Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 171 . 172 . 173 . 174 . 175 . 176 . 177 . 178 . 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Aug. 03. 23:43


Köszi mindenkinek a hozzászólást!

Tehát nekem az jött le, hogy nem feltétlenül kellene látnia, mert nem Zorro kártya. Valahogy le kellene tesztelnem, már sikerült BNC->S-video átalakítót szereznem. A SW-t kell feltelepítenem, és elvileg menni fog, ha jó a kártya.

VT Flyerem sajnos nincs hozzá, talán egyszer, ha ez beválik.
V-Lab 1.3-am van, de az igazi az Motion.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2023. Aug. 04. 02:42


Quoting: Sax
Valahogy le kellene tesztelnem, már sikerült BNC->S-video átalakítót szereznem.


Már csak NTSC videóforrásokra és rögzítőre lesz szükséged.

promo9
Tag
# Elküldve: 2023. Aug. 19. 15:28


Hello!
CD 32, paulabol kijövő hang torz, a cd hangja jó. Találkozott már valaki ilyen problémával?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Aug. 19. 16:18


Kondizva volt mar?

promo9
Tag
# Elküldve: 2023. Aug. 19. 16:48 - Szerkesztve: promo9


Igen, eddig jó volt. Érdekes, hogy néha egy darabig jól szól, aztán elkezd torzítani.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Aug. 20. 07:36


Vedd fol dezzel a kapcsolatot, hatha tud valamit mondani.

promo9
Tag
# Elküldve: 2023. Aug. 23. 19:49


Kiforrasztottam az u15a és az u38a hátha változik valami, nem változott. u15a helyett volt itthon új, visszaforrasztottam őket, most úgy néz ki hogy jó. Lehet hogy ráhibáztam? :)

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Sze. 10. 21:05


Megy a Retina Z2 RTG módban! :-)

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2023. Sze. 18. 20:32


Az esélytelenek nyugalmával kérdezem...
Van esetleg valakinek A3000D-hez való daughterboard-ja kölcsön?
D és T kivitel, Zorro és PCI/Zorro egyaránt érdekelne.

Ugyanitt ezekből működésképtelen darabokat is (kölcsön)kérnék, rövid határidőre.

Cserébe van egy csomó vatikáni valutám. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Sze. 18. 21:32 - Szerkesztve: dino


https://www.vatera.hu/commodore-amiga-3000-daughterboard-3314030480.html
Quoting: reynolds
Cserébe van egy csomó vatikáni valutám. :)

Eleg lesz neki a jo "eross" magyar forint..:)
de amugy ertem, amit mondasz... :D

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2023. Sze. 21. 19:54


naigen, valszeg az marad, h rányúlok arra. Láttam h már hirdeti egy ideje emberünk.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Sze. 21. 20:10


Alkudj, mond, hogy uccsekell senkinek, meg, hogy mar miota hirdeti...;)

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Sze. 21. 20:43


Quoting: dino
Alkudj, mond, hogy uccsekell senkinek, meg, hogy mar miota hirdeti...;)


"Kedves arctech! 15e Ft-ért érdekelne. Üdv,"

:-)

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2023. Sze. 23. 18:59


Ennyi. :)

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2023. Sze. 23. 19:00


Viszont A1200-hoz nincs vkinek elfekvő pci daughterboard? 😄

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2023. Sze. 24. 13:39


Rey8 pci 1200 eshez, mediatorra gondolsz?

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2023. Sze. 25. 19:39


Igen.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Sze. 28. 03:06 - Szerkesztve: dh1


szerintem 1200 PCI daughtert leginkabb Elboxnal es 333 euro magassagaban :(

hasznaltan meg 220 euroert (amibay) olcsobban necces

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Sze. 28. 20:27


Ki lehet fogni régebbi változatot olcsón, még valamilyen szinten a Sonnet PPC is megy vele. :-)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Okt. 21. 11:46


Csak erdeklodes szintjen:
Letezik valami lefogato keret 060 cpu-hoz, amivel hutobordat lehetne ugy hasznalni hozza, hogy kesobb nyom nelkul leveheto legyen?
Most ketoldalas hovezeto ragasztoszalagot (valami fekete 3M) hasznalok hozza.
Ez sem rossz, de talan tokeletesebb lenne paszta a cpu-borda koze es valami muanyag lefogato megoldas.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Okt. 21. 14:08


Ezustpasztat hasznalok, ket pici potty pillanatragasztoval, a CPU sarkara.
Az a baj, hogy minden CPU foglalat picit mas, Apollo, Blizzard stb.
Igy nehez lefogatast gyartani, bar mai vilagban 3D nyomtatoval, ki lehetne talalni, hogy lehetne megoldani...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Okt. 21. 16:34 - Szerkesztve: peachman


A pillanatragasztot azert hagynam ki mert nem vagyok biztos benne, hogy kesobb esetleg a cpu-rol el tudnam tavolitani nyom nelkul, ha mas kartyaba teszem majd.
Ezert gondoltam valami olyasmi megoldasra, mint anno a 486-os pc-k eseteben volt.
Ott valami kis muanyag karmok logtak a cpu pereme ala es azok fogtak oda a bordat lefogo reszt. (Legalabbis nekem igy van a 486-os gepemben megoldva)
Jo lenne valami ilyesmi megoldas 060 eseteben is talan.
Nalam a cpu es foglalat kozott pont van ~1mm hezag.

