Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Máj. 11. 10:55


Quoting: Morkath
Samsung Syncmaster 930MP.


Es ez a VGA Sub-D n tud 15khzt megjeleniteni?

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 11. 13:55


Quoting: dino
Es ez a VGA Sub-D n tud 15khzt megjeleniteni?


Feltehetően nem, de alkalomadtán kipróbálom.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 11. 14:17


Quoting: Morkath
Feltehetően nem


jopar tudja ...

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 11. 17:55 - Szerkesztve: ArtentoRedasz


Sziasztok! Vettem egy Philips Brilliance 170PS TFT monitort. Egyelőre csak simán rá van kötve az A1200-re (nincs scandoubler-em, csak egy VGA kábel). Tudom, hogy a grafikus dolgok így nem mennek rajta, de a Classic WB-et tudom használni így is. Azonban az indításhoz midig szükséges egy TV is, mivel hiába állítom be CWB alatt a "Multiscan:Productivity"-t, újraindításkor elfelejti akkor is, ha elmentem. Tudnátok segíteni abban, hogyan tudnám csak monitorral használni a gépet?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 11. 18:25


Tuti biztos, hogy nem menti el?
Nem csak az van, hogy a kovetkezo restnel a Multiscan sem ad kepet es egy masik monitor segitsegevel ujra kell egy PAL lores kepernyot nyitni es onnantol megint minden mukodik?

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 11. 19:01


Sajnos nem menti. Biztos én csinálok valamit rosszul. Mentettem a ScreenMode-ban és az Overscan-ban is. Reset után megint csak az RCA video kimeneten van jel.

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 11. 19:53


Ja igen! A beállításokból is eltűnik.

Clyde Radcliffe
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 11. 20:34


Sziasztok!

A tápom elég erőteljes "illatot" áraszt. Annyira nem ütős, de lehet érezni. A1200-eshez ezt kaptam és igazából nem foglalkoztam vele, mert működik, de gondoltam rákérdezek itt. Azt hiszem ezt hívják amperszagnak, de totál láma vagyok ilyen témába. Szóval mitévő legyek?

Képek az erőforrásról:

Hátlap:

http://i62.tinypic.com/2ent0z9.jpg


Belső:

http://i57.tinypic.com/2q15i89.jpg

Belső vakuval:

http://i61.tinypic.com/29wlvy8.jpg

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Máj. 11. 21:40


Quoting: Clyde
A tápom elég erőteljes "illatot" áraszt.


A kondikat kell elso korben kicserelni, valoszinu szivarog az elektrolit.

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 11. 22:08


Nos, ha valakit esetleg érdekel (és egyáltalán van valaki rajtam kívül, aki ezt nem tudta) megvan a megoldás!!!
A Storage/Monitors mappájából át kell másolni a VGAonly-t és a Multiscan-t, a Devs/Monitors mappába. Így megőrzi a beállításokat.

Clyde Radcliffe
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 11. 22:27


Quoting: dino
A kondikat kell elso korben kicserelni, valoszinu szivarog az elektrolit.


Lehet egyszerűbb lenne venni egy másik tápot? Régen a nehéz tápom volt, van különbség táp- és táp között?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 12. 00:46 - Szerkesztve: dh1


Quoting: ArtentoRedasz
A Storage/Monitors mappájából át kell másolni a VGAonly-t és a Multiscan-t, a Devs/Monitors mappába. Így megőrzi a beállításokat.


nana, hogy tudjuk, csak gondolni sem mertuk, hogy ez neked nem evidens :)
egyebkent akkor hogyan volt aktiv barmelyik ilyen kepernyomod, ha bootolasnal nem is volt a DEVS/MONITORS-ban?

mert vagy itt kell lennie bootnal, vagy kezzel el kell inditani elotte ...

szal en arra tippeltem volna amit irtam vagy a screenmode.prefs irasvedett

:)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Máj. 12. 05:37


Quoting: Clyde
Lehet egyszerűbb lenne venni egy másik tápot? Régen a nehéz tápom volt, van különbség táp- és táp között?


