Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 135 . 136 . 137 . 138 . 139 . 140 . 141 . 142 . 143 . 144 . 145 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 15. 00:29


ar: konnyu tappal is mennie kellene, lehet halott az a tap sajnos, leirasod alapjan nagy a csend a gep korul bekapcs utan ... sajna en csak januar 3 utan erek ra csalad meg melo, de esetleg holnap nem lesz valaki a klubban?

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 15. 07:26


Yoyo: ket unnep kozott valoszinuleg otthon leszek, akkor le tudjuk probalni a kartyadat. Illetve holnap (penteken) valoszinuleg a Csoki klubban leszek, ha esetleg jossz, akkor viszem a gepet es probalhatunk ott is.

ar
Tag
# Elküldve: 2017. Dec. 15. 09:13 - Szerkesztve: santacs


dh1: Igen, nagy a csend. Tegnap szetkaptam a gepet es vegignyomogattam az ic-ket, de a gepet bekapcsolva percek mulva sincs homerseklet valtozas sem a tapon sem az ic-ket. Remelem igazad lesz hogy csak a tap :).

koszonom elore is aki segitene az ugyben, jovo het lenne nekem jo amikor el tudnam vinni

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 15. 10:03


Quoting: santacs
Remelem igazad lesz hogy csak a tap :)

Multimeter? Kb ezer ft ert mar lehet venni.

YoYo
Tag
# Elküldve: 2017. Dec. 15. 10:46


dh1: Köszi az infót, valószínű mégegyszer nekimegyek ennek a Furia témának hétvégén, próbáltam már többször erőből rányomni, de igazából kattanást nem hallottam, max csak az alaplapnak a ropogását, de persze semmi életjel. Megpróbálom ráerőszakolni valahogy, remélem az alaplap nem fog megfáradni :)

PeachMan: Köszönöm a felajánlást, futok még egy kört vele hétvégén, hátha mégiscsak helyérepattan, és öröm boldogság lesz, ha nem, akkor a két ünnep közti lehetőséggel élnék mindenféleképpen.

Mindenki egyébként iszonyatos erővel törénő ráhelyezésről beszél, a külföldi fórumoknál is ezt olvastam, lehet hogy a nekem túl erős fogalom itt ennél a helyzetnél gyengének számít.

Az A604N bővítő működésképtelenségére annyit jelzett vissza Jens Schönfeld, hogy próbáljam milimétereket mozgatni a kártyát előre-hátra, mivel az Agnus típusa megfelelő, nem kell módosítani semmit sem a kártyán. Eddig még csak sárga villogó képernyőt láttam ennél is, remélem hogy nem valami különc szériás lapom van, ami nem fogadja sem a Furiát, sem a plusz memóriát :D

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 15. 11:05 - Szerkesztve: szucsi65


Quoting: peachman
Nalam bejonnek a fotok. Es tuti nem cache, mert tegnap hegesztettem ujra a droidot a telora.

Update: be kell lepni hozza

Ott a pont. Regeltem és már én is látom a képeket.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 15. 12:44


Ez kellene!

ar
Tag
# Elküldve: 2017. Dec. 15. 19:09


dino: valoban, kesobb nekem is leesett ma, hogy vehetnek egy multimeter is akar, ami ha tovabbi hibak lesznek is segiteni tud :) kosz, ezen a vonalon megyek tovabb

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 15. 22:48


santacs
Egy Amigasnak mindig legyen keznel, mint jedinek a fenykard...:)

Scifi
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 18. 05:11 - Szerkesztve: Scifi


Sziasztok!

Adott egy blizzard 1260 kártya 128Mb rammal és egy blizzard scsi-kit +16Mb ram, egyelőre rádugott eszközök nélkül. A plusz ram-ot mindenféle install nélkül látnia kellene az ide porton futó rendszernek, nem?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 18. 06:57


Ha jo a scsi kitre ramolt modul akkor igen.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 18. 08:23


Na, ha mar itt tartunk a scsi modulnal, nekem is van ilyenem, de kibasztam a gepbol, mert kell egy par masodperc, mire vegignezi az scsi lancot, van e valami radugva, hogy tud e onnan bootolni. Az lenne a kerdes, hogy sima RAM bovitokent, hogy ne varjon masodpercekig, lehet e valahogy hasznalni?
Van e tapasztalata valakinek ezzel kapcsolatban?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 18. 10:55


Nekem csak rambovito szerepet jatszik. Semmit nem lassit. Kivaloan uzemel B1230MK4-en

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 18. 11:25


@dino: ki kell venni belőle a romot. Egy plcc foglalatban ül, az egyetlen foglalatos alkatrész a scsi kiten.

