Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 179 . 180 . >>
Szerző Üzenet
Dodi
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 22. 22:06


Az én A500-om igy van "megcsinálva" a ram bővítés. pár képet mellékelek az alábbi oldalon:
http://amiga.uw.hu/
az alaplap rev6a. 2 kapcsolóval a következő ram kiosztásokat lehet elérni:
1MB Chip
512 Chip + 512 Slow (cím C00000) (a sysinfo 1mb ??? Chip-et ír+512 slow)
1MB Chip
512 Chip + 0 Slow
0 Chip + 0 Slow ( a 3 állású kapcsoló miatt)
Ilyen kapcsolós megoldásnál a trapdoor-ra TILOS bármit csatlakoztatni!

Nálam a Cornelius féle HDD illesztőn lévő 8MB Fastram miatt, a variációk száma kevesebb.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Dec. 23. 19:28 - Szerkesztve: charlie


Paloma-saga followup: több mint másfél hónap várakozás után szinte pikk-pakk megjött az 5db ITT VPX3220A-PR-C4 chipem a mocskos sárgáktól a modern társadalom műhelyéből, az egzotikusan varázslatos Kínából!

Kétszeres Paloma élesztés ma este! Watch this space! :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Dec. 23. 19:56


@Charlie:

Csak pillango altal ragott almasat :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Dec. 23. 20:49


Paloma saga eposzi kudarc: Na, a ha-már-szopunk-szopjunk-drágán módszertan keretében kicseréltem a chipeket mindkét Palomán. Továbbra se jó egyik se (működik, de ua. hiba, nincs CVBS és SVideo). Még jó hogy olcsó a benzin, ha esetleg kitalálnám, hogy inkább felgyújtom a véres gecibe mindkettőt.

@Lázi:
Sajna ez túl régi a MorphOS-nek... :S

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Dec. 23. 20:52


charlie
En mondtam, hogy nem igen ez lesz a baj.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Dec. 23. 21:01


@dino:
Az enyémnek (ami megvolt régebben) biztos hogy volt a chipjével is valami mizéria, mert azon full halott a CVBS, míg az új chipekkel most mindkét kártyán egyforma a hiba, vagyis megy a CVBS és az SVideo is, de csak úgy, ha mellé a tunner jelének az ÁRNYÉKOLÁS részét is bekötöm... Tehát nem magát a tuner jelet, hanem az árnyékolás részét. Létezik, hogy valami földelési hiba van?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Dec. 23. 21:07 - Szerkesztve: charlie


Update:
Paloma saga EPIC WIN! Óóóóó-hogyaza-retkes-bazmega-büdös-kuúúúúúrva-szopóóóós-ghetzi...

3db tökegyforma SVideo 2 CVBS kábelem van. Sikerült közüle kiválasztanom azt, ami SZHAR. :D Most bekötöttem egy másik kábellel és megjóúlt! Megy a Palomá(i)mon a CVBS sok év után, jipppppiiii! :DD

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Dec. 23. 21:21


Congrat!

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Dec. 23. 22:38


:-)

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 23. 22:44


Quoting: charlie
Update:
Paloma saga EPIC WIN! Óóóóó-hogyaza-retkes-bazmega-büdös-kuúúúúúrva-szopóóóós-ghetzi...

3db tökegyforma SVideo 2 CVBS kábelem van. Sikerült közüle kiválasztanom azt, ami SZHAR. :D Most bekötöttem egy másik kábellel és megjóúlt! Megy a Palomá(i)mon a CVBS sok év után, jipppppiiii! :DD

Király! Remélem a scheiße kábelt kiqrtad a gecibe, hogy még1x ne fuss bele ugyanebbe. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Dec. 23. 22:46 - Szerkesztve: charlie


Kép egy!

A két hibás Paloma plusz a tartalék IC-k.

Kép kettő!

Csere 1.

Kép három!

Csere 2.

Videó! :D (erre)

Szerk:
@siz: Az hát! Fölszecskáztam a vérbe oszt' ment a restmüllbe! :D

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 25. 19:44


Urak!

Találkozott már valaki olyan jelenséggel,hogy A1200-nál (3.1KS),a HDD led állandóan világít (fél fényerőn),ha van valami az IDE porton!
Hibátlanúl működik egyébként! :)
HDD-vel és CF-el is produkálja,ha lehúzom róla az eszközöket ,nem világít!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Dec. 25. 20:21


nem kamazza azt a ket IDE eszkozt ... van ilyen
nekem is volt olyan SSD amivel csinalta a mostanival pl. nem ...

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 25. 20:32


A saját gyári HDD-t sem? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Dec. 26. 13:20


Honnet tudod, hogy gyari?

Amugy van, hogy el kell vagni valamelyik szalat az idekabelen, de nem javaslom, mert en is megcsinaltam es 0 eredmenye lett, viszont lett egy elbaxott kabelem. A mSATA SSD-rol atalakitoval valtas direkt IDE SSD-re megoldotta a problemat ...

Ugyana ez CF nel is elofordult, hogy vagy a CF kartya vagy az illeszto okozta ezt a jelenseget ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Dec. 26. 13:22


Sracok, ha a pointer neha ilyen lefele iranyban mindenfele krikszkrakszokat villant egy ezred masodpercre, az Alice hutesi gond vagy kondicseres lesz az A1200?

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 26. 13:31


Honnet tudod, hogy gyari?

Onnan,hogy rajta van a gyári matrica (Escom). :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Dec. 26. 13:40


Quoting: Pityusz
Honnet tudod, hogy gyari?


magyarul, probaltad mar masik vinyoval is?
egyszerre egy egyseg van az ide-n?
van valami illeszto, eloszto egyeb egyseg is kozbeiktatva?
stb?

