Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 162 . 163 . 164 . 165 . 166 . 167 . 168 . 169 . 170 . 171 . 172 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
siz
Tag

# Elküldve: 2021. Már. 11. 08:28


Annyival egészíteném ki Charlie alapos posztját, hogy én, aki üzleti szoftverek fejlesztésével foglalkozom a lebegőpontos számokat olyan messze kerülöm, amennyire lehet. Már legalábbis azt a fajtát, amit az FPU-k támogatnak, a kettes számrendszer alapúakat, mert decimális műveletekre (pl. pénzügyi műveletekre) korlátozottan alkalmazhatók. Ennek az oka az, hogy pl. a 0.1 is kettes számrendszerben végtelen tört, azaz csak valamilyen kerekítéssel lehet ábrázolni. Ha sok pici számmal kell műveletet végezni, akkor egészen komoly kerekítési hibák lehetnek.

(ugyanez igaz amúgy a nagyon nagy számokra is, mert a normálalak számjegyeinek száma fix és ha nagy kitevővel kell szorozni, akkor egy számjegy változás is nagyságrendeket változtat az értéken)

Szóval mindig az adott feladathoz kell igazítani, hogy milyen számábrázolást célszerű használni és felmérni, hogy melyik milyen kompromisszumokkal jár.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Már. 11. 11:54 - Szerkesztve: charlie


@siz:
A végén még kiderül h. ennyi év után h. a BCD jó ötlet volt... :P

Amúgy, lehet lebegőpontos számokkal üzleti számításokat végezni, még ha nem is ajánlott, és a lebegőpontos kerekítési hibákat nagyon erősen kontroll alatt kell tartani, amihez ideális esetben a programozási nyelv segítséget ad. Persze a legnagyobb baj hogy a legtöbb programozó ezekről mit sem tud, vagy nem érti, hogy mi is történik a háttérben. Már előre várom mi lesz ha a sok JS-ben írt takony ami lassan beszivárog a banki rendszerekbe végül az arcunkba robban ilyenek miatt...

(Ajánlott "irodalom": Office Space. Jó is amikor egy vígjáték sötét humora végül valósággá válik.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Már. 11. 18:52


Csarli, olvasd mar el a mondat elejet, "hat ezt nem vagtam" ez eleg oszinte, nem? :D
szal en nem azt firtattam, hogy miert ne gyorsitana az FPU-s vas, szimplan nem voltam tisztaban vele, leven egyszerfeltoltos bena user vagyok csak...
szal koszi, hogy fel estedet ennek szantad! de konkretan ez nem beszolas volt, hanem elismertem hozzanemertesemet ... de ha gondolod visszamehetunk hangfalkebelig :D
azert koszi a felvilagositast, amigaspiriten is tanul meg az ember ;)
peace!
jah ez a Hevo szovege :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Már. 11. 18:54


Quoting: siz
Annyival egészíteném


oszinten nekem a Vampirbol csak a demokhoz hianyzik a full fpu :)
amugy meg kiba ritkan renderelek ahova jol jon az FPU :D
ezen felul csak futi az asztalt, de azert jo hogy van :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Már. 11. 20:03


Aranyozott hangfalkabel jo csak. :P

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Már. 11. 20:07


Köszönjük Chain-Q a kimerítő magyarázatot! :)

Annak idején zsenge fiatalkoromban elég csalódott voltam, mikor nemhogy gyorsabb lett volna az FPU-s mpega változat, hanem még talán lassabb. Tényleg határeset, azért erősen matematikai számítás az MP3. Mindenesetre renderelésnél tényleg erőset dob az FPU. Egyszer talán a TFX-el megtesztem mekkora a különbség játéknál.

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Már. 11. 20:13


Megcsináltam a nagy mp2 tesztet, sajnos nem bírta lejátszani. :( Sőt, úgy éreztem, még lassabb is volt érdekes módon, mint az mp3. Igaz itt 192 kbps volt a bitráta az mp3 128-ával szemben. Van valakinek Blizzard 1220 vagy ACA1221? Most már járjunk a végére, melyik az a legkiseb A1200, ami lejátsza az mp3-at folyamatosan! :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Már. 11. 21:07


Az alapgép, csak kell bele egy Delfina, MAS Player vagy VSS... :)

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Már. 11. 22:13


Van VSS-em, szóval nálam 48000 Hz stereo HQ-val menne. De nem működik valamiéert. Viszont Apollo 030/40MHz karival igen. Nem szereti a fastRAM kártyámat, pedig jóféle cucc. Tényleg, chipRAM-os gépen még nem próbáltam! Lehet, hogy menne?

Amúgy meg az csalás, azért nem írtam... :)

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Már. 12. 10:21


Hogy én is beszálljak a vitába, itt egy mai szemmel már rendkívül rossz stílusban megírt cikk tőlem a megboldogult LKA magazinból, ami arról szól, hogy 030-on én simán ki szoktam tömöríteni AIFF-be és úgy lehetett 0% cpu-val lejátszani akár copy paranccsal is :D

https://web.archive.org/web/20060128193605/http://lka.hu/cikk.php?sorszam=107&kategor ia=4

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2021. Már. 12. 12:05


Quoting: Sax
Most már járjunk a végére, melyik az a legkiseb A1200, ami lejátsza az mp3-at folyamatosan!


