Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga<->PC Parallel kábel
. 1 . 2 . >>
Szerző Üzenet
TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 12. 18:04 - Szerkesztve: TCH


Tele a tököm a floppyzással, úgyhogy:
http://pinouts.ru/ParallelPorts/parallelamiga_pinout.shtml
http://pinouts.ru/ParallelPorts/ParallelPC_pinout.shtml
Ezen, mit lehet mivel összekötni?
Tudtommal a mai pécés lpt port már ugyanúgy két irányú, vagyis mehet a 8 adatvezeték + föld + strobe?

Aztán kerestem manualt, hogy az Amigán a parallel portot hogyan kell csesztetni, de nuku.

Sz*rk:
http://gega.homelinux.net/AmigaDevDocs/parallel.html Amigához
http://www.epanorama.net/circuits/parallel_output.html#linuxprogramming Linuxhoz

Talán lesz belőle valami. :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Feb. 12. 23:43


Szerintem ne keress tovabb:

Amiga2PC Parallel

http://www.winuae.de/download/PC2Am308.lha

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 12. 23:52


Kösz a cuccost, de ezzel én nem tudok mit kezdeni (a programcsomaggal), mert ez DOS-hoz van. Már az Xp sem enged hozzáférni csak úgy a parporthoz. Ez utóljára win98-on menne.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Feb. 13. 01:09


Szivesen, de csak azt felejtetted el kozolni, hogy mit is keresel ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Feb. 13. 01:24


Amugy meg mukodik XP-n is ...

http://eab.abime.net/showthread.php?t=5159#post95461

http://eabmobile.abime.net/showthread.php?t=3211

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 13. 14:57


Ezt a két példányos indításos mókát én is megtaláltam pár éve és nálam nem igazán akart menni. Aztán némi kutakodás után kiderült, hogy ezt a bugot, hogy a 16 bites alrendszer összeakasztja a HAL-t, ezt kijavították az SP2-ben. Ezek a fórumok annál korábbiak, nekik azért ment még.

Azonkívül, nekem semmilyen vindózom nincsen, tehát ha menne is, akkor sem tudnám használni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Feb. 15. 10:50


Ezt se kozolted ... :P

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 15. 13:29


Ez most ugye vicc volt...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Feb. 15. 14:20


Nem, miert lett volna?
Aki fel informaciokat ad meg fel valaszokat is kap ...
Nem ertem a problemat :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 15. 19:34


Amíg motorhead itt volt, három topic szemetelődött tele a winfos vs Linux témával, abban is leírtam, hogy Linuxot használok, de ha azt nem olvastad volna, vess egy pillantást az avataromra.

Egyébként a nyitópostban is le volt írva két linkben, hogy Amiga és Linux sw.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Feb. 16. 01:08


Nem, nem irtad le mit akarsz pontosan, attol, hogy mi az avatarod meg nem derul ki mit szeretnel ... ki nezegeti az avatarod ... csak mert akkor ennyi erovel Dino egy terrorista?!

A nyito topicban 1x szerepel, hogy linuxhoz van valami, de ettol ez meg rohadtul nem egyertelmu. (remelem az url-ben szereplo linux nem szamit, mert nehogymar a linkeket is el kelljen olvasni ... khm)

Ird le rendesen mit akarsz es akkor ahhoz kapsz segitseget. Az sem veletlen, hogy senki sem szolt hozza a topichoz ...

Azert mar megbocsass, hogy megprobaltam segiteni es meg te morogsz nekem ... :)

Nah mind1, ezer bocs ...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 16. 01:38 - Szerkesztve: TCH


Amit belinkeltél, azt megköszöntem, nem azon morogtam.
Azon morogtam, hogy ilyesmit feltételezel rólam, hogy winfost használok. :P

A topichoz pedig azért nem szóltak hozzá, mert nem volt mit mondaniuk, általában az ember nem mond semmit, ha nincs mit mondani.
Kivéve a bölcsészeket, mert ők hosszú körmondatokban mondják, latin szavakkal teletüzdelve, hátha nem veszik észre. :) De ez már off.

