Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 171 . 172 . 173 . 174 . 175 . 176 . 177 . 178 . 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2022. Dec. 28. 19:04


Köszi a videót, én egy másikat néztem, s ott azt mondta a fazon, nem feltétlen kell a foglalat, lehet rögtön az alaplapra tenni a chippeket. Foglalalattal nem megy fel az árnyékoló..

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2022. Dec. 28. 19:05


Quoting: kszgd
Itt egyébként van egy komplett leírás, magyarul: https://frescho.hu/amiga-500-ram-upgrade/

Köszi:-)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2022. Dec. 28. 19:14


Na, akkor jól emlékeztem, hogy elég lazán hagyja a 80ns (némelyik gépben 100ns) RAMokat.
Én anno a gépeimet régi ISA VGA-k RAM-jaival bővítettem fel. Azok tökéletesek voltak erre a célra. Mondjuk most már azoknak is felkúszott az áruk kicsit.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2022. Dec. 28. 20:29 - Szerkesztve: peachman


Quoting: Kukacmarci
foglalalattal nem megy fel az árnyékoló..


Van egy "szörnyszülött" A500-am, aminek az alaplapján bővítettem a ChipRAM-ot. Direkt megnéztem és nálam foglalatban van a 4db RAM IC és rajta van az árnyékoló is. Nálam éppen felfért.
Persze lehet fogalat nélkül csinálni, de én azért raktam inkább abba, mert nem akartam a pcb-t forrasztgatni, ha esetleg valamelyik RAM IC-vel gond lenne.

Amúgy azért nevezem szörnyszülöttnek ezt a gépet, mert olyan állapotban került hozzám, hogy nem mertem bekapcsolni sem először.
A burkolat festék és ragasztó kombinációjával volt tele az iszonyatosan sárga felületen. A belseje döglött bogarak és pókok hadát rejtette. A floppy fej leszakadva, stb...
Viszont Rev8 alaplap van benne, de KS1.3 és 512kB RAM. Szerencsére a "kövér ágica" 2MB ChipRAM-ot tud benne címezni. Most nem néztem meg pontosan milyen, a WhichAmiga szerint 8372B verzió.
A Denise viszont OCS benne.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2022. Dec. 29. 09:22 - Szerkesztve: Kukacmarci


Köszönöm, meg fogom csinálni én is😁
Az 512-es trapdoor bővítőről is használhatom a RAM-ot?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2022. Dec. 30. 11:11


a 8372B nem NTSC?

kszgd
Tag
# Elküldve: 2022. Dec. 30. 12:18


Nem, a 8372B-ből pakoltak PAL modellekbe is, viszont csak Amiga 3000-esekbe, szóval fura lenne, ha PeachMan A500-ában az lenne; 8375 lesz az.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Dec. 30. 12:23 - Szerkesztve: charlie


Szerintem az ECS és AGA chipekből nincs külön NTSC és PAL verzió (és egy 2MB-t kezelni tudó Agnus az eléggé ECS, szerintem), szoftveresen ill. külső órajelgenerátor függvényében kapcsolhatók, csak az eredeti OCS chipeknél vannak külön NTSC és PAL verziók.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2022. Dec. 30. 14:04


Quoting: kszgd
8375 lesz az.


Nem hagyott nyugodni a kíváncsiság és szétszedtem újra. Most levettem az árnyékolást is.
Igen, valóban 8375 az Ágica.
A WhichAmiga tévesen jelezte.
Amúgy OCS/PAL a gépezet.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2022. Dec. 30. 16:10 - Szerkesztve: dh1


nem tom, de a konkretan csak ezt irjak a 8372B-re

Agnus (2MB) 8372B 318069-03 MegAChip (NTSC)

a MegAChip kezikonyve ezt irja "You also need to check the part number on the chip which designates whether it is for NTSC or PAL use. Part number 318069-11 is for NTSC use and part number 318069-10 is for PAL operation."

szal a fene tudja :)

kszgd
Tag
# Elküldve: 2022. Dec. 30. 18:31


Quoting: dh1
nem tom, de a konkretan csak ezt irjak a 8372B-re
Lehet, hogy van olyan, ami csak NTSC, de van belőle PAL is.
Előző oldalon volt linkelve a wikicikk.
8372B - Amiga 3000 Rev 9 (NTSC/PAL)