030/50 ala nem mennek.
Ha emlekeim nem csalnak 11khz high mono a vege.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Már. 12. 14:40 - Szerkesztve: dino


Quoting: gk
hogy 030-on én simán ki szoktam tömöríteni AIFF-be és úgy lehetett 0% cpu-val lejátszani akár copy paranccsal is :D

hat igen, csak kozben meg ugy csinal a hdd, mint ha validalna, annyira pumpalja az adatot, raadasul valoban nem eri meg hely szempontjabol sem, mert egyatalan nem takarekos...
Legjobb talan erre a MAS Player, konnyen atdughato akarmelyik Amigaba, mondjuk azert a nagy bitsuruseget itt is el lehet felejteni...
Minosege is hagy nemi kivanni valot maga utan, szoval ez sem kompromisszum mentes, de talan jobb, mint a felsoroltak..

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Már. 12. 14:45


Quoting: thomassd
030/50 ala nem mennek.
Ha emlekeim nem csalnak 11khz high mono a vege.


Csalnak az emlékeid...

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Már. 12. 14:51


Annak idején én ezt használtam (és használom ma is):

AsimCDFS-sel bemountolod az audioCD-t, majd AIFF-ben lecopyzod a dolgot. Átkonvertálod 8bit mono 22050 Hz IFF-8svx-be, majd XPK-val (smpl azt hiszem) rányomulsz. TV-n nem vetted észre a különbséget, de még fülhallgatóval is élvezhető. Kevesebb helyet foglal, mint egy átlag MP3, alap 1200 viszi pár% CPU idővel. (szemben az AIFF-el, ami azért többet eszik ennél)

Ajánlom mindenkinek!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Már. 12. 20:42


Quoting: Sax
AsimCDFS-sel bemountolod az audioCD-t, majd AIFF-ben lecopyzod a dolgot

Idaig megvan.
Quoting: Sax
Átkonvertálod 8bit mono 22050 Hz IFF-8svx-be, majd XPK-val (smpl azt hiszem) rányomulsz.

Egy pontos leirast csinalhatnal, hogy, mit honnan, hogyan.
Engem ez erdekelne.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Már. 12. 22:02


:D

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2021. Már. 14. 00:05 - Szerkesztve: thomassd


Quoting: dino
Egy pontos leirast csinalhatnal, hogy, mit honnan, hogyan.
Engem ez erdekelne.


Mpg decodera
http://aminet.net/package/mus/play/MPEGA35
Mpega -A ram:filenev.mp3 -o ram:filenev.aiff
Ez igy aiff headerrel decodolja az mp3 at full minosegben.

Kenyelmesebb megoldas:
http://aminet.net/package/mus/misc/secondspin_218

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Már. 14. 07:33


Koszonom a faradozasod, de felreertettel.
Nem mp3 akarok Amigan konvertalgatni, hanem egy olyan tomoritett audio formatumot keresnek, amit egy zenebol, pl Aiff bol tudnek konvertalni, valamibe, amit meg egy 020/030 Amiga meg le tud jatszani. Aiff bol nekem meg nem sikerult XPK val hasznalhato audiot csinali.Valami ilyesmire keresnek megoldast, akar pc n is jo az atalakitas. Szal mindegy, csak a hippoplayer megegye...:)

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Már. 14. 12:41


Ez a megoldás 100% Amiga, egy 030/50 MHz kártyán pár perc alatt betömörít. Az xpk tömörítők között keresd az smpl eljárást!
Kifejezetten erre lett kitalálva, iff-8svx-et tömörír villámgyorsan. A tömörítés mértéke kb 30-60%-os, tehát egy 5 megás file-ból olyan 3-4 mb-ot csinál, és loseless! :) Eleve az aiff-et felezed azzal, hogy mono, felezed a felét azzal, hogy 44,1->22,05 kHz, tovább felezed a 8 bittel. Hogy az AIFF-et mive konvertáltam, arra nem emlékszem pontosan, de fastramos 1200-esen is csak a CD/winyó sebessége szabott határt.
Lejátszáshoz alapgép elég, csak a Songplayer vagy Hipo tudjon futni a RAM miatt.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Már. 14. 13:27


Mielott nekifognek, kuldj mar mailban legyszi par zenet, had fuleljem meg, hogy erdemes e hozzafogni....
es koszonom

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Már. 14. 21:16


OKs!

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2021. Már. 14. 21:39


Dino

Ha xpk val szeretnel tömni ajanlom az xpk knight ot aminetrol.
Tudsz akar dirt is bedobni neki.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Már. 15. 00:04


en vennek egy MAS Player-t :)

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Már. 15. 10:36


Én vennék egy PPC-t :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Már. 15. 10:52


Quoting: dh1
en vennek egy MAS Player-t :)

Van itthol.
Quoting: Sax
Én vennék egy PPC-t :)

Van itthol, MorphOS el.

Arra vagyok kivancsi, hogy 68k bol alapbol milyen lehetosegek vannak, illetve, ki mit hasznal...de koszonom. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Már. 15. 13:27


eleve Amigan holmi mp3-at hallgatni modok helyett, verlazoto :) :D

siz
Tag

# Elküldve: 2021. Már. 15. 16:22


Quoting: dh1
eleve Amigan holmi mp3-at hallgatni modok helyett, verlazoto :) :D

+1. Nekem sose jutott eszembe. Arra ott a telefon. ¯\_(ツ)_/¯

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Már. 15. 17:55


Nem akartam én kimondani :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Már. 16. 13:35


Nekem az Amiga mp3 hallgato setupom regebbi, mint amiota MP3-at lehet hallgatni a mobilon... :) Szoval ezuton is elnezest h. nem toroltem le miutan kijott az iTunes... :P

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Már. 16. 14:25


amugy meg, MP3 mat mar egy rotakapa is le tud jatszani manapsag, nehogy mar az Amiga ne tudja???
de megegyszer mondom akkor, en nem is mp3 mat akartam jatszani.. :)
csakhat na

<< 1 ... 162 . 163 . 164 . 165 . 166 . 167 . 168 . 169 . 170 . 171 . 172 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024