Dino pedig terrorista, mert tömegpusztító humora van. ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Feb. 16. 01:44


Oke :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 21. 00:11


http://www.ianstedman.co.uk/Amiga/amiga_h_w/parallel_port/par_software/par_software.h tml
http://www.ianstedman.co.uk/Amiga/amiga_h_w/parallel_port/parallel_port.html
Ha már belinkelted, akkor a direkt hivatkozás jöhet is ide.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 21. 23:08 - Szerkesztve: TCH


Oké Amigók, akkor lassan gyűlik az adat, meg minden nyavalya.
Odáig tiszta, hogy az Amiga felőli oldalon mondjuk, ha a POUT a kimeneti clock és BUSY a bemeneti clock, akkor kb:
init:
ori.b #2, $BFD200 ; POUT kimenetre allitva
andi.b #$fe, $BFD200 ; BUSY bemenetre allitva
rts

send:
move.b #$ff, $BFE201 ; data bitek kimenetre allitva
move.b (a0), $BFE101 ; valami adat
ori.b #2, $BFD200 ; POUT = 1 jelzes a masik oldalnak
move.b #$ff, $BFE201 ; data bitek bemenetre allitva
rts

recv:
move.b $BFD000, d0 ; status reg beolvas
andi.b #1, d0 ; legelso bit chk
beq.b null ; BUSY = 0 : goto null
move.b $BFE101, (a0) ; adat letarolasa
andi.b #$fe, $BFD000 ; BUSY := 0
null:
rts


Ez így stimmt? És ha igen, akkor alapnak már elég?

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Már. 05. 09:13


Amiga----pc seriall-al mi a gond? Nagyon lassú lenne?

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Már. 05. 13:42


Részben, részben pedig sokkal nehezebb is felprogramozni.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Már. 05. 22:31


Csak mert a régi befütyülős modemek mind seriall-ról mentek nemde? Ahoz meg volt minden.Sőt nekem van itthon usb to RS232 átalakítóm is.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Már. 05. 23:00


Csak épp sw nincs hozzá, ami a két gép között végezné a kommunikációt.
Az összes ilyen kommunikációs cucc mind DOS alá van, vagy jobb esetben winfos alá, Linux alá semmi.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Már. 06. 19:22 - Szerkesztve: TCH


Na, Amigók, sikerült egy másik asztalt is szereznem, végre tud együtt menni az Amiga és a tömlő, úgyhogy ma kipróbáltam a kábelt és az adatátvitelt, Linux felől egy C, Amiga felől egy Pascal programmal: jelentem működik.
Jelen pillanatban az Amiga tudja venni azt amit a Linuxos pöce küld.
http://www.faqs.org/docs/Linux-mini/IO-Port-Programming.html#ss6.1
Ez alapján megcsinálom a Linuxos fogadást is, lehet, hogy a status/control portok átkötéseit majd át kell kötnöm még, de most már csak idő kérdése, hogy meglegyen a parallel A2PC proggy mind a két oldalra.

És akkor kanyec 720k floppyk.

Sz*rk: A datapineken már megy két irányba az adat. Mind a két oldalon van kettő-kettő tüske még, ami az írás/olvasás jelzésére szolgál, ezeket kell még életre lehelnem.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Már. 06. 22:42 - Szerkesztve: TCH


Nem vágom mi van, amit az Amiga küld a POUT-on, az megérkezik a PE-re Linuxon.
Viszont amit a Linux küld az Init-en az kurvára nem látszik Amigán a SEL-ben.

WTF? Valami ötlet? Már csak ez az egyetlen probléma van, hogy a Linux nem tud visszajelezni az Amigának.

Sz*rk: Akkor sem jó, ha az Autofeed-el van összekötve. Most az Amiga nem tud a SEL lábon fogadni, vagy a pécé parallel portján ami a control regiszterből jön, az nem jó? High/Low differencia nem játszik, kipróbáltam negálva is. Egyébként is az INIT high, az AF meg low és egyiken sem ment.
Nem ártana, ha ezt ki lehetne deríteni, mert nem akarok olyan megoldást, hogy csak a data port alsó 4 bitjét használom átvitelre és 2 bitet meg elbaszok az oda/visszajelzésre. Jó lenne egy 8 bites átvitel és már csak az hiányzik, hogy a Linux vissza tudjon jelezni.

Sz*rk2:
Never mind, sztornó, sikerült. Valaki viszont adhatna arra magyarázatot, hogy miért a direction registerbe kerül be az elküldött bit a status helyett? Ha nem jut eszembe megnézni, hogy helyesen állt e be, akkor sose jövök rá...éljenek a manualok, amiket RTFM, mert anélkül hüjjén halol meg. :P

Mindenesetre, minden jó, ha rossz a vége, unhappy beginning, etc.
Most már csak le kell programolni, hogy mehessenek a fájlok oda vissza, meg navigálni is tudni kéne. Remélhetőleg, ha van rá esténként erőm/időm, akkor még a héten készen van, akkor felteszem oscompra, mind az Amiga, mind a Linux oldali proggyt, kábelbekötéssel együtt, oszt lehet egész seggel használni. Már ha köll valakinek. :P

