Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 16. 10:58 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Elvileg lehet, de sose probaltam.

@siz:
Igen, de ekkor a Genlockok meg egy par egyeb dolog ami kulso tappal valo szinkronizalast igenyelne, nem megy, tudtommal. Persze ez a "kiterdekel" kb, manapsag, ha minden mas meg megy.

Szerk:
@Thread:
Egyebkent ejszakara menni hagytam az A2286-t CPU/FPU gyilkos uzemben tesztwareval loopolni, a HW patchel egyutt, reggelre nem fagyott (8 ora 49 perc up, az Amiga oldal szerint), szoval kb. tenyleg gyozelem. Ez a kartya legalabb 8 eve nem ment ennyit egyhuzamban fagyas nelkul. :D Lehet h. osszesen se.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Ápr. 16. 11:37


http://hup.hu/node/72859

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Ápr. 16. 13:32


Quoting: siz
Nálam is ez a projekt: ATX-es tápot teszek az A2K-ba. Én ilyen átalakítót vettem az AmigaKittől. Itt azt írják, hogy a J300-as jumpert átállítva az alaplap nem fogja a táptól várni a TICK jelet.

Az egyik alaplapon nincs ilyen jumper, szergellyel már kiveséztük régebben. De legalább tudom, hogy lehet venni ilyen cumót, nem kell kókányolnom.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 16. 13:40


@adsr:
Gondolom az még régebbi "Model A" (német tervezés) A2000... A "Model B"-ken (US tervezés, rev 4.1 és újabb) elvileg mindegyiken kéne lennie.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 16. 19:49 - Szerkesztve: mc68k


A bridgeboard téma engem is régóta érdekel: lassan feltuningolom az A2000-est is saját RAM és IDE kártyával, de jó lenne használni az ISA slot-okat is: tehetnénk bele NE2000-et és GUS-t.

Bridgeboard-ot vásárolni bajos (Golden Gate), tehát érdemes lenne csinálni házilag, ha tudni lehetne, hogy hova map-peljük be az ISA kártya címtartományát? Valami info erről?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 16. 20:16 - Szerkesztve: charlie


@mc68k:
Nem tudod bemappolni, mert a full 16 bit ISA-nak ugyanúgy 24bites címtartománya van, mint a ZII-nek. Emiatt jó eséllyel azt kell csinálni, amit a bridge-ek csinálnak - az Amiga felé egy akármekkora buffer van (64K-1MB, the bigger the better), ezt majd az AutoConfig megmondja hova tedd... Végső esetben ez lehet valami "ablak" is, amit mozgatsz az ISA tartomány felett, de ezt elég ronda szoftveresen kezelni... És attól még az ISA felőli oldalt ugyanúgy bufferelni kell majd. Persze megteheted azt is, hogy a címtartománynak csak az alsó 20 bitjét kezeled, a kártyák többsége már ezzel is menni fog, ritka aminek az 1MB fölötti rész kellene... (Többnyire csak RAM kártyák meg ilyesmik.)

Ezen kívül ugye ott a 64k-nyi I/O port tartomány, meg hát az interruptokat sem tudod 1:1-ben mappolni, mivel mintha a Zorron csak 2 interrupt lenne kivezetve (2 meg 9, fix me?), az ISA-n meg van egy rakás... És akkor még a DMA vezérlőt nem is pedzegettük, ami szintén elég egyedi agyhalott protokollal megy és az elérhető DMA csatornák egyesével vannak kimappolva az ISA slot lábaira.

Ergó valami intelligencia mindenképpen fog kelleni a kártyára, akkor meg már lehet valami proci is, mert azzal lehet egy rakás dologgal tehermentesíteni a 68k-t. Akár valami FPGA-ba oldott ARM Cortex, valami ISA vezérlőt szimuláló IRQ és DMA controllerrel...

FIXME persze a fentieken, mert nem vagyok HW guru... De szerintem egy *rendes* megoldás nagyjából ez. Nem rendes meg kb. az ami az XSurf-ön is, van, a feltétlen szükséges lábak és I/O csatornák hardveresen ki vannak lógatva, meg a kártya 64K-s buffer ablaka, kb. aztán szevasz. De ez elég messze van attól, hogy univerzális legyen.

