Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
Mohican
Tag
# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 23:28


@kukacmarci

A supradrive utolsó firmware-el (rev6) is csak 2gb-ig kezel biztonságosan HDD-t. Ez volt anno a tapasztalat. Alatta pedig jóval kisebbet.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 25. 06:59


Mohican
Legutoljára, mikor néztük, ment rendesen, ugye?
Amúgy köszi. :-)

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 25. 13:51


Próbálom életre kelteni az 1200-est amit nemrég vettem. Egy DB23-SCART kábellel próbáltam összekötni a nagy Philips LCD TV -mmel meg egy régebbi Philips CRT-vel, de mindkét esetben azt csinálja hogy bebootol, megjelenik a workbench néhány másodperce utána egy kis vibrálás és sötétség. Ugyanezzel a kábellel a 3000-es remekül megy. Van valami ötletetek esetleg mit kéne checkolni? Vagy küldhetem vissza a gépet?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 25. 13:55 - Szerkesztve: charlie


Az Early Startup Menü látszik jól? (Két egérgomb együtt nyomvatart bekapcs után.) Ha az látszik, akkor valami szoftveres nyűg van a WB-n, pl. olyan monitordriver, amitől fejreáll a monitor (VGAOnly, DBLPal, Super72, mittudomén). Ha az se, akkor HW probléma, jó eséllyel.

A diagnózis megerősíthető egy gyári WB lemez bootolásával (ha az megy, akkor biztos h. a szoftverben keresendő a macera).

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 25. 14:43 - Szerkesztve: Logostino


A startup menü remek ötlet, meg is nézem. Sajna a belső drive sz*r volt, én már anélkül kaptam a gépet, külső drive-om pedig nincs sajna. Az eladó állítása szerint egy 1084-essel tesztelte, lefényképezve is azzal volt.

Update:
Sajnos az early setupan is ugyanezt csinálja... :(

Update2:
Mivel már nemcsak kép nem volt hanem egy idő után már a power led sem világított, a táp külsőre meg elég gyanús volt (enyhén fogalmazva nem tűnik újszerűnek, ellentétben a géppel), így szétszedtem a tápcsatit meg a tápot is.

OMG:


Újraforrasztottam a csatlakozót, de sajna nem ad a táp 12voltot. Remélhetőleg csak ennyi és a gépnek nem lett nagyobb baja.

YADA
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 25. 21:25


Azta, micsoda sinterseg.

agimA
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 25. 22:25


Üdv Harcosok,

Quoting: Mohican
A supradrive utolsó firmware-el (rev6) is csak 2gb-ig kezel biztonságosan HDD-t.


Ez mások szerint (meg én is így volnék vele) nem így van. Idézek:

"Anyone with latest Supradrive 500XP (A500 SCSI HD controller) boot ROM image? (or controller, dumping should be quite easy)
Latest ROM chip was labeled "AMAB6" (My version is "AMAB4"). AMAB6 has large (max 4G) harddrive support.
(Don't recommend any other HD controller, thanks. Supradrive 500XP has all the features I need for compatibility testing etc.., HD + disable switch, Fast RAM + disable switch and Amigabus passthrough connector for Action Replay)"

Itt írnak róla:
SupraDrive

Az enyémen AMAB6 chip van, tehát kezelte volna a 4Gb-os hdd-t.
De a gond az volt, hogy még csak fel sem pörgött az a nyavalyás, pedig nagy bizodalmam volt benne. Szerintem az a hdd rossz, de kíváncsian várom, hogy sikerül e valakinek működésre bírnia...

Ja, én voltam a vevő.

agimA
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 25. 22:29


Quoting: Kukacmarci
Legutoljára, mikor néztük, ment rendesen, ugye?


Kukacmarci!

Ne emészd magad emiatt. Bár örültem volna, ha működik, de az az igazság, hogy egy 4Gb-os hdd már-már felesleges luxus, ha csak azt nézem, hogy a 120Mb-os hdd-m sincs messze tele pakolva...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 25. 23:02


@agimA (és Kukacmarci):
De a gond az volt, hogy még csak fel sem pörgött az a nyavalyás, pedig nagy bizodalmam volt benne.

