Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 14. 02:02 - Szerkesztve: Logostino


Szerintem veszek két 9.1-es IBM-et mert most azt találtam olcsón. Hátha azokkal több szerencsém lesz.

charlie
Az aio változatot a múltkor próbálgattam, nekem sehogysem akart működni. Viszont a másik ami az Amineten van, jó volt. Majd beizzítom azzal.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 14. 03:18


nekem ket 9.1-es uwscsi IBM volt BPPC SCSI-n, gond nelkul mentek

Clyde Radcliffe
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 14. 21:23


Quoting: dino
A konnyebb tap tobb miliampert tud, ez akkor szamit, ha.. tele van tomve a geped:
turbo, tobb hdd, cdrom stb...Jobban birja szuflaval.


Ezekszerint elvileg jobb a könnyű táp. Kondi cserével kapcsolatban tudnál adni valami infót? Mindet cseréljem ki? Idáig egyszer cseréltem kondit a 3DO-ban, de az rendesen be is halt és a kondin is látszott, hogy rendesen gömbölyödik.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 15. 03:48


Amiga dealereknel van ilyen szett ... kondik egy csomagban, amiket cserelni kell ... esetleg.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 15. 12:34


Quoting: Clyde
3DO-ban

Végre egy kolléga:-)
Ha van eladó játékod, érdekelhet....

Clyde Radcliffe
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 16. 09:50 - Szerkesztve: Clyde


Szia!

Egy darab felesleges játékom van: Escape from Monster Manor. Nincs túl jó állapotban szegény :)

@dh1:

Tudnál mutatni egy ilyen szettet? Én csak az Amigakit-et ismerem és náluk nem leltem.

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 16. 18:56


Quoting: Clyde
Tudnál mutatni egy ilyen szettet? Én csak az Amigakit-et ismerem és náluk nem leltem.

Táphoz nincs náluk, csak géphez. De tápban azért olyan nagyon sok nem lehet.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 16. 22:19


Quoting: Clyde
Egy darab felesleges játékom van: Escape from Monster Manor. Nincs túl jó állapotban szegény :)

Képet mail-re küldesz?
Köszi

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 17. 01:40


Quoting: Clyde
Tudnál mutatni egy ilyen szettet? Én csak az Amigakit-et ismerem és náluk nem leltem.


jah en azt hittem gephez kell, taphoz en sem lattam, csak gephez. Bocs a felreertesert!

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 17. 19:23


Sziasztok! Egy gyors kérdés. Melyiket javasoljátok a kettő közül: Apollo 1220, vagy ACA1220?

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 17. 20:27


Árakat nem tudok, de én az ACA1220-at mondanám. Egyrészt több fast RAM van rajta (bár 020-nál igazából nincs nagy jelentősége, hogy 8 vagy 127) Viszont (javítson ki valaki, ha rosszul tudom), akkor az Apolloval nem megy a RemApollo, azaz nem tudod a KickStart-ot RAM-ba másolni. Az meg két ok miatt is jó: egyrészt nem kell a fizikai KickStart ROM-ot cserélni, be tudsz tölteni bármilyet, másrészt RAM-ból futtatva jóval gyorsabb.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Máj. 17. 20:33


@siz:
Valóban, sőt a RemApollo IIRC még 030-on se megy, csak 040 és 060-on. (Fix me?) Mondjuk talán vannak más megoldások is a Kickstart mappolásra, de hogy mennyire jók... (skick vagy mittomén?)

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 17. 22:47


siz+Chain-Q
Hálásan köszönöm a segítségeteket!

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 18. 07:04


Valoban nem megy 030-on a maprom sajnos.

Dark74
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 20. 09:13


Sziasztok!

Az Amiga 500-am új életre kelt a Gotek-nek köszönhetően, gyönyörűen visz mindent. Viszont van egy problémám, miszerint a soft reset nem akar működni, a ctrl+amiga+amiga gombok lenyomásakor nem történik semmi, így csak a kikapcs/bekapcs módon tudom újraindítani a gépet. A billentyűzet amúgy működik, már amelyik gombokra szükség volt eddig azok mind mentek. Mi lehet a probléma?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 20. 09:22


Esetleg, "Azok" a gombok megsem mukodnek ...

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 20. 13:22


Legalább nem cumizol be vírust, mindig tiszta lesz a memória :P nekem a belső CF kártyás rendszert tette gallyra... bár az még a floppy emulátor beépítése előtt volt, lemezről jött a kártevő.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 20. 17:56 - Szerkesztve: Logostino


SCSI megint:

Megjöttek a 9.1-es IBM wincsik. A történet ugyanaz. Nem megy. Azon gondolkoztam hogy lehet akkor a 68M=>50M átalakítóim lehetnek szarok (legócsóbb ebay kínai)? PC-n is csak a 68pines kábelen mennek, ha az 50pinesre dugom fel őket átalakítóval, akkor nem. A 68 pines wincsiknek elméletileg simán mennie kellene egy 50 pines átalakítóval nemde? Kinek mi a tapasztalata a témában?

