Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 126 . 127 . 128 . 129 . 130 . 131 . 132 . 133 . 134 . 135 . 136 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Nov. 21. 22:12 - Szerkesztve: charlie


Nem karcsú az? :) Gyárilag 1GB, később 2GB-s HDD-vel jöttek ezek... :) Nevermind, nem jött le elsőre, hogy már nem a 4000T-ről van szó... :)

siz
Tag

# Elküldve: 2016. Nov. 21. 22:43


Quoting: dino
Ez meg egy szep allat!
http://www.bigbookofamigahardware.com/bboah/product.aspx?id=1159
MFM HDD vel. Igazabol sosem sikerult eletet vernem bele, pedig 2db is pihen itthol a szekrenyben. Pedig Janus cuccot is feltoltam, latta is a MFM HDD t, csak mikor kikapcsoltam elfelejtette... :D
Aszem nincs kedvem ilyenekkel szopni mar.

Egy ideje (=2-3 éve) készülök egy ilyet feléleszteni én is. Most már majdnem minden adott hozzá, kivéve a szabadidőt.
Már többször felmerült bennem, de valahogy sosem a megfelelő helyen/időben tettem fel a kérdést: ha egy ilyen 2090-re egy MFM HDD van kötve (nekem az volt benne eredetileg, most SCSI lesz, de azért érdekel), szal ha MFM vinyó van, akkor azt Amigán is kell valahogy PARKolni, mint annó XT-n?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Nov. 22. 07:33 - Szerkesztve: dino


Quoting: Morkath
dino: Nekem is van egy ilyen szörnyetegem, retro Mac-ből bontott 120 megás Quantum SCSI vinyóval szépen működik. Talán akad még egy 80 megás is valahol, ha netán mégis kedved támad szopni vele. :)


Koszi, nekem is van egy vajling SCSI HDD m, nekem egyik SCSI vel sem mukodott, csak MFM el, de az is ugy, ahogy leirtam.
Egyebkent elarulhatod a titkot, hogy hoztad ossze a SCSI HDD vel.
Milyen progival, es pontosan hogyan? Ha jol tudom a HDToolbox es tarsaik nem ismerik
fel.

Morkath
Tag

# Elküldve: 2016. Nov. 22. 10:06


siz: Ha nagyon ősi MFM HDD, elvileg ugyanúgy szükség lenne rá, mint XT-n. A PARK viszi egy olyan safe spot fölé a fejet, ahol garantáltan nem ér hozzá a tányérhoz, amikor megszűnik az áramellátás. Ez pedig teljesen platformfüggetlen szükséglet.

Viszont XT-n sem DOS parancs, hanem valami spéci utility intézte a dolgot, amit a HDD-hez adtak. Arról a lemezről bootoltál, és kiadtad a "prepare disk for moving / shipping" parancsot. Nem tudom, Amigán mi volt ennek a megfelelője, de gondolniuk kellett rá.

dino: Folyamatosan mentem lefelé méretben: a 426MB HDD-hez (és az ennél nagyobbakhoz) hozzá sem tudott szagolni, a 120-ast már látta a saját utility-je, aminek a floppyja letölthető a .cx-ről. Fél perces nyekergések után a HDToolbox is látott a buszon valamit: egy eszközt, aminek csupa kérdőjel volt a neve. :) A saját utility-vel lehetett kisméretű (talán 32 megás?) partíciókat létrehozni a vinyón. Mindezt emlékezetből mondom, de valamelyik este újra kipróbálom, pontosan hogy is volt, ha érdekes lehet a dolog. Ez még hasznos lehet: A2090

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Nov. 22. 10:51 - Szerkesztve: dino


Quoting: Morkath
dino: Folyamatosan mentem lefelé méretben: a 426MB HDD-hez (és az ennél nagyobbakhoz) hozzá sem tudott szagolni,

Na, akkor itt lehet az eb elhantolva, aszem en mind nagyobb HDD vel probalkoztam. Ilyen kis SCSI HDDm viszont nincs is szerintem...
Ha van idod kiprobalni, szivesen olvasok barmilyen tapasztalatot.
Esetleg konkret HDD markak is johetnek.

