Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 178 . 179 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Dec. 18. 05:49 - Szerkesztve: dino


yoyo1977
Legeloszor a rendszert kene megnezni, hogy jo e.
Beteszel egy floppyts waret, azzal leteszteled, beteszel egy masik floppys waret azzal is leteszteled, ha ezekkel nem csinalja, akkor a cf kartyan levo rendszereddel lehet a baj, ha csinalja a floppys stuffokkal is, akkor a hiba az on keszulekeben van. Ekkor lehet merni tapegyseget, hogy meg vannak e a megfelelo feszultsegek, ha minden ok, akkor a gepben levo smd kondikat kene megnezni, hogy szivarognak e. Volt mar kondi cserelve a gepben? Gondolom nem, akkor ennyi ev utan,mar az is aktualis lehet...

nzo
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 18. 08:19


A CF cuccot meg szedd ki a lemezes móka előtt.

YoYo
Tag
# Elküldve: 2014. Dec. 18. 08:30


Szia dino!
Köszönöm a választ, és tanácsokat, akkor kipróbálgatom a floppys variációt először, bár gyanús nekem az, hogy a sokadik fagyás után ki kell kapcsolni kb negyed órára, hogy újból használható legyen a rendszer, szóval valószínű, hogy az általad említett esetleges tápjavítás, vagy kondik cseréje oldja meg a problémát.

Üdv.

YoYo
Tag
# Elküldve: 2014. Dec. 18. 08:32


Rendben van, a CF történetet is kioperálom addig, megnézzük úgy akkor a helyzetet

YoYo
Tag
# Elküldve: 2014. Dec. 18. 08:41


Egyébként a turbókártya nem okozhat még hasonló problémát, azon érdemes esetleg valamit átnézni, cserélni?

nzo
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 18. 10:13


Szedd ki a turbókareszt is. Első körben csak csupasz gép + lemezről valami gamma. Azt toljad jó darabig. Ha ok, akkor vissza CF, azzal is teszteld. Majd legvégül turbókaresz+CF.
Ha a CF a hunyó, akkor érdemes egy előre telepített rendszert rátenni. Ehhez szükségesek az (eredeti) WB lemezek.
Ez a sokadik fagyás jelenség nem lehet attól, hogy pl. túlmelegszik valamelyik IC? (pl. proci, Alice, stb.)

YoYo
Tag
# Elküldve: 2014. Dec. 18. 10:59


Oksa, megpróbálom az alapgépes próbát, igaz majd külső floppyról, mert a belső meghajtója az nem százas sajnos. Aztán szépen sorba megy a próba akkor egyesével visszarakosgatva a CF-et, majd Blizzardot. Igazából nem gondolnám hogy túlmelegedne, árnyékoló lemez nincs rajta, a kártyán a procira hűtőborda van hekkelve, a gép alja meg van emelve gumibakokon is, szóval nem gondolnám, hogy melegedés okozhatná. Nagyobb esély lehet még a kondenzátor problémákra, ha esetleg az melegszik, és elszáll a stabil fesz.
Rendszerem az egy előre telepített OS, amit UAE alatt telepítettem, és onnan átmásoltam a CF kártyára. Nem mondom azt sem, hogy az tökéletes lehet, az is okozhat problémát esetenként. De köszönöm azért a tanácsokat Nektek, megpróbálom lecsekkolni még magában, aztán jöhet utána a többi móka :)

YoYo
Tag
# Elküldve: 2014. Dec. 18. 11:57


Bár annyit még hozzátennék az előző leveleimhez, hogy a gépem egy 2B rev-es alaplapú. Nem tudom ront-e ez valamit a helyzeten, az egy biztos, hogy kompozit kimeneten a képe nem túl szép. A korábbi gépeimen, bár azok 1D4 revesek voltak ott szebb képre emlékszem, csak hát voltam olyan hülye, hogy eladogattam őket, pedig volt benne hibátlan állapotú masina is. :(

GiZM0net
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 18. 18:05


Yoyo: Nálam ugyanezt csinálta, amikor rossz EDO ramot tettem a Blizzard 1230/IV-be (amúgy ugyanaz a config: 1200 2B, CF), ettől függetlenül más is lehet...

