Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 178 . 179 . >>
Szerző Üzenet
Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 28. 20:20 - Szerkesztve: Logostino


CF-ről bootol. Igazából nem én telepítettem a WB-t, hanem még az előző tulaj, de alaprendszernek tűnik, amit pluszban látok rajta: MUI, AmiTCP, Whdload. Jelen állapotban egy teljesen gyári 1200-esről beszélünk a CF-et leszámítva. FastRAM nincs. Nem teljesen értem ha CF-ről bootolok akkor ez miért számít normálisnak? Hová lesz ilyenkor 1 mega? Vagy ez azért van mert egyáltalán nincs fastmem, így mindent a chipramba tol be? Most hogy ezt leírtam, asszem meg is válaszoltam a kérdést.

Ha shellből nyomatom a LoadWB-t utána "1 33x xxx" byte van szabadon.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Ápr. 29. 13:49


Quoting: Logostino
Vagy ez azért van mert egyáltalán nincs fastmem, így mindent a chipramba tol be?


igen, hova mashova toltene be a programokat mint a rendelkezesre allo RAM-ba?! :)
Az pedig most sajna csak a 2 mega CHIP RAM ami a grafikahoz is kell.

Tehat minden emgnyitott ablak, elinditott progi, minden ebbol zabal ... es amugy sem szelvesz sebessegu ...

Illetve maga a CF is ahogy particionalva van, meg a filesystem foglal memoriat asszem. De pl. particionkent meg lehet adni, hogy mennyi legyen a cache, avagy a particiohoz rendelt memoria, hogy gyorsabb legyen ... ez is a rendelkezesre allo RAM-bol, itt pl csak a CHIP-bol jon le!

Sot fugg a kepernyofelbontastol is! Az is a CHIP-et eszi!

Szal alap A1200 chip rammal kb. floppyzni jo ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 29. 14:04 - Szerkesztve: charlie


@Logostino:
LoadWB előtt meg az "Avail" parancs használata ajánlott Shell-ből, hogy objektív képet kapjunk... Ahogy dh1 is írta, a partícióhoz lefoglalt bufferek ill. a filesystem driver is jelentős helyet foglalhat... Én Chip RAM only géphez - ha nem néz ki legalább egy 4MB-s Fast RAM bővítés záros határidőn belül - mindenképpen a ROM-beli FFS-t és minimális buffert használnék (asszem 30 a default).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Ápr. 29. 14:17


sracok, adott egy B1240, 1260-ra alakitva.

A cucc erdekes jelenseget produkal, megpedig ha a DCACHE aktiv, akkor random fagy ... deaktival DCACHE eseten semmi gond ...

A cucc nem nalam van, hanem eladasra kinaljak ... erdemes megvenni es kinyomozni a hibajat?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Ápr. 29. 14:18


Quoting: charlie
LoadWB előtt meg az "Avail" parancs használata ajánlott Shell-ből


+1

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 29. 14:32 - Szerkesztve: Logostino


Charlie & dh1

Köszi az infókat. Igen tudom hogy a 2M önmagában nagyon kevés. De már úton van a Blizzard-om a géphez. Igazából csak gyorsan ki akartam kicsit próbálni az egészet hogy a tápcsatiban a szétgányolt vezetékek miatt nem-e lett valami kár a gépben. Tegnap sikerült megjavítani meg rendbe szedni a tápot, és úgy tűnik hogy minden jó, csak hirtelen azt a kevés szabad memóriát nem tudtam mire vélni.

dh1
Azt a turbót én is láttam, nagyon csábító az ára. Bár lehet még így, ebben az állapotában is felverik majd.

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 29. 14:40


Quoting: dh1
A cucc erdekes jelenseget produkal, megpedig ha a DCACHE aktiv, akkor random fagy ... deaktival DCACHE eseten semmi gond ...

Nem lehet bugos 060 maszk? Van egy doksi, ami leírja, hogy melyik maszknál milyen ismert hibák vannak, ebben az első két maszknál van olyan hiba, ami bizonyos cache műveletek esetén fagyaszthatja az egész buszt. De nincs tapasztalatom 060-nal, szóval ez csak tipp.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 29. 15:09


@siz:
Én is erre gondoltam elsőre, de Blizzardok az összes létező 68060 revízióval futkároznak, szóval nem hiszem hogy a CPU-n belül van a probléma - hacsak nem maga a CPU adat cache hibás.

