Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Sze. 09. 09:16


Nekem azert van SCSI HDDm ami 80pines es nem tudtam osszehozni Amigaval, mert a particionalasnal problema lepett fel. Fura, mert van egy ugyanilyenem 50pinesbe (meg a meret is egyforma csak az egyik 80 a masik 50pines, (18GB meteruek egyebkent)) valami olyasmire emlekszem, hogy duplan adott formazhato particios ikont, de megsem lehet leformazni azokat, vagyis ilyen fake particiokat mutat a wb, de Csarli megnyugtatott, hogy el lehet tuntetni hogy azokat ne lehessen latni, (de azert ott marad fizikailag, csak nem lehet latni a wb alol) nekem nem tetszett ez a megoldas, igy a 80pines HDD a szekrenyfijaba kerult.
Masik tapasztalatom, hogy a atakalito csatlakozoval atalakitott HDD nekem mindig lassabb, mint egy nem atalakitott, fingomsincs miert.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 11. 08:39


Esetleg masik SSD megoldas PowerBookba

http://us.apacer.com/products/specification/ADM5S-44P-180D-MPH

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 11. 14:35 - Szerkesztve: Logostino


80 pinesekről már én is hallottam hogy nem annyira Amiga barátok.

Quoting: dino
Masik tapasztalatom, hogy a atakalito csatlakozoval atalakitott HDD nekem mindig lassabb, mint egy nem atalakitott, fingomsincs miert.

A 68pinről => 50 pinre átalakításnál kapásból elveszik a bitek fele. Wide => Narrow SCSI konverzió ugye. A wide 16biten megy a narrow meg csak 8-on. Ilyenkor az átalakító a felső 8bitet le is "terminálja". (Amelyik nem, az sz*r is.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 11. 23:37


de itt 80-rol kell 68-ra ... 80 a vinyo, a CSPPC-n meg 68 pines csati van

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 13. 10:12


Neha csinal olyat az A1200-m, hogy a pointer egy ezredmasodpercre szetesik es lenyulik a kepernyo aljaig. De tenyleg csak egy villanasnyira. Mukodest nem befolyasolja, de idegesit. Ha jol elmlekszem ez Alice csere ugye?

agimA
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 13. 15:27


Sziasztok!

Leírom mivel szenvedek az utóbbi napokban, hátha valaki tapasztalt már ilyet, esetleg tudja a megoldást... Kezdek megőrülni... :(

