Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga 500 floppy kiváltása SD-vel hogyan?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Aug. 01. 18:52


1. Valoban
2. Bek...phatod :)
3. Olvasd el meg1x ... :)

4. Itt van meg egy fikazni: http://www.kryoflux.com

:D :P

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Aug. 06. 16:18


Norby, a téma megoldott számodra, én szegedi vagyok ;-). Az Agórában megtalálsz az infó múzeumban, szóval, ha gondolod, gyere. Mélcímem: mari pont zsolt kukac frímél pont hu.

Hnorby
Tag
# Elküldve: 2013. Aug. 07. 15:42


adsr okes keresni foglak emilben. Koszonom, a hozzamvalo josagotokat :)

Udv

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Aug. 07. 17:17


Most pénteken éppen lesz "klub" 16-20-ig, írj, hogy mi kell, mert azokat behozom akkor ide.

simon
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 15. 09:54


Valaki esetleg nem találkozott nyílt forráskódú SD kártyás floppy emulátorral amigához? Pic vagy atmel lehetőleg. Olyant szeretnék építeni, ami nincs a piacon és szeretném megúszni a nulláról programozást....

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 15. 10:25


Quoting: simon
Valaki esetleg nem találkozott nyílt forráskódú SD kártyás floppy emulátorral amigához? Pic vagy atmel lehetőleg. Olyant szeretnék építeni, ami nincs a piacon és szeretném megúszni a nulláról programozást....


Esetleg ez ?

simon
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 15. 10:47


Igazából szeretnék egy olyan emulátort építeni, ami a kislemez fészekben rejtve marad, csak a gyári lemezkiadó gombját megnyomva ugrik ki egy kislemez méretű kezelőpanel, kijelzőstül- gombostul. Ilyen módon nem kellene szétbarmolni a gépet. Mechanika és elektronika nem gond, kód viszont túl nagy falat nekem. Korábban találkoztam egy Krokki fejlesztette megoldás említésével, róla és a megoldásáról tud valaki valami közelebbit?

simon
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 15. 10:52


Quoting: yellowdog

Esetleg ez ?


Köszi a választ, sajnos raspberry-hez hülye vagyok és nem költséghatékony. Mindenesetre ha más nincs, kiróbálom, valahol kallódik egy raspberrym.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 15. 11:23


Quoting: simon
valahol kallódik egy raspberrym.


Ha kallódik, és fel tudod használni, akkor az az igazán költséghatékony megoldás :-) Még pár alkatrész, ami igazából csak illesztést végez, az néhány száz Forintból megvan. A firmware meg az oldalról letölthető, ráteszed az SD kártyára és kész. Egyébként ha nekem volna én biztosan kipróbálnám, nekem ugyanis a Gotek féle nem igazán vált be A1200-esen, a programok többsége nem ment, a maradék egy része is sprite hibás, meg egyéb problémákkal küszködött. El is adtam (többet is) ;-)

simon
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 15. 11:35


Nekem az atmel vagy a pic a legköltséghatékonyabb, abban vagyok otthon valamennyire. A vékony kijelző miatt a programozást semmiképp nem tudom megúszni, raspberry-re meg öreg vagyok és lusta átállni. De persze lehet, hogy nem tudom...

simon
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 15. 11:40


Quoting: charlie
Krokki bemutatta a saját megoldását erre a problémára pár AmiCon-nal ezelőtt, de végtermék nem lett belőle azóta se.

Majd négy éves a hozzászólásod, de erről van valami közelebb infód?

simon
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 15. 11:44


Quoting: yellowdog
nekem ugyanis a Gotek féle nem igazán vált be A1200-esen, a programok többsége nem ment, a maradék egy része is sprite hibás, meg egyéb problémákkal küszködött. El is adtam (többet is) ;-)

Az ára és a doksik alapján meglep a negatív tapasztalatod. Ha jutok valamire, szólok!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 15. 11:44


Quoting: simon
A vékony kijelző miatt a programozást semmiképp nem tudom megúszni, raspberry-re meg öreg vagyok és lusta átállni.

Ezt nem igazan ertem...

Osszedobsz egy aramkort (74LS06+marek kondi/ellenallas/dioda), radobod a MalnaPC memoria kartyajara a megadott waret+a jatekokat, es kesz is vagy. Ennel egy atmeles project-tel is tobb idot eltoltenel. Es az meg nem biztos, hogy ennyire kifinomult megoldas lenne, mint ez itt! Nekem ez kimondottan tetszik!

simon
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 15. 12:16


Igazából a piacon lévő megoldásokat nézegetve a fizikai gombokkal fizikai kijelzőn kezelt megoldásokra született a gondolatom, hogy a régi berögződött lemezcserélő reflex mozdulatot felhasználva a gép burkolatának-kinézetének eredetiségét megtartva kezeljem le a lemezcserét egy előugró kezelőpanellal. Beleszerettem az ötletembe, de ezt a raspberrys megoldást olvasgatva erősen csábulok. Azt hiszem meggyőztél...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 15. 12:55


Az a helyzet, hogy en eddig nem akartam klasszik amigat (pontosabban akartam, de a mindenfele megoldast olvasgatva, valahogy mindig meggondoltam magam). De, most az a Raspberry-s megoldas egyszeruseget latva, mar erosen gondolkozok!

