Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 126 . 127 . 128 . 129 . 130 . 131 . 132 . 133 . 134 . 135 . 136 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Aug. 14. 22:22


CIA? Csereld fel a ket CIA chipet a gepben. Ha az meggyogyitja (es csereben a keyboard makkan meg) akkor hibas az egyik CIA.

Esetleg meg ez sem, csak kontaktos, szoval a kivetel-berakas meggyogyithatja.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 15. 09:33


Köszi. Kivettem a CIA chippeket és megcseréltem öket, de nem változott semmi. Kivettem a Paula-t is, majd visszaraktam újra mindent, most jó. Valószínű, h kontakt gond volt a foglalatban. Majd vékonyan átkenem a foglalatokat-lábakat kontakt 60-al.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 18. 14:09


Help. Van valakinek ilyen hdd vezérlője a500-hoz? Van egy kis gond vele és kellene a külső tápegység csatlakozó kiosztása, de sehol nem találom, mert ez olyan, hogy na :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 18. 14:25


Ha jól látom a panel képét a tárban, össze csipanton a külső csati és a hd táp lábait, meg kapod a bekötést.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 18. 14:50 - Szerkesztve: peachman


A GND tiszta sor, de van benne egy relé, ami miatt szakadás van a +5V és +12V molex csati felé. Így nem tudom csippantani.

Mondjuk olyan gondom is van, hogy a memoria nem kapja meg a tápfeszt sem. Emiatt próbálok kutakodni picit. Fura módon a relé 12V részeénél lyukadok ki folyton. Pedig csak nem annyi kell szerencsétlen ramnak :)


Itt írtam a problémáról.

siz
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 18. 16:29


Az oldal, amit linkeltél azt írja, hogy egyrészt kapcsolóval lehet tiltani a memóriát is és a diszket is, másrészt meg, hogy csak spéci Protar SIMM-ekkel megy. Meg egyébként pont fordítva fordítottad le a tápra vonatkozó részt, eredetileg az azt jelenti, hogy ha dugsz bele külső tápot, akkor a gépbe(!) már nem kell, mert a Protar adja a tápot a gépnek.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 18. 20:45


Quoting: siz
ha dugsz bele külső tápot, akkor a gépbe(!) már nem kell, mert a Protar adja a tápot a gépnek.


big bookon is ezt irjak es ott nincs szo specko Protar ramokrol ...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 19. 09:55 - Szerkesztve: peachman


A protar csak +5V és +12V-ot kap. A gépnek kellene -12V is. Akkor ezt valahogy előállítja a saját tápjából?

Nos, az a helyzet, hogy kellett neki csinálnom megy külső tápot és akkor megy a memória is. Ugyanis ebben az esetben behúz egy relé a panelon és átkapcsolva megkapja a memória az 5V-ot, amit nem kap meg táp nélkül. Erről Amibay-en olvastam, ha jól emlékszem és tényleg bevált.
Szintén ott olvastam a speciális ramról. Itthon rengeteg 72 pin-es ramom van, edo és fpm is. Egyikkel sem megy csak a sajátjával. Az okát nem tudom, de ez sajnos tény. Próbáltam FPM ramokat 2-8MB között, de nem jött össze.

Tehát nagyon úgy tűnik, hogy kell a külső táp + spec ram hozzá, hogy legyen fastram. Egy ilyesmi: ram

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 27. 19:03


Na, közben sikerült egy PC tápot átalakítani hozzá és kb. 50db 72pin SIMM RAM közül az egyik elindult benne. Most legalább az eredeti 1Mb helyett 4MB van benne.

AZka
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 04. 19:44 - Szerkesztve: AZka


Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni.

Örököltem egy A500-ast nincs hozzá semmilyen bővítőkártya.

A gépet be lehet kapcsolni, a lemezről el is indul a Workbench betöltése de sajnos a TVn nincs kép. Próbáltam a TV modulátorral és a Mono Rca-ba is (modulátor nélkül) de semmi. Az RGB videó felett a gépből elég erős éget bakelit szag jön.Billentyűkre is reagál, reset is működik. Tudtok ajánlani valakit aki meg tudja esetleg javítan?i és egy memória bővítést is kellene eszközölni. A trapdoorba szerelhető bővítőt még nem tudtam szerezni. Ezért lehet hogy jó lenne az alaplapi bővítés is. Előny a Budapest és környéke. Fontos lenne a gépet megmentenem mert a 90 évek elején ez a gép volt az első AMIGA akivel találkoztam. Később már több is volt a kezeim között de az már történelem ;)

AZka
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 05. 11:10


Szétszedtem a gépet, az egyik ellenállás égett el (R406 Video output). Az RGB Video portnál az egyik láb kicsit be van nyomódva, gondolom valami erő hatására. Szerintem ezért éget ki az ellenállás.

KÉP

http://www.kephost.com/image/cfCa

E-mailben keressen meg aki tud segíteni a javításban. Természetesen nem ingyen!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Sze. 05. 14:20


AZka
mail ment

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 13. 19:17


urak, honna lehetne szerezni (tehát venni) a4000d-be alaplapi tápcsatlakozót, meg belevaló dugót? Sajnos mióta visszakerült a ppc a gépbe, még sokkal inkább instabilabb lett és nagyon melegszik maga a csatlakozó, tehát az lesz a baj, a "kicsi" ppc-vel egy idő után jó lett, de ezzel nagyon nem gyerebe. :/

picit elszomorodtam. :/

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 13. 19:36


ratman
Reynyoc nekem adott egyszer ilyent, kerdezd meg, honnan volt neki.
De ez mar tizeneve volt sajnos, de hatha...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 13. 21:37 - Szerkesztve: peachman


Ratman:

Hááát, nem pont ugyanolyat, de mintha valami 2*3 pines mérerben passzoló aljzatot láttam volna Lomex-ben. Gondolom van ellendarabja is.
Persze, ha teljes eredeti a cél, akkor az komplikáltabb lesz.

