Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 135 . 136 . 137 . 138 . 139 . 140 . 141 . 142 . 143 . 144 . 145 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2017. Nov. 21. 14:53


Szerintem, ha a kártyához kapott (letölthető HIGfx drivert használod. Legalábbis úgy emlékszem ez a neve), akkor WB alatt alapból jónak kéne lennie. Én csak 1024*768 ban használom.

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2017. Nov. 21. 14:56


Hja! Még egy fontos dolog. Én is DVI-VGA átalakítóval használom, ha picit elmozdul, máris csúnya a kép.

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Nov. 29. 13:44


Lassan én is eljutok odáig, hogy összeépítsem a Kickstarteres házba az A1200-at. Vettem hozzá egy ilyen IDE2CF adaptert. (Egyébként döbbenet, hogy péntek délután leadott eBay rendelés Írországból hétfőn délben itt volt!) és belepróbáltam a Kickstarteres házba egy 1D.1-es alaplappal (épp az volt kéznél kiszerelve). Azt vettem észre, hogy ugyan a CF adapter tökéletesen illeszkedik, viszont a PCMCIA nem. Ha oda teszem az alaplapot, ahol a házon a furatok vannak, akkor nagyon befelé (a csatlakozók felé) esik a PCMCIA foglalat és nem lehet beledugni semmilyen kártyát. Szerelte már össze valaki ezt a házat, tapasztalt más is hasonlót vagy egyedi probléma lehet (pl. az alaplappal?)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 08. 00:25


Quoting: awe74
megfizethető áron 3D nyomtatást. Amiga 600 Vampire mount -ot szeretnék


AWE ebbol lett vagy lesz valami? engem erdekel az A600-ba, nagyon!

Awe
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 08. 08:38


Egy példányt rendeltem, de nem vagyok megelégedve a minőségével. Most egy másik cégnél kértem árajánlatot. Amint válaszolnak, megosztom.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 09. 12:43


AWE szolj, engem feltetlenul erdekel!
Mar 2x fw frissites behalt a cucc...

YoYo
Tag
# Elküldve: 2017. Dec. 11. 22:35


Sziasztok!

Használ valaki itt esetleg A600-hoz Furia kártyát?
Lenne 1-2 kérdésem hozzá.
Köszönöm!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 11. 23:14


Egy ismeros hasznal... illetve nyaron az volt nalunk tesztre. Mi a kerdes hatha tudok segiteni, bar csak 1 napig volt nalunk...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 12. 06:33


En hasznalok, tessek kerdezni :)

YoYo
Tag
# Elküldve: 2017. Dec. 12. 08:48


Köszi a visszajelzésetek, igazából most érkezett meg hétvégén hozzám egy Furia EC020 Rev 2. példány, de sajnos nem bírtam életet lehelni bele. Fekete képernyőt ad csak, pedig már próbáltam kontakt spray-vel, érintkező tisztítással, mint ahogy azt olvasgattam más külföldi oldalakon is, illetve próbáltam még másik táppal is, de sajnos nem akar működni. A gép elvileg 1 éve újra lett kondizva, szóval ez sem lehet probléma. Illetve van még egy másik kalandom is, ezzel a kártyával egy időben jött egy A604N rambővítő is, amelyet ha csatlakoztatok, akkor szép villogó sárga képet kapok, ott is volt kontakt tisztítás is meg minden, de az sem működik. Ezt a bővítőt és a Furia-t Írországban vásároltam használtan kint élő rokonaim segítségével, így az előéletükről nem sok mindent tudok sajnos, de előtte olvasgattam azért róluk, elméletileg nem halnak be halomra ezek, így bátorkodtam megvenni őket, persze elég korrekt áron. Ezekre szeretnék valami okosságot, segítséget Tőletek, hátha van valakinek ilyen jellegű tapasztalata már, mielőbb elkezdeném a postázgatási procedúrát mindkét termék részéről. :) Ha más gondolat nincs esetleg valakinél egy próba erejéig ha lehetne tesztelni ezeket a kártyákat, szívesen elvinném őket, hátha csak nálam van valami gubanc. Elméletileg a gépem magában jól működik, és egy Rev 1.5 alaplap van benne. :-)

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 12. 13:45


Nekem van egy újrakondizott 600-asom és szívesen felajánlom egy próba erejéig, (Bp XIX. ker) de lehet jobban járnál egy olyan fórumtárssal akinek most is van ilyen bővítője, vagy már működött vele régebben. Erősebb tápegységem is van próbaképpen. (PC-s)