PeachMan
Tag

# Elküldve: 2022. Dec. 30. 22:35


Valami nem oké nálam a WichAmiga programmal. Megnézve egy A600-at, szintén 8372B Agnus-t ír.
Tudom ,hogy hülyeség, szóval valami biztosan nem oké...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Jan. 04. 09:23 - Szerkesztve: peachman


Adás-vétel topicból:

Quoting: charlie
De a 1230/IV-hez a legtöbb sima átlagos 32MB EDO vagy FPM modul jó, ami nem dupla magas. De pl. a kétoldalas "vastag chipes" modulok is simán beférnek, mert ott a slot nem lóg a CPU fölé. Az csak 1260-hoz nem jó.


Igen, tudom hogy elfér. Ebben a kártyában eddig is egy 32MB-os, két oldalon vastag chip-el szerelt modul volt.
Van néhány hasonló modulom amiket próbáltam még benne, de azokkal valamiért nem szeret működni.

Azt figyeltem meg, hogy a slim modulokkal viszont igen. Azaz nálam eddig kivétel nélkül működtek B1230 és B1260 kártyákban egyaránt.
Lehet csak véletlen vagy egyszerűen jobb a kevesebb chip/sűrűbb szervezés, nem tudom.
Lehet ahhoz van köze, hogy kevésbé érzékenyek az 5V-ra, mint a régebbi darabok. Passz.

Ezeket próbáltam eddig:



A bal oszlopból egyik sem megy rendesen. A jobb oszlop alsó volt benne, ami hibás lett.
A jobb oszlop két felső vicces darab, mert pc-ben tényleg 32MB-os modulok, de Amiga-ban nem.
(6db eredetileg 4M/16bit ic-t tartalmaz, de ezek közül 4db gyártási hibás és anno visszafelezték, így 2M/16bit lett belőlük. Így lett 4*2M/16bit + 2*4M/16bit)

Van még 2db 64MB slim ami másik kártyákban van, azokkal is jól megy.
Illetve van 2db 32MB slim, amit évekkel ezelőtt félretettem, hogy amikor megjön az új pákám, akkor csinálok belőlük 1db 64MB-os modult. Na, azokat azóta sem találom, de azokkal is jól ment anno.
A slim verzióból még nem volt olyan, amivel gond lett volna.

Természetesen érintkezők, feszültségek rendben. Tisztítva és mérve vannak. illetve, mint írtam, más modulokkal nincs gond.

Minden modult 60ns időzítéssel próbáltam. Visszavéve a B1230-on 70ns-re van amelyik észbe kap, de visszaesik így a mért MIPS érték és érezhető a lassulás programok esetében is.

Ezért (is) szeretnék slim modult.

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Jan. 25. 11:31


FYI a Commodore Szerviz most mondta, hogy az AmigaStore-os A1200 keyboard fóliák hibásak, a bal Alt és Amiga gombok nem jó helyen vannak rajtuk, így nem érzékeli a billentyűk lenyomását a fólia. Elvileg felvette a kapcsolatot a bolttal, és jelenleg is ezt a batchet árulják, szóval ha most terveztetek volna ilyet venni, én nem javaslom.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Jan. 25. 12:12 - Szerkesztve: charlie


Nekem van ilyen fóliám, de régebbi batch. Ezzel nincs gond, leszámítva, hogy rohadt hamar elkopott ez is (a csatlakozónál).

Szóval én legutóbb a Sordan.ie-s "fix" PCB-s replacementet rendeltem, mondjuk azzal is volt gyártási hiba és probléma egy batch-csel, de az javítható házilag (két trace összeér aminek nem kéne, elvágod sniccerrel, kész). Kettőből egy volt ilyen, sűrűn elnézést kértek, és másikat küldtek, pedig mint mondtam javítható.

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 10. 10:55


Amiga RGB – VGA (buffered) kábelt honnan kell venni hogy jó is legyen és olcsó is?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Feb. 10. 18:35


1. Mit tartasz olcsonak?
26 euro + szallitas Amibay-en

2. buffered kabel vagy adapter?
https://www.amibay.com/threads/amiga-vga-adapter-buffered-vertical-lines-remover-made -with-original-db23f-also-for-gbs8200-ossc.120437/

mert ez ugye nem kabel hanem adapter, vagy nem ertem
kabel letezik egyaltalan? en csak adapterre emlekszem

kabel SCART kivitelben volt (van is meg ilyenem) de kb. az sem olcsobb (sot az dragabb volt emlekeim szerint)

avagy felreertek valamit?
akkor bocsanat!

