Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 126 . 127 . 128 . 129 . 130 . 131 . 132 . 133 . 134 . 135 . 136 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 12. 19:42


Quoting: Kukacmarci
Marad egyáltalán szabad clock port a gépben


oraport sokszorozo letezik ...
a tobbire nem tom a valaszt sajna :(

neunoid
Tag
# Elküldve: 2016. Okt. 15. 17:20 - Szerkesztve: neunoid


[quote=neunoid]Sziasztok!

Elővettem a féltve őrzött Amiga 500-asomat, de a floppy nem olvasta a lemezeket, csak kerregett mindegyik lemezzel. Régebben is csinálta már néha, de most úgy néz ki, végleg beadta a kulcsot. Gondoltam, hogy itt az ideje egy PC floppy átalakításának, amit már régóta terveztem. Meg is csináltam a leírás szerint (Samsung SFD-321B rev T4), de sajnos nem igazán működött a dolog: a lemezt ugyan forgatta, de nem indult el a boot folyamat. (A floppyt előtte teszteltem egy PC-ben és működött.) Gondoltam, hogy valamit nem jól csináltam, ezért próbaképpen visszaraktam a régi Amiga floppyt, de most már azzal is ugyanezt csinálja: a lemezt forgatja, de nem bootol.

Lehet, hogy elintéztem valahogy a CIA chipet? Vagy mi lehet a probléma?

Ha esetleg van tanácsotok azt szívesen elfogadnám.

Előre is köszönöm.

Közben sikerült kipróbálnom egy jó floppy meghajtóval, és sajnos azzal is ugyanezt csinálja: a lemezt forgatja, de nincs a szokásos kattogás, kerregés, nem bootol.

CIA hiba lehet? Lehet még ilyet venni valahol?

neunoid
Tag
# Elküldve: 2016. Okt. 17. 20:39


Megoldódott: a floppy kábel volt rossz....., erre nem gondoltam. Valószínűleg már régóta döglődhetett, és amikor megmozgattam a floppy meghajtó cseréjekor, akkor végleg megadta magát.

AZka
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 22. 07:53 - Szerkesztve: AZka


Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Az Amiga 500-asomat összekötöttem soros porton keresztül, de sajnos nem sikerült a kapcsolat. Gondoltam újra indítom az Amigát, reset, és azóta a floppy meghajtó nem akar bootolni. Kattog vele 2-3-at és semmi, visszadobja a kickstart képernyőt. Pár nappal ezelőtt egy régi floppy lemezzel is ezt csinálta, akkor úgy gondoltam szar a lemez és kidobtam.

Most vagy valamit szétcsesztem az összekötéskor? (a kábelt egy Amigás hozzáértő srác készítette)
Vagy a Floppy, esetleg a floppy kábel nem jó?

Ettől a soros portozástól el is ment a kedvem, meg a lemezektől is.

Tudna nekem valaki segíteni, hogy kipróbáljunk egy gotek drive-ot? egyáltalán azzal működik-e. Amennyiben jó meg is vásárolom a goteket.

azka.email kukac gmail.com

neunoid
Tag
# Elküldve: 2016. Okt. 22. 13:40


Ha korábban is csinálta, akkor vélhetően nem az összekötés miatt van probléma.

Nézd meg a floppy kábelt, nincs e rajta sérülés, nem e tört meg, mozgasd, csavargasd meg, hátha akkor jó lesz, és akkor tudod majd, hogy új kábel kell. Nekem is a kábel volt rossz... Először csak kattogott, majd már ezt sem csinálta...

Esetleg egy ellenállásmérő multiméterrel is végigpróbálhatod a floppy kábelt minden egyes vezetékét.

Az alaplap feletti árnyékoló lemez visszahelyezésekor figyelni kell, mert a floppy felőli végén lévő lehajló perem szerintem megsértheti a floppy kábelt.

