Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / New age turbókártyák
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Jún. 24. 11:52 - Szerkesztve: charlie


Ha az az ARM proci egy Amigaba lenne betolva, akkor csak minimalis drivereket kene irni nyilvan (mondjuk az RTG-t leszamitva), es nem kene ala egy Linux se, csak a pucer vason futo 68k emu (ez nem tul bonyolult, minimalis "mezitlabas" ARM CPU support kell, a letezo emuk nem sok mindent hasznalnak az OS-ekbol amugyse). Raspberryre meg van AROS, ha meg 68k-t akarsz akkor egy minimal Linux (bootuzenetek nelkul...) + UAE eleg konnyen osszerakhato, onnantol ugyanugy feltehetsz bele egy AmiKit-et vagy barmit.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Júl. 06. 11:06 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Ha meglehetne oldani, hogy mondjuk egy raspberry pi harmon kimaradjon a tobb perces linsux boot, akkor engem mar nem biztos, hogy zavarna a gumino feeling :)

Na, bocs a regebbi hozzaszolasra valaszolasert, de ezt csak most sikerult lemernem (mert ugye "Merd le a tiedet otthol!", valamint "Nalunk 5 meter."), egy RPi 2-n, SD kartyarol inditva, egy enyhen customized Raspbian Jessie 30mp (harminc masodperc, 30:71 egesz pontosan, stopperrel merve) alatt bootol tok-vono-touchscreen GUI bongeszoig (cold boot, onnantol kezdve h. bedugtam az aramot az RPi-be), amiben a ceges alkalmazas fut. Es ez egy lassu boot volt, mert pont rajott hogy nyom egy filesystem ellenorzest is.

Csak a miheztartas vegett, ez joval gyorsabb mint az A2000/060-am bootja a SCSI winyorol, ami valami 1 perc folott van hideginditaskor (foleg a BlizKick miatti reboot es a dupla SCSI detekt miatt persze, de attol meg valid).

Biztos vagyok benne, hogy az RPi boot 15-20mp kornyekere leviheto megfeleloen specializalt direkt UAE futtatasra kihegyezett mini-Linuxszal, ami nem tolti be a jovo hetet is bootkor, csak amit muszaj. Ezen kivul a rendszer tovabb lenne gyorsithato, ha nem a boszme lassu SD kartyarol indulna maga a rendszer, csak a kernelt toltene onnan az RPi, a root fajlrendszer mar pl. egy megfeleloen particionalt USB sticken lenne. Es persze ez egy RPi 2 volt, az RPI 3 meg gyorsabb.

Kerdes?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Júl. 06. 11:53


Quoting: charlie
Kerdes?


Termeszetesen van :)

Quoting: charlie
zen kivul a rendszer tovabb lenne gyorsithato, ha nem a boszme lassu SD kartyarol indulna


Vannak gyorsabb SD kartyak is, azzal mi a helyzet?
PL: Class 10 UHS-3
Egy ilyennel sem lenne gyorsebb a boot?
Akkor is kellene USB?

Amugymeg, ertem en, tok jo dolog amit irkalsz, de en annyira kurvara nem ertek a linuxhoz, hogy egy ilyent meg tudjak csinalni.
Viszont valami hozzaerto Amigafannak igazan eszebejuthatna egy ilyen egyseges linux kernelre epitett rendszert osszedobni.
Mint peldaul ugye a rasbian linuxot, ahogy megoldotttak, csak itt AROS + UAE lenne egy ugy ahogy mondtad egy lecsupaszitott kernelfelere rateve.
Azthiszem ez eletkepes megoldas lenne. No es olcso a fix hardver miatt es az ingyenes rendszerek miatt. Raadasul baromipraktrikus, mert akar a zsebedben is elfer :)
Kit kene megfuzni, hogy drotozzon ossze egy ilyen komplett cuccot? :)
Nem jutott meg eszebe senkinek?
Mennyivel egyszerubb lenne? Letoltod a piire, ugy mint a tobbi disztrot, csak ez Amiga lenne...
Ez mar az e kategoria, hogy szarok az emulaciora, mert alapban ott az AROS azon belul meg a classic bedrotozva.
Valaki megcsinalhatna...
:)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Júl. 06. 12:02 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Vannak gyorsabb SD kartyak is, azzal mi a helyzet? Pl: Class 10 UHS-3 Egy ilyennel sem lenne gyorsebb a boot? Akkor is kellene USB?

