Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 144 . 145 . 146 . 147 . 148 . 149 . 150 . 151 . 152 . 153 . 154 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
Scifi
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 14. 16:39


Üdv mindenkinek!

Milyen rajztábla használható és milyen programmal amigán 3.1, 3,9 alatt, esetleg morphos-en?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jan. 15. 03:10


Genius, kb. beszerezhetetlen. Van egy fele Genius ami Amigahoz van direkt illetve jo par Genius megy soros portrol. Bar pont most volt egy a Facebookon meghirdetve egy soros portos ami tudom, hogy mukodik Amigaval de sokallotam erte a 5000 Ft-rol indulo licitet...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 15. 10:05


Quoting: dh1
pont most volt egy a Facebookon meghirdetve

Hol, merre?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Jan. 15. 12:40


@SciFi:
MorphOS alatt elvileg mennek az USB-s Wacom tabletek, de tényszerűleg sose próbáltam. A MorphZone-on van pár topic ami ezt tűnik részletezni...

Scifi
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 15. 17:32


Quoting: dh1
Genius, kb. beszerezhetetlen. Van egy fele Genius ami Amigahoz van direkt illetve jo par Genius megy soros portrol. Bar pont most volt egy a Facebookon meghirdetve egy soros portos ami tudom, hogy mukodik Amigaval de sokallotam erte a 5000 Ft-rol indulo licitet...


dh1! Köszönöm a tippet!

Quoting: charlie
MorphOS alatt elvileg mennek az USB-s Wacom tabletek, de tényszerűleg sose próbáltam. A MorphZone-on van pár topic ami ezt tűnik részletezni...


Chain-Q! Neked is köszönöm!

A lányaim művészlelkek... Rám ütöttek :) Igyekszem támogatni őket

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jan. 16. 01:54


Nekem van egy USB-s WACOM tablam. Kiprobalom MOS alatt!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 16. 12:00


Tablet alkalmas lehet "rajztábla" funkcióra, úgy értem a felbontása, pontossága révén?
Csak mert egy ideje gondolkodom egy ilyen jellegű illesztőn...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jan. 16. 23:29


Hat azert egy modern graftablat nem valtana ki.
Nem csak a ranyomas erejet nezi hanem annak dolesi iranyat, szoget (jobb graftablak). Ezen kivul megkulonbozeteti az erintes kitol, mitol szarmazik, vagy eleve emberi erintest nem is erzekeli. Ugye graftablanal alap, hogy akar a rajzlaphoz hasonloan rajzolaskor a kezed hozzaerhet a "rajzlaphoz", tehat az erintkezo felulethez, de azt figyelmen kivul hagyja. Anno az iPadoknal volt gond, hogy a kezet szepen erzekelte, 10 ujjal, de az orvenyeram vagy mas megoldassal mukodo cerkat meg nem. Elso iPades cerkak szornyuek voltak... de manapsag eszmeletlen jo cerka szimulaciok vannak.
Tabletet szoktak mint tapipadot is hasznalni, de erre szamtalan szoftver letezik. Az eleg jo szokott lenni.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 17. 09:12 - Szerkesztve: yellowdog


Nekem is volt egy időben Wacom Graphire 4 Classic A6 táblám, de végül kihasználatlanság miatt ment a Vaterára...
De igazad van, inkább touchpad-re gondolta. Egyébként milyen módon tud kapcsolódni egy tablet mondjuk egy A1200-hoz?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jan. 18. 01:01


Quoting: yellowdog
mondjuk egy A1200-hoz


sehogy :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 18. 10:28 - Szerkesztve: yellowdog


Okél csak mert "Classic hardver"-ben vagyunk illetve én is arra gondoltam, hogy real Amiga illesztése hogyan van megoldva, ezek szerint sehogyan.

Scifi
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 18. 19:24


Quoting: dh1
sehogy :)

És Rapid Road usbn keresztül nem megy?

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 18. 19:59


Quoting: Scifi
És Rapid Road usbn keresztül nem megy?

USB háttértárként valószínűleg igen. Csak itt nem ez volt a téma.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 18. 23:21


Gondolom kellene hozzá driver.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Jan. 23. 13:25


Elvileg a Poseidon (USB stack) WaCom drivere a classic és az AROS-ban kiadott verzióban is benne van, más kérdés hogy mennyire használható érdemben, erről a fórumokban is felemás infók vannak...

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 27. 14:23


Na lezárnám a PCMCIA-CF témát: vettem egy másik adaptert és minden műxik. Tehát valahogyan (dunsztom nincs hogyan, éppen használtam, ADF-et próbáltam kiírni a PCMCIA-ba dugott CF-ről) tönkrement.
Ezzel egyébként egy saccra bő fél éves projektet csinált nekem (rendszerépítés 0-ról, Workbench 3.1 lemezről indulva), amit igazából nem bántam meg.

