Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 135 . 136 . 137 . 138 . 139 . 140 . 141 . 142 . 143 . 144 . 145 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Sze. 09. 21:24


Uraim,

Van progress a rev6-os A3000-el. Most ott tartok, hogy már nem villog a powerled (DMAC és RAMSEY lett _NAGYON_ megtakarítva), a SCSI-re is ránéz, de még mindig fehér képernyőn marad.

Ötletek? Kezdenek elfogyni.

Thx,

ratman

Aragon
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 11. 15:39


Quoting: siz
PC-be dugva USB-CF adapterrel a kártya működik.

Ha nem oldódott volna meg: CF kártyáddal is lehet gond. Jártam úgy a sajátommal, hogy vidáman használtam az egyik pillanatban, következőben megfagyott tőle a 600-as. Formázás sem segített. Pc-ben továbbra is megy, semmi gond.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Sze. 11. 23:43 - Szerkesztve: dh1


most kaptam infot, hogy a Cloanto fele jelenleg latest 45.064-es szamu Kickstart a GOTEK driveoknak gondot okoz, ahogy a 45.061 eseten a real fizikai driveoknak ... legalabbis bizonyos verzioszamu alaplapoknal a Cloanto szerint ... ebbe 061-be en futottam bele, a GOTEK-es problemaba egy haver FB-rol ... (nem tudom a nevet adja-e hozza :) Kickstart csere utan jo a GOTEK (gyari 3.1 rom) ... ha hozzatesszuk az alatalam talalt SFS problemat ... hat jo ez a Cloanto update ... csak minek :(

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 15. 08:58


Quoting: Aragon
Ha nem oldódott volna meg: CF kártyáddal is lehet gond. Jártam úgy a sajátommal, hogy vidáman használtam az egyik pillanatban, következőben megfagyott tőle a 600-as. Formázás sem segített. Pc-ben továbbra is megy, semmi gond.

Köszi! Sajnos nem oldódott meg (bár nem is nagyon törekedtem a megoldásra, időhiányból kifolyólag). Beletettem egy másik CF kártyát (azóta pont került hozzám egy, de azt PC-ben meg sem néztem, hogy mire van formázva. Amigában, a PCMCIA-CF adapterrel az sem megy. Ugyanakkor beletoltam egy SRAM kártyát, az simán megy, szóval biztosan adapter/CF kártya/driver probléma van.
Mindenesetre vettem Amibay-en egy wifi kártyát, aztán használom azt adatcserére. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Sze. 15. 15:07


siz
Mail ment!

epy
Tag
# Elküldve: 2017. Sze. 18. 14:04


Sziasztok!

Ezek jók lehetnek A1200-be?
http://www.ebay.com/itm/New-Licensed-Kickstart-ROM-3-x-45-061-for-Computer-Commodore- Amiga-1200-3-1-508-/111980903998?hash=item1a1294fe3e:g:mdUAAOSwKfVXIMcm
http://www.ebay.com/itm/New-Licensed-Kickstart-ROM-3-1-40-068-for-Computer-Commodore- Amiga-1200-534-/122128523605?hash=item1c6f6d6155:g:mdUAAOSwKfVXIMcm

Ha igen , mi a különbség, vagy tökmindegy?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Sze. 18. 15:03




StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 18. 18:13


Elvileg, bár én ugyanettől a sráctól 40.068-as 3.1-eseket vettem... az volt az utolsó C= rilíz - ha jól emlékszem.

epy
Tag
# Elküldve: 2017. Sze. 18. 23:34


Jaja, 40.068 Commodore Edition-nek, a 45.062 Cloanto release-nek írja. OK, köszi.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Sze. 19. 01:51


Cloantot felednem ... nem gyanus, hogy most irtam, hogy bugos? ;)

epy
Tag
# Elküldve: 2017. Sze. 19. 23:05


Bocs, nem olvastam a postodat :-). OK akkor egyértelműen a Commodore Edition lesz.