Az a baj, hogy mostanaban kicsit elszalltak az arak. Nem akarok egy A500-ert 30-at adni... Merete miatt talan az A600 lenne az idealis.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 15. 13:50 - Szerkesztve: dino


Quoting: dekanyz
Az a helyzet, hogy en eddig nem akartam klasszik amigat

Pedig mar reg venned kellet volna egy fasza ezerkettest...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 15. 13:56 - Szerkesztve: dekanyz


Quoting: dino
Pedig mar reg venned kellet volna egy fasza ezerkettest...

Lehet... De nekem leginkabb jatszani kellene, arra meg egy 500-as is eleg lenne. Sot, 1200-es kevesbe kompatibilis is a regebbi cumokkal... bar teny, hogy az dobogtatja meg igazan a szivem!

Fiacskam egyre surubben szeretne jatszani szamitogepen, es a szarabbnal szarabb flash cuccokkal nyomulunk. Kicsit a valasztek is nagyobb Amigara... A filingrol meg mar nem is beszelve!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 15. 14:03


Quoting: dekanyz
Sot, 1200-es kevesbe kompatibilis is a regebbi cumokkal.

Ezert van a WhdLoad.
Nekem aztan tenyleg van mindenbol minden, de a leghasznalhatobb gep ilyen celra egy 1200 as, CF kartyakkal, (PCMCIA adatatvitel es IDE HDDnek) akar egy fastrambovitovel is maga a mennybol az angyal.
Esetleg meg egy 030 al, meg futyultapsolenekel...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 15. 14:12


Csak a WHDLoad meg extra hardver igeny is (macko a malnasban esete).

Ebben a MalnaPC-s megoldasban az lenne a szimpatikus, hogy
1. Nem kell floppizni.
2. Nem kell extra hw bovites (030, Fastram, CF vinyo, mittomen meg mi).
3. Barkacs project (mert ugye barkacsolni szeretunk).

Tenyleg csak jatekra kellene. Esetleg demot nezni...

simon
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 15. 14:20


Ha valakinek kell illesztő panelhez nyák (dil26os málna csatlakozóval csinálom épp) szóljon, mert akkor csinálok többet...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 15. 14:25


Quoting: simon
csinálom épp

Te aztan nem tokolsz... ;)
Engem erdekel!

simon
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 15. 14:30


milyen PI-d van? Csati kiosztás változó...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 15. 14:39 - Szerkesztve: dekanyz


Igazabol meg semmilyen... ;)
Gondolom a legegyszerubb (A+) is boven eleg erre a feladatra.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 15. 15:02


Quoting: dekanyz
Ebben a MalnaPC-s megoldasban az lenne a szimpatikus, hogy
1. Nem kell floppizni.
2. Nem kell extra hw bovites (030, Fastram, CF vinyo, mittomen meg mi).
3. Barkacs project (mert ugye barkacsolni szeretunk).


Szerintem meg halalcsillag, meg mire bebootol...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 15. 15:05


Halalcsillag?

simon
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 15. 15:20


Hülye vagyok, nem változik a csati. Holnap reggel marok panelt. Aki szól, délután jöhet érte(IX ker)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 15. 15:25


En is ott vagyok munkailag... Majd egy cimet kernenk!
Meg egy arat is talalj ki ra legy szives!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 15. 15:32


Remelem dobtok fotot, ha kesz lesz...kivancsi vagyok, hogy all ossze.

simon
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 15. 17:30 - Szerkesztve: simon


Kopasz panelt kérsz, vagy beültetve? Lábas, vagy SMD?
Elgurult a gyógyszer és SMD verziót is csináltam, de az csak kétoldalasra sikerült, azt meg csak gyártatni tudok egy-két hetes határidővel.
A lábas verzió egyoldalas panel, forrgát lakk nélkül. Nem olyan szép, de jó.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 15. 18:35


Quoting: simon
Az ára és a doksik alapján meglep a negatív tapasztalatod.


Az árral valóban nincs gond, magam flasheltem, arra nem kellett plusz pénzt kiadni, viszont mondom, a működése, hát... engem nem győzött, meg. Kedvenc játékom a Hybris is pl. sprite hibás :-( Szóval messze nem tökéletes illetve messze nem elfogadható a kompatibilitása. Ez az RPI drive viszont megér egy próbát, főleg, ha van otthon egy elfekvőben. Egyébként én is PIC párti vagyok, a Lotharek féle HxC Floppy Emulator pedig pont egy PIC18f452-t tartalmaz, amivel volt is már szerencsém. Sajnos a firmware nem letölthető, csak a doksik, illetve a frissítések, de gondoltam, egy próbát megér, írok nekik, küldjenek egy felprogramozott PIC-et, a többit összedobom. Válaszoltak ugyan, és küldenének is, de 30EUR (!) lenne, ami egy üres árához képest bizony elég húzós. Igaz még mindig olcsóbb mint a kész termékük (60-70EUR), de nekem bütyköléshez már drága, mint alkatrész.

Quoting: simon
A lábas verzió egyoldalas panel, forrgát lakk nélkül. Nem olyan szép, de jó.


Fénykép?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga 500 floppy kiváltása SD-vel hogyan?
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024