Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 171 . 172 . 173 . 174 . 175 . 176 . 177 . 178 . 179 . 180 .
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Már. 30. 08:52 - Szerkesztve: dino


Sajna nekem nincsen semmilyen NTSC cuccom, azonkivul sajat gepeim is karbantartas alatt. Jekenleg egy 68000-020/1.3 - 3.1 wb + SCSI A2000 projectbe vagyok. EPROM frissitesek stb.

de ha mar itt tartunk, talaltam egy ilyen kartyat:
https://amiga.resource.cx/exp/a2058
Egyenlore 4MB RAM van benne. Esetleg nem tud valaki RAM ot bele?
8MB ig lehet boviteni, ez lenne a celom.
Vagy hol tudnek bele venni?
Koszi.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2024. Már. 30. 22:03 - Szerkesztve: dh1


Nem probléma csak kérdés...

Egy A2000 rev 6.5-om van...

Van két RTG kártyám, egy CV64 / 4 megás és egy Retina BLT Z3 4 megás... Zorro 3-masok...

Ezek működhetnek a Zorro 2000-es vasamban (ha jól tudom, ugye nem...)? :)
( Az A3000 eladósorba kerül :( )
Avagy jobb lenne egy Picasso II/+ a 2000-be?

help! ;)

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2024. Ápr. 06. 07:29


A Picasso2 az egyik leglassabb grafkártya. A CV64 ZII/ZIII kártya, a Retina is flvileg, de azt a BBoAH vagy amiga.resource.cx oldalak (is) azonnal megválaszolják.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2024. Ápr. 06. 14:13 - Szerkesztve: charlie


Az eredeti CyberVision 64 (S3 Trio alapú) az ZIII only! Csak a CyberVision 64/3D (S3 Virge alapú) tud Z2-es gépben menni, az Z2/Z3. A Retina BLT Z3 ahogy a nevében is benne van, szintén Z3 only. Az eredeti Retina megy csak Z2-ben.

Egy PicassoII és egy PicassoII között jelentős különbségek lehetnek attól függően, hogy éppen milyen Cirrus Logicot és milyen sebességű RAM-ot lapátoltak rá. Nekem egy GBAPII++ van az A2630 mellé, ezen az EGS Spektrumról is ismert CL5434 van, ami gyorsabb mint a PicassoII-k 5426 ill. 5428-a. 800x600/256 színhez, 2-3 képernyőhöz bőven sok, és már az is megváltás az ECS után. Ill. van rajta monitorswitch az A2320 - vagy bármilyen más flifi - bemenetéhez, szóval a chipsetes cuccok is simán mennek 1 monitorral. Ill. további előnye ennek a cuccnak, hogy gyakorlatilag folyamatosan kapható. De ez azért ez még mindig a leg-lowendebb RTG, csodát várni nem kell.

A másik 2000-mben nyilván a Blizzard 2060 meg egy PicassoIV van, de a PicassoIV kihajtásához kell is a '060, meg fordítva, egy PIV-szintű RTG kártya nélkül a '060 sem nagyon való semmire egy A2000-ben.

Alternatíva még a ZZ9000, de igaz az két és félszerese árban egy GBAPII++-nak, meg hát ZIII nélkül az is "pazarlás" meg félkarú óriás. Igaz ehhez jár kőmodern HDMI output meg ugye benne van fli-fi is. Szóval én annak függvényében elégednék meg a GPAPII++-szal és valami VGA fli-fivel vagy scandoublerrel, hogy milyen CPU kártyát akarok mellé. '000-n ugye nincs RTG, "mint az közismert".

Sax
Tag

# Elküldve: 2024. Ápr. 06. 16:54


Quoting: dh1
Avagy jobb lenne egy Picasso II/+ a 2000-be?


Retina Z2-m volt, nekem nagyon tetszett. Elég macerás volt a drivereket felrakni rá, de végül sikerült. És azon kívül, hogy true color WB-em volt, egy sor speciális Retina SW is futott rajta. Cyberstorm 040/40-el használtam, talán kicsit lassabb volt, mint vártam. (elvileg az MMU-t vette igénybe)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Ápr. 06. 18:39


Quoting: Sax
Retina

Nekem volt retinam, de hamar tul adtam rajta, mert nem volt ratja:
Quoting: charlie
monitorswitch

Ami a Picasson, CV64, CV643D, Merlin es meg a Domino kartyaimon is van, pont ezert nekem a retina felejtos.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2024. Ápr. 07. 03:43


Nah, itt vannak erdekes dolgok :)

Igen arra kenytelen voltam raebredni, hogy CyberVision 64 es a Retina BLT Z3 is Zorro 3 only. Igy valoszinuleg marad az A3000.

