Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

- Fórumok - Regisztráció - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 153 . 154 . 155 . 156 . 157 . 158 .
Szerző Üzenet
Aragon
Tag

# Elküldve: 2019. Már. 13. 09:13

Hoppa!! e127r !!
Elpotyogtem.
Koszi az eszrevetelt!

Dodi
Tag

# Elküldve: 2019. Már. 27. 19:22

A problémám: Amiga 500-as gépem az 1.3 kick-el problémamentesen olvassa lemezeket, átkapcsolva kick 2.05 (37.350)-re "has a checksum error on disk block xxx) hibaüzenetet ad vissza és cseszik futtatni a file-okat a lemezről. HC508 + 3.1 kick WB3.1 ugyanaz a hiba. A drive ugyanaz, sőt külső floppyval is ugyanezt produkálja. ötlet???

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Ápr. 01. 10:00

Veletlenul nem Cloanto fele ROM-ok?

Dodi
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 01. 20:59

Nem, nem Cloanto féle romok vannak. Mint az 1.3-as mint a 2.05-ös gyári rom. A trackdisk.device verziószáma eltérő 34.1 (1.3 kick) és 37.10 (2.05 kick). Ez okozhat problémát?

PeachMan
Tag
# Elküldve: 2019. Ápr. 01. 21:02

Teljesen gyári a floppy drive? Vagy valami PC drive van átalakítva? Utóbbi esetben én futottam bele ilyenbe, ha jól emlékszem valami Samsung drive-al.

Balage
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 01. 21:12

Quoting: dh1
Veletlenul nem Cloanto fele ROM-ok?

Mi a baj a Cloanto fele ROM-okkal?
Nekem most van uton egy olyan A600-hoz. Sirjak vagy oruljek?

Dodi
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 01. 21:16

A mind a kettő drive gyári, a belső és a külső is.

siz
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 09. 19:48

Az AmiCon-on felbuzdulva elővettem az A1000-em, hogy átnézem. A géppel szerencsére minden rendben, ellentétben a perifériákkal. Az egérnél eddig azt gondoltam, hogy kábel probléma van, aztán szétszedve tapasztaltam, hogy a függőleges görgőt tartó egyik műanyag fül le van törve benne, emiatt, amikor lefelé húzom az egeret, az kiemeli a görgőt a helyéről, amitől az nem forog. Sokat törtem a fejemet, hogy hogyan tudnám kicserélni ezt a részt, de nem jutottam épkézláb és megfizethető megoldáshoz. Aztán valahonnan jött az ihlet és nem a görgő végére tettem valami tartó lábat, hanem a kis vájatba, amiben fut a görgő tengelye pont beleillett egy jumper. Azt betoltam annyira, hogy forogni tudjon a tengely, de ne lötyögjön. Kiváló lett, tökéletesen működik. ;)
Utána jött a billentyűzet, mert bár eddig azt gondoltam, hogy az rendben van, most azt tapasztaltam, hogy néhány gomb szorul kicsit. Szétszedtem és komolyan megijedtem, hogy hogyan néz ki belülről: a vas lap, amibe a billentyű kapcsolók téve vannak csupa rozsda. :( Kb. mint itt.
Jobban még nem szedtem szét, nem akarom szétbarmolni, most várom, hogy a billentyűsapka-lehúzóm megérkezzen. De átmostam alkoholos spray-vel és már most sokkal jobb.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Ápr. 09. 21:06

rozsdas fem reszeket a melohelyen Reynolds tud gyonyorure javitani, keresd meg nyugodtan!

YADA
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 10. 00:54

a fene sem gondolta hogy a bill is rozsdasodhat, akkor en is szedhetem szet...

siz
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 10. 05:18

Quoting: dh1
rozsdas fem reszeket a melohelyen Reynolds tud gyonyorure javitani, keresd meg nyugodtan!

Köszi! Még nem tudom, hogy rászánom-e magam, mert ahhoz ki kellene forrasztani az összes billentyűt is, ami a videó szerint 100x2 forrpont. Egyelőre nem fűlik hozzá a fogam. ;)

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 22. 18:19

Sziasztok, 1200-es a billentyűt nem érzékeli.(Bill. fóliát nemrég cseréltem, egy darabig jó is volt) van tippje valakinek, vagy esetleg megbízható szerelője?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Ápr. 22. 18:28

uj folia eseten a gepbeni csatlakozas korul neznek korul, esetleg 1 mm-ert visszavagnam a foliat a gep felol...

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 22. 18:42

félek komolyabb baja lesz, mert a fólia vadi új, és mint írtam hibátlan volt egy ideig, de köszi a tanácsot meglesem a csatit. (hibafeltárásnál mindig a legegyszerűbbeket kell először elenőrizni)

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2019. Ápr. 22. 19:07 - Szerkesztve: szucsi65

Igazad lett! mikroszkóppal megnéztem a fóliát, semmi baja csak benyomódásokat látni az érintkezőknél. Megnéztem a csatit is ott is minden rendben volt elsőre, aztán észrevettem hogy a leszorító műanyagot utolsó alkalommal fordítva tettem vissza, és így nem rászorította a fóliát az érinkezőkre, hanem éppen beékelődött közéjük. Azért nem tűnt fel elsőre mert táp problémáim is voltak, és a bill hibát csak most vettem észre.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Ápr. 24. 02:57

Szuper!
Amugy en soha nem szedem le a leszorito muanyagot, felfele meghuzod picit, kattan es mar a folia ki is jon a helyerol.

repa
Tag
# Elküldve: 2019. Máj. 23. 15:29

Kb. 20 db vegyes 3"5 floppy drive-ot átalakítottam, hogy Amiga barát üzemmódban működjenek. 1-2 kivétellel teszi is mindegyik a dolgát, alap A500-ban egy játék intrója betöltődik. Van további tesztelni való rajtuk, hogy valóban teljes mértékben működnek már így? Software esetleg komolyabb teszteléshez?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Máj. 23. 15:37 - Szerkesztve: charlie

@repa:
http://aminet.net/package/driver/media/DriveTest

... talan? Sosem hasznaltam de ez ilyen meghajto ellenorzo toolnak tunik. Amugy meg XCopy-val masolni egy komplett lemezt pl. parszor... :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 23. 16:58

Szerintem mivel ezek nem emulátorok, ha megy a drive megy, ha nem akkor nem.

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 23. 20:17

Trackloaderes demóval érdemes még megpróbálni, pl. Sanity - Arte!

repa
Tag
# Elküldve: 2019. Máj. 24. 14:28

Köszönöm a válaszokat, egyik hétvégi program megvan :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 26. 17:34

repa76
lesz elado drive? :) mert lehet erdekelne! thx!

<< 1 ... 153 . 154 . 155 . 156 . 157 . 158 .
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok