Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 162 . 163 . 164 . 165 . 166 . 167 . 168 . 169 . 170 . 171 . 172 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Jan. 16. 12:32


Izé, ja, megjött bocs, csak pont benne voltam nagyon valamiben, aztán meg kiment a fejemből h. válaszolni kéne! De most megtettem.

Sax
Tag

# Elküldve: 2022. Jan. 21. 22:20


Van valakinek tapasztalata CSPPC SCSI winyó + OS3.2 comboról? Nálam tönkrevágja a winyókat. :(
IDE HDD-ről szépen megy, a mellé akasztott SCSI winyókat rövid időn belül legyilkolja. SCSI winyóról el sem indul rendesen, hiázik olvasaás során. Először a PFS3-ra gondoltam, mert az SFS paríciókat nem bántotta. Esetleg egy jó mask/maxtransfer érték kellene? Vagy valami olyan algoritmust használ az OS3.2, amit nem szeret a CSPPC SCSI-ja?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2022. Jan. 22. 05:27


Quoting: Sax
SCSI winyókat rövid időn belül legyilkolja



Mit ertesz az alatt, hogy legyilkolja?
A HDD filerendszeret nyirja ki, vagy fizikailag is tonkre megy a vinyo?

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2022. Jan. 22. 08:33


Sax:

Tapasztalatom nincs.
Elso korben ezt talaltam.
https://web.archive.org/web/19980111002408/http://www.phase5.de/techsupport/jmp/csmk1 scsie.html

Manual t olvastad?

Sax
Tag

# Elküldve: 2022. Jan. 24. 11:46


Quoting: dino
SCSI winyókat rövid időn belül legyilkolja



Igen, tönkreteszi a struktúrát, gondolom beleír olyan helyekre, ahova nem kéne, az RDB is tönkre megy ha túlságosan erőltetem, sőt fizikailag is egyet meg is evett (persze lehet, hogy amúgy is tönkrement volna, de ki tudja). 3-at utána újraparícionáltam, leformáztam, de egyet már nem lehetett, a motor zümmög, de nem látja.

Első körben nem bootol rendesen, ne indulnak egyes programok (egyszer igen, egyszer nem), aztán jönnek a filesystem hibaüzenetek, most már tovább nem merészkedem...

Sax
Tag

# Elküldve: 2022. Jan. 24. 11:49


Quoting: thomassd
https://web.archive.org/web/19980111002408/http://www.phase5.de/techsupport/jmp/csmk1 scsie.html


Köszi a linket. Lehet, hogy átfutom, de első körben nem gondolnám hogy terminálás lenne, mivel 3.1, 3.9 alatt tökéletesen működik minden! (32 Mb/s fel-le), nem működne egyáltalán ha el lenne rontva.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Jan. 24. 11:49




Sax
Tag

# Elküldve: 2022. Jan. 24. 11:52


Quoting: charlie
Mondjuk Stachuról azt kell tudni, hogy jómunkásember aki _NAGYON_ felkészült a chip-csereberére ezeken a kártyákon, de azon túl, hogy kicseréli a chipet és vagy megy vagy nem, sajnos diagnosztizálni az átlag amigás ismereteken felül elektronikát tudtommal nem tud.


Sajnos nagyon beigazolódott! :-(

Sax
Tag

# Elküldve: 2022. Jan. 24. 11:54


Nagyon találó kép! :-)
3.0, 3.1, rajtuk minden gond nélkül megy!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2022. Jan. 24. 18:20


@Chain-Q: Úgyúgy! :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Jan. 24. 19:25


@Ratman
"... az Amigát az ember azért szereti amiért a macskáját" ... :D:D:D

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2022. Jan. 24. 21:12 - Szerkesztve: thomassd


Charlie

Bazzz sirok!

A jo oreg Delta

Videoooot videooot keerek :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2022. Jan. 25. 05:55 - Szerkesztve: dino


Quoting: thomassd
Videoooot videooot keerek :)


Parancsolj

nzo
Tag

# Elküldve: 2022. Jan. 25. 08:29


A 3.0 ROM helyére szeretném betuszakolni a kölcsön (Cloanto) ROM-ot. Nem látok semmilyen jelölést, hogy melyik melyiknek megy a helyére, így a tapasztaltabbaktól kérdem, hogy ez a kép alapján jó lesz a csere? :)
Amúgy a nem elinduláson kívül lehet bármi baja bárminek, ha felcserélve kerül be a két ROM?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2022. Jan. 25. 09:31 - Szerkesztve: dino


Quoting: nzo
hogy ez a kép alapján jó lesz a csere? :)


Sztem pont forditva kell. A kettes megy felulre. Itt igy csinaljak.

De amugy logikus is, mert ha megnezed a gyari romjaidat a 391524 es van felul a 391523 meg alul :)

Majd meselj legyszi.

nzo
Tag

# Elküldve: 2022. Jan. 25. 18:59


Quoting: dino
Sztem pont forditva kell.