Mas, en ugy tudom, az MFM HDD ken gyarilag van bad sector, ezeket ujonnan fel is tuntettek egy nyomtatott papirra, vagy egyszeruen ranyomtattak a HDD hazara. Ezt pc alatt ki szoktak particionalni, Amigaval mi a helyzet? Ti nem talalkoztatok meg ilyennel? Vagy hogyan oldottatok meg? En mint mondtam az MFM el idaig anno el sem jutottam.

Morkath
Tag

# Elküldve: 2016. Nov. 22. 12:49


A HDD típusa: Quantum LP120S.

Az MFM-vonalat Amigán nem erőltetném még a cool-faktor miatt sem, annyi vele a potenciális buktató és szívás. Az a vintage XT-k közül is csak abba való, amit teljesen autentikus felszereltséggel és működőképes állapotban akar megőrizni az ember. (Tehát XT-IDE BIOS nélkül, DD floppy meghajtókkal, eredeti ház, táp, stb. - semmi hotrod tuning.)

A defect list-et jól tudod, erre volt egy külön utility, ahová beüthetted a mellékelt listán szereplő szektorokat. A low level format ezeket a vezérlő szintjén megjelölte rossznak. Ezután formáztál DOS alatt, ami így már "erőlködés nélkül" jelölte meg ezeket bad sectorként a FAT16 partíción. Azaz ha kiparticionálás alatt arra gondoltál, hogy úgy hozod létre a partíciókat, hogy a rossz szektorok particionálatlan területen maradjanak, akkor nem erről volt szó. Azért kemény is lett volna például egy 9 gyári hibás szektort tartalmazó, 40 megás vinyón 10 db hangyafasznyi partíciót létrehozni emiatt. :)

Amigán szerintem úgy megy, hogy az első fázist (low-level format + defectlist) elvégzed PC-n, utána pedig már csak formázod Amigán a megfelelő fájlrendszerrel. Ha az A2090 gyári floppyn nem találsz hozzá utilityt, akkor valószínűleg eleve így találták ki. Azt, hogy ezután az Amiga menyire kezeli kulturáltan a bad sectorokat egy MFM vinyón, amikor először formázod FFS-re, nem tudom megmondani.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Nov. 22. 13:11


Meg 10, vagy tobb eve szoptam vele, tobb napot is, van egy csomo MFM HDD m, de azokat mar a padlasra cipeltem fel, letrehoztam nekik egy kriptat, ott jo helyen vannak a hullak, ha majd egyszer ambiciot erzek magamban a a frankeinstein lenyet feltamasztani, lehet kiasom oket egy keringore, hogy a holtakbol zombit csinaljak,:) de szerintem ez a nap nem mostanaba fog bekovetkezni...lehet addigra a csapagy is beall bennuk, nembaj, a 2000 tappal hegeszteni is lehetne :)
mindenesetre koszonom a felhomalyositast...kemeny voot :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Nov. 22. 13:26


Mas, reg nem vasaroltam mar Amigas hardvert, otthoni kronikus idohiany miatt, ( HC508 az kivetel :)) de most ugygondoltam meglepem magam karacsonyra:

1 x MAS Player Evolution (MP3 Decoder)
1 x Prisma Megamix Music Card
1 x Clockport Cable (20cm)
2 x 66Mhz Crystal Oscillator

Huha mi lesz itt? :)


Amigakit tol lett rendelve, van tapasztalata valakinek, kb mikorra varhato?
Van valamelyikotoknek a fent emlitett hangkartyakbol?
Tapasztalat stb?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Nov. 22. 16:58


szep lista, ize MAS egy masik gepbe vagy ugyan abba, csak mert Prisma mellett ertelmetlen? persze masik vasban ok

ide is jottek uj cuccok ;)







ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Nov. 22. 20:38


@dino: ami neked kell, az a scsi2sd. :) Tekerhető benne a méretlimit, meg minden. :) Mondom, kell.... sajnos nem olcsó. :/