Szerk: Az "atomállat" megoldás meg nyilván az lenne, ha fogsz egy modern Atom-ot (vagy valami AMD megfelelőjét), amiben mindenféle vezérlő van ami kell, (biztos még ezekkel is lehet valahogy ISA slotot kezelni,) aztán fogsz valami Zorro-PCI bridget, pl. a Prometheus logikája asszem opensource lett, és akkor az Amigát bemappolod vele mint eszköz a PC felé, meg fordítva. És akkor megkaptad a C= féle bridge-ek modern verzióját... És akkor aztán ehhez "csak" a Janus.library funkcionalitását kell újraimplementálni, sima ügy! :P (Nem.)

Szerk #2: Na ennyi pofázás után még a linkre is rákattintottam, és rájöttem, hogy az a Golden Gate amit belinkeltél az a sima bridge kártya, nem a PC-s verzió... Na szerintem ez jó eséllyel limitált címtartományyal dolgozik (a már említett 1MB a gyanús) és szinte biztosan nem támogatja az ISA DMA-t.

Szerk #3: Itt van bővebb infó. Mint írtam, nincs DMA... És meglepetés: csak 1MB-t kezel a címtartományból. :) Szóval hangkártyák kizárva (bár a GUS tud menni bytepoking I/O-s sample uploaddal is, de na...). Az interrupt meg rá van multiplexelve gondolom valamelyik amigásra. Ha csak ennyi kell, a többit megoldja neked az AutoConfig, az majd megmondja hova tedd a címtartományaid.

Szerk #4: Az AutoConfig működéséről lásd a Hardware Reference Manual Appendix G-t... Szerintem az mindent leír, ami így első ránézésre fontos lehet...

Szerk #5: Az ISA DMA-ról pedig hozzább-értőknek itt olvashatók horrorsztorik... :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 23. 01:07 - Szerkesztve: charlie


Na, senki nem ír, akkor én:

A hardveres kollégám megcsinálta civilizáltra az általam elkövetett borzalmas HW patch tákolmányt. Most így néz ki (a ződ drót a peccs):



Az eredmény pedig lentebb látható. Eredetileg ez a kártya is 2.1-t csinált, amit némi DOS config.sys maszírozással sikerült 2.7-re felrugdosni, de ugye a keyboard kezelési probléma még akkor is jelentkezett. Most 4.2, és bugmentesen... Persze továbbra is csak egy 8Mhz-s 286, de már nem 8Mhz-s 286, behúzott kézifékkel...



Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 23. 09:14 - Szerkesztve: Logostino


Nah tegnap én is barkácsoltam egy kicsit. Már nagyon érett a 3000-esben az akksi csere, tegnap mivel amúgy is elő kellett vennem a gépet rászántam magam. A pozitív az volt hogy mióta megvettem a gépet, nem romlott a helyzet, de ahogy jobban körbenézegettem, kiderült hogy a jelenlegi sem túl rózsás. Az akksi alatt a sav egy kis foltban felmarta a lötstop-ot, meg egy kicsiit a fóliát is meg egy két via teteje is el van színeződve a környéken. Elnézve a goggle képkeresős találatokat a témában, örülhetek hogy csak ennyi. Mivel mindenki írt mindent hogy milyen típusú csere akksit érdemes és milyet nem beletenni a gépbe, úgy döntöttem hogy gyors megoldásként szerzek egy ugyanolyan NiCd 60mAh-s akksit mint ami benne volt. De mivel előbb-utóbb annak is úgyis ugyanaz lesz a sorsa hogy megfolyik, azt akartam hogy könnyen cserélhető és szemmeltartható legyen, így úgy döntöttem hogy kiteszem a házon kívülre. A szereléshez az alaplapot semmiképp nem akartam kivenni, erre most se időm se kedvem nem volt, viszont így is sikerült kivitelezni az eredeti tervemet. A régi akksi lábait sikerült szépen egyenként kiforrasztgatni, a lábak helyére pedig tüskesort forrasztottam. A felmaródott részt amennyire lehetett megtisztogattam és javító lakkal lekentem. Egy rövid szalagkábel egyik végére krimpeltem csatikat és a másik végét kivittem házon kívülre és hozzáforrasztottam az akksi lábaihoz. Még az akksira szerintem húzok egy zsugorcsövet és odabilincselem a házhoz, de az igazi az lenne ha találnék valami kis műanyag tartót/dobozkát amit fel tudok csavarozni a ház hátuljára. Röviden ennyi. A via-kal egyelőre nem csináltam semmit, azokat legszívesebben kitakarítanám és újraforrasztanám, de ahhoz ki kellene venni az alaplapot. Amíg nincs gond a géppel szerintem maradnak így. Nem lett a legprofibb megoldás, de sokkal jobb mint volt.