Ha nincs a közeledben másik gép, floppy, floppy kábel, vagy ellenállásmérő műszer, amivel ki tudnád próbálni, akkor először rendelj egy új kábelt (pl ebay). Ha mégsem a kábel lesz a rossz, akkor se veszett kárba a pénzed, mert ezek a kábelek olyan öregek, hogy bármikor elromolhatnak, nem árt ha van egy tartalék..

Ha a jövőben GOTEK-ben gondolkodsz, akkor javaslom, hogy hosszabb floppy kábelt, és hozzá való tápkábelt rendelj, mert akkor a hosszú kábel kivezetésével a ház szétfaragása nélkül, kívülről tudod csatlakoztatni majd a GOTEK-et.

Én megfontolnám a helyedben egyből egy GOTEK, és új kábelek rendelését, mert akkor megszabadulhatsz a floppy használattól, függetlenül attól, hogy jó -e a floppy meghajtód.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 22. 14:30


floppy fej is elromolhat

van az 1200-esemben egy drive, jol olvas, de formazasnal minden lemezre hibat ir, a600 floppyja siman formazza ezeket ...

ezt is ki kell deritenem :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 22. 14:32


Quoting: dh1
Én megfontolnám a helyedben egyből egy GOTEK, és új kábelek rendelését, mert akkor megszabadulhatsz a floppy használattól, függetlenül attól, hogy jó -e a floppy meghajtód.


en meghagynam es kulsom drivenak epitenem be a goteket, mivel a beepitese a gepet hazavagja, es amugy is ugy esztetikus es autentikus .)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 22. 14:49


Quoting: dh1
a beepitese a gepet hazavagja

Ezt nem teljesen értem, melyik részét vágja haza? Beépíthető mindenféle fúrás faragás nélkül.

AZka
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 22. 16:21


Köszönöm a segítségeket! A mai nap már tökéletesen működött a floppy. Azért rendelek tartalék kábelt...

A goteket lehet kihagyom, nekem fontos az "autentikusság"

inkább megvárom a HC508-at

Addig is valaki tudna nekem pár doboz sörért ~20 lemezre gaméket és 1-2 demót másolni?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 22. 18:57


Quoting: AZka
doboz sörért


csak tejet iszom :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 22. 18:59


Quoting: yellowdog
melyik részét vágja haza?


en meg csak megnyomorgatott hazu Gotek beepiteseket lattam, de kulonben is, floppy tertveztek oda nem mast :) hogy nez man ki, aztakutyamegamaja :D

ez az en velemenyem, mindenki azt csinal amit akar :)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 22. 19:53 - Szerkesztve: thomassd


Quoting: AZka
Addig is valaki tudna nekem pár doboz sörért ~20 lemezre gaméket és 1-2 demót másolni?


Ha müxik még az FDD -m az 1200 esben akkor ok mehet a buli.

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 22. 20:28


Egyetértek! Pedig a múlt héten elromlott az második 1200-as floppyja. Remélem Gábor meg tudja fixálni.

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 22. 22:04


Gotek felso muanyag boritasat leszedtem. Felfele kilogo peremet "lefaragtam". Ja ez a brutalizalas vkit nem zavar, akkor barmelyik tipusba beillesztheto passzentossan. Bocs, de ha a tervezes erre nem gondolt, akko nekem koll. Tehat sok a folos mivanyag a cucc korul, mikozbe nagy asz a kivitelezes egyeb resze(i).
Plussz: szerintem 500ba egyedul floppy drive autentikusan elfogadott megoldas. Kotelez a legenda, a filing.
Hc508 tokeletes kiegeszitoje az eredeti drive-nak.
Nekem Gotek az 1200ben van (korabban 600ban;oda is illik). Mas esetekben kulso drivekent kivalo.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 22. 22:36


Nekem kényszer volt az eredeti kiváltása, az összes lemezem megdöglött a költözés közben :-( A döglött lemezek pedig mindkét (három) drive-ot is elcseszték. De valójában nem bánom, a saját dolgokat (2db lemez) leszámítva, hiszen minden elérhető a neten, pendrive-ra másol, átdug és örül :-)

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 25. 01:25


Szeretném egy hozzáértő segítségét kérni. Amigában kondenzátorokat cserélnék, és egy videóban a tag smd kerámia kondenzárorokat épített be. Ez jó megoldás a fóliakondik helyett?