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 21. 22:16


Na akkor ha valakit érdekel, úgy néz ki sikerült a lehető legszarabb kínai 68/50 adaptert megvennem amin szarul van bekötve a felső byte terminálása: URL

Dodi
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 02. 21:17


Blizzard Phase5 PPC-hez leszorító rugót keresek.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jún. 03. 09:11


Quoting: Logostino
Na akkor ha valakit érdekel


ez az amibol nekem is kuldtel? :)

Awe
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 03. 16:29


Nekem Blizzard PPC-hez kellene 2db csavar + anya, amivel a BVision-t lehet rajta rögzíteni. Sehol sem találok hozzá megfelelőt, pedig ha meglátok egy csavarboltot, akkor egyből bemegyek, de ilyen vékony sehol sincs.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 03. 18:54 - Szerkesztve: Logostino


Quoting: dh1
ez az amibol nekem is kuldtel? :)

Nem, de küldhetek ha gondolod. Van 2 és semmire sem jók. :P

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Jún. 07. 11:29


Mac Mini-nél tudja valaki, hogy hogyan lehet kikapcsolni véglegesen a bekapcsolás / újraindítás utánni "gong"-ot? Ugyan találtam róla leírást, de az csak az inteles gépekre vonatkozik. PowerMac-on ez ugye nem probléma, csak lehúzom az audió kábel csatiját, és kész is. De itt? Vagy: ugyan nem könnyű, de ha szétszedem, akkor ebben is van lehúzható csatlakozó, vagy itt nem lehet, integrált minden?

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 07. 11:43


Open FW-t bootolsz (Option + Command + O +F), és kiadod az nvsetvol 0 parancsot.

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Jún. 07. 17:12


Morkath: sajnos nem jó ez sem - "unknown word" -ot dob rá. Próbálkoztam korábban a "sudo nvram SystemAudioVolume=%80" paranccsal (és a százalékjel után más értékekkel is), és látsztra jó is volt (ezután kérte az admin jelszót is) - de nem lett eredménye.

Más.

PPC-s Apple gépeken a DVI kimeneten lehet valahogy hangot is átvinni? És ha igen: működni fog HDMI adapter (vagy DVI-HDMI kábel) esetén is?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jún. 07. 17:35 - Szerkesztve: charlie


Nekem Mac minit elkussoltatni még nem sikerült... Más gépeken (pl. PowerBook) működik az, hogy OSX-en lehúzom 0-ra a hangerőt és aztán úgy kapcsolom ki a gépet, de a Mac mini ezt is leszarja.

Szerk: amúgy mégegyszer ez a CLASSIC hardver rovat. Mac mini szerintem nem ide való, még akkor se ha régi! :)

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 07. 19:11


Akkor viszont nem tudom, hová tegyem a választ, ha egyszer itt van a kérdés. :)

Esetleg próbáld meg így, Linux alatt.

A PPC korszak videokártyáin még nincs dedikált hangchip, ami meg rendelkezik (belső) S/PDIF bemenettel a digitális hang áthurkolásához, abba valahogy be kell tudnod juttatni a digitális jelet a Mac-ből.

A digitális hangkimenettel felszerelt Mac-eken (G4 Digital Audio, G5 PowerMac és társaik) tudomásom szerint TOSLINK aljzat van, azt nem tudom, közös nevezőre lehet-e hozni a VGA kártyán lévő bemenettel..

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 07. 20:27


Quoting: Peti
PPC-s Apple gépeken a DVI kimeneten lehet valahogy hangot is átvinni? És ha igen: működni fog HDMI adapter (vagy DVI-HDMI kábel) esetén is?

A DVI-n nincs hang átvitel.

Dodi
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 08. 14:34


Quoting: awe74
Nekem Blizzard PPC-hez kellene 2db csavar + anya, amivel a BVision-t lehet rajta rögzíteni. Sehol sem találok hozzá megfelelőt, pedig ha meglátok egy csavarboltot, akkor egyből bemegyek, de ilyen vékony sehol sincs.



A nagykerünket megkérdeztem, rendelhető. Sajnos az eredeti (2x12 DIN 963A) sárgaréz csavart + anyát nem tudok szerezni, de natur kivitelben igen. Akinek kell, az AmiCon partyn szívesen adok.

<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024