Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 162 . 163 . 164 . 165 . 166 . 167 . 168 . 169 . 170 . 171 . 172 ... 178 . 179 . >>
Szerző Üzenet
GK
Tag

# Elküldve: 2021. Aug. 18. 11:01


Rájöttem, illetve ki még nem próbáltam, azt majd este: ha beledugsz az USB-be egy pendrive-ot, akkor oda kiírja elvileg az aktuális firmware-ét és az ini config file-ját, a configban meg át lehet kapcsolni Atari ST módból Amigába. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Aug. 18. 13:39 - Szerkesztve: dh1


Imperium Solo, legjobb... es 15 euro...

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Aug. 18. 16:03


Az tud HID eszközöket is vagy csak PS/2?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Aug. 18. 16:45


Link: https://www.spinpoint.org/imperium/

Mivel gamepadeket is tud, ezért felteszem USB HID eszközöket kezel, nem csak egy PS/2 over USB átalakító.

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Aug. 18. 19:47


Jelentem a mouSTer is működik szépen, csak át kellett configolni :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Aug. 19. 13:51 - Szerkesztve: dh1


USB HID eszközöket is kezel

GK
Hidd el, nincs jobb és olcsóbb az Imperiumnal ;)

Kulon tamogat CD32-t is! Megy egy csomo vasat!
A flasheles Amigan is elvegezheto (csak aram kell :D)

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Aug. 19. 14:55


Én elhiszem neked de sokra nem megyek azzal hogy azt kellett volna vennem, ha már itt van a kezemben a másik (ami amúgy szintén megy). :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Aug. 20. 11:21


Az ember elobb korbenez, azutan vasarol ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Aug. 20. 12:09


Quoting: dh1
Hidd el, nincs jobb és olcsóbb az Imperiumnal ;)

Hol lehet ilyent venni megbizhato forrasbol?
Linket tudsz? Engem erdekelne.
Koszi.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Aug. 20. 16:26 - Szerkesztve: dh1


duke kukac spinpoint pont org

olasz srac (ert angolul), baromi sokan rendelnek tole, akar 4-5 het is lehet a szallitas

kivalo cucc, en XBOX360 kontrollerekkel tolom Amigan es CD32-n
en classic AEON egeret hasznalok, ahhoz nem kell ;)

15 euro + szallitas (legalabbis amikor en rendeltem meg annyi volt)

betateszteltem is sracnak CD32 FW-t, az utso CD32 FW bugos volt, meg is kell kerdeznem javitotta-e mar, az egyel ezelotti FW hasznalatos ha meg nem oldotta meg...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Aug. 20. 17:25 - Szerkesztve: charlie


Deniser néven openszórsz hardware Denise chip helyettesítő FPGA jelent meg!

ECS Denise-t tud, egyből megy bele a DIP Denise socketbe szépen, ezresen, kétezresen, háromezresen. Még eléggé egypontnulla a feature set, de hát mindent el kell kezdeni valahol.

https://github.com/endofexclusive/deniser

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2021. Sze. 22. 15:54 - Szerkesztve: Kukacmarci


A500+ 2.04 KS kicserélve 3.1-re, de guruzik...
Mi lehet a probléma?
Amiga Forever-és KS.
Lehet, hogy 1200-höz való?
Valaki?

Lehet az a gond, nem whdload-ot használom, csak lemezről futtattam, demo játékokat? CF sincs a gépben. Csak 2 MB Chip RAM.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Sze. 23. 13:51


Ha koszos, rossz a floppy meghajto, vagy a lemez szar, akkor is siman tud guruzni...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2021. Sze. 23. 23:36


Ugyanaz a lemez működik KS 2.4 alatt.
Más Gotek segítség is jól jönne.
Mit kell tenni, hogy működjön Amigán?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Sze. 24. 02:21 - Szerkesztve: dh1


szerintem 3.1-en a regi trackloaderes vagy egyaltalan floppys jatekok korant sem biztos, hogy mukodnek KS3.1 es 1 vagy 2 mega chippel (fast vagy slow fast nelkul).

