Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 144 . 145 . 146 . 147 . 148 . 149 . 150 . 151 . 152 . 153 . 154 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Jún. 12. 21:02


Quoting: siz
A táp épp' csak langyos lett, szaga nem volt.

Na, ez jo hir! Majd egyszercsak en is nekivagok... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jún. 13. 02:25


Meanwell T-30B tap inkabb stock gepekhez jo, 030-al mar forro es nemi szaga is van, de amugy stabilan ment hutes nelkul 8 orat. Szal hutoborda vagy aktiv hutes nem art!

MMG
Tag
# Elküldve: 2018. Jún. 23. 21:54


A Blizzard 040-es kártyám az utóbbi pár napban kezdett időnkét megfagyni. Ki-be kapcsolás után egy darabig megint jó volt.
Gondoltam megint küzdök egy jót mire megtalálom a hibát a kártyán. (Egy éve vagy három hetet szenvedtem mire sikerült megjavítanom.)
Már az oszcilloszkópot is előkerestem a szekrény mélyéről pont azon merengve, hogy mivel véletlenszerűen, hosszú idő után fagy meg, az életben nem jövök rá mi a hiba a kártyával.
Akkor jött a sugallat, hogy egy másik tápegységgel kipróbálom. Bejött. Nem fagyott ki a gép még egy nap után sem.
Rámértem terhelés alatt a hibásnak tartott tápra, teljesen jó feszültségek voltak.
Visszatettem a hibás tápot megint fagy a kártya egy óra után. (Akkor is megmértem a feszültéségeket. +5, +12, -12 érdekes módon teljesen jók voltak...)
Elkönyveltem, hogy akkor ez a táp hibás.
Vagy fél éve én is vásároltam két darab Mean Well RT-50B tápot. Gondoltam akkor itt az ideje beüzemelni. Hibás tápot szétborít, kábelek kiforraszt, régi panel kuka, RT-50B a tápegység dobozba, 230V bekötve.
Óvatos duhajként, gondoltam, előtte jól letesztelem a feszültségeket az új tápon mielőtt rákötöm az Amigára. Bekapcsolom és úgy sípol az RT-50B, hogy rossz hallgatni. (Persze, kapcsolóüzemű táp, de azért meg lehet azt oldani, hogy ne sípoljon... 8-10 kHz)
Előszedem a másik RT-50B-es tápot, az is ugyanúgy sípol.

Aki használ még RT-50B-es tápot az Amigához tapasztalt hasonlót? Vagy nekem sikerült kifogni valami hibás szériát?
Még garanciális, így visszaküldhetem.

Terhelve nem próbáltam a tápokat, csak üresjáratban. (Azt még majd kipróbálom.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jún. 23. 22:11


se Mean Well RT-50B-em sem a Mean Well RT-30B nem sipol

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Jún. 24. 09:24


Quoting: MMG
sípol az RT-50B

Kicsit az enyém is sípol, de nem zavaró. Terheletlenül is ezt teszi, úgyhogy én betudtam annak, hogy ez ilyen és kész.
Ha a táp az asztal alatt van, akkor nem hallom. Ha meg szólnak rajta a demók, akkor főleg. :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Jún. 24. 10:45


Quoting: siz
Ha meg szólnak rajta a demók

Azt hogyan??? Nálam mondjuk a hangfalakból szól a zenéket ;-) :-D

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Jún. 24. 11:01


Mikor elküldtem a posztot már gondolkoztam rajta, hogy szarul fogalmaztam. Csak nem volt kedvem átírni. ;) De igen, az Amigán megy a demo és a hangfalakon szól, valóban.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Jún. 24. 12:21


Hol vettetek ezeket a tapokat pontosan?

MMG
Tag
# Elküldve: 2018. Jún. 24. 12:53


Köszönöm a visszajelzéseket.

Off
Nálam az asztalon van az Amiga tápja. Így azért elég zavaró.
Pláne ha valamiről visszaverődik az a pár kHz (a "hálás" interferencia...).
Padlóra több ok miatt sem szeretem lerakni.
(Öreg vagyok már kúszni az asztal alatt :) persze lehet lábbal bekapcsolni a tápot, de ne már! Gyerekek is vannak, az egyik három éves és imád mindent szétszedni, törni, megrágni - pedig kap enni.. -. A kakaóját már öntötte bele a padlón lévő PC-be, mondjuk azért ugye nem kár :) -, )
On

Viszont találtam más fórumban is bejegyzést arról, hogy sípolnak ezek a tápok.
Így, valószínűleg ezek ilyenek.
Azért rákérdezek erre egy levélben a Mean Well-nél.

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Jún. 24. 15:28


Quoting: dino
Hol vettetek ezeket a tapokat pontosan?

Lehet venni a meanwell.hu -n is, de én a mouser.com-on vettem, mert rendeltem csomó más alkatrészt is, így ingyen volt a szállítás. De azóta a C64 reloaded-hez a meanwell.hu-n vetttem tápot.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Jún. 24. 17:31


Quoting: siz
szarul fogalmaztam. Csak nem volt kedvem átírni

:-D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jún. 24. 18:34


A tap konkretan az A1200 tetejen van (nem volt idom elpakolni) es nekem sem sipol ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jún. 25. 21:33


Sracok, egy Blizz1230-nak IDE-n, CF kartyaval mekkora adatatvitelt kell(ene) tudnia?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Jún. 25. 22:17


masfel ket mega/secet max.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jún. 25. 22:44


es egy HC508 vagy HC533 hogy visz 4-5 megat? :) akarom!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Jún. 26. 06:41


Ja, hogy sysinfoval "mrrtek". Nincs tobbkerdesem. 😊

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Jún. 26. 06:41


Ja, hogy sysinfoval "mrrtek". Nincs tobbkerdesem. 😊

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Jún. 26. 06:41 - Szerkesztve: ratman


bocsesz, nem ertem miert lett tobb.....