Valamennyit szamit, de nem annyit mint lehetne, mert a controller lassu. Gyakorlatilag nehany GPIO pin van bedrotozva az SD kartyahoz, es nincs DMA (AFAIK). Az USB controller szimplan gyorsabb/okosabb (az RPi eseten) es kevesbe CPU gyilkos. Egyebkent vannak ilyen mini USB driveok, amik alig lognak ki az USB foglalatbol, nekem is egy olyan van, szoval pont elfer a model B+/2/3-on az keyboard+eger+USB drive+wifi basz. Ha ennel tobb kell, a kulso eszkozoknek ralogatsz egy USB hubot, vagy az egernek olyan keyboardot amiben van hub es kesz.

Amugy meg:

Nekem eszembe jutott, akar AROS nelkul is, csak egy fullos UAE Amiga config, alap Linux boot, menuvel az elejen kivalaszthatoan, igeny szerint tobbfele config (A500/A1200/RTG+amiacsovonkifer), amibe aztan azt raksz bele rendszernek amit akarsz (nyilvan classic OS es Kickstart nelkul lehetne csak terjesztve). (Szerk: a vicces, hogy ennek a fejlesztesehez meg RPi se nagyon kell, egy mezei PC-s VirtualBoxban vagy akarmiben meg lehet oldani a feladat 95%-at, mire egyaltalan barmi RPi specifikusra kerul a sor, leven a Linux userspace CPU-tol es hardvertol fuggetlenul szinte azonos...)

AROS-bol van az Icaros Desktop, abbol van (fizetos) RPi verzio es szerintem van belecsomagolva UAE, az majdnem az, de abbol is lehetne valami jobbat, ami nem arrol szol h. a jovo het is bele legyen csomagolva, hanem az alapok, de azok profin.

De annyira nem kivanja a szervezetem (es az idom, idegrendszerem, felesegem, nem kivant torlendo) a huszonmillio projekt melle meg ezeket is.

Nade, ez igazabol ebben a topicban ez erosen off, szoval ha erre mennenk tovabb, akkor tegyuk valami UAE topicban. :)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2016. Júl. 24. 17:00


OFF:

Megvan Chain-Q hatterkepe :)

https://demozoo.org/graphics/151116/

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Júl. 24. 20:19


Eddig is megvolt :)
Csarli gepen van! :D

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 06. 21:00


Quoting: dh1
elivileg ilyen hiba meg nem tortent amugy, szal erdekelne mit "szurtunk" el egyszeru parancskiadassal es egy DONE felirat utan


Azt olvastam erröl, hogy ez akkor fordul elő, ha a "MaxTransfer is not set to 0x1FE00", mivel a FLASH nagyobb a végére rossz adatokat tölt fel!

mc68k
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 04. 15:46 - Szerkesztve: mc68k


Update:

http://amigaprj.blogspot.com/2016/09/hc508-prerelease-version.html

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 04. 17:23


Nagyon szuper a boot menü!!! :-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Sze. 04. 18:01


Befoscsi.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Sze. 04. 18:08


Woahhh! Nice!

Lehete az 500-asba nem Vampire lesz :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 04. 18:33 - Szerkesztve: dino


Allat. Az ott a kartya kozepen egy FPGA?

mc68k
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 04. 19:27 - Szerkesztve: mc68k


CPLD. A proci ezen a kártyán valódi 68000 és nem FPGA "emuláció", a teljes kompatibilitás érdekében. Nem a 400 MIPS elérése volt a cél. Azonban ha majd már nem lehet venni valódi 68000-et, akkor kénytelenek leszünk FPGA-ból faragott procit használni.