anno 2.04 eseten is igen sok jatek nem mukodott, mert a valtas 1.3-rol 2.0-ra a toresek miatt nehezkes volt, eleg sok jatek nem mukodott Pluson, vagy a toresek crack introk stb. miatt melyek 1.3-ra irodtak. Nekem elso Amigam egy 500Plus volt 1 mega chippel es sok-sok jatek nem ment a szembe-szomszed sractol, akinek 1.3-asa volt. Szoval A500at floppyrol etetni sokkal jobb 1.3 alol. 2.x es 3.x eseten egyertelmuen a WHD a legjobb megoldas. Ezen felul a floppys jatekok jo resze 512 chipre es 512 (slow) fast ram-ra van/volt felkeszitve. Szinten van egy 2 megas A500-am ami belul full A500Plus csak a Commy 1.3-al hozta ki es 512 chippel (kesobb kapott 512 slow fast ram-ot egy standard fel megas bovitovel). Mivel minden chip benne utolso rev-es ECS, ezert alaplapon kapott meg fel mega chipet es a trapdoor ala + 1 mega chipet, tehat 2 mega chip van benne de meg KS1.3-as a gep, es igy mar peldaul az Epic csak 2 mega chippel, floppyrol mar nem megy. Elindul de az introba belefagy. Mig 1.3 es 512/512-rol megy... tehat a sem a ram sem a KS nem mindegy az eredeti 80-as/90-es evek beli konfigokhoz es floppys verziokhoz. Akar Gotek akar floppy, szerintem az 1.3 es torekedes a chip/fast ram felallasra a megoldas (ha nem epitesz KS3.1-es / 2 mega chip es vasat, minimum 1 mega fast ram ami mar eleg a WHD-nek). Tudomasom szerint a WHD-nek igazandibol siman ket mega ram nem a legjobb, hiszen a CD32-es WHD-t is kulon atirtak ket mega chipre...

az A1200-be ketto ROM chip kell, mig az A500-ba egy, szoval nem hinnem, hogy az 1200es also vagy felso romjat dugtad volna a gepbe, el sem indulna szerintem ;)

de van okosabb, hatha hulyeseget mondok :)

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Sze. 24. 05:08


Quoting: Kukacmarci
Más Gotek segítség is jól jönne.
Mit kell tenni, hogy működjön Amigán?

Először beszerezni a megfelelő típust, utána flashelni, javasolt az open source FlashFloppy firmware:
https://github.com/keirf/FlashFloppy
Dokumentációban megtalálod, hogy Amigához hogyan tudod belőni (nem bonyolult, vagy az .ini-ben kell minimálisan mókolni, esetleg jumperelni, vérmérséklet kérdése). Ha külső drive-ként akarod használni, akkor kell még egy egyszerű kábel is hozzá, csak átkötésekkel (utolsó Amiga Mániában megtalálod a rajzát).
A flashelés menetéről bővebben magyar nyelvű útmutató ezen video második felében (a nagychipes verzió):
https://www.youtube.com/watch?v=C0TLpg6eAdw
...vagy ennek az elején (kischipes változat):
https://www.youtube.com/watch?v=cc8ZA4Q_ZvQ

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2021. Sze. 24. 08:16


Köszönöm mi senkinek a helpet.
Videókat meglesem, ügyködok a dolgon.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Sze. 24. 08:30


Kukacmarci
Bocsesz, hogy nem valaszoltam a mailedre, tegnap zeneltunk es keson ertem haza, de ugy latom, hogy amit itt a fiuk leirtak, ennel tobbet en sem tudtnek hozzatenni...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2021. Sze. 24. 09:49


dino
Köszönöm 😐😐

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2021. Sze. 24. 14:05


Sajnos a probléma továbbra is fennál.
El adtam, de nem megy az új tulajnak. Én meg hát...
Mi a gond? Ezt írta:

Néztem a videókat.
Feltételezi a firmware hiányát, a két videó pedig annak a feltöltéséről szól. Viszont ha jól értettem, amit mondtál (hogy volt használatban), illetve a tapasztalatok alapján ennek nem erre lesz szüksége. Egyrészt annyi siker van, hogy elindul a betöltés, ezért is gondolom, hogy nem hiányzó fw lesz a gubanc.

Szedtem le a flashfloppy-v3.28.zip csomagot. Abban van az Amiga szekcióban egy HXCSDFE.CFG
AUTOBOOT.HFE
nevű fájl, ezeket minden ezzel foglalkozó videóból azonnal ki lehet szúrni, hogy root mappába kell tolni. A legtöbb videó elintézi ennyivel, viszont ez nálam nem volt elég. Alig pár videóban lehet látni azt, hogy egy SELECTOR.ADF nevű fájlt is feltolnak a root mappába. Ebből is találtam két "verziót", a HxC, illetve a Cortex félét. Ahogy a neve is sugallja, valami Amiga lemez emuláció, kb annyi tartalommal, hogy a Startup indítsa el az egy szem fájlt, ami a lemezen van. Ez az a (szerintem) loader, amivel elkezd ténylegesen dolgozni valamit is, a Cortex alatt ráadásul lehet látni, hogy a boot az AmigaDOS "ablakkal" fut (akár pl egy Wb 1.3 ahogy indul). El is indítja a Selector -t, aztán ott történik valami, és lukra fut. A Cortex esetében H - C (gondolom) hibajelzés van a Gotek kijelzőjén, a képernyőn pedig a FS init error! üzenet. A HxC selector meg ERROR: Media attach failed! hibaüzenettel áll meg, ugyanott, Gotek kijelzőjén ugyanaz a hibakód van.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Sze. 24. 14:12


