Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 117 . 118 . 119 . 120 . 121 . 122 . 123 . 124 . 125 . 126 . 127 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 06. 18:01


Mennyire szükséges egy 040-et hűteni? Ha megemelem az A1200-at és alulról 90fokban fújatok rá levegőt egy 12cm-es, asztaltól 1cm magasságban lévő ventiről az elég? Vagy kell borda is mindenképp?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Okt. 06. 18:33


Milyen a 040 es? 25Mhz nem kell borda sem, 40Mhz n mar kell, bar van benne termikus megfutasi vedelem, de hosszutavon borda a 40Mhzsre.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 06. 18:33


Quoting: dh1
de neked pont a bill lesz a megoldas, hogy a tervezesihibas modult ne kelljen kukazni :)

Hát ha kukázni nem is fogom, de terveim szerint nem fogom használni. Úgy döntöttem csinálok a konzolra egy RGB/SCART modot (amelyet nyom nélkül el tudok távolítani ha véletlen szükség lenne rá) és nyomom majd csak CD-s CD32 játékokkal. Már be is rendeltem hozzá mindent.

Ha mégis sima floppy-s játékokkal támad kedvem játszani amiből nincs CD32 változat, akkor meg majd ráröffentem a hw-t.

Jó lenne rájönni hogy mit kell módosítani a hardveren hogy ne legyen vele ilyen gond.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 06. 18:35


Ize ez az RGB/SCART mod ez mifele, milyen koltseggel jar stb? Lehet engem is erdekelne!

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 06. 18:43 - Szerkesztve: Logostino


Ezt akarom megcsinálni: URL

Van egy érdekes stílusa a csókának de látszik hogy ért hozzá. NYÁK-ot nem állok neki gyártani, de én némileg másképp képzeltem el a kivitelezést mint ő csinálta. Jövőhétre szerintem meglesz, majd rakok fel képeket.

Az RF modulátort már szépen sikerült kikapni, a helyére pedig egy próbanyákot vágtam ki arra lesz forrasztva a DB9 csati. A modult pedig megfelelő távtartókkal rögzítem majd. A távtartókat pedig oda csavarozom be ahová az RF modul fülei voltak beforrasztva.

Anyagköltségbe nem sok, néhány kondi, pár ellenállás, NYÁK, DB9 csati. Meg kell csinálni egy spec SCART kábelt aminek ez egyik vége SCART másik DSUB9 (a konzol felöli részhez).

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 06. 19:01


Quoting: dino
Milyen a 040 es? 25Mhz nem kell borda sem, 40Mhz n mar kell, bar van benne termikus megfutasi vedelem, de hosszutavon borda a 40Mhzsre.

25MHz-es, de annyira meleg, hogy ehhez képest a 030/25MHz@40MHz hideg. 2mp-re sem tudom megfogni. Sajnos nincs digi hőmérőm, de szerintem erősen közel járhat a 70fokhoz. Égési sérüléseket okozna >5mp hosszabb tapintás. Ezért gondoltam rá, hogy valamivel hűteném. Másrészt megreked a meleg az 1200 bővitőhelyen. 25MHz-es verzióban is van valami hővédelem?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 06. 19:07


Quoting: peachman
25MHz-es verzióban is van valami hővédelem


minden 040-ben van vedelem

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 06. 19:22


Jó hír, köszönöm. :)

YADA
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 06. 19:40


Logostino

Mivel sikerult a modulatort kiforrasztani? Rohadt sok hoenergia kell hozzza...

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 06. 19:58


Tudom, egy ilyennel csináltam: URL + megfelelő heggyel.

Nem volt annyira vészes, de kellett vele kicsit tökölni.

Balage
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 18. 17:47 - Szerkesztve: balage


Olcso PCMCIA USB 2.0 kartya, ha esetleg valaki hasznalna OSX-et PowerBook-on.
Sajna meg kell tapolni az egyik beepitett USB portrol (anelkul csak 100mA-t ad le), de legalabb lesz helyette ket normalis. Kulso CD, vinyo is megy 1db portrol.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 18. 21:55


Quoting: balage

Olcso PCMCIA USB 2.0 kartya,


kiprobaltad? mert ha igen mar rendelem is

Balage
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 19. 09:51 - Szerkesztve: balage


Persze, mukodik szepen. Billentyu, eger, pendrive megy siman, bar azok a beepitett portokon is jok, kulso CD/HDD-hez kell a kis tapkabel, ami nem tul szep megoldas (+ magaddal kell vinni), de legalabb mukodnek a tobb tapot igenylo cuccok.
A kartya 1-2 mm-re all ki a gepbol, igy nyugodtan benne lehet hagyni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 19. 10:04


Danke!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 19. 21:24


A1200-hoz nem lehetne használni?

Balage
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 19. 23:29


dh1: Szivesen
Yellow Dog: Sajna nem, ez 32bites kartya. Egy csunya pocok miatt meg csak be sem lehet tenni az A600/1200-ba.

Awe
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 20. 11:20 - Szerkesztve: awe74


Régebben sokáig kerestem 16 bites USB PCMCIA kártyát, de csak 32 bitest találtam. De ha lenne, akkor sem lenne hozzá driver.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Okt. 20. 12:36 - Szerkesztve: ratman


... halkan jegyzem meg, hogy van a PCMCIA (ami 16 bites), meg a CardBus (ami a 32 bites, gyakorlatilag egy PCI csatlakozó, teljes nevén a v5-ös PCMCIA). A PCMCIA általában szokott menni CardBus foglalatban, a másikat bele sem lehet dugni a sima PCMCIA aljzatba, mert más a vége.