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Nov. 22. 21:46 - Szerkesztve: dino


dh1
Hat, nyilvan nem egy gepbe kel :D ennyire parszt nem vagyok, bar sose lehet tudni, igaz? :)
Van itthol par Amiga, de aszem ezt valahol te is sejted :)
Ezek a dobozba a foton milyen kartyak?
Na errol vilagosits fol, mert nem lattam meg ilyent. Az egyik valami hanyatteger azt latom, csak a kartyakat passzolom..
Quoting: ratman
@dino: ami neked kell, az a scsi2sd. :)

Ja ez allat, ezt neztem mar, mikor eloszor linkelted is, de ha jol latom ausztraliabol a foldgolyobis masik felerol kene rendelni. Ha esetleg rendelsz ujra magadnak, majd szolj, lehet vennek en is. A postat meg termeszetesen felezzuk papi. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Nov. 23. 00:25


Quoting: dino
Ha esetleg rendelsz ujra magadnak, majd szolj


hehe, most rendelt

Quoting: dino
ennyire parszt nem vagyok


dino te magadat szoktad csunyan minositeni - amit nem is ertek - en tuti nem

Quoting: dino
Ezek a dobozba a foton milyen kartyak?


Pyramid marka, egy Amigas csoka bontatlan, cuccait adta el (valszeg valami dealer) teljes egeszeben egy magyar srac. Hihetetlen mennyisegu DRAM-ZIP RAM-ok, chippek, 60-66 stb kristalyok, bontatlan Pyramid markaju bovitok: A500 512kb - 1 - 2 - 4 megasak, A600 1 megasok, A500 trackball ... ahogy a foto is mutatja soha ki nem bontott cuccok, uj allapotban. Nem volt tul draga, mivel a srac nem ertett hozza, de en inkabb korrektnek neveznem. Vettunk Reynoldsal egy A500-as 1 - 2 es 4 megas bovitot, es egy trackballt.

Scifi
Tag

# Elküldve: 2016. Nov. 23. 08:01


Sziasztok!

Nincs valakinek tapasztalata, hogy a Indivision AGA 4000 / CD32 MK2cr használható A1200-ben?

Üdvözlettel

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Nov. 23. 09:18


Röviden: nem

Bővebben: nem fér el, mert más a mechnikai kialakítása.

Ezért is van AGA-s gépekhez két fajta. Neked az A4000T/A1200 modellre van szükséged.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2016. Nov. 23. 11:14


Quoting: dino
Ez meg egy szep allat!
http://www.bigbookofamigahardware.com/bboah/product.aspx?id=1159
MFM HDD vel. Igazabol sosem sikerult eletet vernem bele, pedig 2db is pihen itthol a szekrenyben. Pedig Janus cuccot is feltoltam, latta is a MFM HDD t, csak mikor kikapcsoltam elfelejtette... :D
Aszem nincs kedvem ilyenekkel szopni mar.

Szerintem ilyen nekem is van, és műxik pöpecül.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2016. Nov. 24. 06:35


A4000 IDE kérdés: kinek mennyit mutat a Sysinfo az alaplapi IDE controller read speed-jére?

Milyen CPU kártyával használod?

Scifi
Tag

# Elküldve: 2016. Nov. 24. 07:03 - Szerkesztve: Scifi


Koszonom a gyors valaszt!

Sajnos az a1200 verzio tudomasom szerint most nem kaphato

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Nov. 24. 08:26 - Szerkesztve: peachman


Quoting: mc68k
A4000 IDE kérdés: kinek mennyit mutat a Sysinfo az alaplapi IDE controller read speed-jére?

Milyen CPU kártyával használod?


Gyári 68EC030 + 68882 kártya (A3630) /16MB RAM -> 3,893,227 Bytes/sec

mc68k
Tag

# Elküldve: 2016. Nov. 24. 09:53 - Szerkesztve: mc68k


Köszi, esetleg valaki 3640-nel hasonló eredményt elért?

Milyen a HDD típusa?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Nov. 24. 21:40 - Szerkesztve: charlie


A3640-nel sztem kevesebb, mert az egy kurbli. :) A 040-es kartyak I/O speedje ugy altalaban a jajne kategoria, a kozepesen gyors 030-ak jobbak. Foleg a lassu 040-es kartyak mint az A3640 fajnak nagyon.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Nov. 25. 07:42


Quoting: mc68k
A4000 IDE kérdés: kinek mennyit mutat a Sysinfo az alaplapi IDE controller read speed-jére?

