Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga 500 floppy kiváltása SD-vel hogyan?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Szerző Üzenet
Guybrush
Tag

# Elküldve: 2011. Júl. 01. 14:06


Szervusztok
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Amiga 500-asomat szeretném kicsit "megokosítani" :)

http://retromaster.wordpress.com/ufe/

Valakinek van-e ehhez hasonló, vagy más megoldása, tapasztalata a témában? Előre is köszönök minden sgítséget.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Júl. 01. 15:53


Krokki bemutatta a saját megoldását erre a problémára pár AmiCon-nal ezelőtt, de végtermék nem lett belőle azóta se.

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2011. Júl. 01. 16:07 - Szerkesztve: karesz4613


Hmmm... kár... akkor learning mode on, porszívóként gyűjtöm be a legapróbb infót is a témáról és fűt-fát fogok vele zargatni, mert valami megoldás kell a haldokló floppyk helyett.

AmigaManiaban felmerült a téma concept szinten... a remény hal meg utoljára...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Júl. 01. 16:50


Én javasolnám, hogy inkább Pinkarga pécés floppy átalakítójából szerezz be egyet és tegyél be egy pöcés floppyt.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Júl. 01. 17:07 - Szerkesztve: charlie


Ötszázasba jó eséllyel nem fogsz bereszelni egy pécés floppyt a ház szétbarmolása nélkül, tekintve h. tök máshol van pl. a kiadó gomb, stb. Egy SD átalakítót, főleg valami UFE-szerű normális darabot meg talán lehetne úgy, hogy a ház sértetlen marad. Persze kinek-kinek igényszintje szerint... :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Júl. 01. 17:32


Akkor szét kell szedni egy pöcés floppyt meg a döglődő Amigásat és áttenni a pécés elektronikát+mechanikát az Amigás floppy tokba. Nem lesz nehéz, egy A500 Chinon drive másfélszer akkora, mint egy pécés 3,5'-os floppy.

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2011. Júl. 01. 17:32 - Szerkesztve: Szergely


Guybrush
Halihó :-)
több megoldás is van szvsz :-)
- keresel bontottat, most is van fenn a vaterán
- keresel elírást a neten és átalakítasz egy pc-s floppyt, nem kell a házat szétfúrni, ha csinálsz hozzá hosszabb kábelt, akkor ki tudod vezetni
- megkeresed a Lotharek nevű lengyel fickót és veszel tőle SD floppy cirka 70euró + postáért
- vagy megvárod míg Kroki befejezi az SD floppy-t :-)
mivel több más izgalmas HW fejlesztés is (A500-hoz) van Kroki májsztrónál folyamatban, így egyszer csak elkészül valamelyik, nem biztos, hogy pont az SD lesz az első, bár ki tudja...
:-)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2011. Júl. 01. 19:25


Köszi a segítséget, igazából nem a drive elhalálozása a problémám, sokkal inkább az a lényege a dolognak, hogy szeretném ezt az egész floppys technológiát kikerülni valahogyan. Nem beszélve a sokdévédényi amigás sw gyűjteményemről, amelyet floppyra másolni hát khm... az SD kártya meg olyan kézenfekvőnek tűnik. Házat véletlenül sem szeretném megváltoztatni a legkisebb mértékben sem.

Talán ennyi változtatás egy classic gépen még nem szentségtörés :)

Az általam fentebb linkelt weboldalon szereplő megoldás lenne a nyerő, de azt tudomásom szerint nem forgalmazza senki, legalábbis egyelőre.

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2011. Júl. 01. 20:34


miért ne forgalmazná? :-) mondom, hogy Lotharek csávónál kapható (nála a legolcsóbb, mert ő készíti)
http://www.lotharek.pl/product.php?pid=13

amúgy már csak azért is lesz előbb-utóbb hazai fejlesztésű SD floppy, AMIGA-n ugyan viszonylag könnyű a fájl csere (pcmcia to cf adapter A600-A1200-on), de vannak olyan retro gépek, ahol végképp nehéz (Atari pl.)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2011. Júl. 01. 21:05 - Szerkesztve: karesz4613


Köszi, lecsekkoltam a Lotharek-félét is. A display miatt ha meg kell faragni a házat, akkor ez nemannyirakafa...
Az USB to floppy meg read-only.
Az UFE-re gondoltam, hogy nem forgalmazzák, de azóta lehet, hogy.
Pedig az perfekt, nagyon össze van rakva.
Hazai projekteket tűkön ülve várom, illetve kérdésem lenne hogy az A500-as tulajok per pillanat miként hidalják át eme problémát, esetleg gyártanak még floppy lemezeket, vagy CF-hard disk projektekkel, ilyesmi?