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2017. Sze. 23. 21:48


Sziasztok!
Sajnos ismét van egy problémám és szeretnék segítséget kérni. Összeraktam az 1200-am hoz egy külső CD egységet (SCSI) vateráról ill. e-bayről. A ház egy ONE Technologies egység, amibe egy Plextor PX-40TS 40 szeres drive került. Az egész egy gyári SCSI kábellel csatlakozik a Blizzard 1260-ason levő SCSI Kit-hez. A CD-nek ID1-et adtam.
Os3.9-et használok, először egy sima cd telepítőt használtam már azzal is működött (úgy, ahogy), de később felraktam egy Asim CDFS-t. A problémám az, hogy látja a CD-t, be is tölti a dolgokat, lejátssza az audiót és videót, de teljesen random fagyasztja a gépem. A fagyás sem teljes, az egér mozog, csak gondolkodik (óra), a Workbench képernyőt át tudom váltani, de elindítani semmit nem enged. Ilyenkor általában a drive hangosan zúg (pörgeti, ahogy bírja).
Lejátszás közben sosem fagy le, komplett albumot végigjátsza, ha képeket nézek és váltogatok, akkor előbb- utóbb fagy. Még azt is kipróbáltam, hogy fájlokat hogyan másol. DOpus használata is instabil. Van, hogy átmásol akár 10-12 képet aztán próbálok még másolni és az ötödik képnél lefagy.
Kérem szépen a segítségeteket, gondolom valami beállítás nem stimmel. Még sosem használtam CD-ROM-ot Amigához, így fogalmam sincs, mi nem tetszik neki.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Sze. 23. 22:17 - Szerkesztve: charlie


Lejátszás közben sosem fagy le, komplett albumot végigjátsza,

A zenelejátszást a CD meghajtó önállóan végzi, csak az inditó parancs közlekedik a buszon, maga a zene nem, szóval a gépnek kb. közben olyan mintha egyáltalán nem használná a meghajtót.

A SCSI busz fagyásait általában valamilyen terminálási vagy egyéb beállítási probléma okozza. Sajnos a phase5-féle scsi.device hajlamos további komment nélkül fejreállni ilyen esetben... De konkrétumot nem tudok mondani a setup és a kábelezés teljesebb ismerete nélkül. Talán a Rati megszakérti majd, ő amúgyis SCSI gurubb mint én.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Sze. 24. 07:21


ArtentoRedasz
Van egy olyan progi, mikor felinstallaltad, hogy scsi konfig, vagy ilyesmi?
Ezt ha el inditod megmutatja melyik eszkoz melyik scsi id n foglal helyet.
A scsi lancot ugy kell kiepiteni, hogy a bootolhato HDD a leheto legkissebb scsi id n legyen, vagyis cdlszeru ennek a HDD nek scsi0 nak lenni a lancon.
Mindenkepp a fent emlitett programon kell megnezni, mit ir ki a scsi lancon, mert az, hogy te hova allitod a jumpert kulsore, az meg nem biztos, hogy ugy van, ahogy szeretned.

Emlekeim szerint az Assim Cdfs t sem mindegy hogy telepited, mert sokaig pufferelheti, mikor mountol egy CDt....Tisztalt Birosag, tobbre most sajnos nem emlekszem...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Sze. 24. 12:24 - Szerkesztve: ratman


scsi-s problemara, csak par tipp, mert egyaltalan nem ertek ehhez sem, de hatha:
1. az ID az kb barmi lehet, nincs rahatasa ha egyedul log a buszon, egy dologra kell figyelni, hogy ne a kontroller id-jet hasznalja egyik eszkoz sem, mert akkor nem fog menni :) Blizzard SCSI kit a 7-es ID-t hasznalja egyebkent.
2. a scsi-t le kell zarni. Ezt lehet a csatlakoztatott eszkozon, vagy a lanc vegen (mert ugye nem differential scsi-n a kabelre egymas utan dugjuk a cuccokat, a kontroller lehet a kabel kozepen, ekkor a kabel ket veget kell lezarni eszkozzel, vagy ellenallassal. Ha a kontroller a kabel vegere kerul, akkor - konkretan a blizzard ilyen, akkor azon van lezaras.
Mint irtam a lezaras eszkozon, _VAGY_ fizikai lezaroval tortenhet. Ha mindketto aktiv akkor - mivel az ellenalasok parhuzamosan vannak kapcsolva - bizonytalan mukodes lesz a vegeredmeny. Ezt erdemes ellenorizni. A dokumentacio alapjan. :)