YoYo
Tag
# Elküldve: 2017. Dec. 12. 14:38


Köszi Szücsi65 a felajánlást, ha nem lesz más variáció akkor szívesen élnék a lehetőséggel, hátha lenne valami fejlemény vele. Jó lenne elkerülni egyenlőre a külföldi postázgatást, főleg ha mutatna is valami hajlandóságot a működésre. :)
Én egyébként Kecskeméten lakom, úgyhogy az időpontot mindenféleképpen egyeztetnék amikor jó lehetne Neked.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 12. 17:52


A bovitot ugyan nem (alaplapon bovitettem 2MB-ra), de a Furiat kiprobalhatod az en gepemben is. Kicsit maszekolt alaplapja van ugyan, de hibatlanul megy. Mastol is hallottam mar ilyet, hogy nem akar mukodni. Nekem az elso pillanattol kezdve tokeletesen uzemel. Arra viszont hatarozottan emlekszem, hogy kiveve az alaplapot iszonyatos erovel kellett ranyomnom a cpu-ra. Nalad ez megtortent?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 12. 18:03


Quoting: peachman
A bovitot ugyan nem (alaplapon bovitettem 2MB-ra),


Erről van leírásod?

YoYo
Tag
# Elküldve: 2017. Dec. 12. 20:08


Köszi a lehetőséget PeachMan, jó lehetne a próba a gépedben, de még kipróbálom azt a nagy erejű rápattintást, az alaplapot nem vettem ki, de nagy erőt azért alkalmaztam a felrakásánál, legalábbis úgy gondolom :) Nemsokára szétkapom a gépet, kiveszem a lapot, aztán adok neki még egy próbát, hátha. Elméletileg Lotharek minden egyes darabot lecsekkol postázás előtt, úgyhogy talán nem a kártya a problémás. Az A604N ügyében írtam Schoenfeld mesternek, neki meg egy képet kell küldenem az Agnusról, érdekli a számsor ami rajta van. Jelzem hamarosan, hogy van-e fejlemény a Furiával kapcsolatban :) Köszi addig is!!

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 12. 20:17 - Szerkesztve: alivemoon


Csak egy ötlet.
Amiga 600-aknál a 68k környékén mindenkinek van pár SMD kütyü, ami miatt minden kártyán a foglalatba bele reszelnek egy hézagot, hogy elférjen alatta. Azért nézd meg szerintem, hogy nem e valami különleges alaplapod van, amire a 68k környékére került még valami alkatrész, vagy éppen nagyobb(magasabb), alkatrészt szereltek?
Hátha az akadályozza meg, hogy a helyére pattanjon.

Esetleg nem stimmel pontosan a faragás és fennakad a socket.

YoYo
Tag
# Elküldve: 2017. Dec. 12. 21:44


Na lecsekkoltam újra a Furiát, kivettem a lapot, és úgy próbáltam meg rányomni, sajnos nem lett jó így sem, továbbra is fekete képet ad csak. Végignéztem az illesztéseket, látszólagosan jól illeszkedik pedig a foglalat rajta. Szóval maradna az a variáció, hogy kipróbálnám PeachMan gépén a kártyát, amennyiben lehetséges lenne. Köszönöm a segítségetek addig is. Szücsi65 fórumtárs is felajánlotta a segítségét gép ügyben, lehet hogy kipróbálnám nála is esetleg az A604N bővítőt is, ha lehetőség van rá.
Kösz mégegyszer mindenkinek.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 13. 10:26 - Szerkesztve: szucsi65


Quoting: alivemoon
Quoting: peachman
A bovitot ugyan nem (alaplapon bovitettem 2MB-ra),


Erről van leírásod?


Erre én is kiváncsi lennék!

Elvileg A600 kompatibilis ramok egy külföldi fórumról:
Fujitsu
MB81C4256

Goldstar
GM71C4256

Hitachi
HM514256

Hyundai
HY534256

Micron
MT4C4256

Mitsubishi
M5M44256

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 13. 11:23


Quoting: yoyo1977
Na lecsekkoltam újra a Furiát, kivettem a lapot, és úgy próbáltam meg rányomni, sajnos nem lett jó így sem, továbbra is fekete képet ad csak

Tudom, hogy hülye kérdés, de próbáltál várni vele? Pl. 3.1-es Kickstartnál, ha nincs HDD csatlakoztatva, akkor elég sokáig vár, talán éppen fekete képpel, ebben nem vagyok biztos.

YoYo
Tag
# Elküldve: 2017. Dec. 13. 11:39


Siz
Vártam vele persze több mint fél percet biztosan, de sajnos semmi történés nem volt, csak fekete képernyő. Próbáltam én már minden irányból nyomni rá, hátha valahol hallok egy nagy kattanást, amiről a többiek is írtak, amikor helyére ugrik, de nem bírtam erősebben nyomni rá.
Elviekben körbenéztem, ráfekszik a lapra körbe a foglalat pedig.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 14. 06:25 - Szerkesztve: peachman


Quoting: alivemoon
Erről van leírásod?