A konnyebb tap tobb miliampert tud, ez akkor szamit, ha.. tele van tomve a geped:
turbo, tobb hdd, cdrom stb...Jobban birja szuflaval.

Quoting: dh1
egyebkent akkor hogyan volt aktiv barmelyik ilyen kepernyomod, ha bootolasnal nem is volt a DEVS/MONITORS-ban?


Na erre a rejtelyre en is kivancsi lennek :D :D :D

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 12. 10:08


dh1+dino

Abszolút kezdő Amigás vagyok, ezért próbálok itt érdeklődni. Aminek nem ismerem a mikéntjét, arra konkrétan nem tudok rákérdezni. Ezért csak így, szépen, lassan az alapoktól (biztosan mindenkinek ismerős. Vagy nem?)
Eddig RCA-ról ment, ha monitoron akartam nézni, akkor manuálisan indítottam mindig. Nincs rejtély, csak egy újonc. ;-)

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 12. 11:52 - Szerkesztve: Logostino


Van arra valami kulturált megoldás hogy a Blizzard SCSI csatiját és ha esetleg majd veszek akkor az Indivision VGA/DVI csatiját is ki tudjam vezetni az 1200-es oldalára? Lehetőleg faragás nélkül.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Máj. 12. 18:21 - Szerkesztve: dino


Quoting: Logostino
Lehetőleg faragás nélkül.

Nincs, az egyetlen felesleges hely a scsi ajto, ha teszel oda scsi t, akkor marad a fityego szalagkabel, vagy elmesz teszveszvarosba furfaragbacsihoz.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 12. 20:46 - Szerkesztve: Logostino


Quoting: dino
elmesz teszveszvarosba furfaragbacsihoz

Fasza. Na mindegy. Majd valamit kitalálok rá... vagy nem.

Más:
Létezik hogy a Blizzard SCSI kit egyszerűen sehogy nem hajlandó felismerni egy adott típusú HDD-t? Egy illetve három korabeli 97 vagy 98-as 4.5 GB Fujitsu-ról van szó. Egyszerűen már a létező összes jumper konfigot kipróbáltam a HDD-n és semmi. Betoltam SoftSCSI-val a 8.5-ös ROM-ot, hátha a kártyán lévő 7.19 túl régi, de hiába. A régi Sony CDRW-m remekül megy szóval a vezérlő biztos jó. Bármi ötlet vagy tanács hogy mivel lehetne még trükközni? HDD: MAB3045

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 13. 00:59 - Szerkesztve: dh1


Logostino
Termeszetesen van megoldas
A SCSI megy a szokasos helyre a floppy ala
Az RF modulatort ki kell forrasztani es a helyere mehet a DVI/HDMI vagy VGA csatlakozo ... igy szokas faragas nelkul

http://www.amibay.com/attachment.php?attachmentid=64958

http://www.amibay.com/showthread.php?27131-Removing-the-RF-modulator-from-A1200

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 13. 01:00


Quoting: Logostino
A régi Sony CDRW-m remekül megy szóval a vezérlő biztos jó. Bármi ötlet vagy tanács hogy mivel lehetne még trükközni? HDD: MAB3045


vinyok nem lehetnek szarok? :)

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 13. 06:32 - Szerkesztve: Logostino


dh1
Hm. Érdekes megoldás. Bár ez is "faragás", de így legalább visszaállítható az eredeti állapot. Mondjuk a DVI csati nem férne oda ha jól látom, vagy igen? Olyan picinek tűnik az a lyuk... :-)

"vinyok nem lehetnek szarok? :)"
PC-ben egy sima Adaptec kártyával teljesen jól mennek. Mindet megformáztam amikor vettem.A 68=>50 pin átalakítókat nem próbáltam még, de ma azokat is megnézem PC-ben.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 13. 07:06


Quoting: Logostino
Érdekes megoldás


http://kipper2k.com/a500extra.html

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Máj. 13. 07:49


Logostino

Terminator van a SCSI lanc vegen?
Vagy jumper, vagy fizikai lezaro.