Szóval utólag tanács mindenkinek: ha egyszercsak nem működik már a PCMCIA-CF adapter, akkor nyugodtan be lehet ruházni egy másikba, nem felétlenül Amiga oldali HW/SW probléma van. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Jan. 27. 16:54


Quoting: siz
Szóval utólag tanács mindenkinek: ha egyszercsak nem működik már a PCMCIA-CF adapter, akkor nyugodtan be lehet ruházni egy másikba, nem felétlenül Amiga oldali HW/SW probléma van. :)


En javasoltam :)

Quoting: dino
Ha egy forumtars olyan cf kartyajaval es adaprerevel, ami jol mukodik, kiprobaljatok, rogton kiderul, hogy mi a problema...


Scifi
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 29. 19:35 - Szerkesztve: Scifi


Quoting: dh1
Genius, kb. beszerezhetetlen. Van egy fele Genius ami Amigahoz van direkt illetve jo par Genius megy soros portrol. Bar pont most volt egy a Facebookon meghirdetve egy soros portos ami tudom, hogy mukodik Amigaval de sokallotam erte a 5000 Ft-rol indulo licitet...


Vettem egy ilyet: bocsánat! https://www.google.hu/search?q=genius+easypen&tbm=isch&prmd=ivns&ei=OYZvWoTpJoibsgGYj aiYCQ&start=60&sa=N#mhpiv=15&spf=1517258306713

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 29. 19:42


Quoting: Scifi
Vettem egy ilyet

Hát ez egyrészt qrva ronda URL, másrészt meg kéne hozzá a felhasználónév/jelszó párosod, mert ez a te megrendeléseidet listázza. ;)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2018. Feb. 02. 06:13 - Szerkesztve: peachman


PCMCIA adapterben tudok 4GB-os Kingston CF kártyát FAT formátumban használni?
Kisebbet szépen olvas, de ezt akár fat16, akár fat32-re formázom, nem látja a wb.
A fat16 amúgy lehet túl nagy cluster méretet jelent már (64kB), ami ugye hivatalosan nem támogatott, max 2GB-ig úgy tudom. Viszont elméletileg a fat32-nek mennie kellene, nem? Fat95-ből az aminetes utolsó verziót használom.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Feb. 02. 10:06


Quoting: peachman
4GB-os Kingston CF kártyát FAT formátumban használni?

SanDisc Ultra 4GB, ebbe a topikban elozo oldalon tettem fotot, nekem mi mukodik jol! Kingstonom is van 4GB (lotuszviragos), de az a PCMCIA slotban NEM MUKODIK!!! Csak belul az ide buszon HDD kent.

epy
Tag
# Elküldve: 2018. Feb. 03. 18:51


A500-hoz szeretnék A2000-es billentyűzetet kötni. Csinálnék hozzá egy összekötő kábelt az alaplapi tüskékhez csatlakoztatva. Csak simán összekötöm a megfelelő lábakat, vagy ez nem ennyire egyszerű?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Feb. 04. 10:15


Nézd meg a kapcsolási rajzokat, hogy melyiken hogyan van a billentyűzet bekötése.

Morkath
Tag

# Elküldve: 2018. Feb. 04. 10:28


A reset-et kell külön megoldani, mert az A500 és A2000 billentyűzetnél ez másképp van. (Az A500 alaplapi billentyűzetcsatlakozón külön reset vonal van, az A2000 viszont úgy generálja a reset-et, hogy 500ms-ig alacsonyra húzza az órajel vonalat.)

A500 - A2000 billentyűzet

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2018. Feb. 04. 15:21


Cdtv trackball kapcsolási rajzot keresek. Minden segítséget megköszönnék. Sürgôs jeligére.

epy
Tag
# Elküldve: 2018. Feb. 04. 19:08 - Szerkesztve: epy


Quoting: Morkath

Köszi az ábrát. Mi az a 'Switch * 2'?

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2018. Feb. 04. 19:19


Quoting: epy
Köszi az ábrát. Mi az a 'Switch * 2'?


Ha tippelnem kéne a rajz alapján, azt mondanám két körös kapcsoló.

epy
Tag
# Elküldve: 2018. Feb. 04. 19:40


Quoting: peachman
Ha tippelnem kéne a rajz alapján, azt mondanám két körös kapcsoló.

Nem vagyok valami jó elektronkában, nem értem. Az 1-es és 2-es lábakkal mit kapcsol? Felcseréli, vagy ki-be kapcsolgatja őket, és miért? A reset OK, az egyértelműnek tűnik.

Morkath
Tag

# Elküldve: 2018. Feb. 05. 07:51


Felcseréli a KDAT és CLK vonalakat. Gondolom, ezt kapcsolható adapternek tervezte, hogy A2000 billentyűzettel, és valami mással (CDTV billentyűzet?) is kompatibilis legyen, ahol a pinout pont ennyiben tér el egymástól. Ha csak A2000 billentyűzet illesztése a cél, akkor a kapcsolót szimplán hagyd ki.

epy
Tag
# Elküldve: 2018. Feb. 05. 22:24


OK, köszi, akkor csak összekötöm a megfelelő lábakat.

<< 1 ... 144 . 145 . 146 . 147 . 148 . 149 . 150 . 151 . 152 . 153 . 154 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by bulletin board software miniBB™ © 2001-2024