Egy 500 plus-om van, fél megás bővítővel, egy Gotek floppy emulátor, egy külső floppy drive és van egy SupraDrive 500XP-m, benne 2 Mb RAM bővítés, és egy 120Mb-os Quantum scsi hdd. A gép ROM-ja 2.04 (37.175) volt eddig és minden szépen működött. Rendeltem egy 3.1 (40.063)-as ROM-ot és kicseréltem. Na innen indult a mizéria....
A következő boot-olásnál nem látta a masina a hdd-t, a korai startup-nál sem látható. Viszont a korai startup alatt van egy Expansion Board Diagnostic menü, ami mindig látja a Supra-t. Két boardot lát (RAM és SCSI controller), és mindkettő mellett ott vannak az adatai és a WORKING státusz.
Először gondoltam, hogy a 3.1-es rom miatt van, visszatettem a 2.04-est, de azzal is ugyanez volt már a helyzet. Aztán elkezdtem játszani a Supradrive HDTool-sal, meg a boot lemezével és sikerült felélesztenem. Akkor visszatettem a 3.1-es rom-ot. Akkor megint szarakodott, de megint sikerült felélesztenem ugyanazzal a módszerrel. Érdekes, hogy mindig akkor éled fel, ha elkezdem birizgálni a HDSetup vagy HDFormat programokkal. Ezek először NO SCSI CONTROLLER hibát dobnak, aztán egy idő után feléled a hdd.
Ami a legfurább. Mikor feléled, órákon át kiválóan és teljesen megbízhatóan működik. Ilyenkor futtattam rajta low level formatot map opcióval. A HDD hibátlan, legalábbis nem talált hibát a program. Aztán telepítettem 3.1-es Workbenchet. Telepítettem rá játékokat (Another World, Pinball Dreams), ezek is hibátlanul futottak. Tehát órákig tökéletesen működik. Aztán amikor nem reboot-olok, hanem kikapcsolom a gépet, na akkor mintha mindent elfelejtett volna, megint kezdődik a mizéria, bekapcsolás után megint nem lát scsi controllert.
A SupraDrive 2Mb RAM-ja tökéletes, minden ellenőrzést 15x futtattam rajta, nem talált hibát a ramokban. Amikor Workbenchet telepítettem, az összes szükséges Supradrive és scsi drivert telepítettem a boot lemezről.
A lényeg, hogy gép ki-be kapcsolás után, nem látja az SCSI controllert. De ha szoftveres tools-okkal piszkálom, egyszer csak működni kezd és olyankor akár órákig hibátlan ha csak resetelek (ctrl+A+A), egészen power turn off-ig....
Biztos nem írtam le mindent, kérdezzetek, mert rengeteg mindent kipróbáltam.
A Suprát az oldalsó bővítő portra kel rádugni, ami szintén jónak látszik, mert azt meg teszteltem egy Action Replay MK 3-as kártyával. De ez is trükkös volt, mert az Action Replay kártya nem működik 3.1-es rommal, úgyhogy azt 2.04-es rom visszahelyezéssel tudtam csekkelni.
A Supra RAM része tökéletes, azt használom is és az Amiga a játékokat és demókat szépen viszi.
Tehát úgy nézki, hogy a következőket elmondhatom
1. gép jó
2. Oldalsó bővítőport - és akkor az ezt vezérlő egységek is jók.
3. Supra RAM controllere és RAM-jai biztosan jók.
4. A Quantum HDD amikor feléled a dolog, tökéletesen működik, low level format nem talált hibát.
5. Supra SCSI kontrollere amikor feléled a dolog működik. De gyanítom, hogy itt van a titok nyitja.
6. Ami biztos, hogy kikapcsolás után a gép "elfelejt" valamit, mert onnan kezdve megint nem látja. Reset nem probléma, tehát a memóriában van valami, amitől működne? De ha így van, akkor ki- bekapcsolásnál ez a valami mért nem kerül e memóriába? És mi ez a valam? Ha van ugyan ilyen? :)
Azt tudja valaki, hogy pontosan hogy látja meg az Amiga az SCSI controllert és azon keresztül a HDD-t és annak partícióit?
Valamiért úgy érzem, hogy a SupraDrive jó. Viszont a gép is anna tűnik.

Segííítség...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 13. 23:43


RDB-be el van mentve a filesystem?

agimA
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 14. 06:38 - Szerkesztve: agimA


Quoting: dh1
RDB-be el van mentve a filesystem?


Szia,

Igen, az el lett mentve mindig particionálás után.
Egyértelmü, hogy valamilyen hardver probléma van, csak azt nem értem mi okozhat ilyet: ha resetelem a gépet, nincs gond, de ha kikapcsolom, már nem látja az SCSI-it és némi szoftveres piszkálgatás után egyszer csak újból látja. (Bár tegnap a legutóbbi kísérlet nem sikerült, lehet végképp "beállt" az a hardver egység ami okozta a dolgot).

Nem lehet ez kondenzátor probléma?

Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 14. 11:59 - Szerkesztve: derringer


Quoting: agimA
Nem lehet ez kondenzátor probléma?


De igen, nem árt csekkolni. Illetve hajszálrepedés lehet a nyákon. Nem tudom mennyire melegszik, de az hogy "hidegen" nem idul, vagy x perc után mégis mükxik erre vall.

Nyilván látni, mérni kellene, hogy kiderüljön.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 14. 13:37 - Szerkesztve: dh1


konnyen ki lehet deriteni, hogy kontakt hiba-e ...
Ha az, es belemelgedes utan javul meg, akkor a te szoftveres probalkozasod tulkepp felesleges, hiszen azt vizionaljuk, hogy magatol javul meg ...
Tehat, kapcsold be hagyd menni egy ideig, mondjuk 30 percet, majd reset, es ha ezek utan bootol akkor hw nyug, valszeg kontakt hiba, ha ezek utan sem indul el magatol akkor viszont szerintem valami szoftver gond lesz ...

agimA
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 14. 18:36


Hát úgy néz ki, a melegedésnek nincs köze hozzá. Két órát járattam, semmi.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 14. 19:49


akkor az szoftver gond lesz szerintem

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 17. 11:40 - Szerkesztve: peachman