Mas egyebet nem tudok elmondani, egyebkent az AsimCDFS elegge gyaszos, nem kedvelem.... helyette inkabb ezt szoktam hasznalni.

Ennyit tudok elmondani, leulok en magamtol is.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Sze. 24. 14:58


Juj, a terminatort reggel elfelejtettem, pedig jogos, az scsi lezaras nelkul szart sem er :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 24. 19:40


Nekem ATAPI vagyis IDE kábelen lógó CD-vel volt anno hasonló problémám A1200-al. Egy kicsit túl merészet álmodtam, ezért a házon kívül elhelyezett CD indulásként kb. 1 m-es szalagkábelen lógott. Természetesen meg sem nyikkan, majd kezdtem 10 cm-ekkel rövidíteni, aminek hatására egyszer csak elindult, audió CD-már hajlandó volt kezelni, de a fájl átvitel közben fagyott. Pontosan nem tudom, de szerintem úgy 50 cm körül lett "atom stabil" :-)

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2017. Sze. 25. 13:15


Sziasztok!

Köszönöm a sok választ! Igyekszem mindent a legpontosabban leírni.

Chain-Q és Yellow Dog

A zenelejátszásnál nem csak a folyamatos lejátszásra gondoltam, hanem a track-váltásokra, eject, play, stop. Mindenre reagál a képernyőgombokon keresztül (igaz itt is előfordult, hogy kiakadt). A kábel pontosan 1 méter hosszú DB25 male, 50 pin Centronic male + az SCSI Kit rövidke szalagkábele.

dino

Sajnos a System/Devs/DOSDrivers-ben semmi nincs amin megnézhetném. Egyedül a System gyökérben van az installált AsimCDFS_Prefs itt látok beállításokat, de nem tudom minek kéne lenni. Erről felrakok egy fotót.

ratman

A CD1-re van állítva és rajta van a terminator jumper. Ez az egység a lánc vége. Egyébként a CF HDD-n kívül nincs SCSI egység a gépben. Köszönöm a progit, még nem próbáltam, mert nem akarok túl sok mindent feltelepíteni, nehogy aztán meg az zavarja össze az egészet. meg fogom nézni.

SCSI Device-nak egyébként 1230scsi.device-t ír ez nem baj? Ez még régebben a 1260-as kártyával települt, az SCSI Kit-hez kapott lemezen találtam egy SCSIConfig v1.12 Phase5 programot. A fentebb említett programokkal a fotón látható dolgokat látom. Amit nem értek, miért mutat 7 eszközt?

Fotó

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Sze. 25. 17:24


Vagy a kábel a rossz, vagy a motyó saját terminalasa lett kakukk. Én a kábelre tippelek, a blizzscsi elég hisztis a kabelekre. Vagy a drive lett nyeff.

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2017. Sze. 25. 17:42


A drive a külső házon a kis számkijelzős kapcsolóval 1-re van állítva. Bár összesen két kábelt kellet rádugni a házból a drive-ra, a SCSI ID selector jumperek helyére, lehet, hogy ott nem stimmel valami?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 25. 18:30


Szerintem hosszú az az 1m

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2017. Sze. 25. 18:48


Értem. Még egy dolog eszembe jutott. A CacheCDFS-ben nem kéne látszania, mert az összes ablaka inaktív, meg sem jelenik a választható CD0:

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2017. Sze. 25. 19:01


Akkor lehet, hogy egy ilyet kéne beszereznem?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Sze. 25. 21:41


@Antenoredasz: namost, 0-tol 7-ig harom biten lehet elszamolni, tehat az ID selectornak harom kabellel kell rendelkeznie. :)
Szoval valami nagyon nem jo, szerintem. :D kezzel jumpereld be, ne bizz a kasztniban.

