Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 117 . 118 . 119 . 120 . 121 . 122 . 123 . 124 . 125 . 126 . 127 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 09. 18:45


Quoting: peachman
Van olyan, hogy elfáradnak a ramok?

Ma jött meg a Corsair 4x4GB (DDR3 1600MHz) természetesen PC-be, na úgy tűnik, az egyik már az utazástól elfáradt... Én hülye, minek veszek márkás cuccot... mindig megbánom...

Jesters
Tag
# Elküldve: 2016. Jan. 18. 18:08


Használtan vetted a ramokat?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 18. 18:48


Nem, a pcx.hu-n rendeltem egyéb alkatrészek mellett, persze mindig akkor cseszik be valami, ha nem magamnak...
Futár már vissza is vitte...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 18. 18:50


Quoting: dh1
ez itt szar duma! :P

Igen, én is éreztem már írás közben is :-D

nzo
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 25. 09:52 - Szerkesztve: nzo


Rendelhető DB23 csati, ill. nemsokára ház is hozzá.
FB Commodore Amiga csoportban megerősítve :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Feb. 01. 19:25


Urak,

rámentem négy ilyenre. Jó soká fog ideérni, mert a nagy pocsolya túloldaláról jön, ha megjött, majd reportolok, hogy mit fúj. :D

nzo
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 02. 14:39 - Szerkesztve: nzo


Ha valaki 1084-es monitort akar reparálni - nem tudom, mennyiben tér el az S-től, mert ez a D-hez van -, akkor emitten egy szerviz manuál.

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 02. 19:35


Megfeküdt az egyik a600-as tápom. Szerelőnél van, aki szerint úgy elégett az egyik alkatrész, hogy nem látja a paramétereket. Kéne neki egy kapcsolási rajz, amiről látható, hogy pontosan mit kellene oda beforrasztani: 300mA, [5V-3.0A, 12V-500mA, -12v-100mA], P-No. 391029-03. 25W.
Na, ebben tudtok segíteni?

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2016. Feb. 04. 18:59


Tudunk. Melyik típusú tápegység, csinálnál róla fotót?

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 05. 08:26


Ha nálam lenne, már nem adnám oda még egyszer. 3 hete van a fickónál.
Pöce-szervízen keresztül került a bácsihoz, hehe. Szóval nincs fotóm róla sajnos.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2016. Feb. 05. 18:22


Quoting: Aragon
Pöce-szervízen

Crimson Jihad PC szervíz? ;-)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 05. 20:55


Mi a tapasztalat, egy a500 táp elég lehet egy a1200+030+hdd géphez?

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 05. 22:23


Quoting: adsr
Crimson Jihad PC szervíz? ;-)


Tudod, szerintük az az érték, amivel tele a padlás, és bárhol kapható.

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 05. 22:24 - Szerkesztve: Aragon


.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Feb. 08. 23:32 - Szerkesztve: charlie


Látott már valaki halott SCSI-s CSPPC-t? :) Kaptam egy kártyát "fellelt" állapotban, toltam bele egy 060-at, a 68k és a RAM szépen megy, bootol és stabil, de a SCSI-je meg se mukkan (nem lát semmit a buszon, sőt fel sem pörgeti a HDD-t) a PPC-je pedig másodpercek után harakirit követ el. Nem tudom, hogy a kettő összefügg-e, de elképzelhető. Kérdés csak, hogy melyik az ok és melyik az okozat.

Ötletek a diagnosztizáláshoz?

(Ratman, ne ess pánikba, ez nem a te kártyád. :D)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Feb. 09. 19:57 - Szerkesztve: ratman


Urak, meggyütt a ram. :)

060-al haverok, most megy a nyüstölése egynek, szóval ajánlott (B1260-ra simán ráfér). Kétoldalas, extra vékony, tényleg. :)

Jah, és ami nem volt leírva sehol, 50ns-es, állítólag. :)

Majd még reportolok, de idáig különösen ajánlott. :)
(Picit drága, de legalább van. :D)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Feb. 10. 20:00


Nah, modulok atomjók. :)

Érdekes tények: B1230IV-re is jó. Apollo 1230-MK2-re nem jó (mert van a 030-on egy hűtőborda, nem tudom gyári-e, de ezen van). Blizzard SCSI kitre nem jó, mert az ic-k annyira hosszúak, hogy nem lehet bepattintani őket a helyére, mert _beleér_ a foglalatba.

Apropó: ki emlékszik, hogy a blizzard scsi mennyi ideig vár, ha nincs rá eszköz dugva? :)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 10. 21:33


Quoting: ratman
Apropó: ki emlékszik, hogy a blizzard scsi mennyi ideig vár, ha nincs rá eszköz dugva? :)


Ha gondolod megnezem.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 10. 21:37


Milyen ram pontosan es mennyi volt osszesen?