Ha az 1200-ba HDD-t teszek nem akar felpörögni a motor. Kattog szegény, míg ugyanez egy USB-s rackben tökéletesen működik. CF kártyával szépen megy a gép. A HDD 5V/0.62A áramfelvételű. Elképzelhető, hogy valami tápkondi gondja van a gépnek? Egy PC-s táppal használom, de a biztonság kedvéért az 5V ágába betettem még egy 4700uF-os kondit.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 17. 20:29


Ha kattog csak akkor keves a kakao vagy kontaktos a kabel

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 17. 21:09


Próbából összekötöttem 2db 16V/4700uF kondit és az alaplapról levettem a gyári 10V/1000uF-ost. A réginek a lábait a panelban hagytam, arra forrasztottam egy rövid kábellal az újat, nem akartam a PCB-t elrontani. Úgy tűnik bevált a dolog, mert most úgy indul, ahogy kell. Csúnya lett szegény, de működik. Most valami szebb megoldás kellene.

LINK

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 18. 13:04


Nem tökéletes a dolog. 030 kártya esetén elég ennyi, de 040+ppc esetén be sem indult a gép. Csináltam egy átkötést egy kapott infó alapján a tápdugó és a floppy csatlakozó között. Így már megy a kártya, de a hdd meg sem moccan. Valami nem kerek ezzel a géppel. Cf szokás szerint működik. Lehet a pc-s táppal van gond?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 18. 15:13


Quoting: peachman
Lehet a pc-s táppal van gond?


tuti, pc-s tapnak rohogve vinnie kene

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Sze. 18. 20:37


)
Quoting: peachman
alami nem kerek ezzel a géppel. Cf szokás szerint működik. Lehet a pc-s táppal van gond?

Vegyel mar egy multimetert es merd ki, hogy a 12V, meg az 5V stb, megvan e?

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 18. 21:51


12V megvan, viszont csak 4.8V körül van 5v helyett. 0.2V esés ennyire számítana?

YADA
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 18. 23:06


Az Amiga rohadtul erzekeny az 5V-ra. A 4.8V mar hatarozottan keves, habar "elvileg" eleg kellene legyen.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Sze. 18. 23:25 - Szerkesztve: charlie


A 040/PPC-k híresen háklisak voltak a tápellátásra és az alaplapra is. Egyszerűen túl sok áramot akar a kártya az alaplaptól, amit az nem bír kiszolgálni, főleg induláskor. Ez főleg a 040-es PPC-kre igaz, mert a 060 kevesebb kakaóval is beéri, azok valamiért jobban mennek.

És ugye akkor még csak a PPC-ről beszéltünk, a winyó, a floppy (alapesetben), a PCMCIA ethernet, stb, ami mind az alaplapról kap tápot szóba sem jött. A már fentebb linkelt PowerUP FAQ hardver része külön is foglalkozik ezzel:

How can I increase the voltage which BPPC card is getting trought the A1200 motherboard?

Just connect spare floppy connector from your PSU to the motherboard floppy connector on your A1200 MB. This is needed because looses in A1200 MB (which is not built for this kind of load) lowers voltage under 4.75V in some cases. Low voltage can result in random crashes when using PPC programs or unreliable memory (also random crashes) at higher speeds (like 60ns). Also try to power all units directly from PSU where possible (avoid MB).


És még van pár pont lejjebb... Soros port nemműködés, BVision bugok, mind-mind tápellátás (vagy túlmelegedés) gondok...

Amúgy, van akinek annyira nem ment a kártya, hogy nem csak az alaplapot pluszban a floppy tápnál, hanem magát a kártyát is a coolerventillátor csatlakozójánál(!) is meg kellett tápolni és még a ventillátort is külső forrásból kellett hajtani.

Régi szép idők, amikor még ezek voltak a fő topicok egy amigás fórumban, hogy mitől fagy a PPC-m... :D Az ember egyszer végigszopja maga és hirtelen megérti hogy nem csak egy jól működő Pegasos II de még egy patkolt-Articiás Pegasos I, meg egy akármilyen tákolat korai A1 is szinte megváltás volt ezek után, meg a stabilitás csimborasszója... :)

Egyébként a CSPPC-k valamivel jobbak, bár ott is vannak megpusztulós problémák, illetve én már láttam 4000-s tápcsatlakozót is, amit egy kevésbé jól sikerült CSPPC áramfelvétele konkrétan elégetett...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 01:46 - Szerkesztve: dh1


Akkor nekem mákom volt. Elso BPPC-m egy 040/175-os volt BVisionnal es nem volt gond. Tapellatas az viszont egy ido utan keves lett, szal ment is toronyba AT-s tappal. Onnantol viszont ment hiba nelkul. Szerencsem volt ...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 07:12 - Szerkesztve: peachman


Hasznos infók, köszönöm. Már egy ideje gyanakszom, hogy vagy a táppal, vagy az alaplappal van valami gond. Amikor a 030 volt a gépben, akkor is gond volt a HDD indulással. Akkor azt megoldottam plusz kondi 5V ágba kötésével. Arra gyanakodtam, hogy az alaplapi is kiszáradhatott, ezért kicseréltem.