Többet kéne tudni a kártyáról... Pl. ki alakította át, milyen körülmények között, honnan van a 060 CPU, stb...

Gizz
Tag
# Elküldve: 2015. Ápr. 29. 15:40 - Szerkesztve: Gizz


Sziasztok, ígértem egy helyzetjelentést. Megoldódott az ügy, igaz az eredeti állapot nem jött helyre de nagyobb baj szerencsére nincs.

Kiiktattam a Cornelius féle switchert mert sanszos, hogy azzal van gond. Azt nem tudom, hogy az epromok mentek tönkre vagy magával a szerkezettel van -e gond de az 1.3 KS-t kiszdtem és switcher nélkül toltam a helyére. Simán bootolt a rendszer ill. mégsem simán mert extraként a VCS 512-es trapdoor bővítő/óra gombelem szivárgása miatt nem bootolt a rendszer, csak akkor, ha a jumpert clock-ról a ram bővítésre dugtam át. Megjegyzem aBBAH-n ill. a Amiga HW Database oldalán sem találtam sem ezt a bővítőt sem a switchert...

Cornelius KS switcher

Kicsit bonyolult volt ez nekem így elsőre de hála az égnek nincs nagyobb gond. Még egy kört futok a switcherrel de szerintem az epromok miatt nem fogok tudni mit csinálni vele.

Hogy ne legyen "köszönjük Emese" töltetű a post egy-két ON-t is tolok:

1. A switcherhez való epromok (3.0E és 3.0O volt rájuk firkantva). Arra mennyi esélyem van, hogy ilyeneket szerezzek? A képen látszik, hogy van egy 1.3-as KS-nak való foglalat, a két eprom foglalata más lábkiosztású. Bár normál switcher lenne amibe 1.3 és 2.04 ks-t lehetne tolni...
Amiért ezt kérdezem, szeretném használni a Rochardot nem csak a vinyó miatt de a 8 MB ram miatt is, de sima 1.3-al nem bootol be. Van rá lehetőség, hogy a switcher nélkül WB lemezekkel telepítsek rendszert a Rochardra? Vagy szerezzek egy másik normál Kickeket fogadó KS switchert?

2. Hamarosan érkezik végre az 1200-as várva várt csomagja. Felületesen visszaolvasva nem javasoljátok az ACA bővítőket illetve inkább Blizzard kártyákat tartják jobbnak úgy álltalában minden fórumon. Célom egy HDD-s/CF-es rendszer kiépítése WHD-val, régi klasszikus, álltalam annak idején használt programokkal telepítve (LW, Brilliance, Protracker, stb.
Az alapgép, vinyó megvan, CF-rendszert ugye manapság nem nehéz beszerezni akár WHD-vel telepítve, kérdésem, hogy melyik bővítő kártya volna a legjobb választás. Amibay-en, Ebay-en nézegetem a kártyákat, néha brutál árakat látok de alkalmanként akad elérhető árú 030-as károlycsak azt nem tudom melyikkel járnék a legjobban. A legegyszerűbb az ACA 1230 megrendelése lenne. Ajánlott ez a kártya? Vagy gyúrjak inkább Apollo/GVP/MIcrobotics/Mtec/Micronic valamelyikére?

Köszi a válaszokat előre is!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 29. 15:51 - Szerkesztve: charlie


@Gizz:
A 3.0E es a 3.0O az egy páros (E, azaz Even) és páratlan (O azaz Odd) címek szerint kettéválaszott sima 3.0 image. Aki kicsit ért az EPROM irkáláshoz, valszeg tetszőleges 3.0/3.1 image-ból képes neked olyan image-párt csinálni, amit aztán EPROM-ba tudsz égetni és boldogan használni. (Disclaimer: én nem értek hozzá! :)

A Rochard controllernek 1.3-mal is illene mennie, de elképzelhető, hogy olyan módon lett megformázva 3.0-val (pl. FFS és hasonló fájlrendszer, ami nincs se az 1.3 ROM-ban, se az RDB-ben) amit az 1.3 alapból nem kezel. A történet bonyolítása kedvéért a Rochard a másik vezérlőn felpartícionált driveokat sem szereti, az Amiga Resources oldal szerint.