Ilyesmi: kep

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Okt. 21. 22:19


No igen, de ez mar igy magas, tutira nem fer be sehogy sem egy desktop ezerkettesbe, en meg emugy is, mindenfele ventit utalok, akarmilyen csendes is.
Nekem az Apollo 060/66Mhz korul ketyeg, szigoruan passzivan.
Persze a negyezresekben legtobbjukbe van ilyen venti, de ott ugye elfer, es a tapegyseg is ventis, szoval ott majdnem mindegy, persze azokba is probaltam csendesebb ventit tenni, mint a gyari. Valami enermax vagy milyen markat...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Okt. 22. 08:09 - Szerkesztve: peachman


Igen, mondjuk biztosan nem fer el alatta, bar nekem kisse meg van emelve.
Ugy mar elferhet talan.
Ezt csupan a karmok miatt mintakent emlitettem meg.
Valami olyan 3d nyomtatott keretet tudnek elkepzelni, aminek az egyik oldalan karmok vannak, a masik oldalan pedig valami olyan borda lefogato, ami felig-meddig univerzalisan tudna odaszoritani oket.
Gondolkodom a lehetosegeken, de egyelore gondot okoz, hogy kulonbozo meretu-alaku bordak szerezhetoek be.
Es pontosan ez az ok amiert erdeklodom, hogy ismertek-e valami megoldast ragasztas nelkul, amit en nem.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Okt. 22. 08:56


Quoting: peachman
Gondolkodom a lehetosegeken, de egyelore gondot okoz, hogy kulonbozo meretu-alaku bordak szerezhetoek be


Ez pontosan igy van, nekem vannak bontott 486 os gepeim, en abbol valogattam bordat, de ott is szinte mindegyik masfele. Sokat gondolkodtam rajta en is, bar meg akkoriban nem is volt 3D s nyomtatas, azert dontottem a fentebb emlitett megoldas mellett, most lesz a CPU n 2db ragasztopetty, en szemet tudtam hunyni folotte, foleg, hogy az ezustpasztazas jobb, mint akarmilyen ketoldalu ragaszto, raadasul sosem szedem le a bordat, ha bevalt a hutes.
Egy megoldas marad, veszel/szerzel egy neked tetszo hutobordat, es tervezel kozza 3D nyomtatoval egy felfogatast.
Mas elegens megoldas nem nagyon van.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Okt. 22. 11:38


Csak halkan jegyzem meg, hogy a ciano-akrilát alapú pillanatragasztót oldja az aceton. Csak az. Nyom nélkül. :)
Köszönöm a figyelmet, leülök én magamtól is.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Okt. 22. 15:11


Quoting: ratman
Nyom nélkül


Ez nyilván jó és akár használható alternatíva.
Tételezzük fel, hogy kap a borda alja a közepén egy pasztából egy "pacsmagot". A két szélére teszek kevés pillanatragasztót.
Ez így elvan mondjuk 5 évet. Ez idő alatt elképzelhető, hogy kiszárad a paszta és át akarom kenni. Akkor fel kell feszítenem a ragasztást, aztán tisztítani a felületet. Megoldható, de jó volna valami "modulárisabb" megoldás.

Egy alternatíva beugrott.
Ha jól néztem a pc vonalon a kisebb socket7/370 foglalatra való hűtések elérhetőek. Néha még új darabokba is bele lehet futni, de egy venti csere után régebbi darabok is használhatóak. Slim verziók vagy dobozos Amiga gépbe normál méretűek is elférnek.
Ezek kisebbek felületre egy 040/060 cpu méreténél. Ha lenne egy olyan 3D nyomtatott keret, ami alul karmokkal fogja magát a cpu-hoz, felül pedig lenne 2db karom a socket7/370 hűtésekhez, akkor szerintem kis alakítással azok hasznáhatóak lennének Motorola 040/060 cpu-hoz.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Okt. 22. 22:18


Van kultúrált öntapadó hővezető képességű ragasztó. Ilyet lehet venni széles csíkban is. Azzal szimplán fel lehet ragasztani egy bordát úgy, hogy ne essen le, de minimális feszegetéssel pl. egy csavarhúzóval simán lejön, a ragasztómaradék meg pl. alkohollal letakarítható a prociról.

Amúgy az a baj, p. TF1260-hoz, hogy ék alakú borda kell hozzá, amit nem lehet kapni. A Warp1260-hoz gyárilag adnak olyat.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Nov. 04. 14:04 - Szerkesztve: dino


Van nekem egy Picasso II kartyam a szekrenyben, valahol azt olvastam, ha LCD monitort hasznal hozza az ember, akkor kieg az egyik rezisztor (ellenallas) rajta, nem egyertelmu szamomra melyiket kell leforrasztani, itt a foton korbekarikaztam, melyikre gondolok.
p2

Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2023. Nov. 04. 17:17


Elég érdekes, az okot kellene kideríteni, illetve megnézhetnéd, melyik ágban van az az ellenállás.

<< 1 ... 171 . 172 . 173 . 174 . 175 . 176 . 177 . 178 . 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by online community script miniBB™ © 2001-2024