És akkor mint scsi elmúlik, minden más funkció megmarad.
A romot rakd el, mert ha eladod az kelleni fog. :P
... és emlékezz rá, hogy hova raktad, ha el akarod adni. :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 18. 11:54


ratman
Csarli, mintha regen valami ilyesmit mondott volna, hogy igy ROM nelkul nincs scsi lanc kereses.
Na de nem lesz baja, ha ROM nelkul hasznalom?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 18. 12:03 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: ratman
... és emlékezz rá, hogy hova raktad, ha el akarod adni. :D

És lehetőleg ne nejlonzacskóba rakd, hanem alufóliába tekerd be rendesen.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 18. 13:27


Quoting: yellowdog
hanem alufóliába tekerd be rendesen.

macsk

Scifi
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 18. 17:54


Dino!

Abban az esetben ha az enyém rossz, a tiéd nem eladó?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 18. 20:15


@dino: nem.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 18. 20:30


Quoting: Scifi
Abban az esetben ha az enyém rossz, a tiéd nem eladó?

Nem, most csak uj Sony floppy lemezem van elado, de az tobb dobozzal.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Dec. 19. 08:06


Quoting: dino
Nem, most csak uj Sony floppy lemezem van elado, de az tobb dobozzal.

Hádé, vagy dédé?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 19. 08:15


Hádé Tádé

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 19. 10:44


Hádé-e mi? :)

Peti
Tag
# Elküldve: 2017. Dec. 19. 15:08


dino: egyrész ha az scsi-re ráraksz pl. egy cd-t, az nem gyorsítja fel a dolgot?
Másrészt: a bekapcsolási várakozással van gondod, vagy a későbbi reset utánniakkal? Mert ha ez utóbbi, akkor arra van megoldás.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 19. 15:16


Quoting: Peti
egyrész ha az scsi-re ráraksz pl. egy cd-t, az nem gyorsítja fel a dolgot?

Nem akarok scsi t, adatcserere a CF sokkal jobb megoldas.
Quoting: Peti
a bekapcsolási várakozással van gondod

Igen, ezert szedtem ki anno...
A 32MB RAM egy 030 as kartyan nekem mindenre eleg volt.

Awe
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 22. 18:19


dh1
Megérkezett a keret, ha még érdekel, keress meg PM-ben.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 25. 00:39


Quoting: awe74
Megérkezett a keret, ha még érdekel, keress meg PM-ben.


szia, privat mail ment, koszi!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2018. Jan. 03. 08:01


Srácok, PCMCIA CF kártya adapter gondom van. Jó két éve nem használtam már a kütyüt, most hogy pár napot pihiztem, szerettem volna egynéhány stuffot pakolni az 1200-re. Classicwb rendszert használok. Utoljára szépen működött a cucc egy PQI 2 GB-os kártyával, most nukupina csakima. Magyarán mondva nem jelenik meg a meghajtó. Van egy 128 MB-os Kingston is, azt sem látja a rendszer. Prepcard mindkét kártyát látja. Mindkét kártyát próbáltam win-en, működnek, formáztam FAT16/32-re, semmi. FAT95, CF0 driver a megfelelő helyen, automount megtörténik. Mégis semmi.
Lehet, hogy a prism chip-es wifi kütyü drivere basztatja a dolgot?

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 03. 09:36


Pont ugyanígy jártam én is és nekem is prism-es wifi ment fel.
Kiszedtem a user-startup-ból a wirelessmanager-t, de úgy sem lett jobb. Egyelőre feladtam.

(egyébként én is 2 gigás PQi-t használtam eredetileg, de mással se megy nekem se)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2018. Jan. 03. 11:02


Quoting: siz
Pont ugyanígy jártam én is

DH1-től azt a tanácsot kaptam, hogy próbáljam meg egy floppyról bootolni, amin megvan minden, ami kell a PCMCIA-CF kártyához (CFD.lha, FAT95.lha állományokból bemásolva minden a helyére), és ha úgy jó, akkor a telepített rendszerben van a hiba.

<< 1 ... 135 . 136 . 137 . 138 . 139 . 140 . 141 . 142 . 143 . 144 . 145 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024