És akkor néhány kép:







Tök más:
Szeretnék majd egy CPU kártyát A1200-be (Igen már olyanom is van :))). Blizzard 1230-at érdemes vadásznom vagy egy újabb ACA gyorsító a jobb választás? Esetleg van olyan megoldás amin 040-es proci van és még beletehető az eredeti házba?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 23. 13:09 - Szerkesztve: charlie


@Logostino:
En Blizzard 1230/IV fanatikus vagyok, a.k.a. "mindenmasszar", de en ismert vagyok a szelsoseges velemenyeimrol... ;) Az ACA turbokkal kapcsolatos macerakat majd elmeseli az, akinek van. A 1230-as Apollokkal meg az a fo baj, hogy nincs rajta MAPROM.

Letezik '040 kartya is A1200-ba, hogy ebbol mi elerheto es megveheto az mas kerdes... Szerintem barmilyen '040 kartya fo elonye amigaban az, hogy '060 upgradelheto... :D Es ugy mar siman megy egy A1200 seggeben, mivel a 060 joval kevesbe melegszik (amellett h. kb. 2x gyorsabb is, azonos orajelen). Tulkepp ez a melegedes a fo oka, hogy a 040-et nem tudod beletolni igazan a desktop gepbe, de azert voltak megoldasok erre is (pl. megemelni a gepet 4db magasitott labbal, igy elfer a hasa alatt a cooler, stb.).

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 23. 14:20


charlie
Nekem is a Blizzard a legszimpatikusabb és ahogy nézem nem is mennek sokkal drágábban az ACA kártyáknál. Figyeltem pont a napokban ment el kettő is az Amibay-en. De akkor még nem volt elég erős az elhatározás hogy lecsapjak rá, de majd résen leszek. :P Mindenesetre köszi az infót.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Ápr. 23. 18:52 - Szerkesztve: dino


Quoting: charlie
(a ződ drót a peccs):


Ez nagyon jo :) mentettem.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 23. 19:32


@dino:
Mielőtt forrasztgatsz, ezt se felejts el elolvasni, főleg a második hosszabb bekezdést. :) A ződ drót csak illusztráció.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Ápr. 23. 20:45 - Szerkesztve: dino


Quoting: charlie
Mielőtt forrasztgatsz, ezt se felejts el elolvasni, főleg a második hosszabb bekezdést


Ok, mentettem ezt is, koszi :)
Nekem is van egy ilyen kartyam, de egyszer, mintha valmi hasznalat kozben pattant volna benne.
Akkor gyorsan kivettem es meg nem mertem ujra visszatenni, viszont atneztem nagyitoval, nem latok rajta semmit. Persze tudom ez nem jelent semmit :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Ápr. 23. 20:50 - Szerkesztve: dino


Egybkent nem lehet az, ha VGA t teszel melle az ISA slotba megint sebesseget nyersz? Mert nem kell bibelodni a gepnek a VGA emulalassal....

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 00:12


VGA-t ez neked nem fog emulálni, CGA-t és MDA-t inkább. Amúgy a videókártya emuláció teljes egészében az Amiga műve, a PC oldal sebességét ez nem fogja befolyásolni, főleg mert ha nincs változás a képernyőn, akkor CPU időt sem visz, egyik oldalon se, a szöveges módú képernyő meg olyan kevés adat (az egész képernyő 80x25x2 byte, azaz kevesebb mint 4K) hogy igazából nem számottevő, ha ezt 30fps-sel frissíted, akkor az még mindig csak 120K-nyi adat per másodperc... De ebből csak annyi terheli az amigát, amennyit ki is akar belőle olvasni. És azért a ZII is tud vagy, 3,5-4MB/secet, egy 060-nal, szóval van egy nagyságrendnyi tartalék ott....