Emlekeim szerint nekem is volt par scsi hddm, ami sehogyan sem ment Amigaban.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 13. 08:07


A terminator a SCSI házon van a szalagkábel legvégén. Egyébként a terminálás ki van kapcsolva a HDD-n és a CD-n is. Azt is próbáltam hogy a CD-t lehúzom és csak a HDD van a kábelen, de úgysem megy.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Máj. 13. 08:26 - Szerkesztve: dino


Probald meg, hogy a CDt teszed a SCSI lanc vegere es azt jumpereled terminatornak.
Te figy, ha az ID k nem sorbajonnek, akkor baromisokat kell varni, hogy lassa a gep. A bootolo HDD nek kell nenni a legkissebb ID nek, mert kulonben
elszorakozik vele jo sokaig, mire vegiglesi a SCSI lancot.
Az ID ket meg en csak kiserletezessel tudtam sorbarakni.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 13. 08:46 - Szerkesztve: Logostino


CF-ről bootolok. A külső HDD csak játszós lenne. Most a CD ID-je 6, a HDD-t meg már szinte minden ID-n próbáltam. A CD-t mindig minden körülmények között látja ha rajta van a kábel. Majd este játszok még vele kicsit.

Amúgy méretben hol a határ amit még kezel a 1230scsi.device?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Máj. 13. 09:16


Quoting: Logostino
Amúgy méretben hol a határ amit még kezel a 1230scsi.device?


Nemtom, a ridmiben tutira irnak rola.
En A4000T ben hasznalom a gyari alaplapi SCSI t, meg a Cyberstorm MKII kartyanak a SCSI jat hasznaltam regebben egy A4000D be, de nekem mindenhol 3.9Os volt felteve, 16GB SCSI HDD vel PFS3 mal nem volt semmilyen problemam, de a 3.9 es Os az ROM updatel az elejen.

smezuli
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 13. 15:31


Sziasztok!

Próbáltam kereséssel a Fórumban, de nem találtam érdemi információt, ezért írok.
Van egy Apollo 1230-as kártyám, aminek RAM problémája van.
Vagy a memória foglalat rossz, másikat kellene bele tenni (ez a valószínűbb) vagy a vezérlő rendetlenkedik (ez a valószínűtlenebb).
Jelenség:
Berakom az 1200-asba és nem indul a gép. Ha átjumperelem, hogy ne akarjon RAM-ot, akkor elindul a gép.. :(

Tudtok ajánlani valakit, aki meg tudná vizsgálni, illetve meg tudná javítani?

Előre is köszi a válaszokat.

smezuli
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 13. 15:45


Kukacmarci
Szia!

Szörg elérhetőségét meg tudnád adni?
Köszönöm szépen előre is!:)

Üdv.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Máj. 13. 17:23 - Szerkesztve: charlie


@Logostino:
Amúgy méretben hol a határ amit még kezel a 1230scsi.device?

Szerintem kb. 2TB (igen, terabyte), vagy amit a SCSI-II tud, mittomén... De olyan fájlrendszer kell, ami támogatja a TD64 szabványt.

Mivel a phase5 az egyik olyan HW gyártó volt, amelyik részt vett a TD64 (a 64bites diszkkezelő API, pongyolán fogalmazva) szabvány definiálásában, majd az elsők között implementálta is azt. A gyári ROM 3.0-3.1 FFS biztos nem, a frissített, NSD-vel (a "másik" 64bites szabvány, ami pár Amiga Technologies-es agyhalott kreálmánya, későbbi mint a TD64, de legalább inkompatibilis vele) elkúrt FFS meg valószínűleg nem tudja a TD64-et, de ezt passzolom. Szóval legalább a háttértár 4GB feletti területeihez SFS, vagy méginkább valami modern PFS3 variáns (pl. PFS3AIO) ajánlott.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 14. 00:36 - Szerkesztve: Kukacmarci


smezuli
Irj a mail-omra, s elküldöm.
Nem tudom, ide kirakhatom-e...

<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024