Persze lehet h. a HDD volt a rossz, de néhány SCSI HDD-n jumperelhető h. csak akkor pörögjön fel ha érti amit a controller pofáz hozzá. Szóval ha valami kommunikációs probléma volt a vezérlővel, akkor lehet hogy fel sem pörög. Csak a teljesség kedvéért...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 25. 23:20


Na, akkor most még mindig áll az ajánlat.
Aki le tudja tesztelni, s ért is hozzá, viheti. Most már csak azért is kíváncsi vagyok rá.
Egy éve 4000T-ben ment....

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Ápr. 26. 06:25 - Szerkesztve: dino


Nekem a gepeim javaresze a szekrenyben all, mert ha mindet kipakolnam, nem csak a haz lenne tele, hanem az udvar is. Idonkent viszont egy egy peldanyt eloveszek menni vele egy kort. Nemreg tortent, hogy az A3000 sem bekapcsolasakor nem hallotam a scsi HDD t felporogni benne, motorheztetot lekaptam HDD t kivettem, majd fektetve oda vissza csukomozdulatokkal gyorsan megmozgattam oda vissza, vagy 15x. visszaszereltem a gepbe es azota is mukodik. Annyit allt szegeny HDD, hogy egy kicsit bealt a csapagya, de a mozatas segitett rajta. Ezentul ha sokat all egy HDD ezt a muveletet mindig megcsinalom.
Vigyazat! Utogeni semmi esetre sem szabad, csak azt kell elerni, hogy a korong(ok)valahogy el mozduljonak, vagyis, hogy az a lerohadt csapagy megmozduljon....
Viszont tenyleg lehet ugy is jumperelni, hogy ne induljon...

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 26. 09:55


Blizzard 1230 IV-be sima EDO RAM kell?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 26. 11:23


@Logostino:
Igen, EDO és FPM modulokat is kezel, max. 128MB-ig.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 26. 11:55


charlie
Zsír. Úgy néz ki hogy sikerült lőnöm egy Blizzard-ot. Tudom hogy errefelé ritka az eladó holmi, de ha valakinek van egy eladó 128MB-os modulja, esetleg egy SCSI kit-je vevő lennék rá.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 26. 12:12


@Logostino:
A 128MB-s modulok többsége dupla magas, ezért nem fér el helyhiány miatt... (Fekvő a memória slot a kártyán, a RAM beleér a prociba és egyéb chipekbe.) Alacsony 64-est és 32-est jobb eséllyel találsz, legalábbis indulásként. :) De kb. a 32MB feletti RAM egy ilyen kártyán úgyis azért van, hogy a tulaj egóját legyezgesse. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Ápr. 26. 13:01


Quoting: charlie
De kb. a 32MB feletti RAM egy ilyen kártyán úgyis azért van, hogy a tulaj egóját legyezgesse. :)


+1
:D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 26. 13:06 - Szerkesztve: charlie


Egyébként meg pl. eBay... Nekem amúgy 64MB van a B1260-on, ott még aszondom oké, mert egy pár demónak nem elég a 32MB. Volt egy időben 192MB SCSI kittel együtt (már csak az e-Pénisz faktor miatt is :D), de több volt vele a macera mint amennyit megért (nyáron a 40 fokban túlmelegedett a 060 ha rajta volt a SCSI kit), meg egyéb nyűgök is voltak, pl. a SCSI kit folyton kontaktos volt, főleg ha egy ideig nem használtam a gépet aztán újra bekapcsoltam, szóval inkább hagytam a francba.

Mondjuk most ez az eBay link gondolkodóba ejtett, szerencsére most nincs egy árva büdös vasam sem ilyesmikre...