Igen, igazad volt. Ráadásul azzal is szembesültem - természetesen miután kikaptam a 3.0 ROMokat -, hogy egy párral több lyuka van a foglalatoknak :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2022. Jan. 25. 19:49


Quoting: nzo
Igen, igazad volt.

No, ugye, hogy ugye? :)

Quoting: nzo
hogy egy párral több lyuka van a foglalatoknak :D


Jaja, de a regit, hogy kivetted, lattad, hogy merre kell betenni a masikat.
Vagy ha nem, a neten van foto errol is.

Sax
Tag

# Elküldve: 2022. Jan. 26. 08:53


Quoting: dino
Parancsolj


Eddig erről hogy tudtam lemaradni?
Nagyon jól összerakták ezt a kis műsort!
Lay rulez!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2022. Jan. 26. 09:23 - Szerkesztve: dino


Quoting: Sax
Eddig erről hogy tudtam lemaradni?


Hat jah, errol jut eszembe, hogy en mar milyen regen troll vagyok... :)
sajna csak ennyit talaltam meg...

kep

Hehe, a letisletelso fuCk-Ya party beugrom legalabb megvan. :D
Szoval, ha megepitem vegre az idogepet, mar nem kell belepot vennem, csak kituzom a megfelelot es jovok megyek az idosikok kozott...:D
Tobbet most Onoknek nem mondhatok...:)

Szerk:
Hja, ez megvan?
Nekem a falra van kiteve... :)

kep2

Mint ha ma lett volna, basszus, ennek is mar 12eve...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2022. Jan. 26. 12:55


Én csináltam, szal én nyertem ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2022. Jan. 26. 13:43 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Én csináltam, szal én nyertem ;)


Hogy csinaltad volna, mikor ott allasz a foton mellettem.. :D
Bocsesz, nem birtam kihagyni...:D
Respect!

Szerk:
Akkor ki van teve a falra a plakatod...:)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2022. Jan. 27. 21:52


;)

Sax
Tag

# Elküldve: 2022. Már. 03. 22:02


Ha OS4.1-et telepítek classic gépen, CD-ről bootolva, akkor a telepítő már a PPC procin fut?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2022. Már. 04. 09:48


Igen. Miután beölti a kernelt, utána a 68k már csak unatkozik, mindent a ppc csinál. Meg a záram. :)

Sax
Tag

# Elküldve: 2022. Már. 04. 10:33


Hmmm.. Akkor mégsem halott a PPC-m...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2022. Már. 05. 16:09


Akkor ez jó hír, nem? :)

Sax
Tag

# Elküldve: 2022. Már. 07. 23:55


Jó, mérsékelten. Sajnos kb. 100 próbálkozásból 2-3 alkalommal sikerül elindítani az OS4.1 telepítőjét. A PPC tesztlemez nem detektálja a procit (megjegyzem BlizzardPPC-n sem működött nálam soha) Próbáltam egy OS3.9 rendszert felrakni, ott sem sikerült látni a PPC procit,

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Már. 08. 00:55 - Szerkesztve: charlie


A BlizzardPPC ha latja a Fast RAM-jat, akkor biztos h. megy rajta a PPC valamennyire, mert anelkul nem menne, tipikus jelenseg a halott PPC-s BPPC-ken h. nincs Fast RAM. Pro-tipp... Hogy az OS4.1 telepito ennek ellenere miert nem latja a PPC-t, meg a 3.9 telepito, azt nem tudom. Firmware-t probaltal mar frissiteni a kartyaban, es/vagy a latest van benne?

Sax
Tag

# Elküldve: 2022. Már. 09. 18:14


A CSPPC-mről van szó, közel voltam hozzá, hogy egy reflowot csináltassak, aztán az utolsó pillanatban meggondoltam magam, hazahoztam a kártyát, 1 hétig nem is volt időm foglalkozni vele, aztán egy hirtelen ötlettől vezérelve betettem az OS4.1 telepítő CD-t. A ROM-ot betöltötte, majd a szokásos lila-akármilyen színváltás után egy ideje sárga vagy zöld képet ad, mikor élednie kéne. Aztán addig resetelgettem, míg egyszer bejött a bootképernyő, elkezdte tölteni a telepítőt, és az első ablaknál kifagyott.

Régebben is nehezen indult, kb. 10 próbálkozásból kb. 1-szer sikerült az OS4 boot.

Teljesen tanácstalan vagyok. Már elkönyveltem, hogy meghalt a PPC rajta, aztán tessék!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Már. 09. 20:13


Ha CSPPC, annak valszeg annak jót tenne egy reflow, valóban. Főleg ha ilyen néha megy néha nem baleset a PPC. (A CSPPC-re nem igaz amit fentebb írtam, hogy csak akkor van Fast RAM-ja, ha megy rajta a PPC.)

<< 1 ... 162 . 163 . 164 . 165 . 166 . 167 . 168 . 169 . 170 . 171 . 172 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024