Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 117 . 118 . 119 . 120 . 121 . 122 . 123 . 124 . 125 . 126 . 127 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 23. 23:23


Hasznal valaki ZIP driveot Amigahoz?
Mennyire hasznalhato?
Lassu, gyors, milyen?

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 24. 04:13 - Szerkesztve: Logostino


Egy 2gigás JAZ driveom van. Sokat nem használtam még de eddig nem volt vele problémám. Sebességre nem éreztem lassabbnak mintha scsi hddre másolnék.

Hobbiprojekt:
Jah nem úgy értettem hogy nekem. Ez Yellowdog projektje majd ő megcsinálja. :-)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 24. 05:52 - Szerkesztve: mc68k


Quoting: dh1
Hasznal valaki ZIP driveot Amigahoz?


100 MB-os parallel portos ZIP drive, ppazip.device (Bruce Abbott készítette).

1. Custom made kábel kell neki, a parallel és joystick portot is használja.

2. Kb. 100 kB/sec a speed, 4-10 MIPS-es Amigán (PFS-vel még lassabb).

3. Két ZIP drive-om van, típusra megegyezőek, PC-n mindkettő működik: egyik 270 kB/sec-et produkál, míg a másik 700 kB/sec-et, tehát belülről mégsem egyformák.

4. Amigán csak a lassabb drive működik.

5. A ppzip.device 10 lemezből 10-et hibásan olvas, PC-n minden lemez hibátlan. Ez így használhatatlan. Több Amigán, két kábellel, három filesystem-mel is teszteltem, de a helyzet mindig ugyanaz: 100% error rate. Először a lemezekre gyanítottam, de a PC-s teszt kimutatta, hogy hibátlanok. 99%, hogy a ppzip.device a hibás.

6. A ppazip.device nem tudja inicializálni a drive-ot ha sleep-ben van (ilyenkor Guru várható).

Írtam a driver készítőjének, természetesen nem jött válasz. A driver asm source-a fent van az Amineten. Sajnos elég amatőr kód, javítgatni nem nagyon érdemes, jobb lenne újraírni az egészet C-ben.

Össszességében használhatatlan az egész, hisz egy teljes lemezt nem lehet vele hibátlanul beolvasni. Ha valakinek sikerült ezeket az olvasási hibákat kiküszöbölnie, írjon.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 24. 08:15


Szuper, koszi a gyors helyzetkepet.

Olvasgattam neten, hogy a parhuzamos portos verziohoz kell kulon kabel, vagy pc kompatibilis parhuzamos port... lehet azon mar "rendesen" megy ppazip.device? Bar tobben irnak, hogy A1200-n custom kabellel toljak es mukodik nekik ...

Aztan tobben mondjak, hogy SCSI verziot tolnak ... gondolom ahhoz nem kell kulon driver, siman az adott scsi cucc devicejan keresztul kommunikal es eleg egy sima mountfile ...

Nameg irnak valami IDE valtozatrol is, de gondolom az nem kulso cucc, hanem vmi beepitheto ...

Gondolkodom a vasarlason, mert baromi olcson tudnek venni ilyen driveokat. PC-hez vennek USB-set ... Amigahoz parhuzamost vagy SCSI ...

Amugy a 250-es drive olvassa a 100-as lemezt vagy a 250-es csak 250-et, a 100-as meg csak 100-ast?

Regen DTP-hez hasznaltam ilyen driveokat PC-n de rohadtul nem emlekszem semmire belole :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 24. 22:09


Quoting: Logostino
Hobbiprojekt:
Jah nem úgy értettem hogy nekem. Ez Yellowdog projektje majd ő megcsinálja. :-

Nem illik passzolgatni a labdát :-)
Ez egyébként nem igényel "projekt" indítást, elég lenne a kütyüket összerakni, és kipróbálni, viszont sajnos sehol nem találok eladót, innentől a dolog átkerült elméleti síkra ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 24. 23:50


Quoting: Logostino
Egy 2gigás JAZ driveom van.


SCSI?

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 25. 02:06 - Szerkesztve: Logostino


Igen. Blizzard scsi kit + 2 hdd, dat drive, cdrw, jaz vannak a láncon. 7.x-es scsi BIOS-al voltak anomáliák két scsi eszköz közötti másolásnál. De mióta vettem a kitbe egy 8.5-ös rom-ot azóta teljesen jó minden.