Remélem érthető voltam. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 20. 22:35 - Szerkesztve: yellowdog


Esetleg ilyemivel sem megoldható az USB illesztés?

Itt is szerintem ilyesmiről lehet szó.

CF-USB adapter, ez mehetne a CF olvasóba, esetleg.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 21. 02:01


Quoting: yellowdog
Esetleg ilyemivel sem megoldható az USB illesztés?


irsz drivert? :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 21. 19:45


Ha levelet írok, az jó??? :-)
Úgy tudom, van valami CF adapteres másolós dolog Amiga és PC között, eBay-en is időnként kapni. Annak a drivere és programja nyilván a CF kártyával illetve azzal a felülettel tud kommunikálni, másolás oda/vissza, törlés, stb... Na ebből kifolyólag gondoltam, hogy esetleg az USB-s verzió is a CF csatolófelületen keresztül ugyanúgy kell, hogy látszódjon, az USB illesztést a kis CF kártyának (itt természetesen ez most nem tároló, hanem egy adapter) el kell végeznie...

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 21. 21:00


Azért annak a CF kártya adapternek a driverét is megírta ám valaki. És az nem olyan nagy kunszt, mert gyakorlatilag IDE protokollt használ a CF és a PCMCIA is azt viszi át. Egy USB host driver azért teljesen más. (Bár olyan is van már Amigára, szóval ki tudja)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 21. 22:34


Quoting: yellowdog
Na ebből kifolyólag gondoltam, hogy esetleg az USB-s verzió is a CF csatolófelületen keresztül ugyanúgy kell, hogy látszódjon, az USB illesztést a kis CF kártyának (itt természetesen ez most nem tároló, hanem egy adapter) el kell végeznie...


Yellow te hasznaltal mar Amigat? :)
Mountoltal mar barmit is AOS alatt? :)
Mondjuk egy FAT egyseget? :)
Nah ennyi a CF tamogatas PCMCIA-n keresztul, egy batch file + FAT filerendszer + a device driver, kesz
Az USB host driver meg altalaban egy-ket direkt USB illesztot tamogat, azon keresztul csomo USB eszkozt, de PCMCIA-t tuti nem ...
Szoval biztos megkodolhato, es illeszheto egy USB host driverhez ... csak valaki csinalja meg!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 21. 23:21


Szerintem "csak" elbeszélünk egymás mellett...

Beugrott a neve, Amiga Transfer Kit, de javítsatok ki, ha tévedek.
Tehát mégegyszer: abból indulok ki, hogy fent nevezett kütyü nyilván úgy működik, hogy be van mountolva a FAT fájlrendszer, a hozzáadott program pedig a siz által is jelzett IDE protokoll segítségével kommunkál a CF kártyával, eredeti állapotban ugye végeredményben memoria chipekkel, de a kártyában van egy vezérlő ami az IDE protokoll alapján írja olvassa ezeket, tehát Amiga oldalról csak az IDE-flash kontrollerig látunk, nem is kell tovább. Az általam linkelt USB-s kütyü gyakorlatilag Amiga oldalról ugyanígy csak egy IDE eszköz, hogy aztáá amögött mi van az a benne lévő vezérlő chip gondja-dolga, hogy kommunikáljon vele, jelen esetben pl. egy USB pendrive-al.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 21. 23:51


Quoting: dh1
Yellow te hasznaltal mar Amigat? :)Mountoltal mar barmit is AOS alatt? :)

Amigat??? Másét is ;-) Persze az nem ide tartozik és így utólag büszke sem vagyok rá annyira ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 22. 10:53


Quoting: yellowdog
Az általam linkelt USB-s kütyü gyakorlatilag Amiga oldalról ugyanígy csak egy IDE eszköz, hogy aztáá amögött mi van az a benne lévő vezérlő chip gondja-dolga, hogy kommunikáljon vele, jelen esetben pl. egy USB pendrive-al.


mar csak PCMCIAsitani kell a kartyat :P

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 22. 19:39


Quoting: dh1
mar csak PCMCIAsitani kell a kartyat :P

Hááát, erről beszélek ;-) Amiga Transfer Kit csak nem CF memoria kártyát rakunk bele, hanem az USB-CF kütyüt, amely ugye ugyanazt az IDE protokolt kell, hogy használja, csak nincs benne memori chip, hanem egy illesztő az USB kommunikáció kezeléséhez, CF csati oldalon mindkettőnek ugyanúgy (szabványosan) kell viselkednie :-)

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 22. 19:51 - Szerkesztve: Logostino


Na itt az új hobbyproject alap. :) USB 1.1-re szerintem meg is lehetne csinálni.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 22. 22:35


Quoting: Logostino
Na itt az új hobbyproject alap. :) USB 1.1-re szerintem meg is lehetne csinálni.

Végre valaki aki (meg)ért !!! :-D

Igen, elég is lenne az 1.1 szerintem ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 23. 23:21


Quoting: Logostino
Na itt az új hobbyproject alap. :) USB 1.1-re szerintem meg is lehetne csinálni.


ahogy a PS joy illesztoket? :D :P

bocs, magas labda

<< 1 ... 117 . 118 . 119 . 120 . 121 . 122 . 123 . 124 . 125 . 126 . 127 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024