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 26. 14:25


Másik hdd vel is! 2 cf vezérlő vel,kàrtya is volt cserélve.
Most egy olyan cf illesztő van benne ami nem villogtatja a ledet!
Azzal nem világít nyílvàn, de maga a port működik rendesen!
Nem volt rajta más,csak a hdd vagy csak a cf.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Dec. 26. 14:53


fura ... nem tom ... ezek az ESCOM-os gepek tudnak furakat produkalni
pl. az en gepem (igaz nem ESCOM-os gep) floppyja a noclick eseten nem hagyja abba a kattogast, hanem halkul csak, meg egyszer noclick meg halkabb lesz, de ennyi, teljesen elcsendesiteni nem lehet :)

Peti
Tag
# Elküldve: 2014. Dec. 26. 17:29 - Szerkesztve: Peti


Piszusz és dh1: a fél fényerőn világítás teljesen hdd függő. Nálam úgy orvosolható ha van ilyen, hogy egy másik eszközt (cd, dvd, hdd - bármi) is teszek az ide portra.

dh1: az első láb átvágása pedig nem a fél-fényerőre van hatással, hanem megszünteti azt a dolgot, hogy resetkor mindig újra felpörögnek a hdd-k (az első láb a szalagkábelen a billentyűzet felé esik).

all: a chip/fast átkapcsolóról egy pontos kép, ha esetleg nem volt egyértelmű a leírás:

A500 chip/fast kapcsoló

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Jan. 10. 16:19


Ez érdekes lehet Amiga 500-hoz, 2-3-4000-hez, ha jól tévedek...

Plipbox, "ethernet interface" parallel portra.

agimA
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 15. 12:58


Üdv!

Van itt valaki, aki használ ACA500 kártyát? Erősen rajta van az ujjam a billentyűzeten, hogy megnyomjam a megrendelés gombot...

WHDLoad-ozni szeretnék vele. Azt már tudom, hogy a gépemmel kompatibilis, mert volt egy levélváltásom Herr Schöenfeld-el. :)

Tapasztalatok?

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 15. 16:07


Ha azt írják a leírásnál, hogy 100% WHDLoad kompatibilis, és az EAB-on sem anyázik miatta senki, akkor az úgy is van. Szerintem nem tudsz vele mellényúlni, ráadásul garancia is van rá.

Az árat személy szerint sokallom, főleg az ACA1220-hoz viszonyítva. Ennek nyilván az az oka, hogy nem sok alternatív, költséghatékony megoldás van az A500 Fast RAM-mal megspékelésére, tehát smart business. Nade ezt már megbeszéltük, sajna ez így megy, ne is menjünk bele mélyebben.

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 18. 17:47


Tegnap volt itt egy barátom, hogy nézzük át az A1200-asát, hogy minden rendben van-e vele, meg tegyünk bele CF kártyát vinyó helyett+néhány ADF-et írjunk ki lemezre, hogy az A500-on tudjon játszani klasszikusokkal.
Az A1200-asnál két problémát találtam: az egyik, hogy a billentyűzet nem jó, nem megy a backspace, az enter (a numerikus megy), meg a numerikus billentyűzetről pár gomb. Az én billentyűzetemmel tökéletes, tehát vagy szalagkábel vagy a billentyűzeten belül valami. Szétszerelni nem álltunk neki, de a szalagkábelen ránézésre nem látszott semmi. Van valami tipp, hogy ilyenkor mi lehet? Érdemes próbálkozni a javítással?
A másik, ami jobban fájt: ADF transfer-kitből feltelepítettem CF olvasó és FAT95 drivereket és próbáltam másolni a betett CF kártyára. Amint nagyobb fájlt próbáltam másolni (workbench drawerből másikba áthúzva simán) azonnal vagy guruzott vagy simán rebootolt a gép. A hiba nem CF specifikus, floppyról másolva is csinálta. A CF-hez a méreteket és a maxtransfert HDToolBox-ban beállítottam. Sima Commodore A1200, bővítés nélkül 2 mega chipram, KS3.0, 3.ö-ás telepített Workbench. (Ennek a telepítése simán lement floppy lemezekről). Erre van valami tipp?
Köszi előre is!

(ja, ez nem segítségkérés, csak panaszkodok kicsit: az idei év nem annyira jó nálam Amiga szempontból, a múltkor az A2000-em tápja hullott el, tegnap meg a monitorom és az A1200-ban is kiderült, hogy a kondik megadták magukat)

Awe
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 18. 17:48


Érdeklődnék, hogy vállal-e valaki A600 javítást. Menet közben megfagyott rajta a kép. Nem reagált semmire, újraindítás után villanik rajta a caps lock LED, de nem jelentkezik be rajta a kickstart.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 18. 22:43


Quoting: siz
A másik, ami jobban fájt


de ez a szett masik gepben ment?

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 19. 10:27


Quoting: dh1
de ez a szett masik gepben ment?

Ezt hülye módon nem jutott eszembe kipróbálni. :(

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 19. 14:54


Csak mert ilyet siman produkal szar CF olvaso is ... vagy a CF kartya nem volt kompatibilis vele stb. ...

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 19. 19:46


Simán lehet. Azért sem jutott eszembe kipróbálni a másik gépben, mert a CF-IDE pont ugyanolyan volt mint az enyém, meg úgy általában működőnek tűnt a cucc: WB 3.0 install végigment rá, parancssoros copy, lha-val kitömörítés (PCMCIA) CF-ről simán ment. Csak a WB egyik ablakból másik ablakba húzom másolás hasalt el. Lehet ez WB 3.0 hiba? Hm. Mindjárt összerakok egy emulátor környezetet és kipróbálom. :)

<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 179 . 180 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024