A VGA az inkább ott számít, hogy több program megy, és nyilván a fentiek ellenére is gyorsabb az egész. De amit én akarok tőle, arra bőven elég az emulált videó is.

Gizz
Tag
# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 08:57


Sziasztok!

Van egy kis gondom az A500 rev 6a lapommal. Téli pihenést követően -dobozoltam a szettet- összerakás után a következő események szomorú szemtanúja voltam/vagyok: az első bekapcsoláskor már éreztem, hogy valami nem stimmel ugyanis a floppyt tartó kéz helyett szürke kép fogadott. Újraindítottam, ezúttal rendben megjelent a boot képernyő. Csatlakoztattam a Rochard egységet majd újra bekapcs. Rendben bebootolt, működött a rendszer. Ezután kezdődtek a problémák. Eleinte minden 2-3 reboot után jött csak kép, floppyról nem indított semmit, majd egyáltalán nem adott a szürke, 3.0-ra kapcsolva fekete képernyőn kívül semmit, nem bootolt vinyóról sem. Kick kapcsolásakor néha villog a power led, néha nem csinál semmit. Sajnos tartalék kickstartom nincs, a kickstatrt kapcsoló vagy a rom hibájára gyanakszom.A konfig a következő:
A500 rev6a, Cornelius ec kick switcher, Rochard 8 MB.


Kérdésem, mi lehet a gond szerintetek? Képeket amint gép elé kerülök dobok fel.

Köszi előre is.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 09:53 - Szerkesztve: dino


charlie
Azert kivancsi lennek ra, hogy regi DOS os gamak hogy futnak rajta.
Foleg egy ISA VGA alatt. Mar ugye, ha mukodik egyatalan.
Nekem most nincs idom sajna, semmire.
Tegnapelott szakitotta le a kisebbik gyerekem a hifitorony uvegajtajat.
Isten orizz, hogy en Amigat elovegyek :(

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 10:16


Gizz

Szerintem simen kontakt hiba, meg kellene mozgatni (kiszedni, visszatenni) azokat az IC ket, emik be vannak tokozva. Egy pici kontakt spray sem art (de csak esszel!)
Elso korben ezt nezd meg. Az allas alatt beoxidosodhatnek ezek a fentebb emlitett cuccok.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 13:34


@dino:
Mindennek kéne menni, ami egy "igazi" hurkatöltőn működik. Még a Win3.1 is működik rajta, külső videókártyával. Vagy a 3.0 alapből (mert a 3.1-ből kiszedték a CGA videó drivert, bár vissza lehet bele masszírozni).

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 14:26


egy 286 os 16Mhz mar eleg sokminden elfutkarozik:

https://www.youtube.com/watch?v=S_ZEWvokp3o

7mhz mar kevesebb :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 15:49


Amúgy sajnos a fenti videó megmutatja miért volt totál elavulva az AGA és az A1200 a megjelenése pillanatában. 92-ben egy 286 már egy hiperlowend gép volt, és egy rakás cucc jobban ment rajta mint Amigán... Ennyit tesz ha van chunky mód és HDD alapból... (Meg hogy az idióta C= 7 év alatt kb. semmi jelentőset se fejlesztett a chipseten...)

Mondjuk a videó azért annyiban csalóka, mert az MT-32 azért távolról sem volt alapfelszerelés, sőt egy 286-ba még a csoffadt SB sem volt jellemző... Szóval a cuccok ennyire nem szóltak azért jól jellemzően. :)

Na de innentől a PC-s cuccokat az Offtopicba, mert kezdünk túlzásokba esni... (Én is.) :P

Gizz
Tag
# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 16:08


dino köszi, megpróbálom.

az ígért képek:

URL

URL

URL

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 16:35


@Gizz:
Őőőőőő... Hát én nem vagyok hardveres, de az biztos jó, hogy az EPROM ablakán nincs átlátszatlan matrica? :) Csak mert halvány emlékeim szerint az a törlés elleni védelem, mivel az EPROM-ok UV fénnyel (itt elég napfényre gondolni pl.) törölhetők...