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 26. 06:23


Ehhez ki mit szól ? :

https://16bitdust.wordpress.com/2014/09/21/ps2-mouse-to-amiga-db9-adapter/

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 26. 07:02


Szücsi65
Dezz szaki több helyen cserélte egyik gépemben a kondikat. Kerámiát a hangkimenetnél használt, mert az jobb a hangnak. Máshol tantált (örök élet).

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Okt. 26. 19:54


Ohai, szóval, most már hullik rendesen az összes - maradék - hajam. :)

Adott: ronda A500, Cornelius EC féle RAM+IDE vezérlő (igen, a chexum driveres izé). Namost, 1.2-es kickstarttal nem megy. 1.3-al igen, de azzal meg kb. szétfagy a workbench úgy 1 perc után, softkick nem megy, az eredmény mindig ugyanaz, színes csíkok, fagyás. Oké. Gondoltam én, majd mivel a driver elvben jó (mert ugye ment rá a mellverés ezerrel anno - 24 éve :D) akkor kap majd egy 3.1-et a cucc és fasza lesz. Nem. Nem az. :D
Villog a power led egyet és satu. :D (Valszeg a driver annyira kiváló, hogy csak 1.3-al megy, mert nem relokálható, kb. semennyire sem :D)
Pedig csak a 10+ éve nálam heverő Vortex ATonce plust szeretném már megnézni, hogy csinál-e egyáltalán valamit. :)

Szóval, a kérdés a nagyérdeműhöz: _működő_ esetleg szoftkickelhető, (netán 3.1-es is megszólaló), némi memóriát is tartalmazó (vagy tehető bele) oldalsó bővítője nincsen valakinek kölcsönbe egy kis időre?! Amire mondjuk SCSI, vagy normál IDE (_NEM_ XT-IDE) diszket lehet akasztani? :)

Jah, ugyanitt Cornelius EC féle rambővítő és IDE vezérlő olcsón eladó (fastramnak - expansionnek jelentkezik be, egyébként) kiváló. :D

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Nov. 01. 00:09


Tudna ajánlani valaki Pesten - Budán is OK - lézervágó/CNC céget, ahol vágnak műanyagot? Az A600 házának felső részét szeretném kivágatni, hogy ott lehessen az USB-t kivezetni. Szép ovális nyílásokat szeretnék, mintha gyáriak lennének.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2016. Nov. 02. 06:32


Quoting: Kukacmarci

Tudna ajánlani valaki Pesten - Budán is OK - lézervágó/CNC céget, ahol vágnak műanyagot? Az A600 házának felső részét szeretném kivágatni, hogy ott lehessen az USB-t kivezetni. Szép ovális nyílásokat szeretnék, mintha gyáriak lennének.

Barbár! ;-)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2016. Nov. 02. 06:35


Quoting: ratman

Szóval, a kérdés a nagyérdeműhöz: _működő_ esetleg szoftkickelhető, (netán 3.1-es is megszólaló), némi memóriát is tartalmazó (vagy tehető bele) oldalsó bővítője nincsen valakinek kölcsönbe egy kis időre?! Amire mondjuk SCSI, vagy normál IDE (_NEM_ XT-IDE) diszket lehet akasztani? :)


A590 jó lesz? Azt tudok kölcsön adni.