Yellow dog:
Azt hittem te akarod összerakni a hw-t a 0-ról. Amúgy kész lett a RAM bővítő?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 25. 08:57


Quoting: Logostino
Azt hittem te akarod összerakni a hw-t a 0-ról. Amúgy kész lett a RAM bővítő?

Miért kellene, illetve kellett volna nulláról, kész kütyüket ajánlottam, sajnos az egyik úgy tűnik már nem elérhető, esetleg PDA-s apró oldalakon lehetne keresgélni, mert egy próbát megérne. Sajnos az USB nekem még mindig mumus ;-)

Igen elkészült a bővítő prototípusa, kemény 128k (4db 32kB cache ram from PC) FAST RAM van jelenleg a gépben, és lassan két hónapja várom a 2db 1M x 16bit SRAM-ot, hogy végre meg legyen a 4MB :-) Messze van kici-kína...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 25. 18:56 - Szerkesztve: charlie


Kérdés a HW gurukhoz:

Amiga 4000-hez szeretnék reset gombot hackolni. Helyesebben nem is reset gombot, hanem reset-lehetőséget. Távolról akarjuk újraindítani a 4000-st, pl. egy Raspberry Pi GPIO pinjeinek felhasználásával. A RPi oldal nem téma, a kábelezés sem téma, csak hova kössük be a 4K-ba? Külön előny, ha nem kell forrasztani a megoldáshoz... Azt elmondta az internet, hogy a Fat Gary lábain van a KBRESET, csak gondoltam hátha van valami egyéb megoldás.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Okt. 25. 19:43 - Szerkesztve: dino


Van ilyen reset nevu progi, az nem jo?
Az is ujrainditja, ha a wb alol elered azt a progit.
Nem hardveres, de az ujrainditasi celjaidnak megfelelhet sztem.
Mondjuk halozatbol el lehet erni sztem, csak ugy nemtom, hogy ujrainditja e a gepet.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 25. 19:45 - Szerkesztve: charlie


Sajnos hardveres reset kell. Interneten át szeretnénk újraindítani a gépet _HARDVERESEN_ tehát ha valami nagyon megdöglött és nem bootolt a gép Workbenchig, vagy valaki megállította a bootfolyamatot az Early Startupban, stb. akkor is.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Okt. 25. 19:48


Ertem, akor nemtom. En meg nem hackeltem ilyent.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 26. 08:17


charlie
Csak nem tavoli munkaallomaskent lesz az A4000T-n fejlesztve a Classic MOS?

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 26. 09:06 - Szerkesztve: Morkath


Ha előfordulhat, hogy WB-ig sem jut el a gép, akkor a legkézenfekvőbb megoldás fix ON-ra állítani a powert az Amigán, a 220V-t pedig egy ilyenen keresztül biztosítani neki:

Ez ilyen.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 26. 09:28


@dh1:
A 4000T-n van Reset gombnak kivezetés, szóval ahhoz nem kérdeznék ilyet... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 26. 09:43 - Szerkesztve: dh1


charlie

Csak nem tavoli munkaallomaskent lesz az A4000D-n fejlesztve a Classic MOS? :D

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 26. 09:57


Quoting: Morkath
Ha előfordulhat, hogy WB-ig sem jut el a gép, akkor a legkézenfekvőbb megoldás fix ON-ra állítani a powert az Amigán, a 220V-t pedig egy ilyenen keresztül biztosítani neki:

Én mondjuk egyik Amigámat sem szeretném táp ki-be kapcsolgatással nyúzni, ha nem muszáj. Persze, ha nincs más megoldás, akkor lehet ilyet használni, csak akkor kikapcsolás után kicsit várni kell visszakapcsolás előtt, hogy kissebb stressz érje az alkatrészeket.

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 26. 10:37


@siz: Ez így van, ezért nyerő ez a megoldás: távolról lekapcsolod az áramot, vársz 2-3 percet, aztán visszakapcsolod. További előnye, hogy bármivel működik.

A szimpla KB reset-et forrasztás nélkül max. úgy tudom elképzelni, hogy a billentyűzet dugója és az aljzata közé beiktatsz egy olyan DIN-DIN kütyüt, ami ki tudja adni a reset kombinációt a gép felé, ha triggereled. Maga a trigger pedig történhet bármiről, távolról vezérelt kütyüről is. Csak ehhez ugye meg kell építeni magát a kütyüt.