DE, viszont csomo csoka gyart mostansag GBAPII++ vasakat ahogy Csarli is irja (van nekem A2630 hozza). Szal ebben az iranyban megyek el...

Kerdes, hogy egy Ratte jo lehet e monitorvaltonak GBAPII++-el (A4000 + Mediatorban az van most is).

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2024. Ápr. 07. 03:46


A GBAPII++-ban van monitorswitch, pont mint egy PicassoII-ben. Minek kellene külső switch hozzá?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Ápr. 07. 06:57


Quoting: dh1
van nekem A2630

Nekem egy A2620 am van, 14Mhz n nincs valakinek egy nagyobb Mhzs CPU ja hozza?
Maradnek a 020 nal,csak jolenne egy kis kraft.. :/ aztan akkor mar en is beletennem a Picasso II. t, de igy nem sok ertelme van, mert tetu lassu.
Szegenynek meg a magic wb is sok. No, jolvan, ha ugy nezzuk meg 80 as evek technikaja a ketezres, azert mennyivel gyorsabb ezeknel barmilyen alap ezerkettes ugyanennyi Mhzn? Marmint erzesre, ikonok kirajzolgatasa, stb...Raadasul sok Whds cucc csak korulmenyesen megy, sokkal korulmenyesebb az egesz gep, mint egy ezerkettes, ez igazan olyan fanatikus bolondoknak valo, mint mi. :D mennyi idot elbasztam mar vele? Most egy A2058 as kartyat talaltam itt egy dobozba, oszt nincs rajtta, csak 4MB, viszont talaltam itt a padlason valamilyen ISA s RAM kartyat, ugylatom ilyen IC k vannak benne, pont ezert vettem egy holegfuvos kiforrasztot, tegnap fujtam ki a RAM okat, meg kell meg pucolnom az ontol, azt sem tudom, hogy jo lesz e, vagy csak elpocsekolt ido, lehet mehet a kukaba az egesz, meglatjuk. Meg a haverra varok, hogy az oreg SCSI kartyakon frissitsen EPROMOkat. Mert EPROMirom nincs. Aztan osszeall a harmadik utolso A2000 is. V
Az elso A2000 em az egy Thin Agnusos, rogton az A1000 utani kiadas, ebben meg a tapegyseg venti aluminiumbol van. Olyan hangja van, mint egy Boeing 777 nek. de direkt nem csereltem ki halkabbra, ezt meghagytam eredeti hangosnak, igazi korhu. Amugy ez igezebol semmire sem valo gep, aszem fel mega csip van benne, de van benne egy GVP 8MB os SCSI, hogy ne gyalog menjen :D eeeees, valahogy azt is megoldottamy hogy ez a "szar" remappolja a 2.0 as kickstartot, es fizikai kickstart nelkul van ez is:) de vagy 10 en, sok evvel ezelott basztattam, akkor meg nem, volt demenciam. A csucs ketezresem egy Apollo 030/50 es , buddha ide vezerlovel, Domino GFX el, meg Commodore scandublerrel, AD516 hangkartyaval, ebben 2MB chiprambovito is helyetkapott, ez jo gep, de ez is csak fanatikusoknak valo.
Meg most rakok ossze egy utsot ami a gyujtemenyemben van ebben van a 14Mhz s A2620, B.Szilitol haveromtol,vettem egy ScanPlust (hello Viktor) :) amit LCD monitorra tettem, azert ezzel voltak anomaliak, horizontalisan csikozott a kep, a szalagkabelt bevontam alufoliaval vegig es leszigeteltem, igy most mar megszunt a csikozodas. Gondolom CRT n tokeletes, bar az, az osszes a padlason van, mert kifolyik a szemem...
Ebben a gepben egy fizikai kickstart atkapcsolo is van 1.3-3.1
Ezt a gepet meg Mohicantol vettem, mikor nagy kiarusitasban volt, az alaplap igazan szep allapotu, meg idoben kibasztak a hordo akksit. Szoval ezt a gepet azert erdekes, mert ugye az A2620 ugy van megcsinalva, hogy boot elott ki tudod valasztani az egergomb megnyomasaval, hogy 68000 vagy 020 induljon, nembeszelve a fizikai 1.3 vs 3.1es kickstart lehetosegrol.
Allat, en mondom ez allat....:D
Ui.
Igy aztan lehet tesztelni a egesz ketezres csaladot 030 ig bezarolag, minden van, ami nincs, az meg nem is kell....:D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2024. Ápr. 07. 12:31 - Szerkesztve: charlie


Quoting: dino
Nekem egy A2620 am van, 14Mhz n nincs valakinek egy nagyobb Mhzs CPU ja hozza?

Lehet azt a kártyát tovább overclockolni? Csak mert a zinternet szerint szinkronban jár az alaplappal, ergó 14Mhz a teteje. Ami rajta van kavics, az az FPU-hoz való, mert az tud aszinkronban menni, gyorsabban. A CPU nem.