Közérdekű kérdés: hol lehetne legolcsóbban jó minőségű PCB-t gyártatni? A PCB mérete 135 x 96 mm. Az eddig kapott legjobb ár 10 darabra 27.1 USD + 15.8 USD a legolcsóbb postázás! A szállítási költség miatt ez túl magas ár. (easyeda.com)

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 04. 20:13


Zsiiir! Nagyon teccik!

nzo
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 05. 09:43


Ez karaj!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Sze. 05. 14:20


mc68k talan Dezz ez ugyben tud segiteni

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 05. 17:21


.... és egy hc508 már jön hazafelé velem, itt a 14-es villamoson. :)
Este remélem eljutok odáig, hogy rá tudok nézni. :D

Thx, mc68k, thx, Szergely!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 05. 17:23 - Szerkesztve: ratman


Dupla lett, a trekom támogatásával. :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 05. 17:32 - Szerkesztve: peachman


Neeeeee, akarok egy HC508-at.
Mc68k: kell, kell :) Komolyan jó volna egy ilyen. Már figyelem egy ideje a projected és gyakorlatilag tökéletes volna az 500+ gépembe.
Ha majd készül már értékesített verzió stoppolnék egy darabot magamnak.

Gratula!

Ratman: csak nem te is Káposztásmegyeren laksz? :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 05. 17:50


@Peachman: jah, egy ideje tengizi vagyok. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 05. 18:46


ratman
Mazlista...

mc68k
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 05. 19:15


Akit érdekel a HC508, írjon PM-et, itt:

http://amigaprj.blogspot.com

A proto példányok ára 100 EUR. Ezen a design-on már nem akarok változtatni, legyártok párat és indulhat a live testing. Ha minden teszt 100%-os, akkor rendelek gyári PCB-ket.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 05. 19:59


Nah, első dolgok erről a motyóról.

Láttam már menni az Árok partyn, akkor is meggyőzőtt, élőben pedig elég nagyot üt. :)

Egyelőre kap tőlem egy erősen ajánlott megjelölést. A neheze még hátravan, még hálózatot kell rá csiholni valahogyan. :)

Állat4000!!!!!

@mc68k: Remélem tisztában vagy vele, hogy egy átkozott zseni vagy! :D

mc68k
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 05. 20:03 - Szerkesztve: mc68k


Teszteljetek ezerrel, én már 1 éve azt csinálom. 100%-ra kell menni, mielőtt megrendelem a gyári PCB-ket. ;)

A hálózat jó lenne, van is ötlet, az majd a HC508/II-ben lesz. Egyelőre abból gyártsunk, ami működik. ;)

Ne görbítsd el a szép sárga LED-et. :) A végleges PCB-n ez "tövig" be lesz ültetve, így nem bír majd görbülni. ;)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 05. 20:05


@mac68k: Ha BBS-t csinálok rajta, az elég jó teszt lesz? :) Mindjárt csinálok bele fincsi rendszert és nekiállok küszködni a plipboxxal. :)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 05. 20:24


És használj PFS3-at, van 68000 port és sohasem korruptálódik a FS.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 05. 20:34


Quoting: mc68k
És használj PFS3-at, van 68000 port és sohasem korruptálódik a FS.

Ezzel azért konkrétan tisztában vagyok, egy ideje használok már azért Amigát. :) Van is alap A2000, pfs3aio-val, meg némi rammal itt valahol a kupacban. :)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 05. 20:36


Igen, SFS is jó lenne, de abból 68020 a minimal CPU requirement. A PFS3 kiválóan működik, sohasem hibázott 2 év alatt, pedig menet közben sokszor ki lett húzva a CF kártya is. ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 06. 08:47 - Szerkesztve: dino


mc68k

Kozben itt nezegetem a kepeket kepeket es ugylatom, hogy a turbokartya csatlakozo slot, ami a gepre dughato, az minden prototipusnal ketto felbol van osszeragasztva? Avagy mennyi dugast bir ez ki kb? Koszi!

mc68k
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 06. 09:14 - Szerkesztve: mc68k


Csak az első példánynál van így. Az összes többi gyári edge connector. Mindenki gyárit kap.

Egyébként az alaplapi edge slot kontakthibája okozhatja a legtöbb gondot, nem a konnektor a kártyán. Az alaplapok 20-25 évesek és oxidáltak a csatlakozók. Meg kell tisztítani alkohollal vagy kontakt spray-vel, amennyiben szükséges.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / New age turbókártyák
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024