Szerk: Közben a Lotharek fekete házas külső megoldását is megnéztem, számomra kultúráltabb mint a beépített, határozottan tetszik.
Lehet, hogy ez lesz a jó megoldás... ?

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2011. Júl. 01. 21:43


hát :-) lennének gondok...
én nem kábelezek, az szerintem lassú, meg körülményes (pc - amiga nullmodem kábel)
bármely olyan A500-as külső HDD vezérlő ami képes 2 eszközt kezelni, azt fel tudod ruházni vinyósított CF-ekkel, azzal sem foglalkoztam, hogy pl. 1.3 KS alatt hogyan lehet megoldani pl. a fat-os CF kártyás adatcserét...
nyilván winUAE alatt lehet az amiga CF hdd-ket kezelgetni és rátolni programokat, azt megint csak nem szeretem :-P (a pc miatt)
jelenleg A1200-on cserélgetek fájlokat :-) ha nagyon kell valami, akkor kiteszem floppyra és úgy közelítem meg vele az 500-ast.
a még itt ott kapható HD-s floppykat most kezdtem használni (eddig még kitartottak a DD-sek), jobb oldali lukat le kell ragasztani, amúgy tökéletesen működik.

a külső SD floppyval az a gond, hogy az 1.2 - 1.3 klasszikus KS alatt csak hardveres boot választó kapcsolóval lehet külső meghajtóról bootolni...
2.04 KS felett már nincs ilyen gond, csak egy egy egész régi program van ami nem tolerálja :-P

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Júl. 01. 21:51


Quoting: karesz4613
hogy az A500-as tulajok per pillanat miként hidalják át eme problémát
Hát én eddig 720-asra formázott floppykkal szoptam mint az atom. Aztán elegem lett és építettem magamnak egy parallelkábelt, meg megírtam Amigára és Linuxra hozzá a programot. Úgyhogy mostantól háváj van. :)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2011. Júl. 01. 21:54


Hálózati kábellel én sem szeretnék foglalkozni.
A küső az szerintem a belső floppyt cseréli kivezetett SD kártyaolvasóra, de fixme;
pc-re nem vagyok finnyás, bár a windowst igyekszem messziről elkerülni, helyette linux, azon e-uae, legalábbis ameddig az A500 tuning össze nem jön... aztán meg fájlcsere céljából.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Júl. 01. 22:18


Quoting: TCH
megírtam Amigára és Linuxra hozzá a programot. Úgyhogy mostantól háváj van.

Elkészült?
És ezt csak így írod?
Tessék bejelenteni ha elkészült...:-)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2011. Júl. 01. 22:22


Háj Sanyi'
Köszi a múltkori tippet, megmozgattam a csipeket, és műxik mint olajozott villám. Most ez az SD kártya téma lett a vesszőparipám, úgyhogy minden segítséget köszönök cépen...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Júl. 01. 22:46 - Szerkesztve: TCH


amigarules
Na, sajnos eddig nem nagyon volt rá időm, viszont ma este sikerült befejeznem ezt a fost.A fájlátvitel működik szépen, oda-vissza, modulokkal próbáltam ki és faszányosan megy a téma.
Szóltam. :P Csak dh1 kivételével mindenki lefosta, de választ már ő sem adott, hogy mire kiváncsi. :P

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2011. Júl. 01. 22:51


februárban még nem is voltam tag :-P úgyhogy azért nem mindenki f*sta le... :-)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Júl. 02. 00:59 - Szerkesztve: TCH


Elcsesztem a linket.
http://forum.amigaspirit.hu/index.php?action=vthread&forum=1&topic=181#msg11265
Ez meg Júniusban volt, két hete. :)

YADA
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 03. 23:47


Ma volt alkalmam hasznalni az SD kartyas floppy emut valos hasznalat kozben, kellemes elmeny, erezhetoen gyorsabb mint a real floppy (gondolom az interleave faktor hianya miatt)

