Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 117 . 118 . 119 . 120 . 121 . 122 . 123 . 124 . 125 . 126 . 127 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
YoYo
Tag
# Elküldve: 2016. Feb. 25. 13:32


Köszi Szücsi az infót, akkor elég széles a paletta egér terén.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Feb. 25. 13:50


@Chain-Q: Nekem egy ilyen van. Ha eljutok odáig megnézem, hogy A2000-be belemegy-e. :) (Nem, ez nem átkapcsolós :/)

YoYo
Tag
# Elküldve: 2016. Feb. 25. 13:55


ratman, elméletileg nem fog belemenni, ott a hírdetésbe le is írja, hogy A600-hoz, A2000-hez kell még egy Extension Adapter, az még plusz 5 ojró hozzá ;)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Feb. 25. 16:33


Izé, tudja esetleg valaki, hogy hol lehet esetleg olyan műanyag "benyomós rögzítőpöcköt" venni (az angol szakirodalom push pin v. push rivet néven emlegeti, és ötvenmillió fajta van, de pont olyat nem találok), ami a BPPC-n tartja a coolert? Amúgy kéne egy másik fajta is, ami ugyanolyan, csak hosszabb, nem 6mm-s hanem 1cm vastag coolerhez való, na olyat se találok.

Ventillátort sikerült vennem, de műanyag pöcköt nem. Egyelőre felteszem csavarral, de jobban tetszene az eredeti megoldás.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 26. 12:08 - Szerkesztve: alivemoon


Hát szerintem ezt úgy lehet, hogy ahol találtál valamilyet megtudni ki a gyártó és a gyártótól kérni katalógust, hogy milyeneket gyártanak még.

farnell - Rivets

Megnéztem a PDF doksit -> Google "cégnév"

ettinger

siz
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 26. 14:32


Quoting: charlie
műanyag "benyomós rögzítőpöcköt"

Ez az a rugós g*ci, mint pl. ez?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Feb. 27. 13:14 - Szerkesztve: charlie


Nem, ilyen bedugos g*ci mnt ez: :)

4db ilyenem van, de ezek egy G-Rex 4000D-bol vannak, ahol szinten most van cooler-csere, de a BPPC-be ugyanilyen valo gyarilag, 2db. (Nem, a G-Rex nem az enyem, nem kell utalni meg jobban erte, hosszu sztori.)



Az 1 EUR a meret miatt van mellette, es nagyjabol 100Ft-os meretnek felel meg.

A kalap nelkuli pocok belemegy a cooler rogzito-lyukba, es belul ureges, amibe aztan betolod a kalapos pockot (szegecset), ami az aljat szetfesziti es igy rogziti a coolert a nyakban. A kalap nelkuli ureges pocok kb. 1cm hosszu, a kalapos (a kalapja miatt) valamivel hosszabb.

strung
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 27. 15:43


Chain-Q köszi. Nem volt még kondizva.
Ezt meg egy A1200 is kellene újra kondizni, van aki megcsinálná?

Ma szétszedtem 1 régi Mac-et, bővítőkártyán van egy MC68882FN20A
proci foglalatban. Jó ez valamilyen Amiga bővítőbe?

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 27. 17:59


strung: szerintem olyan kártyába, amiben ilyen foglalatos a koproci. abba belemehet. Más kérdés, hogy az órajel majd passzol-e.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 27. 18:04


Ma vettem egy hama egeret a MM-ban, AM-5400 1300 pénz volt és az átalakítóval tökéletesen műxik!

A 1200 kondizást a héten ejtettem meg, de másnak nem merem bevállalni. :)
Dez elvileg vállal ilyet.

Anchor kollégának még egyszer köszönöm a próbát, mint kiderült az ACA 1221 a hibás, már el is kezdtem a levelezést a forgalmazóval.

mur
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 27. 18:12


strung - ha eljuttatod hozzam, akkor megoldom neked az ujrakondizast

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 27. 18:52


mur

Egyéb javítást is vállalsz? 2 halott a500-am van, de ha 1 használható lenne belőlük, örülnék. Lehet csak kondizás kéne az egyiknek, ki tudja...

mur
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 27. 19:11


Nem tudom bevállalni felelősséggel a javítást. Nem értek hozzá annyira :(, sajnos nincs időm tapasztalatot szereznem és munkaidőmben sem elektronikával foglakozom, buherálni meg nem szeretnék. Alapismeretek megvannak, szeretek és talán tudok is forrasztani, megvannak hozzá a megfelelő szerszámaim, ennyi.

strung
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 27. 19:23


Ha vki. tudja használni ingyen vihető,
adapterrel együtt, én nem próbálom meg kiszedni a foglalatból.
Ha kell képet küldök.
mur: köszi, írnál elérhetőséget a strungkukacfreemailponthu-ra.

mur
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 27. 20:43 - Szerkesztve: mur


Engem érdekelne, majd jól lebartelezzük OK? :)
Írtam neked.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 28. 17:06


Van egy Amiga 4000, ami nem akar indulni és a hibát szeretném behatárolni valamennyire. Keresnék valakit, lehetőleg Bp.-en, akinek szintén van ilyen gépe és lenne olyan kedves, hogy lepróbálná a RAM-okat és a CPU kártyát a saját gépében, hogy legalább valamennyire behatároljam, hogy mi lehet hibás.
A gép amúgy a próbált RAM-tól függően sárga vagy zöld képernyőig jut. Mivel nincsenek meg az eredeti ramjai, ezért olyat is jó volna kiválasztani a meglévőek közül, amivel biztosan indulnia kellene.
Köszönöm.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 28. 18:03


Quoting: peachman
A gép amúgy a próbált RAM-tól függően sárga vagy zöld képernyőig jut.