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2017. Sze. 25. 22:09 - Szerkesztve: ArtentoRedasz


Bocsánat! Rosszul írtam. Két csatlakozó. Mindkettő három tűhellyel, az egyikben három különböző színű drót, a másik szintén három tűhelyesben egy drót, de mind a három helyre áthidalva. De a közvetlen jumperelést mindenképp kipróbálom.

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 26. 20:27


Oké, srácok... Typhoon MK2 kari berak, működik, örül. Akarom visszarakni a trapdoort, mert látom, hogy a memória a burkolat síkja alatt szépen elfér, azaz nem lóg ki...

Igen ám, de a trapdooron levő belső peremek nyomják a kártyát, ezért púposodik az 1200-es alja.

TD01

Murányi István gyárt 3D nyomtatott trapdoorokat, amelyek ráadásul méhrácsosak, így még szellőznek is - azt mondta, le lehet csípni róluk a belső peremet ahol kell, így elférhet a kártya. Fene enné meg, erre nem gondoltam.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Sze. 27. 09:30 - Szerkesztve: charlie


Van valami halvány lila halucinációm, hogy kétféle gyári trapdoor ajtó van, és az egyik fajtán rövidebbek ezek a peremek, ergó az a fajta nem ér bele semmibe. Szóval ja...

Szerk: de most megnéztem a sajátomat és azon is hosszabb a perem, szóval nem tudom ezt honnét szedtem... Ne hidd el, citation needed. :)

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2017. Sze. 27. 19:48


Mindenkinek (ratman!!!) hálásan köszönöm a segítséget!
A CD probléma megoldva. A doboz gyári ID kapcsolójával gyűlt meg a bajom, direkt jumpereléssel probléma kiszűrve a belső csatlakozón. Máris csak az 1-es ID-t látja.
Minden gyönyörűen (fagyásmentesen) működik. Még egyszer Mindenkinek köszönöm!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Sze. 29. 03:08


Quoting: charlie
de most megnéztem a sajátomat és azon is hosszabb a perem


en is neztem tobb gepet, minden egyforma a trapdoor

ott mas problema van, amit igy latatlanban nehez megoldani, esetleg klub?

amigy Stingernek mar mondtam, de a Blizz1230 is tud ugy becsusszanni, hogy rosszul ul fel ... de megoldhato, itt is ez lesz tuti

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2017. Okt. 14. 23:25 - Szerkesztve: peachman


Volt itthon 2db slim 32MB-os egyoldalas 60ns EDO ramom. Gondoltam egy nagyot és csináltam belőle 1db 64MB-os modult, átforrasztva a chip-eket a másik modul üres oldalára. Ugyan nem teszteltem őket külön-külön, de az így összerakott darabbal gondjaim vannak.
A Blizzard 1230 IV el sem akar indulni vele. Blizkick restart után a betöltésnél hibát dob. a szokott susi vagy restart ablak. Blizzard 1260 elindul vele, fbe is tölt a rendszer, alapvetően nem látok hibát, rendszer alol indítva az Analyzer-t a memteszt szintén nem ad hibát. Viszont ugye ekkor a fastram nem egybefüggő. Ugyanebben a 060-ban floppy-ról indítva viszont kijelzi a hibás blokkot.
A B1230 IV 60ns jumperrel csinálja a boot hibát, de 70ns-ra állítva már rendben betölt.
Valahogy úgy tűnik elfáradt az egyik chip. Ami viszont nem világos, hogy B1260-ban a rendszer alatt miért megy jól, miközben fdd-ről indítva nem.
A tesztelt ram címek a két képen láthatóak:
error és ok

<< 1 ... 135 . 136 . 137 . 138 . 139 . 140 . 141 . 142 . 143 . 144 . 145 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024