Gizz
Tag
# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 17:28


@Divatmamigás: volt rajta csak kiváncsiságból lekaptam :p, de bekapcsolva nem volt azóta. Ráteszek vmit. A hiba azelőtt is fennállt sajnos.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 17:43


_DIVATMAMI_gás!!!!! Hát én sírok... :D

@Gizz:
Sajnos mindegy, nem kell bekapcsolva lennie a törléshez, sztem... :S De ok... Amúgy első körben én tényleg kiszedném a kick switchert, visszatolnám bele az 1.3 ROM-ot és szórakoznék vele egy kört úgy, hogy úgy is bizonytalan-e. Ha úgy se, akkor nem a Kickswitch a szar. Ha úgy jó, akkor meg a Kickswitchert kell maszírozni.

Gizz
Tag
# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 18:23


Ok köszi. Kipróbálom este, bár a switchere forrasztva van a kick. ebayen néztem, rendelni kellene egyet...Bocs virtuális a kboard :D

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 19:57


Quoting: Gizz
Bocs virtuális a kboard :D

Akkor hívd Chain-Q-nak, ha már így nevezi magát itt. :D
Quoting: charlie
Hát én nem vagyok hardveres, de az biztos jó, hogy az EPROM ablakán nincs átlátszatlan matrica? :)

Zárt gépben ez egyébként nem szokott probléma lenni. Jónak nem jó, de láttam már olyan vasat, ahol 20 éve van matrica nélkül az EPROM és még nem hibázik.

Gizz
Tag
# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 20:12


ááá most látom mit írtam. Pfúu kicsit befáradtam a héten :D nem látok csak nézek... Így lehet, hogy nem kellene géphez nyúlnom. Sry Chain-Q ;)

Azért jelzem, hogy mire jutottam...

Nincs véletlenül eladó 1.3 kickje valakinek?

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 20:30 - Szerkesztve: Logostino


OFF lesz, de a csupasz EPROM-ról jut eszembe, régen,vagy 15 éve amikor még éppen elkezdtem érdeklődni az elektronika iránt, egy kiselejtezett 286-os alaplapról leszedett két darab 27256-os tartalmát úgy akartam kitörölni hogy leszedtem az ablakáról a matricát és kiraktam nyár közepén egy hétre a tűző napra. Aztán próbaképp átraktam egy másik lapba, hát teljesen faszán ment a BIOS setup és bootolt a DOS is...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 24. 20:53


Van nekem egy ilyen HDD-m:
Seagate 4GB SCSI HDD.
Model: ST 34520N

Seagate ST34520N Specification:
Part Number: 9L1001-003 ST34520N
Drive Capacity:4.5 GB
Disc Rotational Speed:7200rpm
On Board Cache2mb
Interface Type:50 PIN SCSI-2
Physical Size:1" Height,3.5" Width,5.75" Length
ST34520N Family: Medalist Pro

Ezt sikeresen eladtam, de mondtam a vevőnek, hogy mivel kipróbálni most nem tudod, - egy éve ment rendesen, azóta a polcon - ezért ha nem tetszik/jó, vissza lehet hozni.... Pár óra múlva telefon, nem megy, pénz visszaad, elnézés kér.
Szóval... aki le tudná tesztelni, s ért is hozzá, az megkapja ingyen - örökbe - csak furdalja az oldalamat a kiváncsiság, mi lehet a gond. 1 éve jó volt, de ugye ezek 20 éves cuccok, bármikor megadhatta magát. Kérem, csak az jelentkezzen, aki ért hozzá, s 1-2 nap alatt teszteli is. Metro vonalon el is vihetem...
Ebben tesztelte/használta volna a srác:
"Nekem egy A500 plus-om van, ahhoz pedig egy SupraDrive 500XP. Egy 120Mb-os fireball van benne, de a controller elméletileg tud kezelni 4GB-osig."
Ebben mennie kellett volna?
Köszi mindenkinek, s vigyétek hamar.

<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by bulletin board software miniBB™ © 2001-2024