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 18. 19:12 - Szerkesztve: Pityusz


Ram teszttel kezdenék,floppyról bootolva! :)

YoYo
Tag
# Elküldve: 2014. Dec. 18. 21:08


Na elindult a tesztelés, első bekapcsolást követően működött floppyról a játék rendesen, majd kb. fél óra után már a következő játékot nem akarta betölteni, többszöri alkalommal sem. Kivettem a Blizzardot a gépből, után is ugyanaz a szitu maradt, csak részben töltötte be a játékot. Ezt követően kivettem a CF kártyát a gépből, csak a CF-IDE adapter maradt benne, ezután egyből működött tökéletesen a gép lemezről is, eddig minden játékot és demót evett. Ez egy 4GB-os Transcend CF kártya egyébként, lehet hogy valami nem stimmel vele? Egyébként kapott a gép nemrég egy új IDE alaplapi tüskesort, mert az előző tulajnál volt olyan kedves valaki, hogy kiforrasztotta a tüskesort, és direktbe ráforrasztott egy 3,5-es ide kábelt az alaplapra. Lehet a forrasztással is probléma? Bár valamikor meg teljesen tökéletesen működik egy ideig. Szóval ennyi a tapasztalatom jelenleg. Nincs valakinek egy elfekvő, feles A1200 gyári burkolata, meg egy gyári fdd-je esetleg?
Köszönöm.

YoYo
Tag
# Elküldve: 2014. Dec. 18. 21:17


GIZMO, Nálad mekkora, és milyen CF kártyán van a rendszer?

Pityusz: Amigán ram tester progiba nem vagyok képbe, melyik a jó, és megbízható?

GiZM0net
Tag
# Elküldve: 2014. Dec. 18. 21:24 - Szerkesztve: gizmo


____

GiZM0net
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 18. 21:26


yoyo: 4GB-os Kingston CF, FFS-re formázva 3 partíción, saját rendszer, 3,1-es WB-vel, 3,5"-os adapterben 2,5-3,5 átalakítóval. De megy rendesen 2,5" adapterrel is 2,5"-es IDE kábellel...
Ram teszter ügyében itt nézz körül: http://www.amiga.org/forums/showthread.php?t=41675

YoYo
Tag
# Elküldve: 2014. Dec. 18. 21:37


Köszi GIZMO az infókat, nekem is 3 partíció van a kártyán szintén FFS-re formázva, megfelelő max transfer beállításokkal, stb, csak én nem saját rendszert használok. Kipróbálok majd egy saját rendszer telepítést még. Nekem 2,5-es CF-IDE adapterem van közvetlen az alaplapra téve. Nem tudom, hogy van-e köztük különbség. A mem testert megnézem a linkelt oldalról.

Köszi még egyszer.

Üdv.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Dec. 18. 22:27


yoyo1977
Milyen meretuek a particiok?

YoYo
Tag
# Elküldve: 2014. Dec. 18. 23:08


A rendszernek 250MB+van 3db 1250 körüli méret.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Dec. 21. 11:31


Karácsonyra megleptem a cégemet egy BGA forrasztóállomással. Ezzel biztonsággal lehet SMD, BGA alkatrészeket beforrasztani, leszedni, cserélni. BGA alkatrészeket újragolyózni, stb.

Ha Amigátok javítására jól jöhet, szívesen felajánlom a lehetõséget (term. ingyen).

Elsõ "Amigás" próba talán DH1 chip kontaktos SAM440-e lesz. Majd beszámolunk az eredményrõl.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 21. 11:41


Mi az állomás típusa, és mennyi volt ha nem titok?

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Dec. 21. 11:47


RWS-9900
Annyi volt, mint egy X1000 alaplap. Volt is lelki vivodas :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Dec. 21. 12:35


Quoting: lazi
Karácsonyra megleptem a cégemet egy BGA forrasztóállomással.

Oh, ha ezt tudom nem adom el a doglott Macbook Promat.
Quoting: lazi
Elsõ "Amigás" próba talán DH1 chip kontaktos SAM440-e lesz. Majd beszámolunk az eredményrõl.