Milyen CPU kártyával használod?


Cyberstorm mk1, 68060@50, 128 MB ram -> olyan 2,8MB/s

mc68k
Tag

# Elküldve: 2016. Dec. 07. 22:10 - Szerkesztve: mc68k


Kérdés:

Sikerült-e valakinek A1200/A4000-en 2 darab CF kártyát beüzemelnie ugyanazon az IDE kábelen, mint master-slave?

mc68k
Tag

# Elküldve: 2016. Dec. 08. 07:09 - Szerkesztve: mc68k


Közben megoldódott a probléma: patch-elt IDEfix v119.17-es driverrel minden kombináció működik; a CF kártyák is, minden pozícióban. A fotón a CF kártya önálló slave a secondary channel-en, 4IDE Z2-es kontrollerrel, Amiga 2000-ben. Ugyanez működik HC508-cal is, csak oda alapból két egységet lehet kötni (4 way IDE splitterrel 4-et).



Soka2
Tag

# Elküldve: 2016. Dec. 13. 16:01


Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, megint elővettem az 1200-ast egy kis pötyögésre. Egy anomáliával, és egy hibával találkoztam. Bekapcsolás után hiányosan muzsikált a gép (Monkey Island intro zenéjéből hiányoztak bizonyos hangok), fél óra múltán egy kikapcs/bekapcs és tökéletesen szólt. Kb 4 éve vettem a gépet, az akkori tulaj azt mondta, hogy újra lett kondizva, lehet, hogy mégse, bár eddig nem volt ilyen gond?
A hiba: a HDD led nem világít miközben olvassa CF kártyát. Eddig világított, mi lehet a probléma gyökere? A cf sloton van egy kis visszajelző led, az szépen villog, csak ugyebár eddig a házon lévő led is villogott. Mondjuk ettől tudom még használni a gépet, de nagyon zavar.

Előre is köszönöm a válaszokat.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Dec. 13. 17:06


A megoldás rém egyszerű. A LED panelen elrohadt a forrasztás. :D 10-ből 10*-er ez a hiba. Mondjuk ha már ott vagy, akkor javasolt a teljes kábelezést kicserélni, mert oda a commynak sikerült olyan silány anyagot választania, (valami kezeletlen vacak acélhuzal), ami még a szigetelés alatt _IS_ el tud rozsdásodni :) A LED panel meg nem túl gyakran forrasztható, mert a NYÁK-ja annak is kritikán aluli.

Soka2
Tag

# Elküldve: 2016. Dec. 14. 12:03


ratman

Köszönöm az infót, akkor kábelcsere+forrasztás.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Dec. 31. 18:08 - Szerkesztve: charlie


Szakik:

Commodore 1084S-P Made in Taiwan tipusu monitorom ma bekapcsolt, de nem csatlakoztatott allapotban (eppen gepcsere tortent) posszant egyet, a Power LED elsotetult, majd sipolo hangot kezdett adni. Es enyhe amperszagot arasztani.

Van valami tipikus hibaja ezeknek, mentheto-e valszeg, es vigyem haza megmenteni jovo Functionkor, vagy kuka? :S Az a baj, hogy TTL bemenetes verzio, direkt azert hogy pl. a C128-akat legyen mire dugni, kabelem is van hozza... Pluszban ez volt az utolso PAL monitorom. Van mondjuk athidalo megoldasom, de attol meg a mosolyom most nem oszinte.

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2016. Dec. 31. 19:36


Quoting: charlie
majd sipolo hangot kezdett adni.



Szerintem sorkimenő.... :(

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Dec. 31. 20:53


Quoting: Pityusz
Szerintem sorkimenő.... :(


+1

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Dec. 31. 20:55


Es az mit jelent? (Tudom h. mit csinal a cucc, de fingom sincs h. mennyire javithato ilyesmi ezeken.) Kukazzam ki, vagy vigyem haza menteni?

<< 1 ... 126 . 127 . 128 . 129 . 130 . 131 . 132 . 133 . 134 . 135 . 136 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by bulletin board software miniBB™ © 2001-2024