Ezt olvasd el!

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 28. 22:24


Quoting: alivemoon
Ezt olvasd el!


Köszi, olvastam már, hasznos írás.
Ma este egy ötlettől vezérelve kiszedtem az FPU-t a foglalatból, majd visszatettem és elsőre elindult hdd és floppy nélkül.
Hdd-vel nem akart boot-olni, csak világitott a hdd led. Kábel nem volt fordítva, ellenőriztem. Másik hdd-vel ugyanez. Előszedtem egy laptop hdd-t és átalakítóval rádugva elkezdett tölteni.
Viszont fagy, gurul, szoftver faliórákat osztogat. Ilyenkor kikapcs és várni kell egy ideig, hogy újra elinduljon.
Mindenesetre úgy tűnik menthető a gép.
Gyanítom, hogy egy kondicsere csak előnyére lenne :)

strung
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 03. 18:00


5.25 külső floppyt nem tudom beüzemelni A500-on.
Van 4 (1-re rájöttem) kapcsoló hátul, ledek égnek ha kapcsolgatom őket.
Használt már vki. ilyet?
Van 40-50 lemezem hozzá és szeretném kipróbálni.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=319001.jpg
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=693002.jpg

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 11. 18:39


Szeretnék magamnak egy szép fekete A500 házat. Hol tudnám ezt megcsináltatni profi minőségben, hogy olyan legyen, mint ha eredeti lenne?
Autófényező? Ne legyen megfolyva sehol, tényleg pöpecet szeretnék.
Kell lakkozni is, hogy tartós legyen?
Valaki csinált már ilyet?
Kickstarteres egyéb project ilyenről?

Awe
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 13. 13:21


Lehet kapni kifejezetten műanyagra való festéket spray formában. Googlizd ki.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 13. 13:22


Nem szeretném én lefújni, az biztos rosszul fog kinézni...

Awe
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 14. 10:01


Az autófényező is csak lefújni tudja. Van még egy megoldás a műanyag feketítéséhez, de gondolom felgyujtani nem akarod :)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 14. 10:53


Quoting: awe74
Az autófényező is csak lefújni tudja

De gondolom nagyobb tapasztalata van benne, mint nekem...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Már. 14. 17:27


Quoting: Kukacmarci
De gondolom nagyobb tapasztalata van benne, mint nekem...


Neked is lesz idővel. :) Egyébként ne egyből az A500-asnak menj neki, hanem valami hasonló anyagú cuccnak. Nem rakétatudomány, de azért kis gyakorlással menni fog. :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 22. 22:43 - Szerkesztve: peachman


Mi lehet az oka annak, hogy az AmigaVideo->VGA átalakítót használva az A4000 nem akar elindulni. Más gépeimmel nincs ilyen gond, csak ezzel.
Szét kell húznom a csatlakozót boot/reboot idejére. Ezután összedugva már rendben megy.
Amikor nem indul a power led is nagyjából 1mp-es ciklusban elhalványodik. Keres valami genlock-ot talán? Amúgy scart-ot használva nincs ilyen gond, csak vga-val.

UPDATE:
Közben sikerült megoldanom a problémát. A H-Sync és V-Sync jelekre tettem egy neten javasolt IC-t (74LS08N), így elindul szépen vele már az A4000 is.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 22. 22:49


Sziasztok!

SSD-t használ valaki Amigához? Vettem egy 4GB-ost és hozzá egy ilyen átalakítót UAE alatt feltettem az ssd-re a workbencht de sajnos az Amiga nem érzékeli. Lehet hogy az átalakítót nem bírja a gépzet?

Morkath
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 23. 08:00


Szücsi65: Az olcsó SATA-IDE átalakítók (2,5" és 3,5" is) sajnos legendásan hoki minőségűek. Ha az átalakító tökéletes lenne, az Amigának sem lehetne vele baja, mert a gép teljesen szabványos IDE eszközként látná az SSD-t.

Ki kellene próbálni egy régi, IDE HDD csatolós laptoppal is kilógatásos módszerrel, hogy az látja-e a rátett SSD-t. Azt nem tartom valószínűnek, hogy az áramellátással lenne gond, mert nem hiszem, hogy az átalakító a SATA SSD-vel együtt többet fogyasztana, mint egy korabeli 2,5" IDE HDD önmagában.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 23. 21:44 - Szerkesztve: szucsi65


Laptop biosa látja a vinyót az átalakítón keresztül.

Morkath
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 24. 09:00


Feltételezem, hogy egy A1200 alaplapi IDE portjáról van szó. Ebben az esetben egy tippem van: az SSD nem tud lealacsonyodni ahhoz az ATA szabványhoz, amit az Amiga használ. (Nem tud PIO módot, csak DMA-t). A laptop meg nyilván tud DMA-t, tehát ott ez nem játszik. A 4 gigás SSD-re tudsz linket adni?

<< 1 ... 117 . 118 . 119 . 120 . 121 . 122 . 123 . 124 . 125 . 126 . 127 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024