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 10. 22:08


Quoting: ratman
Apropó: ki emlékszik, hogy a blizzard scsi mennyi ideig vár, ha nincs rá eszköz dugva? :)


Na eredmény megszületett:

14sec
2 gomb nal
es startupnelkul is

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Feb. 10. 22:16


Ha nem kell scsi, akkor vegyetek ki a scsi vezerlo ict, azt rogon induu :)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 10. 22:38


Dehogy veszem :)

Meg oszt az a kis + ramocska is jol gyun (2x128)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Feb. 11. 05:40


Pont ez a lenyeg, a RAMot tudja meg hasznalni attol, ha kiveszed, csak a SCSI nem megy, de cserebe baromigyors lesz a boot :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Feb. 11. 09:47 - Szerkesztve: charlie


Nem a SCSI IC-t kell kivenni, hanem az IC-hez tartozó ROM-ot. Másrészt szerintem Thomasnak BPPC-je van (régebben még az volt), amivel ezt nem lehet megtenni, csak a régebbi 1230/IV SCSI modullal. (Ellenben a BPPC ROM-ban mintha be lehetne állítani, hogy melyik ID-ken keressen eszközöket, azzal felgyorsítható a detektáló folyamat.)

@Ratman:
Blizzard SCSI kitre nem jó, mert az ic-k annyira hosszúak, hogy nem lehet bepattintani őket a helyére, mert _beleér_ a foglalatba.

Így van. És a BPPC döntött foglalatába sem jó, csak a fekvőbe.

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 11. 20:06 - Szerkesztve: thomassd


Csarli: 1240/40+ scsikit

YoYo
Tag
# Elküldve: 2016. Feb. 15. 11:48


Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Van egy A1200 gépem Blizzard 1230/50 MK4-es kártyával, CF kártyával, és az alábbi problémát vettem észre nála:

Első indításnál tökéletesen működik, elindítom egy játékot, nincs vele semmi probléma, működik rendesen. A következő reboot alkalmával már amint betöltődik a rendszer akkor lefagy, és ezt csinálja többszöri reboot alkalmával is, random befagy a rendszer. Amint kikapcsolom a tápegységet, és várok vele kb. 1-2 percet, akkor megint van rá esély, hogy működik az első indításig. Szétszedtem a gépet, alaplapon nem látok semmilyen gyanús kondit, vagy egyéb dolgot. Mondjuk nálam még nem lett átkondizva a lap, szóval akár az is okozhat ilyen problémát? A lap egyébként egy Rev 2B. A tápot kipróbáltam A500-al több órán keresztül, azzal mondjuk megy rendesen. Még annyit, hogy amikor resetelem a gépet az ilyen fagyogatós alkalmakkor, akkor többnyire átvált bordó háttérre, mielőtt újraindul, és ilyenkor nem látom a gép bootolása előtt a Blizzard kártya "kék csíkozódos" képet.
Találkozott már valaki hasonló jelenséggel esetleg, lehetséges a kondikon kívül más probléma is?

Köszönöm előre is a segítégetek.

Üdv: YoYo

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Feb. 15. 12:58


Ha teheted probald cserelni a kartya ramjat vagy teszteld le. Hatha ... Nekem egyik ugyanilyen eseteben az okozott problemat. Masreszt van olyan gepem, amiben minden kondi jonak tunik szemre, de megis okoztak furcsasagokat. Az ujrakondizas szerintem ajanlott mar ennyi idos gepeknel mindenkeppen.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Feb. 15. 13:10 - Szerkesztve: dino


Ezeken a Blizzard kartyakon van egy olyan dolog, hogy ki lehet kapcsolni az egesz kertyat, megpedig ugy, hogy bekapcsolaskor nyomni kell a "2" gombot a billentyuzeten, amig a gep be nem bootol, ha ekkor nem jelennek meg a "Blizzard" csikok akkor, kartya nelkul megy a gep, vagyis nem hasznal semmit, csak az alaplapi RAMot, meg az alap cuccokat. Igy is ki lehet probalni, hogy fagye.

YoYo
Tag
# Elküldve: 2016. Feb. 15. 13:13


Köszönöm szépen a választ, a kondiztatást mindenféleképpen megejtem, meg a ram tesztet lecsekkolom, hátha esetleg az is problémás lehet. Azért tűnt a dolog érdekesnek, mert az első indítással tökéletesen működött a gép, addig, míg le nem reseteltem. Utána nem akart az istenért sem beindulni rendesen, csak ha kilőttem a tápot :) Melyik ram tester progi az, amelyiket javasolsz esetleg?

YoYo
Tag
# Elküldve: 2016. Feb. 15. 13:16


Köszönöm még az infót, még azt is megnézem. Bár amikor betöltődött a rendszer így bugosan, akkor láttam, hogy ott a kártya a rendszerben, csak nem csíkozott előtte, amikor bootolt.

<< 1 ... 117 . 118 . 119 . 120 . 121 . 122 . 123 . 124 . 125 . 126 . 127 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024