Továbbá 2 v. 4MB Fast RAM-ot tud csak, a nagy trükk a 2620-szal szemben egy A2630-on ugye, hogy arra lehet 112MB-nyi Fast RAM-ot lapátolni pl. egy BigRAM2630 segítségével. De itt nem hiszem hogy lehet többet, mert tippre még az a 2 v 4MB is a ZorroII tartományból jön le (pont mint az A2630-on). Azért a max. 4-6MB-nyi Fast RAM, amennyit egy 2MB PicassoII mellé be lehet(ne) zsúfolni, elég karcsú egy RTG-s géphez...

Quoting: dino
mert ugye az A2620 ugy van megcsinalva, hogy boot elott ki tudod valasztani az egergomb megnyomasaval, hogy 68000 vagy 020 induljon

Ilyet az A2630 is tud, igaz akkor csak a 2/4MB kártyán lévő Fast RAM látszik, a BigRAM 112MB-je nyilván nem.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2024. Ápr. 07. 14:07 - Szerkesztve: mc68k


Quoting: dino
vettem egy ScanPlust (hello Viktor)


Hello! :) Köszi!

Csinálj egy bemutató videót a 2000-esekről a Youtube-ra, mint a nyugati szakik. Persze magyarul.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Ápr. 07. 14:23


Na, segitsetek legyszi.
Betettem a A2058 as kartyaba a RAMokat a maradek 4MB ot, meg a bepakolas elott lefotoztam a kartyat, ahogy csak 4MB os volt ime:
kep
Majd tok jo, megjelent a 8MB RAM mindenhol, de gondoltam letesztelem, aztan jott a fekeleteleves:
kep
Melyik szamu IC k lehetnek a rosszak?
5db rossz?
Nem ertem :/

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Ápr. 07. 15:02


passed
Van orom, megtalaltam :)
jo
U63 foglalatban levo RAM volt a szar!
Koszi! :)

...megyek iszok egy sört :)

Sax
Tag

# Elküldve: 2024. Ápr. 07. 21:49


Szóval akkor sikerült 8 megásítani?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Ápr. 08. 20:25


Quoting: Sax
Szóval akkor sikerült 8 megásítani?

Igen, ezert a +4MB ert, ket napot dolgoztam, ilyen IC ket en nem tudtam beszerezni sehol, padlasomon random talaltam pc s ISA s kartyat, amibe termeszetesen be voltak forrasztva az IC k, igy rendeltem egy holegfuvot, es kifujtam az IC ket, felnapig pucoltam, aztan ment a hajra, elozmenyek fontebb....

Sax
Tag

# Elküldve: 2024. Ápr. 08. 22:24


Quoting: dino
Igen, ezert a +4MB ert, ket napot dolgoztam, ilyen IC ket en nem tudtam beszerezni sehol, padlasomon random talaltam pc s ISA s kartyat, amibe termeszetesen be voltak forrasztva az IC k, igy rendeltem egy holegfuvot, es kifujtam az IC ket, felnapig pucoltam, aztan ment a hajra, elozmenyek fontebb....



Ez az igazi amigázás! ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Ápr. 09. 06:17 - Szerkesztve: dino


Amugy majdnem vettem egy 8MB os RAMot a 68000 CPU foglalat ala, csakhat abban nem vagyok biztos, hogy ha a A2620 benne van a CPU bovito slotban, akkor ez mukodhet? Valaki tudja ezt amugy? Merthogy allitolag ha a turbokartya mukodik mar akar az alaplapi 68000 ki is lehet venni, mert nem mukodik, ha turbo van a bovito slotban, kerdeses hogy az alatta levo mem bovito ilyenkor mukodik e?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2024. Ápr. 10. 23:16 - Szerkesztve: charlie


Quoting: dino
A2620 benne van a CPU bovito slotban, akkor ez mukodhet?

Valszeg nem. Mert hogy valszeg nem autoconfig, de felülírja az autoconfig tartományt, vagy autoconfig, de akkor meg fel is zabálta a teljes bővítő területet, tehát minimum összeugrik az az A2620-on lévő 2 v. 4MB RAM-mal, meg bármilyen Z2-s RAM-mal is.

Megmondtam, hogy ez lesz az A2620 gyenge pontja, nem? Kb. 6-7MB Fast RAM-nál többet nem fogsz tudni _SEHOGY_ sem alátenni, ha RTG-t is akarsz bele.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Ápr. 13. 20:34


Nemsokara kifejtem tapasztalataim, de ma pesten voltam, agyilag zeron vagyok...

<< 1 ... 171 . 172 . 173 . 174 . 175 . 176 . 177 . 178 . 179 . 180 .
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024