rendezett kiállítás is elméletileg oda fog költözni, és lehet hogy évente nem csak egy alkalommal, hanem többször is lesz játszós hétvége, ugyanis bevételt kell termelniük, hogy megélhessenek.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Aug. 17. 20:48


Quoting: dh1
Mikor e-bay-en 1,5 millio forint egy fullos A4000T???

komolyan gondolkozom, hogy ki sem veszem a szekrenybol, pedig lassan lesz helyem kipakolni egy par cuccot. Ezekszerint millimolyos vagyok? :D

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 17. 22:43


dino: Veszel néhány kiló rezisztort és akkor mondhatod, hogy "Legyen ön is milliohmos!" ;)

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2011. Aug. 18. 10:51


adsr: Nagyon jó és nemes a kezdeményezés!
elsősorban erkölcsi támogatásomról tudlak biztosítani, esetleg adó 1% felajánlással! :-) vagy egy-két gyakoribb működő mikrogéppel meg tudlak szponzorálni (pl. VTC, A500)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Aug. 18. 11:01


Quoting: Szergely

adsr: Nagyon jó és nemes a kezdeményezés!
elsősorban erkölcsi támogatásomról tudlak biztosítani, esetleg adó 1% felajánlással! :-) vagy egy-két gyakoribb működő mikrogéppel meg tudlak szponzorálni (pl. VTC, A500)


Amiga500 van dögivel nálam is :-D, Vidijoton is van Misi bácsiéknál, sőt protkótípus Homelab is! 1%-ot szerintem lehet nekik nyomatni.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 18. 11:59


Azért milyen vicces, hogy a ZX Spectrumokat a Vaterán drágábban árulják, mint az Amigákat. Régen mit nem adtam volna, ha a Spectrumomat valaki el akarta volna cserélni az Amigájára... :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Aug. 18. 20:23 - Szerkesztve: adsr


Quoting: dekanyz
Azért milyen vicces, hogy a ZX Spectrumokat a Vaterán drágábban árulják, mint az Amigákat. Régen mit nem adtam volna, ha a Spectrumomat valaki el akarta volna cserélni az Amigájára... :)


Tényleg érdekes, nem is gondolkodtam el eddig rajta... Igaz, fullos, dobozos, garjegyes, stb. Videoton TV-Fociért adtam már annyit, mint Amiga 500-ért, meg egy kiba ritka, spéci billentyűs, floppy illesztős Sinclair QL-ért is, de sima speccyt, főleg doboz nélkül nem vennék egy árban.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Aug. 18. 22:57


Erdekes, de ami nem Commodore az nem hoz lazba ...
Valahogy mindegyik keves nekem ...

Commodore cuccert elek halok ...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 18. 23:38


Kevés? :D
Egy Enterprise-al semmilyen 8 bites Commodore nem versenyezhetett.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Aug. 19. 00:49


Volt Enterprise-om ... sot szakkort is tartottam vele.
Hiaba erosebb HW ha szar se volt ra ...
Amugy meg nekem semmi nem hozza egy SID, vagy egy PAULA elmenyet ...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 19. 09:01


Az Enterprise jó gép volt, csak kicsit későn érkezett...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 19. 09:57 - Szerkesztve: TCH


A szar se volt rá azért túlzás.
http://ep128.hu
Egy rakat Speccy proggyt átírtak.

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2011. Aug. 19. 09:57


nekem is volt Enterprise 128-am anno (most is van, csak sajnos egy másik darab) torony magasan vert minden akkoriban elterjedt gépet :-)
lásd. Joe-féle 1990-ben írt Megademo I-II-II ... 256 színű grafika benne, digitalizált hanggal... csak igen... elég későn érkezett sajnos.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Aug. 19. 11:57


Azert nem egy A500 ...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 19. 12:40


Nem A500....
Az Enterprise kb. a 8 bites gépek csúcsát jelentette, az Amiga meg már a jövőt!

Az meg, hogy Spectrum programokat irtak át, ami a gép lehetőségeinek a töredékét használja ki, háááát nem a siker záloga!
Azért volt 1-2 játék, ami Enterprise-ra iródott.... Na azok durvák voltak!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Aug. 19. 13:15


Erol van szo ...

Szakkorben mindenki a C64 elott ult.
Enterprisehez nagyon keves stuff volt ... akkoriban, most mar baromi egyszeru beszerezni, de akkor ...
Nameg senki sem rohangalt ilyen geppel a kornyeken se ...

Commodore volt mindenhol ...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 19. 13:44


Quoting: dh1
Commodore volt mindenhol ...
Meg Sinclair.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Aug. 19. 13:56


Nem, lehet, hogy Bp-n volt, de az orszag tobbi reszen szinte csak Commodore volt - tapasztalataim szerint ...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 19. 14:32


A közvetlen ismerősi körömben majdnemhogy ugyanannyi embernek volt Spectruma, mint Commodore gépe. Sok az átfedés is egyébként. Sőt, pár Ataris is van.

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 19. 14:52


TCH


mail ment...

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2011. Aug. 19. 16:55


DH1: persze :-) az Ep128 nem AMIGA 500! Amúgy az AMIGA csak "ál8bites" gép és ráadásul 2 CPU van benne, mert az Agnus chip grafikai cpu, ráadásul iszonyú gyors, 28MHz-n ketyeg!
itt egyértelműen arról van szó, hogy az Ep128 torony magasan verte a Spectrumokat és a C= akkoriban legelterjedtebb gépeit (+4, C16, C64)...

akkor váltottam Ep-ről AMIGA 500-ra amikor megláttam az első AMIGA játékot és demót... kb. ezek fogtak meg:
Killing Game Show intrója, Shadow of The Beast 1, The Red Sector - MegaDemo, Scoopex - Mental Hangover, Enigma - Phenomena...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 19. 23:25


Quoting: Szergely
Amúgy az AMIGA csak "ál8bites" gép
???
Úgy érted "ál 16 bites", nem? (Mert igazából 32. :P )

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Aug. 20. 22:49


Latom ezt a topicot is sikeresen szetoffoltatok, grat! :)

Travis
Tag
# Elküldve: 2011. Aug. 23. 08:51


Mert az amigásokat nem lehet olyan korlátok közé szorítani, mint amilyen egy fórumtopic. :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Aug. 23. 13:07


Miert lenne ez off?

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 02. 02:45


Ez tényleg off: Amiga The Movie (VHS rip)

http://www.youtube.com/watch?v=s7uQHOpsEbM

hüpp-hüpp

. 1 . 2 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Szegedi számítógép múzeum
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024