Scifi
Tag

# Elküldve: 2016. Nov. 04. 16:09 - Szerkesztve: Scifi


Új szerzeményem egy A1200. A benne lévő billentyűzet: A-500(E) 56 A619B típusú és 5 tűs csatival van az alaplapra dugva (mint az A500-ban). Az elektronikára csatlakozó szalagkábel hibás és csak a p és q betűk használhatók. Nincs valakinek eladó?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Nov. 04. 17:59


@adsr: Az kiváló lenne. :) Most már van mit is ráakasztani. :) (scsi2sd from codesrc :D)

Scifi
Tag

# Elküldve: 2016. Nov. 04. 19:01


Ha érdekel valakit:

Billentyű csati: http://www.kepfeltolto.com/kep/amiga-1200-3

Szakadt fólia: http://www.kepfeltolto.com/kep/amiga-1200-2

Billentyű chip. És csati? http://www.kepfeltolto.com/kep/amiga-1200-1

http://www.kepfeltolto.com/kep/amiga-1200

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2016. Nov. 05. 22:37


Sziasztok!
Már igen régen írtam itt, egy akkor frissen beszerzett kiegészítőről. Először tartottam tőle, hogy nem tudom majd használni,
pedig nem volt túl olcsó (nekem).
Az elmúlt hónapok során (időhiány miatt ilyen sok) Végre-valahára eljutottam odáig, hogy több oldaláról, órákon át teszteljem a Megi-Chip-et!!!
A500-ban, 1 megás, rev.6a-s alaplappal használom, egy Kornelius féle Kickrom váltó alatt/mellett.
1,3 ill. 2,04-es kick-el próbáltam.
Mind játékok (akár WHDLoad), demók terén, mind pedig alkalmazások (Deluxe Paint, Pro Tracker.) alatt stabilan fut.
Nincs melegedés, váratlan fagyások stb.
Az 500-as hoz csatlakoztatott GVP Impactseries II A500-HD+, teljesen stabilan kezeli, a Workbench boot idő pedig 14 másodperc!!!
Kezdetben (amíg csak fotókon láttam) tartottam a beépítési problémáktól, de a kickromváltóval teljesen egybeillik (Agnus foglalat)!
Én csak javasolni tudom, semmi problémám nincs vele.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Nov. 06. 12:16


Kellene egy kis segítség...
Rapid Road USB. Vezeték nélküli egér és pendrive megy rendesen, nagyon király, de ha a CD-t - USB-s - kötök rá, akkor hallom a hangot, mikor rácsatlakoztatom, a CD elkezd tölteni, felpörög, de nem jelenik meg semmi ikon a képernyőn, s Dopus alatt sem látom sehol. Hogy tudnám megtalálni, s Dopusba is beletenni, hogy választható legyen a bal oldali csúszkán.
Ha a Trident menüjébe bemegyek, látszik az eszköz, hogy használatban van.
Ha a CD csatlakoztatva van, ezek az üzenetek jelennek meg az ablakban:
Warning: Loading Filesystem L:AmiCDFS from RDB failed. Trying DOS...
Error: Couldn't find/load Filesystem for USBScsi.device unit 0 as UMSD. (Possible no FAT95 installed? Please check!)
Valaki esetleg?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Nov. 07. 16:48


CD0 mountfile van?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Nov. 07. 19:29


Holnap megpróbálok erre ránézni, mert a _SZAR_ A4000D-m, most éppen élesztés alatt van megint, mert lefutotta a ~200 üzemórát, aztán most adta elő a nagyhalált. Ismét. :/
Egyébként szerintem is az a baj, hogy kéne egy USBCD mountfile, amibe bele van írva, hogy az usbscsi.device-t használja, meg azt az unitot, amit a poseidon is kiír. :D

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Nov. 08. 01:27 - Szerkesztve: Kukacmarci


Quoting: dh1
CD0 mountfile van?

Hát ilyen biztos, hogy nincs :-)
ratman
Igen, olvastam fórumokon, hogy hiányzik valamilyen CDs file.... AmiCROM, AMICDFS, AsimCDFS, CacheCDFS .....
Klubban valamikor össze tudunk futni? Én ehhez már kasu vagyok - értsd - végfelhasználó.

<< 1 ... 126 . 127 . 128 . 129 . 130 . 131 . 132 . 133 . 134 . 135 . 136 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024