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Már. 08. 01:13


Na, ma este sikerült összetákolnom az alapját mind a két oldalnak, a stringek már gyönyörűszépen átmennek mind a két oldalra, úgyhogy jöhetnek a konkrét dolgok.
A koncepció az, hogy az Amiás program lesz a "szerver", folyamatosan fut, arra tud rákapcsolódni a Linuxos proggy.
Nem akarom túlspilázni kb, kell 4 parancs (cd, dir, get, put) és elég is.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 21. 00:10


Na, sajnos eddig nem nagyon volt rá időm, viszont ma este sikerült befejeznem ezt a fost.
A fájlátvitel működik szépen, oda-vissza, modulokkal próbáltam ki és faszányosan megy a téma.

Egy szórakoztató momementum volt, amikor először küldtem át a 80 kilós cyberkick.mod-ot és csak 16 kilót kaptam. Aztán leesett, hogy Amigán a HiSoft Pascalnak az "Integer" csak 16 bites, vagyis csak mod 65536 byte ment át... X)

Egyetlen feladat van még hátra (a feltöltésen kívül), Amigán megcsinálni az időzítésre felakasztást, mert jelenleg figyeléskor a ciklus majd 100%-ra kiterheli a procit. Szerencsére Toni Wilen adott némi forrkódot, hogy hogy is megy ez. Következő esték programja tehát ez lészen. :)

Pár nap és kaptok mindent, Linuxos, Amigás programot és kábelbekötést. :)
Már ha valakit egyáltalán érdekel ez. :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jún. 21. 12:40


Amiga Maniaba egy 3000 karakternyi cikket irhatnal a progirol es a nehezsegekrol! Hm?! Bemutatjuk a kov szamban a munkadat!

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jún. 21. 14:03


Hű-ha.
Az az igazság, hogy a nehézségeket 90+%-ban az amatőrségem okozta. Meg az, hogy totál koncepció nélkül építettem fel ezt a micsodát mind a két oldalon.

Meg ide leírtam majdnem mindent, egyetlen kivétellel, amikor két órát elbasztam azért, mert szarul adtam át a blockwritenek az adatot Linuxon. A fájlba brutál fasságok kerültek, a konzolon meg jól jelent meg.
A keresztvizet leszedtem a szerencsétlen FreePascal készítőiről. Utána feladtam, kikapcsoltam a gépet, elsírtam minden bánatom Deynek, aztán beugrott, hogy bazzeg, mivan, ha nem ürítettem ki a puffert?! Akkor onnan folytatja, ahol az előbb abbahagyta!
És tényleg. Beírtam elé a pufferürítést és onnantól tök jól működött.

De hogy hogy a picsába jelent meg a konzolon az elcseszett adat jól?!!! Ezért szívtam két órát, mert azt hittem a transferkód jó és a freepascal a hibás, mert a debuggolás semmi hibát nem mutatott, a konzol azt írta ki amit vártam! És nem azt kellett volna... Ezt tényleg nem tudom máshoz hasonlítani, mint az ie9 beépített debuggerének, ami eltünteti az adatokban található szart, hogy szépen nézzen ki. FTW.

Mire akartam kilyukadni, ja igen. Ha konkretizálnád, hogy mire lennétek kiváncsiak, akkor talán tudok valamit mondani. :)
Amúgy kösz a "reklámot". ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Júl. 02. 01:36 - Szerkesztve: dh1


Ezekre lennek kivancsi:

- miert lett szukseged ezen megoldasra, egyaltalan mire jo
- mi szukseges a hasznalatahoz (sw, hw szinten)
- pontosan hogyan mukodik, egy peldan keresztul bemutatva
- milyen problemak adodtak a fejlesztes alatt
- varhato-e kov. verzio
- hol lehet hozzajutni
- meg ami neked jut eszedbe

max 3000 karakter kellene par kepernyofotoval, esetleg a kabelezesrol is a ket gep kozott

1,5 heten belul kellene ... szal van ra idod ;)
Koszi!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Júl. 03. 16:36


Hm ... most nem en hallgatok ...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Júl. 06. 10:48


Bocs, de épp megdögleni se nagyon van időm. Majd hétvégén válaszolok ezekre a pontokra. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Júl. 07. 02:31


Ne valaszolj, hanem irj egy kis cikkecsket! :) Nem kell regeny, roviden aztan kesz :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Júl. 08. 10:30


Ha én írni kezdek, abból kisregény lesz. :P

. 1 . 2 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga<->PC Parallel kábel
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024