Szerk: ACA/Egyebek téma: Blizzardot kell venni, mert az jó neked. Kigyógyít a depresszióból, megnyitja a szívcsakrád, elhozza a világbékét, stb... Komolyra fordítva, 030 téren annyira mellényúlni nem lehet, de - főleg a korábbi revízióknál - az ACA kártyákkal voltak/lehetnek macerák, ill. szintén az ACA kártyák miatt újra üzletszerűen felvirágzott az "A1200 timing fix" iparág, vagyis az A1200 alaplapok moddolása, mert az ACA-k háklisak az alaplap revíziójára. Ugyanez egyes Apollokkal is előfordulhat egyébként.

(Összeesküvés elméletek kedvelőinek: mielőtt az Individual Computers az ACA kártyák gyártásába kezdett, megvette az Apollo kártyák Know-How-ját, amik ugyanilyen időzítés körüli macerákról voltak ismertek. De nyilván ez csak tök véletlen. Az ACA/Apollo fanek szerint ez azért van, mert az Apollo és az ACA *sokkal* gyorsabb mint a Blizzardok és ezt nem bírja az A1200 alaplap. Kár, hogy én használni szeretném a gépet, nem két benchmark eredményre rejszolás között timing fixeket forrasztgatni... De ez hosszú sztori! :)

A GVP jó még, de mintha azokból lenne olyan, amibe spéci RAM kell és nem megy a sima SIMM-mel, ami kb. a beszerezhetetlen kategória. A többi turbo meg valami Apollo klónja, vagy "futottak még". Ergó, Blizzardot kell venni. Nem véletlenül kerül annyiba...

(Szerk #2: Arról nem is beszélve, mikor legutóbb valakivel összeeresztettünk egy Apollot egy Blizzarddal, merthogy "hülyevagynemérteszhozzá" továbbá "namostfigyeldhogylenyomja" akkor a Blizzard megette az Apollot reggelire, sebességügyileg is... De ez még hosszabb sztori!)

Gizz
Tag
# Elküldve: 2015. Ápr. 29. 16:03 - Szerkesztve: Gizz


@Chain-Q:

Jól hangzik :) Akkor azt hiszem itt meg is állok már ami az A500-ast illeti. Egy kört azért még megér a Rochard de az epromokat szerintem hagyom békességben. Ezzel a KS kapcsolóval találkozott már valaki? Gondoltam rá, hogy Corneliust megkeresem de nagy az esély rá, hogy nem foglalkozik már ilyesmivel...

Szerk: Akkor Blizzard..... mondhatnám de a vásárlás nyílván a rá szánt pénz illetve a kínálat függvénye lesz leginkább. Szívem erre húz engem is, emlékszem annak idején szemrebbenés nélkül fordítottam volna szüleim fizetésének tört vagy többed részét a vásárlásra (már nem emlékszem az átlagbérekre de árlisa még megvan valamelyik 92-93-as Guru B2-jén a Blizzard árakról... elég brutálisak voltak már akkor is). Legszívesebben egy PPC kártyát látnék a trapdoorból kiállva de 300K-m nincs a dologra sajnos.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 29. 18:29 - Szerkesztve: Logostino


charlie
Nem tudom hogy ki birtokolja most a jogokat, de az egyébként kizárt dolog hogy a Blizzard kártyák "know-how" -ja kikerüljön előbb utóbb? A jogtulajdonos nem hiszem hogy sok mindent tudna már vele kezdeni.