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 10. 23:55


Persze, multisync monitorhoz elég a sima kábel, legalábbis azt néztem, hogy elég huzalozni. A buffered a szabványt jobban betartó monitoroknak segít egy plusz paritás előállításában, de a legtöbb monitornak még az sem kell, de egyébként ez is csak egy sima filléres IC. Lényeg, hogy most lett 15 kHz-et támogató monitorom, kábelt szeretnék venni hozzá. 6-7000 Ft körül már láttam kábelt, de gondoltam hátha ti tudtok ennél is olcsóbbat.

Csináltam is volna kábelt magamnak, csak DB23-mas csatit nem találtam sehol.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Feb. 11. 04:15


A lengyel Lotharek-nel kapni DB23-mas csatit:

https://lotharek.pl/productdetail.php?id=326

mar jo par dolgot vettem tole, gyors es megbizhato ;)

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 11. 07:00


Ha nem riadsz vissza egy kis barkácsolástól, filléres BD25 csatiból vágással-reszeléssel könnyen lehet DB23-ast csinálni. Kókányolás, de működik, és ha be van dugva, amúgy sem látszik.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Feb. 11. 12:56


Én eddig akárhányszór próbáltam DB25-ből DB23-at csinálni, mindig rettenetesen nézett ki a végeredmény, és szarul éreztem magam, hogy azt most be kéne dugnom szegény gépbe... De nyilván én nem vagyok egy nagy barkácsmester. Én megvenném a DB23-at Lotharektől... :)

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 11. 14:35


Áh, az ilyen kókányolásnak nem vagyok híve. A Lotharek-et megnézem, köszi!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Feb. 11. 17:42


;)

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 12. 18:30


Ezt a kókányolást én követtem el, kicsivel jobb mintha egyszerűen levágtam volna a végéből. GK ha kell viheted.

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 12. 20:16


Köszi, berendeltem végül az AmigaKittől. Meg beugrott mellé a kosárba egy PiStorm is ;)

lacko666
Tag
# Elküldve: 2023. Feb. 12. 20:22 - Szerkesztve: lacko666


sziasztok!
régóta vannak amigáim.500,500+,1200 040,060-nal is,de keveset értek hozzájuk.
van 2 db 500 asom ami hibás táp miatt döglött meg.
van esetleg séma arra hogy ilyenkor mi szokott elszállni az alaplapon?
esetleg ha megtalálom (lehet kidobtam már) és megmérem a tápot hogy mi jön ki belőle az segít?
szeretném megjavítani.
és én szeretném csinálni:)
kicserélek rajta mindent is ha tudom merre induljak és mit kell ellenőrizni mérésekkel ..
itt ahogy láttam igazi koponyák vannak ilyen téren:)
köszi előreis ha valaki tud segíteni:)

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 13. 06:59


Quoting: gk

Köszi, berendeltem végül az AmigaKittől. Meg beugrott mellé a kosárba egy PiStorm is ;)

Sok szerencsét hozzá. Én az AmigaKit-ről életemben egyszer rendeltem, de fél évig tartott, mire ideért a cucc, és az még a Brexit előtt történt. Akkor már inkább az Amigastore...

Balage
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 13. 09:02


Quoting: Dr.OG
Sok szerencsét hozzá.


Csatlakozom.
Vagy ha rendelsz, GK, feltetlen Paypal fizess... illetve remelem azzal fizettel, hogy konnyen visszakerhesd a penzed. :(

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 13. 09:34


Hát jókor mondjátok :) Amigastore-nál minden esetre nem lehetett PiStorm32-t rendelni, néztem.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Feb. 13. 13:03 - Szerkesztve: dino


Quoting: gk
Amigastore-nál minden esetre nem lehetett PiStorm32-t rendelni, néztem.

csak egy kicsit kell varni, es lehet...
https://amigastore.eu/en/937-pistorm32-lite-amiga-1200.html

<< 1 ... 171 . 172 . 173 . 174 . 175 . 176 . 177 . 178 . 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by bulletin board script miniBB™ © 2001-2024