Valami ilyesmi: cikkszám 43-27-09

GiZM0net
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 14. 22:50


Ratman:
Egy amibay-es linket találtam. Egy PM-et talán megér:
http://www.amibay.com/showthread.php?65482-ATX-power-supply-adapters-for-A2000-A4000D -A4000T-Micronik-systems-P8-P9-sockets

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Sze. 15. 12:24


@Ratman: A csatlakozo oxidtalanitasa nem segit? Mindket vegenek...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 15. 15:05


@Chain-Q: Próbálkozom vele, izopropil alkhol kihozott sok-sok mocskot, és már annyira nem melegszik (de még igen, szerintem nem kéne neki), most az fog következni, hogy szétszedem ismét (apró darabokra) és jön a féktisztító. :/

Aztán majd meglátjuk. A csere lenne egyébként a megnyugtató megoldás, mert ez már ilyen egy ideje, 060-al szépen elvolt, ppc-vel mindig instabil volt, mondjuk ennyire nem. :D

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 15. 15:20


Kontakt 60?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 15. 18:24


Majd 61?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 15. 18:31 - Szerkesztve: dino


ratman
Nem lehet az, hogy a ppc vel van a gond? Mert a legtobb csoda, hogy meg mukodik.
Amugymeg 62.

GiZM0net
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 15. 19:12 - Szerkesztve: gizmonet


Más, de Amiga 4000.
Sok hozzáértő jár ide, így bátorkodom megkérdezni, hgy az mi miatt lehet, hogy egy Picasso 4 "fogja" a 4000-est. Bekapcsol, de nem boot-ol. RTG nélkül elindul rendben. (040, 16 MB, 3,5" HDD)
Áramfelvétel gond lehet esetleg? 120 V-os a táp, de elvileg a teljesítménye ugyanaz, mint a 220 V-osnak...
Esetleg kontakt 63?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 15. 19:40 - Szerkesztve: dino


gizmonet
Ha lehuzod az egesz HDD t,ugy hogy a pikasszo bennemarad, akkor floppyrol butol?
Csak azert kerdem, mert a HDD ugye eleg sok aramot felvesz. Akkor lehet kiderul, hogy van e eleg kakao. Egyebirant mas kartya nincs benne? Esetleg azokat is kivenni, ha lehet. Ugyis megprobalni...
Vagy kontakt 64?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 15. 20:39 - Szerkesztve: yellowdog


Hú de szellemesek vagytok! Eszem megáll... csupa szakértő :-D Nem dolgoznátok szívesen egy Euronics üzletben?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 15. 21:19


nna, egyrészt már odáig jutottam, hogy a 3.1 PPC-s datatypeokkal kvázi stabil. :)
Más, elég gyanús, hogy a tápcsatlakozó durvábban melegszik, mint maga a 060 :D
Harmadrészt, volt ilyen gyanúm, hogy bozó előtt ezt a gépet valaki wd40-el fújkálhatta, mert neki sem volt stabil azzal a ppc-vel, ami most Charlienál maradt, nála meg kb. a szikla stabilitást adja elő a másik cucc. Ezzel, meg ugyanaz van, hogy 3.1 alatt stabil, natív ppc-s os-en meg nem. :)

... megint kitöröltem a tápcsatlakozóból úgy húsz fülpucolónyi petróleumot. :D Nem vagyok vidám, de a gép azért már képes elmenni akár harminc percet OS4.1-el is. :) MorphOS-el (1.4.5) csak tíz percet, de az azért nagyon megy. :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 15. 21:20


Quoting: yellowdog
Hú de szellemesek vagytok! Eszem megáll... csupa szakértő :-D Nem dolgoznátok szívesen egy Euronics üzletben?


Van az a pénz. :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 15. 21:22


@Gizmonet: Biztosan nem. :) Valamit benéztél. Milyen RTG systemet akarsz használni? Meg milyen kickstarttal? Meg milyen CPU-val? :)

... vagy szimplán csak a monitorod nem bírja :D Vagy akármi és bármi ezért kedveljük az amigát :)

GiZM0net
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 15. 23:13


@dino: Köszi a tippet, megnézem!
@ratman: P96 természetesen, 3.0 KS és 040 full. Más monitort nem próbáltam, de furcsa, hogy a boot sem indul el... Azért köszi, próbálkozom tovább!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Sze. 17. 10:01 - Szerkesztve: charlie


@Gizmonet: Szoval ha benne van a gepben a PIV akkor nem indul el? Vagy nem ertem.

Bootmenu sem jon be? A flickerfixeren at van valami kep (pl. lila adjal lemezt kepernyo, HDD-t lehuzva)? A PIV sajat menuje (Asszem Shift nyomvatartva bootkor) bejon?

Mi tortenik ha force-olod a kartyat Z2 modba? (Van ra jumper.)

@Ratman: volt mar az a 4000D ujrakondizva? Ha nem, akkor talan kene...

GiZM0net
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 17. 15:21


@Chain-Q: Igen, ha a PIV benne van a gépben, akkor nem indul el a gép. Mármint bekapcsol, HDD felpörög, monitornak szinkronjelet ad a PIV, de a boot nem kezdődik el. Fekete kép AGA-n és VGA monitoron is.
A HDD-t lehúzva kipróbálom a Bootmenüt, a PIV menüjét meg a Z2 force-olást is! Köszi a tippeket!

<< 1 ... 126 . 127 . 128 . 129 . 130 . 131 . 132 . 133 . 134 . 135 . 136 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by bulletin board software miniBB™ © 2001-2024