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Jún. 26. 09:13


Azert a HC508 az egy nagyon eltalalt kartya, minden Amigas hardvernek kb ilyennek kene, hogy legyen. Hkm..nem olyan mint ugye a kedves invidual computers felkesz szarjaii?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Jún. 26. 15:09


@dino: Azért az ACA500+ nem _annyira_ rossz, csak más. Ezt azért el kell ismerni. Fícsörökben több, de nyers erőben a HC508 elveri, az tény.
Egyetlen egy dologban jobb mint a HC508. Megy A1000-el, a HC508 meg nem, de ez nem a HC508 hibája, az A1000 nagyon más mint az A500. A HC508 meg A500-hoz lett tervezve, azzal tökéletes.

Gizz
Tag
# Elküldve: 2018. Júl. 04. 13:10


Le kellene váltanom a 1260-as 2x16 MB ramját és ezt néztem ki az ebay-en.
2x 64MB 72-pin 60ns EDO SIMM Memory Samsung 128MB 3.3V 5V 16Mx32 4K PC UNIX RAM

mi a vélemény, jó lehet a Blizzardra?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Júl. 05. 12:58 - Szerkesztve: charlie


Gondolom Captain Obvious vagyok vele, de szinte minden EDO RAM simán megy Blizzardon, szóval emiatt pont nem aggódnék, bár az ilyen 64-esekkel már néha vannak gixerek, de ez meg csak próbával derül ki, hogy nyertél-e...

Én mondjuk - drága, de tekintve hogy örök élet meg egy napra kell - vennék két 128-as újat, aztán nye. Szokott lenni eBayen egy eladó aki direkt úgy hirdet, hogy Blizzardba jó, én vettem tőle kettőt még kb. 2 éve. Mondjuk neked kétféle modul fog kelleni, mert a fekvő slotba való RAM nem fér be a SCSI-n lévő döntött slotba, vicces módon, de az eladó mindkettőt szokott árulni.

Szerk:
https://www.ebay.de/itm/256MB-2x-128MB-72pin-SIMM-MAX-MEMORY-4-Amiga-Blizzard-1230-12 40-w-SCSI-Kit-IV/182105386890

Én ettől az eladótól vettem két olyat, ami csak fekvő slotba jó. Erre a linkelt aukcióra most azt írja, hogy mindkét fajta slotban megy, de én azért rákérdeznék előtte...

Gizz
Tag
# Elküldve: 2018. Júl. 05. 14:37


Köszi Charlie!

Gizz
Tag
# Elküldve: 2018. Júl. 30. 11:08


Megjött egy 128 MB-os modul, makulátlan külsővel (mintha új lenne :)

Öt nap alatt átjutott az óceánon, pestről további 7 napig tartott az út XD

De a legfontosabb, hogy mennek az eddig nem induló demók!!!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Júl. 30. 23:59


Grat!

Peti
Tag
# Elküldve: 2018. Aug. 23. 19:27


Srácok, A1200-as esetben (060) milyen irányba kell felszerelni a ventillátort? Fújja a hideg levegőt a procira, vagy szívja le róla a meleget? És nagydobozos Amigákban? Lehet hogy triviálisnak tűnik a dolog, de a neten találtam véleményt mind a kettőre. Szerintem fújni kellene rá a hideget, de nem vagyok benne biztos.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 23. 19:47


Quoting: charlie
szinte minden EDO RAM simán megy Blizzardon

Nálam a 32MB-os modulokból kapásból nem mennek a Siemens és némelyik Samsung chippes darabok. Lehet csak nagyon peches vagyok? :)

Quoting: Peti
milyen irányba kell felszerelni a ventillátort

Én fújatnám rá a levegőt, aztán távozik amerre akar.

Peti
Tag
# Elküldve: 2018. Aug. 23. 20:27


Quoting: charlie
szinte minden EDO RAM simán megy Blizzardon


Nagyjából igen, de a 32-es és / vagy a 64-es moduloknál szokott olyan lenni, hogy a valós méretnek csak a felét látják...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Aug. 23. 22:29


Már megint a "hűteni kell a 060-at" téma.
Ha gyári órajelen hajtod, nem kell.
Ha húzod, talán kell.
Nálam 10-15 éve megy egy rev1-es 60Mhz-en, néha napokat. Trapdoor alatt. Nem fagy, nem döglik, teszi a dolgát.
Szerintem felesleges. De kinek a pap, kinek a paplan.

Modulok: blizzardnál nincs ilyen probléma, ezek az "élmények" szerintem a pécés világból maradhattak meg. Tényleg. Ha megy, akkor megy, olyan nincs, hogy csak fél kapacitással megy.

Köszönöm a figyelmet, leülök én magamtól is.

thx

ratman

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 24. 00:34 - Szerkesztve: peachman


Az emlitett modulokkal vagy el sem indul a gep, vagy a maprom utan ledoglik. Egy-egy darab mukodese bizonytalan. Hol betolt a wb, hol gurul...
Termeszetesen a modulok tesztelve vannak. Amit lehet Amigaban, amit nem fogad el, az pocoben.

Ratman: nekem mintha lenne olyan emlekem hogy valami modul csak fele meretben mukodott. De hogy Blizz vagy Apollo volt, arra mar nem emlekszem.

Update: A modulokhoz meg annyit, hogy mindegyik problemas 32MB-os, nem slim modul.

<< 1 ... 144 . 145 . 146 . 147 . 148 . 149 . 150 . 151 . 152 . 153 . 154 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by bulletin board software miniBB™ © 2001-2024