Ha jól emlékszem, ez alapján csináltam.
Annyit változtattam a dolgon, hogy nem 2-2 db ic-t raktam egymásra, hanem a floppy-tól távolabbi RAM-ra pakoltam a másik kettőt, mert különben szigszalaggal kellett volna leragasztanom az fdd-t, hogy ne érjen hozzá a ramhoz.
Picit másképp kellett így bekötni, de alapvetően szinte ugyanígy. Illetve nem a trapdoor alatti bővítő érintkezőire forrasztottam a vezetéket, hanem kerestem másik pontot azon a vonalon, hogy esetleg később tudjak csinálni még hozzá óra bővítést.

Ram-okat valami régi pci-os S3 VGA-ból szedtem ki. Direkt erre a célra vettem egy olyat (500Ft volt) aminek foglalatban volt két kompatibilis ram-ja.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 14. 08:57


Quoting: peachman
Ha jól emlékszem, ez alapján csináltam.

Sajnos itt már nem élnek a fotók linkjei, de a forumban találtam egy másik leírást ami alapján bővítőkártyát lehet készíteni. Amint lesz időm rá el is kezdem megtervezni a nyákot.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 14. 09:39


Mondjuk az a fém burkolat... már csak azért is érthetetlen, mert tök felesleges házon belül ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 14. 10:08


Az nem femburkolat, letakarja, hogy milyen baromi randa, ne is lehessen latni a ganyolast...

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 14. 13:16 - Szerkesztve: szucsi65


Igen, a kivitelezés "kissé" amatőr, de kiindulási alapnak nem rossz. Van egy S3-as vga-m amiből kipattintom majd a RAMokat, esetleg a foglalatot is átrakom. Vagy veszek ha lehet még kapni, nem árthat ha forrasztás nélkül lehet cserélni őket. PCI foglalatot meg lebontok halott alaplapról.
Ha már Vámpírom nem lesz legalább elfoglalom magam :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Dec. 14. 15:30


Quoting: szucsi65
nem árthat ha forrasztás nélkül lehet cserélni őket.

igen, de ezzel meg az a baj, hogy oreg RAMok mar ezek, meg a foglalatuk is, hajlamosak a kontaktodasra a foglalatban. Amugy mi baja lehet egy beforrasztott RAM nak? Szerintem a forrasztas stabilabb, de te tudod.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 14. 17:20 - Szerkesztve: peachman


Quoting: szucsi65
Sajnos itt már nem élnek a fotók linkjei

Nalam bejonnek a fotok. Es tuti nem cache, mert tegnap hegesztettem ujra a droidot a telora.

Update: be kell lepni hozza

A bovitos megoldast en is lattam anno, el is ment a kedvem tole.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2017. Dec. 14. 21:42 - Szerkesztve: alivemoon


Nekem hirtelen olyan ötletem támadt, ha minden igaz ezt meg lehet valósítani alaplap hegesztés nélkül, ha a ramokat foglalatra forrasztom és mint Vampirt rápattintom párvezetéket meg csatira ?:)

Most akkor szerzek én is ilyen S3-at. Remélem találok.

ar
Tag
# Elküldve: 2017. Dec. 14. 22:14


Sziasztok! Most regisztraltam es rogton nem is kis szivesseget kernek valakitol igy lattatlanban. Hozzam kerult egy A500 konnyu tappal. A gep es a tap bekapcsolas utan semmilyen eletjelet nem mutat. Nem eg led, nem kattog a drive, nincs melegedes. Tudna e valaki akinek van mukodo tapja segiteni nekem azzal, hogy megneznenk, hogy a gep vagy a tap e a hibas? Budapesti vagyok, termszetesen oda megyek a geppel. Segitsegeteket elore is koszonom! Szep estet! -ar

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Dec. 15. 00:27


YoYo: anno mikor megjott tesztre en is azt hittem elsore, hogy rajta van, de nem volt, mar izzadtam a felelemtol de mocskos erosen kellett rahuzni/nyomni a 68k-ra, egy nagy csattanassal ment a helyere ... es ugy voltam vele ezt onnet senki nem szedi le tobbet ... a nyomast egy ronggyal kiviteleztemmert kulonben a pcb vagta szurta a kezemet ... ehhez kepest a Vampire szabadon log a levegoben (es valoban)

<< 1 ... 135 . 136 . 137 . 138 . 139 . 140 . 141 . 142 . 143 . 144 . 145 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024