Azt mondjuk megértem, hogy a PPC-nek a floppy konnektoron meg kell támogatni a tápot külön. Meg is csináltam, enélkül nem akart elindulni.

Viszont az, hogy a kártya miatt megint nincs kakaó a HDD-hez ...
Előbányászok egy másik tápot (elég komoly az 5V és 12V ága) és kipróbálom azzal a jelenlegi felállásban. Ki akarom szűrni, hogy a lap vagy táp a gond.

Eddig nem használtam ki semmivel még a PPC-t, de 040-el nem volt fagyás. Későbbiekben, ha a helyzet úgy hozza és a kártya alkalmas rá, akkor 060-at tennék bele. Már ha valaki kicseréli majd és megcsinálja az 5V->3.3V átalakítást is.

Azt megkérdezhetem, hogy amikor a floppy csatlakozón keresztül adtok/adnak plusz támogatást a kártyának, akkor honnét veszitek az 5V/12V-ot? A gép tápcsatlakozójára forrasztjátok a kábel végét vagy alaplapra? Esetleg a tápegységből viszitek be külön kábelen?

tassika
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 08:27 - Szerkesztve: tassika


Quoting: peachman
Azt megkérdezhetem, hogy amikor a floppy csatlakozón keresztül adtok/adnak plusz támogatást a kártyának, akkor honnét veszitek az 5V/12V-ot? A gép tápcsatlakozójára forrasztjátok a kábel végét vagy alaplapra? Esetleg a tápegységből viszitek be külön kábelen?

Ha van még a PC-s tápodon floppy csatlakozód, akkor egyszerűen rádugod az alaplapra, és ha van még egy floppy csatlakozód a tápon, az meg mehet a drive-ba. Vagy veszel egy ilyet, ha híján vagy a floppy csatlakozónak.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 09:15


Nincs floppy csarlakozó a tápon, mert az amiga tápkábel van fixen beforrasztva. Minden egyéb vezeték kiforrasztva.

Mértem bekapcsolt állapotban a táprészt. A tápegység 4.9V-ot mutat, de a gép tápcsatlakozójánál már csak 4.5V mérhető. Így nem csodálkozom a kattogáson. Létezik, hogy a kábelnak nőtt meg ennyire az ellenállása?!? Ma miforrasztom a tápból és rámérek. Ha a géppel lenne valami, ami miatt leesik a feszültség, akkor gondolom a tápnál is azt kéne mérnem.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 10:31


Quoting: peachman
már csak 4.5V mérhető.

Na az mar keves.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 12:22


Hát igen. Ez már nagyon kevés. De zavarba ejtő, hogy a tápkábel gép felőli végén csak 4.5V van, miközben a tápegység felőli végén még 4.9V. Hová tűnt (Damon Hill) +0.4V ?!?

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 17:15


Úgy tűnik megoldódott a probléma. Az volt a gond, hogy szerettem volna kizárólag a tápkábelre bízni mindent és egy átkötés került a tápcsati és floppy csati közé. Ez megoldotta volna a pcb tehermentesítését a megnövekedett teljesítményfelvétel miatt. Viszont úgy tűnik maga a tápkábel vált gyenge pontá. Ezért most egy kéteres kábelen pluszba viszek a floppyhoz +5V/GND-t. Így már minden rendben. Mondjuk azért lehet valami a kábellel, mert 030 esetében is problémás volt a HDD plusz kondi bekötése előtt.

Most kivettem a felesleges elkokat is, nehogy a töltőáram bekapcsoláskor galibát csináljon.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 20:47


060-at kell venni 1200-be. A PPC-vel mindig a szívás van. PPC-t csak nagydobozos gépbe kell rakni, abba meg egy vagyon (igen, azon is 060 legyen, mert az jó neked :D)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 21:23


ratman
+1

<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024