Vagyis alakul az A1K2 elesztese. Hetvegen kaptam egy 80G vinyot (legalabb nem a 120G sajatot kell elpazarolnom hozza :) )
Aztan ma delutan felbasztam ra 4db 2G particiot es egy szuz WB3.1-et az SD floppy emuval.
Aranyos lett, kezd visszaterni par regi emlek :) Igy most van egy real floppy, egy SD emu - benne kartya, rajta rengeteg amigas lemez - meg egy vinyo ami nagyobb mint valaha almodtam rola. Szinte tokeletes.
Valamiert meg a kep scarton keresztuli pirosas arnyalata is megszunt mindegyik monitoromon. Mar csak a feher jel szintjet kell beloni es elertem a celt. (esetleg egy joy javitas meg johet)
Utana mar csak a regi floppykat kell leporolni es megkeresni a regi kodjaimat. (a qtbackup aldozata lett minden, tomoritve van, de fejlecek nelkul... szivas)
Abszolut nem terveztem, de ha igy megy tovabb kenytelen leszek venni valami bovitokartyat hozza, pl. cpu+ram. Csak a poen kedveert (neha szeretnek kodolni is rajta, backupot visszanyerni).

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Okt. 04. 14:36


Jaja. Csak szólj mire jutottál...

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 13. 22:07


http://www.oldsoftware.com/floppy_disks.html
Nem tudom, láttátok-e már ezt az oldalt, itt állítólag vadiúj DD-s floppykat árulnak.

Megrendeltem amúgy Lotharektől az SD-s emulátort...

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 04. 18:14


A napokban megérkezett Lotharek küldeménye, amit sikeresen ki is próbáltam, működik. A végleges beszereléshez még kell ugyan némi tervezgetés...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 04. 18:18


Képeket, videót, élménybeszámolót akarunk a beszélgetésről! :) És hozd el következő AmiConra! :)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 09. 23:05 - Szerkesztve: karesz4613


Az egyik problémám a eredeti amigás floppy adat- és tápkábel hossza volt.
Adatkábelt találtam hosszabbat, tápkábelt pedig csináltam PC tápból
kibugázott floppykábelekből.

Képeket kérésre emailben küldök.

Egyelőre még azt kéne kitalálnom, hogyan lehet a megfelelő helyre
felrögzíteni, hogy az SD kártya "kilógjon" a floppy ablakán, ill. a 3 db.
nyomógombot szeretném 90 fokkal elfordítani, így azt is a floppy helyén el lehetne érni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 10. 00:33


Guybrush: nem akarnal egy kepes bemutato tesztet irni az Amiga Maniaba?! :)
Orulnenk neki!

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 10. 01:52


Ja, erdekel vannak-e nalad is olyan image-ek amelyek nem akarnak beolvasodni. (magyaran hibasan olvassa az amiga) En meg nem alltam neki szetszedni a gepet, de meg mindig a serult kvarcra gyanakszom.

Bakker, az SD-t is elhasznaltam valami mashoz, nincs benne az adapterben sem... masolhatom fel ujra. Remelem nem hagytam el. (egy ismeretlen kartyat viszont talaltam egy tokban, lehet hogy megis meglesz :)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 10. 17:14


dh1: Köszönöm a megtisztelő lehetőséget, igen, szívesen írnék róla az Amiga Mániába.

YADA: Igen, vannak, olvasással és írással kapcsolatos gondokkal is találkoztam. Pl. RedSector Megademo egy ponton látszólag "végtelen" ideig töltődik. Bubba 'n' Stix nem indult el. Shoot 'em up Construction Kittel mentési problémával találkoztam.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 10. 17:54


Quoting: karesz4613
dh1: Köszönöm a megtisztelő lehetőséget, igen, szívesen írnék róla az Amiga Mániába.


Guybrush: irj nekem plz a dh1 at amigaspirit dot hu mailra, hogy meglegyen az email cimed, illetve, hogy a reszleteket atbeszeljuk! Elore is koszonom szepen! :)

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 15. 22:50


ok, mail ment a megadott címre, képet is küldtem:)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 16. 08:37


Koszi! Megkaptam, valaszoltam!

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga 500 floppy kiváltása SD-vel hogyan?
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024