Quoting: Kukacmarci
HXCSDFE.CFG
AUTOBOOT.HFE

Mar nekem is irt, elkuldtem neki az en mukodo filejaimat, hatha segit...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2021. Sze. 24. 14:13 - Szerkesztve: Kukacmarci


Kép

Kép2

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2021. Sze. 24. 14:15


dino
Isten vagy 😁😁😁
Köszönöm

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Sze. 24. 15:09 - Szerkesztve: dino


Kukacmarci

Ne oruljel, nem oldodott meg...:(

Nekem egy ezerkettesbe van a Gotek, nincs Selector, csak a ket file es muxik, o ezt irta, miutan atkuldtem a filejaimat:

Felmásoltam/felülírtam az első kezeim közé akadt penre (vagy 3-4db kísérleti van most). Kapásból ment. Mondjuk selector rajta, bár azt nem indította. 😊

Első körben azzal próbálkoztam, hogy átmásolom az állományokat egy másik penre, hogy ha nekiállok kísérletezni, tudjam, hol követtem el esetleg hibát. Nem üzemel. Aztán még egyre, az sem jó. Másik pennél feltolom a most kapott cuccokat, nem megy. Felülírom, akkor sem. Selector letöröl, akkor sem. Van abból a pendrive -ból egy pontosan ugyanolyan. Átmásolom, nem jó. Partíciót kompletten átmásolom, nem jó. Az, amivel ezt a levelet kezdtem, azóta is indul, ha azt pakolom be. Mármint ez is annyit csinál, hogy szöszmötöl indításnál, majd Kick1.3 képét tolja / tölti a gombokkal választott lemezt.



Valami ötlet? 😊


Szoval en kb feladom, ha van valami otlete valakinek, irja meg..en probaltam segiteni, de nekem innen kb. ennyire futotta...

Szerk: allitolag a jumperelese is jol van.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2021. Sze. 24. 15:27


Azért köszi 😂

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Sze. 24. 15:47


sajna kb. akarmi lehet...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Sze. 24. 17:24 - Szerkesztve: yellowdog


A Cortex firmware esetén SELECTOR.ADF, míg FlashFloppy firmware esetén FF.CFG és IMG.CFG kell, tehát ha utóbbira van flashelve, amire nagy az esély, akkor a SELECTOR.ADF program jogosan nem fog futni. A Koronának köszönhető chip hiány miatt a ma beszerezhető Gotek drive-ok már nem az STM32 chip-et használják, tehát (sajnos) kizárólag a FlashFloppy firmware jöhet szóba....
Véleményem szerint a Cortex jobb, kiforrottabb firmware, de már nem fejlesztik, így nem lesz átültetve az új chip-re, igaz a régieken gond nélkül teszi a dolgát, nem kell állandóan piszkálni. Nagyon pontos pl. a nyomógomb kezelése, az ehhez elkészített telefonos távirányítót próbáltam nem rég a FlashFloppyhoz is illeszteni (az új chip miatt), de katasztrofálisan "mászkál" a mintavételezés, nagyon esetleges... Próbáltam a fejlesztővel értekezni, de valamiért nem nagyon mozgatja ez az irány, mivel (gondolom) az OLED kijelzős megjelenítésbe "szerelmes" :-) ami azért vicces, mert a drive-on található amit ha beépítünk oldalt, hát alig látszik, hajolgatni kell, elég szerencsétlen megoldás... :-)

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Okt. 15. 21:11


Van valakinek Delfina hangkártyája?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Okt. 16. 23:36


Zorros vagy Clockportos? Nalam van egy Delfina, a clockportos valtozat, asszem ez mar a Schoenfeld-fele "Flipper" verzio, amihez vegul sose lett meg a Flipper kartya, de ezer eve nem hasznaltam. :( Majd a Ratman kijavit, mert az ove asszem... :D

Mi a kerdes?

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Okt. 18. 00:14


Zorro2-es kari.

Hogy lehet elkerülni, hogy ne lassítsa a rendszert? 10-ből 8 bootnál 100%-osan lefoglalja a rendszert mielőtt éledne. Amikor éled a delfinittel véletlenül, utána szépen működik.

<< 1 ... 162 . 163 . 164 . 165 . 166 . 167 . 168 . 169 . 170 . 171 . 172 ... 178 . 179 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024