Gizz
Ha nézegeted a Amibay-t azért nem lehetetlen kifogni 1230-ast, nekem csak néhány nap kellett hozzá hogy kifogjak egy dobozos változatot az átlagár alatt. Az elmúlt egy-két hétben vagy 5-6 hirdetést biztos láttam, persze viszonylag gyorsan el is mennek szóval résen kell lenni aztán mehet a declaring interest.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Ápr. 29. 19:01


Quoting: charlie
(Szerk #2: Arról nem is beszélve, mikor legutóbb valakivel összeeresztettünk egy Apollot egy Blizzarddal, merthogy "hülyevagynemérteszhozzá" továbbá "namostfigyeldhogylenyomja" akkor a Blizzard megette az Apollot reggelire, sebességügyileg is... De ez még hosszabb sztori!)


Na ez engem erdekelne.
Az Apollo nagyon jol huzhato kartya. A Blizzard nem.
Az apollo belul kb aszem fele akkora orajelen jar, kb 66Mhz nal eri utol a Blizzardot ami 50Mhz jar. De utanna elhuz az Apollo. En valami ilyesmit hallottam. Van meg valami. Az Apollo REM Apollo nelkul nagyon rosszul teljesit.

Na csarli, javitsad amit nem jol tudok.
Iszom szavaidat Mester :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 29. 19:41


Az, hogy egy rakás ilyen tuning-Apollo (közte a gyári 75Mhz-s is), *FELEZETT* front-side-busz sebességgel jár. Szóval a 060 benchmark kurva jól néz ki, csak gyakorlatban meg baromira nem hozza azt a teljesítményt. Egyben ezért is könnyű 100Mhz-re húzni egy ilyen kártyát - a memória csak 50-en megy, nem kell bele spéci RAM... De ennek megvan az árnyoldala is, teljesítményfronton... Ráadásul egy Apollon ez jó eséllyel nem csak egy jumper átállításával jár, mert ha jól rémlik a felezős-nem felezős kártyákban más a Mach logika is. Szóval ha olyanod van, akkor olyanod van...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Ápr. 29. 21:16 - Szerkesztve: dino


A legutolso kartya library-je, meg a Rem Apollo allitolag csodat tesz egy 75Mhz s Apolloval, nemcsak a bencsmarknal...
Mindegy, megoszlanak a velemenyek.

Szerk:
A pakabuzik szerint az Apollo egy eleg jol javithato kartya, a Blizzardba, ha valami tonkremeny az legtobszor a kartya vegleges halalahoz vezet...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 29. 23:58


Nekem Apollo 1260-as van, s teljesen meg vagyok elégedve vele. Persze én máshogy nézem a dolgokat, nem értek annyira hozzá. Értsd, semennyire sem. De... Én csak 50 MHz-n járatom, bár menne 85-ön is. Tesztelve huzamosabb ideig. Éppen, hogy csak langyos terhelés mellett is, s legalább 40000 ezerrel olcsóbb volt...
Mohican feltette a Rem Apollo-t, s most már a Scumm AGA is megy rendesen.
Dig, Full Throttle, Beneath A Steel Sky, Day of the Tentacle...

bromberg
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 02. 16:08


Sziasztok!

Van egy Amiga 1200-asom, CF kártyával bővítve hdd-nek. Nemrég vettem észre, hogy nem bootol a CF kártyáról. Egyáltalán nem értek hozzá, tud valaki segíteni abban, hogy BP-n vagy a környékén kihez vihetném el megkeresni a hibát+javítani.

Üdv,
bromberg

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 04. 12:08 - Szerkesztve: Logostino


A 1084S-P1 ugye hajtható C128-al 80 és 40 oszlopos módban is?

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 04. 15:20


Eszerint az oldal szerint igen. Nekem ebből van a nem-Commodore cimkés (Philips) változat.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 04. 16:34


Quoting: Logostino
hajtható C128-al 80 és 40 oszlopos módban


y

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 04. 16:43


Köszi az infót.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 04. 19:35


Az normális hogy ha nincs belső floppy drive az 1200-esben akkor a külső 1010-es sem működik? Csak a szokásos kattogás hallatszik, de ha beleteszek egy lemezt nem történik semmi. A külső drive biztosan jó.

YADA
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 05. 08:40


tuti hogy nem normalis

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 05. 17:45


Meg lett a hiba oka, az előző tulaj tett egy jumpert a belső floppy tüskesor 1-2 pinjére, gondolom hogy ne keresse a gép a nemlétező floppyt.