Vagy távolról vezérelsz vele egy minidarut (robotot), ami le tudja ereszteni és fel tudja húzni azt a I_____I__I alakú karmantyút, ami a CTRL + A + A kombinációt lenyomja a billentyűzeten. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 26. 10:59


Igen, nekünk ezért sem jó megoldás ez - aki újraindítja majd a gépet távolról, az nem akar várni 3 percet... :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Okt. 26. 11:02


Charlie: A keyboardon is van reszet. Én anno így csináltam egy büdös pécével. :) Ha a hardver jó, akkor újraindul. Ha nem jó, akkor nem.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 26. 11:28


A keyboardon van reset, de a keyboard csatlakozón a bigbox Amigákon nincs. Azt valahogy a KBDCLK-ből generálja a Gary, azt írja az internet. Szóval mégis az lesz, hogy a Fat Gary-t patkoljuk meg. Csak nem forrasztással, hanem ráhúzok egy foglalatot és abból kivezetjuk valahogy. A B eset, hogy egy "filléres" 500-as v. 2000-s keyboard nyákját kötöm rá szabvány miniDIN-nel, és azt patkolom meg úgy, hogy az MPU-ja küldjön egy reset signalt a KBDCLK-n, mert azt lehet forrasztani, ellentétben magával a géppel...

Egyébként most jövök rá, hogy ezzel a módszerrel akár még akármilyen hardware-es keyboard inputot is lehetne csinálni az RPi felől viszonylag egyszerűen, a GPIO pinek kapcsolgatásával. Na ez viszont vicces lenne. :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Okt. 26. 11:32


Pedig van. A3kd-n és t-n biztosan van. :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 26. 11:33


Egy relét működtetni, ami a tápfeszt kikapcsolja és vissza nem lenne jó? Anno egy szerverteremben hasonlóan oldottuk meg a hw restartot csak ott egy IP-t kellett egy porton meghívni és egy relé ki és bekapcsolt.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 26. 11:48


@atman:
Pedig van.

Ezek közül melyik a reset?

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 26. 12:17


Quoting: peachman
Egy relét működtetni, ami a tápfeszt kikapcsolja és vissza nem lenne jó? Anno egy szerverteremben hasonlóan oldottuk meg a hw restartot csak ott egy IP-t kellett egy porton meghívni és egy relé ki és bekapcsolt.

A cucc, amit Morkath linkelt pont ezt tudja, csak össze van rakva egy szép dobozba.
Quoting: ratman
Pedig van. A3kd-n és t-n biztosan van. :)

Tudtommal a bigbox Amigákon a billentyűzet átküldi a billentyűnyomás kombót a gépnek és ott a billentyűzet vezérlő állítja elő belőle (hardveresen) a reset jelet. Gondolom pont erre akar/tud Charlie ráülni és ezt szerette volna elkerülni.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 26. 12:44 - Szerkesztve: charlie


@siz:
A bigbox Amigákban a keyboard vezérlő magában a keyboardban van. :) Ha jól értem az internetet (és nem vagyok HW-s) annyi történik, hogy a KBDCLK jelet a keyboard MPU alacsonyra húzza huzamosabb ideig, ezt egy analóg áramkör (A1000 és 2000 esetén) érzékeli és meghúzza a Gary KBRST lábát, vagy maga a Fat Gary (3/4000 esetén) érzékeli és megcsinálja a resetet.

(Szerk: 500-as esetén más a szisztéma, ott szintén a keyboardban van az MPU de ott maga az MPU csinálja a resetet és van RESET láb az alaplap felé.)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Okt. 26. 13:44 - Szerkesztve: ratman


Chain-Q: Jah, pontosan így van, nekem erre még valahol van is áramköröm. :) Egyébként pontosan 10 sec után - mindenképpen - lesz reset. A végeredmény ugyanaz, tehát lehet keyboard oldalról csinálni hardveres reszetet. :) Egyébiránt én is valami HW leírás alapján tákoltam még az Aminetről, de ennek már lassan 10+ éve.

... és egy pécé vezérelte. Erre pontosan elég is volt. :)

agimA
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 03. 14:04


Sziasztok!

Egy hozzáértőnek kb. mennyi idő egy Amiga 500 plus alaplapot újrakondizni?
Tudtok esetleg ilyen embert Bp.-en?

Köszi!

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 03. 14:06


Dezz vállal ilyesmit tudtommal.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Nov. 03. 14:44


Dezznel 5000 penz, kondistol

<< 1 ... 117 . 118 . 119 . 120 . 121 . 122 . 123 . 124 . 125 . 126 . 127 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by bulletin board script miniBB™ © 2001-2024