Ez engem nagyon erdekel.
Quoting: lazi
Annyi volt, mint egy X1000 alaplap. Volt is lelki vivodas :)

Szerintem jobban jartal, ez legalabb visszahozza majd az arat...

Tom
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 22. 11:45


Sziasztok!

Van köztetek olyan, aki csinált már "1 Mbyte ChipRAM hack"-et Amiga500-ason oly módon, hogy kapcsolható legyen a "chip" és a "slow" mód a trapdoor bővítőre? Rev6a-ról lenne szó.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Dec. 22. 12:31


Azon a lapon be lehet ultetni +512KB chip RAM-ot.

A trapdoor fakefast pedig kikapcsolhato ha jol emlexem, de mar regen volt.

Vagy arra gondolsz, hogy a trapdoor ram legyen chip ram? Akkor passz.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 22. 15:16


Nekem ilyen az A500-am, de én csak átforrasztottam a jumpert, kapcsolóval nem bajlódtam. Van 1-2 játék amiben be van drótozva a slow RAM memóriacíme, de én szerencsére még nem futottam bele ilyenbe.

Peti
Tag
# Elküldve: 2014. Dec. 22. 15:24 - Szerkesztve: Peti


Tom: a JP2-n a forrasztás tell átvágni a 2-es és 3-as láb között, és összekötni az 1-est és 2-est, valamint a JP7A-n szintén átvágni a 2-es és 3-as láb közötti forrasztást, és kész (itt nem kell összekötni semmit). Ekkor lesz 1MB Chip Ram. Természetesen a kapcsolónál az eredeti (512KB Fake Fast), és ezt a módosított összeköttetést kell használni.

Bszili: valóban vannak játékok, és demók is (nem is egy), aminek fixen a Fake Fast kell, vagypedig részben más a játék a két esetben (pl.: Great Courts 2 - Fake Fast esetében zene szól, 1MB Chip estében pedig ehelyett bemondja az aktuális állást).
Ja igen: keress már rám légy szíves az amiga.hu aprón, és írd már meg a számodat, ha már egy városban lakunk... :)

Tom
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 22. 16:53


Szóval ha jól értelmezem (nem vagyok műszerész), akkor amire szükségem van, az egy 6pólusú, kétáramkörös, kétállású (on-on) toló- vagy billenőkapcsoló és 5 szál vezeték?
(Ha tud valaki ilyen kapcsolót vajszínben, dobhatna egy linket :) )

Peti
Tag
# Elküldve: 2014. Dec. 22. 17:00


Tom: igen, ez kell - ez egy "filléres" dolog, pár száz forintért kapható bármelyik elktronikai boltban. Talán mondanom se kell, de azért mégis: a váltást csak a gép kikapcsolt állapotában lehet elkövetni.

Tom
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 22. 17:13


Peti: ENNYIRE azért értek hozzá :) Amúgy köszönöm az infót.
Ezekre a pontokra érdemes (és lehetséges) valami headert beforrasztani, vagy simán csak pöttyözzem rá a drótok végét? Végülis a kapcsoló a ház alsó részére menne, ahol már eleve ki van fúrva (sajnos) egy kapcsolónak - emiatt kérdeztem a vajszínt, bár olyat sehol nem látok hirdetve. Tehát a fix megoldás se zavarná a ház későbbi szétszedését. Lenne előnye a headernek?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Dec. 22. 21:11


@Lazi: Ps3-at is vállalsz? Persze nem ingyen. :) Régi fost kéne majd meghegeszteni, egyszer, ha lehet ólmos golyókkal. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Dec. 22. 21:44


@Lázi:
Zsír! Látom bebiztosítod magad szűkösebb időkre! :)

Rágottalmás fost is vállalsz? Van egy iBook G3/500 alaplapom, ami ATi Rage BGA kontaktos, és tuti biztos h. az a baja, mert ha megnyomom a VGA chipet akkor visszajön a kép! :D Aztán ha működik akkor összeraknám az iBook G3-am is, just 4 fun.

<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 178 . 179 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardver problémák, szervizek, tanácsok
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024