Más:
Ethernet kártyából mi a legjobb választás? Egy újjabb gyártás (XSurf), vagy egy régi (Ariadne pl).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 05. 23:27


Logostino
1200-be?
Amugy XSurf!

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 06. 02:22


Nem, abba majd egy PCMCIA-s Wifit akarok. A 3000-esbe kéne majd egyszer valami. Az se lenne baj ha Wifi-s lenne az is.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 06. 03:24


Wifiset jelen allapot szerint ugy tudsz, hogy kell valamilyen PCI busz a gepbe (Elbox fele 299 euro ujonnan), ebbe mehet Atheros 5000 kompatibilis PCI-os wifi kartya (AmiKitnel van ilyen PCI kartya egyedi telepitovel).

Van olyan PCI kartya ami PCMCIA kartyat tud fogadni ... akar az is megoldas lehet ...

Mas modja nincs, nem keszult Amigas Wifis kartya ...

Nekem OS4 alatt PEGA2-vel nagyon fagy ketfele Atheros kartya is. Az uj FE clean install eseten is ... igaz ez a Lay fele "csoda" pega, szal lehet, hogy csak nalam ilyen, de mivel ugyan ezen a gepen MOS alatt meg stabil ... hat nem tudom ...

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 06. 08:31


A Mediator-ból ha jól látom nem készült az eredeti A3000D daughter board helyére betehető változat, szóval gondolom az egyetlen megoldás az lenne ha átépíteném az egészet toronyházba. Azt meg nem szeretném. A bővítéseket leszámítva szeretném megtartani a cuccot eredeti állapotában.

Szerintem az lesz hogy szerzek majd egy Ethernetes kártyát meg veszek egy WiFi to Ethernet bridge-et. Az a lényeg hogy ne kelljen elhúzni az ethernet kábelt oda ahol a gépeim lesznek.

Quoting: dh1
nem keszult Amigas Wifis kartya

Hohó itt a piaci rés... :-)

Új kérdés: Azt meg tudom valahogy oldani hogy ha a Retina kártyára van dugva a monitor, és azon keresztül használom a Workbench-et, akkor működjön a whdload is rendesen? Mert most szétfagyik az egész ha úgy indítok egy whdload-os játékot hogy fut a Retina szoftvere. Az is elég lenne ha nem fagyna ilyenkor hanem csak az alaplapi vgan futna tovább. Az meg gondolom esélytelen hogy a játékok képe is a Retina-n keresztül jelenjen meg.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 06. 18:47


Amekkora ez a piac, inkább hajszálrepedésnek mondanám ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 06. 19:49 - Szerkesztve: dh1


Quoting: Logostino
A Mediator-ból ha jól látom nem készült az eredeti A3000D daughter board helyére betehető változat


termeszetesen keszult ... :)
irtam is, hogy 299 euro, namost azota mar 315 :)

http://eu-shop.elbox.com/en_US/p/Mediator-PCI-3000Di-MK-II/56

Quoting: Logostino
Az meg gondolom esélytelen hogy a játékok képe is a Retina-n keresztül jelenjen meg.


auto vagy manualis switchet szoktak hasznalni erre, mivel talan a PIV-en kivul mas nem tudja ezt a kunsztot ...

A1200-ben a BVision tudja a lores jelet 8 v 16 szinig atvinni, de ezt jellemzoen csak a bootmenu gfxkartyan valo megjelenitesere hasznaljak.

Amugy mi az, hogy a Retina szoftvere elborul?
Ez egy Retina Z2?

Mert az tulkepp nem RTG kartya, csak EGS konyvtarakkal es RETEMU-val megy, vagyis egyedi megoldasu, valszeg ezert fagy es fog is ... nincs mar aki kijavitsa ... elvileg volt a Cybergraphx 4.2 betaban egy mukodo Retina Z2 driver de a veglegesbol kihagytak es sohasem lett publikalva ... de nekem nem volt ilyen kartyam, csak olvastam rola ...

Szerk.: WHDload doksiban nincs erre valami gyogyir? Annyi kapcsoloja van mint a rosseb ... csak kivedheto valahogy ...

<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 178 . 179 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024