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 26. 14:03


charlie
Köszi az infókat. Mindenképp akarok valamit venni, mert alapból csak egy 8 MB-os modullal kapom.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Ápr. 26. 18:29


Quoting: charlie
Egyébként meg pl. eBay...


Ha low profile a ram miert "lebeg" a foton?
Mintha a masik oldalon is lenne valami ami miatt nem fekszik ra a fotozott teruletre ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 26. 18:33 - Szerkesztve: charlie


Szerintem a low-profile nem a lapos RAM-ot jelenti, az a "slim".

Én arról beszéltem, hogy nem "duplamagas" a modul, tehát nem két sor chip van egymás felett, mint a 128-as RAM-ok többségén. Attól még lehet két oldalas, de attól még elfér egy B1230/IV-n (1260-on már nem biztos).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Ápr. 26. 18:53


Mit szolna hozza az A500-am, ha a 8Mhz-es 68k-t kicserelnem egy 16 Mhz-esre?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 26. 19:30


Volt ilyen hack, ami 14Mhz-sre okozta a procit az alap 7-rol. Ahhoz pont kellett egy 16Mhz-s 68k, szoval szerintem mukodik... Mas kerdes, hogy valos viszonyok kozott nagy gyorsulasra ne szamits, meg Fast RAM-mal se. Es persze ehhez nem eleg a procit cserelni, es persze keszulj fel kompatibilitasi problemakra... :)

GiZM0net
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 26. 20:08 - Szerkesztve: gizmonet


Lesz egy ilyen (68000 cpu 12 vagy 14 MHz) turbókari A500-ba Szörg Mester és Viktor jóvoltából. Szakszerűen időzítve, letesztelve. Én arra várok, személy szerint...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Ápr. 26. 20:45


Van most nálam Sakmantól egy valag edo ram, megnézzem, hogy van e 64 vagy 32 megás?

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 26. 22:04


adsr
Igen, légyszi.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 27. 10:33


Nemrég vettem egy A500-ast és kaptam hozzá egy játékot is, hogy ki tudjam próbálni, amire tegnap sort is kerítettem. Szépen olvasta, viszont az én régi lemezeim bármelyikével csak nyekergő hangot adott a meghajtó... 10-15 darabbal is megpróbáltam, majd ezt követően kíváncsiságból visszaraktam az "eredetit" és innentől az is read/write error :-(
Úgy néz ki a lemezeimmel történhetett valami, majd még megpróbálom a floppy fejet tisztítani, hátha csak a mágneses réteg indult meg és rakódott fel rá, remélem nem tette tönkre a meghajtót.
Találkozott valaki hasonló jelenséggel?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Ápr. 27. 12:36


Quoting: Logostino
Igen, légyszi.

32-est találtam. A héten megpróbálom tesztelni.

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2015. Ápr. 28. 19:37


Sziasztok! Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot! Itt sok hasznos dolgot olvashat az ember. Engem A500-as és A1200-as dolgok érdekelnek. Valamint ha szabad, érdeklődnék, hogy van-e valakinek egy eladó A1200-a?

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 28. 20:06 - Szerkesztve: Logostino


Lehet nagyon láma kérdés lesz ,de alap A1200-esen mennyi szabad graphics mem-nek kellene lennie rögtön boot után? Hogy van az hogy nekem csak valami "970 xxx" byte van? Lehet nem tiszta a WB? Startupba nincs semmi.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Ápr. 28. 20:11 - Szerkesztve: dh1


2 mega chip ram van A1200-ben

Mi a pontos konfig es mirol bootolsz?

van fastram is? kieepitett rendszer?
akkor valid lehet a 970K koruli ertek

de ha bootnal nyomod a ket gombot
a bejovo Shell ablakba beirod, hogy LoadWB, majd End Shell (igy nem tolt be semmilyen sallangot) ez utan 1.9xx.xxx kell legyen, hiszen csak a LoadWB parancs futott le

nalad olyan mintha hianyozna 1 mega, de hat ugye ez rendszerfuggo, mert ha CF-rol bootol egy komplet rendszer akkor valid

<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024